Jak nas przerabiają

pikio-peerel Wodę z mózgu robić umieć trzeba. By to osiągnąć, trzeba mieć narzędzia. Są nimi media. Przede wszystkim – media głównego nurtu. PO przez lata udawało się kraść, kręcić, kombinować bez żadnych konsekwencji dla siebie, gdyż mieli swoją telewizję (TVP) i zaprzyjaźnione telewizje (TVN, Polsat). I nie pozwalali na rozwinięcie się telewizji, na których wpływu nie mieli (pamiętne kilkudziesięciotysięczne marsze o obronie telewizji Trwam, o których we wspomnianych telewizjach nawet nie wspomniano).
Oprócz tego mieli opiekę medialną ze strony prasy. Tam gdzie wydawcami jest kapitał niemiecki, tam sprawę załatwiano odgórnie. Szmatławcowi Michnika się opłacano tak zwanymi „ogłoszeniami”. Podobnie postępowano z tygodnikami.
Te same mechanizmy dotyczyły rozgłośni radiowych. Szeroki strumień społecznego grosza płynął do wszelkich redakcji, jeśli tylko były one poprawne politycznie.
Cały układ platformerski rozwalił internet. Dla przypomnienia: jeszcze dwa lata temu Bronek „bul” Komorowski miał 73% poparcia (przyjrzyj się fotce z tego artykułu – inna sprawa, że tzw. badania opinii publicznej to kolejny instrument robienia z ludzi idiotów). Internetu nie udało się ocenzurować, a wku…wnerwieni ludzie wynajdowali i upubliczniali wszystkie oszustwa i podłości.
Czy PO nie widziało zagrożenia? Widziało, co udowodnili zatrzymując kolesia prowadzącego stronę AntyKomor. Ale najwyraźniej nie docenili siły internetu oraz nie znaleźli sposobu na zatkanie gęby internautom.
Arab zamordował #ciamajdan
Po co opozycji awantura, w tym śmieszne siedzenie w w gmachu sejmu – to osobny temat (robią nadgodziny?). Tu tylko w skrócie – Nowocześni od Rysia mają długi, więc zrobią wszystko, byle dobrać się do społecznych pieniędzy (teraz z uwagi na błędy w finansowaniu kampanii wyborczej obcięto im dotację, zatem nowe wybory = nowa kampania wyborcza i nowa jej ocena, zatem nowe rozdanie kasy).
PO widzi, jak im się struktury zaczynają sypać, ponadto wszędzie wychodzą jej afery, zatem nowe wybory dają szansę na jakąś zmianę. Choćby taką, by PiS nie rządziło samodzielnie. Im też nowe wybory by się przydały.
Rzutem na taśmę ta opozycja postanowiła wzniecić coś w rodzaju majdanu w Warszawie. Brak uchwalenia budżetu = rozwiązanie Sejmu = nowe wybory w najbliższej perspektywie. Zatem zawiązali ostatnią poważną próbę wzniecenia buntu społecznego. Przez moment wyglądało na to, że mogą coś osiągnąć. Co prawda tylko na płaszczyźnie medialnej, gdyż wojsko ani inne służby siłowe „ani drgnęły”, ale od czegoś trzeba zacząć.
#ciamajdan się rozwijał, ale dostali cios w plecy od tych, których próbowali przygarnąć do Polski. Od Arabów. W chwili, gdy ciężarówka z zamordowanym Polakiem wjechała w berliński tłum, przekierować uwagę opinii publicznej było bardzo proste. Wszyscy chcieli wiedzieć coś o ofiarach w Niemczech, o arabskich terrorystach, o niewinnym Polaku wrabianym w jazdę po ludziach, a nie o typku leżącym na asfalcie wśród kolorowego dymu. #ciamajdan padł.
Seks ważniejszy od rewolucji
Teraz mamy spektakl dobijania opozycji. W poniedziałek najbardziej medialny opozycyjny głupek wystawił się na strzał startując z seksparlamentarzystką z warszawskiego Okęcia na portugalskie wakacje. Przywódca puczu jedzie się poryćkać ze swoją wierną. Tym samym zaorał własny #ciamajdan, a jednocześnie zaorał akcję „dycha na Rycha”, bo nie na masowanie petruczłona te dyszki dawali omamieni.
Spektaklem kieruje oczywiście telewizja w rękach PiS-u. Ale najśmieszniejsze jest to, że telewizje antypisowskie podłączyły się do gry w obnażanie ułomności bankowego Rysia.
Mama Madzi
We wtorek przetarłem oczy ze zdumienia. Tematem zastępczym w dobijaniu #ciamajdanu stał się proces w sprawie śmierci Ewy Tylman. Fakt zwykłego zabójstwa/ nieszczęśliwego wypadku jakich wiele stał się powodem do wielogodzinnych transmisji telewizyjnych… To typowe odwracanie uwagi od spraw naprawdę istotnych.
Można się nie dziwić, że uwagę społeczeństwa na pierdołowate w skali kraju wydarzenie przekierowują media pisowskie. Ale sprawdziłem. W TVN dali sobie narzucić temat zastępczy i tam też transmitowali na żywo rozprawę sądową.
Przy tak głupiej opozycji PiS może się spokojnie szykować do zmian istotnych. Po kapitulacji Trybunału Konstytucyjnego mogą dobrać się do sądownictwa i całego wymiaru sprawiedliwości. Jak wyczyszczą sądy, to zaczną na swoich zasadach wprowadzić deubekizację i dekomunizację. Jak tak dalej pójdzie, to za rok lub dwa zrobią to, do czego zmierza Kaczyński, czyli uwalą Tuska za śp. brata. I jak będzie na to zapotrzebowanie, to stworzą z tego medialny szoł, a jeśli im to nie będzie pasować, to wynajdą jakąś kolejną mamę Madzi. Albo Trynkiewicza.
Roman Zieliński, fot. pikio.pl

PS. W 2006 roku wydałem taką książeczkę w której na 20 stronach znajduje się dział „Chip zamiast mózgu”, gdzie opisywałem jak się ludzi robi w wała dysponując mediami. Z „okazji” napisania tej książki oczywiście wylądowałem w sądzie.

Informacja dla Czytelników Fana: starajcie się nie opierać na fejsbuku, wchodźcie na stronę bezpośrednio. Czasem gejsbuk nas cenzuruje, wówczas choć na stronie pokazuje się jakiś artykuł, to u pedałolubnych się on nie pojawia.

komentarzy: 19

 1. Dobry Temat. Dlatego dorzucam swoje trzy grosze.Po pierwsze do Antykomucha.Jeden wpis piątka z plusem .Wszystko na temat.Do drugiego wpisu mam zastrzeżenia.Dla mnie Asia z N to zwykła pusta wydmuszka.Jej oczy mówią wszystko.Guru Rysio jest dla niej 7 Królem.A co byś powiedział o prawdziwych kobietach,polkach,patriotkach,matkach.Przykład,proszę bardzo;Kopaczowa,bufetowa,,szajbus-wielgachnus z N,czarne macice,była posanka z penisem nazwiska nie pamiętam bo i po co.Dla mnie jaki poseł taki wyborca. Teraz media-chłam.To samo tyczy się wpisów na portalach kibicowskich.Jaki kibic taki wpis.Dlatego Jacek nie dziw się.Pejs-zbuk, tęczowy tvn zrobił swoje.Sieczka w mózgu.Na dodatek tylko kasa i interesy.Brak Dekalogu.Dawniej nie było tak radykalnych podziałów.Kibol-kiboluś,kibic-kibicuś,piknik-piknikuś itp.Oporowska jak ryknęła,to było słychać na Sądowej.I nie było bębenków,nagłośnienia.Tylko gardła.Szaliki-herb,barwy na ostatnim miejscu.Same napisy-fajne patriotyczne ale dla wielu puste.Upadek całkowity.

  1. To prawda, na przykład relacja Arki po meczu ze Śląskiem zamieszczona na SO. Prostowałem te bzdury kilka razy, ale moje komentarze usunęli. Śmieciowa strona ta SO a co dopiero mówić o stronach Stowarzyszeń, gdzie nierzadko jeden farmazon przykrywa drugi.

 2. Czytam teraz na Niezależna, że ŚMieszkowski może mieć problemy, ponieważ w teatrze którym kierował, wykryto jakieś nieprawidłowości finansowe z czasów gdy nim zarządzał. Oczywiście jak nietrudno zgadnąć, pewno tłumaczył się będzie że to zły PiS się na niego poluje. Będzie następny męczennik.

 3. Petru to wyjątkowy debil. Koleś ma zero wyczucia, widać gołym okiem, że nie radzi sobie z misją nadana przez część służb. Co do PiSu to w dużej mierze sympatyzuje ale bliżej mi do Korwina/Kukiza I stowarzyszenia Endecja. Polsce potrzeba realizmu I pragmatyzmu Dmowskiego, więcej wolności dla małych polskich firm a w polityce zagranicznej wyrachowania I odrobiny sk…stwa. Musimy myśleć o własnym interesie a nie durnym Giedroyciowskim prometeizmie.

 4. Widać spin doktorzy z PiS – u odrobili lekcje. Ciągle epatowanie tematem może się szybko znudzić. A tak temat zastępczy z zabójstwem Tylman wrzucony, a ten z Petru dojrzewa już w ciszy w umysłach wyborców których wyobraźnia już zrobi swoje.

 5. Tylko żebyśmy my Kibice nie stali się tematem zastępczym, jak to było za czasów ryżego i bandy jego POpaprańców. Mam nadzieje, że hasło ” niespełnione rządu obietnice-temat zastępczy kibice ” to będzie już tylko historia…

 6. Jest: „…= rozwiązanie sejmu =…”.
  Romanie, w tym wypadku nie możesz twierdzić, że chodziło Ci o budynek przy ul.Wiejskiej w Warszawie, więc powinieneś napisać „rozwiązanie Sejmu”.

 7. Mam tylko nadzieję, że Redakcja nie popiera PiS-u bezkrytycznie? Dla mnie to te same gęby co z PO, PSL, Nowoczesnej itp. Jeśli w następnych wyborach wygrają ich przeciwnicy, to stawiam dolary przeciwko orzechom, że również dowiemy się o aferach PiS-u. Tak ten świat działa, że jedni chcą uwalić drugich. Jest sporo rzeczy, za które popieram obecną władzę, ale są i takie dla których byłbym skłonny nie głosować na nich w następnych wyborach.

  1. Mój, a również nasz, redakcyjny stosunek do PiSu jest opisany tutaj: http://fanatik.ogicom.pl/archiwa/7586

   Natomiast prośba do Ciebie. Nawet nie próbuj porównywać PiS-u do PO. Platformersi to banda cwaniaków rozkradająca Polskę kontra ekipa, w której zdarzają się kombinatorzy… To dwie zupełnie inne skale. Dwa zupełnie inne światy. W PiS aferą jest kilka złotych na kilometrówkach, kilkadziesiąt tysięcy złotych na pensjach. A PO zrobiło „elektrownię atomową w budowie” na którą poszło kilkanaście (dziesiąt?) miliardów złotych, a nawet lokalizacji nie ma. O aferze reprywatyzacyjnej chyba słyszałeś. O tym jak „wspomagano” (i jakimi kwotami) szmatławe media. A Janda, czemu histeryzuje? Nie daje Ci to do myślenia?
   RZ

  2. @Fresh
   Uważasz naprawdę, że taki Kaczyński, Macierewicz, Błaszczak, Morawiecki, czy choćby Premier Szydło przyszli do Rządu po to, aby „nachapać się” lewizną? Nie widzisz różnicy z ekipą Tuska, Kopaczowej? Porównujesz obecny gabinet do Drzewieckich, Chlebowskich, Nowaków, Sikorskich itd.?
   Obawiam się, że wykrycia przez następną ekipę afer PIS-u się nie doczekasz, bo nawet gdyby jakieś się zdarzyły, to ujawnią je raczej dziennikarze, a karę wymierzy Kaczyński (jak w „aferze hiszpańskiej” z udziałem Hoffmana). Nowa ekipa niczego nie ujawni, bo szybko do władzy nie dojdzie i t na własne życzenie. To, o czym wróżysz już przecież mogło się stać, gdy PIS oddało władzę w 2007r., a p.o. w swoim gabinecie miało super szpiega od afer, defraudacji, nadużyć i korupcji, niejaka Julkę Piterę. Jedyna rzecz, którą wykryła, to płatność służbową kartą urzędnika ministerialnego z PIS-u. Chodziło, o ile pamiętam, o jakieś 27zł! Sama ona zaś jest umoczona w zakup mieszkania w Wa-wie po „preferencyjnej” cenie.
   Nie, nie jestem bezkrytycznym klakierem PIS-u pewne rzeczy mi się nie podobają, jak choćby polityka wobec upainy i upaińców, ale po długim olewaniu wielu kolejnych wyborów rok temu zagłosowałem na PIS, bo w ich programie było wiele rzeczy, które mi pasują, korespondują z moim światem wartości i cieszę się, że spora część z nich jest już realizowana.
   Nie ma partii idealnych, ale są bliższe lub dalsze naszym poglądom. Jest jeden warunek, trzeba jednak jakieś te poglądy mieć, a nie być jedynie przedłużaczem gw
   i tvn. Nie bierz tego do siebie.

  3. 11.11. w studiu TVP prowadzonym przez Janka Pospieszalskiego tuż przed godziną 12 czyli transmisją oficjalnych obchodów Święta Niepodległości na pl. Piłsudskiego z udziałem PAD obszerne fragmenty wejścia na żywo poświęcono patriotycznym inicjatywom kibiców.
   PiS nie jest doskonały, ale na ten moment to jedyna opcja dla nas.
   Nowośmieszna i Platfusy chcieli wezwać do pomocy w przewrocie naszych naturalnych wrogów czyli Antifę…

  1. FB to zło. Chcesz być inwigilowany, to dalej siedź na pejsbuku. Za czasów mojej młodości obowiązywało hasło (co prawda wygenerowane przez czerwonych, ale…): „uwaga wróg słucha” i dziś jak nigdy jest ono aktualne. Walczymy w naszym mikro świecie z syjonistyczną postkomuną i lewactwem, a w makro świecie z ISIS i zagładą naszych wartości i tradycji białej cywilizacji europejskiej. Czasem wydaje mi się, gdy patrzę dookoła siebie, że upadek ruchu skinheads, to był początek upadku dawnej cywilizacji i wyłom w twierdzy ludzkości przez który zaatakowały hordy barbarzyńskich kolorowych i tęczowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *