Ratunek dla śpiochów

tapety Informacja dla spóźnialskich, którzy zaopatrzenie w bożonarodzeniowe upominki dla najbliższych postanowili odłożyć „na później” i zrobiło się bardzo późno, a tychże prezentów wciąż nie ma. Sklep „Kibol” będzie czynny w sobotę. Nawet długo, bo w godzinach 10:00 – 17:00. No, może 17:30, ale to już nie tak na pewno.
Natomiast wszystkim, także tym, którzy są bardziej przewidujący i obkupili się we wszystkie możliwe prezenty, cała redakcja Fana życzy wszystkim, wierzącym i niewierzącym, kibicom Śląska, kibicom klubów zaprzyjaźnionych, a nawet kibicom tych klubów, za którymi nie przepadamy, oraz Czytelnikom, którzy z kibicowaniem nie mają nic wspólnego (a jest takich już całkiem spora gromadka) białych świąt Bożego Narodzenia. Białych, nie tęczowych i nie ciapatych, lecz właśnie białych. A także spokojnych. Od wojenek klubowych, od wojenek politycznych, a przede wszystkim dalekich od świąt bombowych.
Redakcja, fot. tapety

PS. Tak jest, jesteśmy leniwi do szpiku kości. Wzięliśmy artykuł sprzed roku, pozmienialiśmy daty i godziny i wpuszczamy go jako wciąż aktualny.

mikolajki

48+

komentarzy: 53

 1. Wszystkiego, co najlepsze z okazji Świąt Bożego Narodzenia, dużo zdrowia, uśmiechu na co dzień, siły i wytrwałości w dążeniu do celu oraz aby rok 2018 był jeszcze lepszy
  od obecnego.Dla wszystkich prawdziwych kibiców Śląska.

  9+

 2. Zdrowych i Wesołych Świąt Bożego Narodzenia dla wszystkich fanów Śląska, Zgód i Niezgód, dla Patriotów, dla ludzi kierujących się wartościami w życiu.
  Życzę Wam zachowania własnego rozumu, nie dajcie sobie wmawiać, ze Kościół jest be, że rodzina jest be, że Polska jest be, że pedalstwo, lewactwo jest nie be.

  PS. Odradzam Sylwestra w rynku, ponoć kulminacją ma być świecąca tęcza…

  19+

 3. Ja na pewno przyrzekam, że od Nowego Roku znowu jestem kibicem WKS-u. Moja dziewczyna przyrzeka, że na pewno nie rzuci palenia. Życzę szczęśliwych Świat Bożego Narodzenia i wesołego Nowego Roku redakcji jak i kibicom piłkarskim i sympatykom sportu z innych dyscyplin.

  9+

 4. Wesołych,zdrowych,Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia,dla całej Redakcji Fana,wszystkich Czytelników Fana,kiboli Śląska,i Braci po szalu,oraz wszystkich najbliższych Waszym sercu ludziom.I w końcu normalnej i dumnej Wielkiej katolickiej Polski,która nie zgina przed nikim karku Polski z którą każdy liczy się na świecie,Polski w której obok barw narodowych,drugim obowiązującym symbolem będzie biały krzyż celtycki na czarnym tle,na gmachach użyteczności publicznej, na rękawach mundurów wojskowych,policyjnych.Polski gdzie hasło „Śmierć wrogom Ojczyzny” nie jest tylko hasłem, noszonym na banerach podczas demonstracji,a jest realizowane w praktyce,i z całą stanowczością.Wesołych Świąt,Państwo Szlachta.

  17+

 5. zygmunt 70 czyli na twoim wigilijnym stole znajduje się baranina i inne mięsa . Kolacja Wigilijna jest dniem odkupienia. W Adwencie pijemy wino i piwo . Tez jest post ,bezalkoholowy. Tak rozumiem ten wpis, że picie i jedzenie mięsa to postu nie ma. Można i tak .

  12+

  1. A czy szanowny Kolega Enter nie pomylił adresata swojego komentarza? Jakoś nie przypominam sobie żadnego mojego wpisu odnośnie postu i wigilijnej tradycji. Jestem przekonany, że nastąpiło jakieś nieporozumienie, albo ktoś się podszywa pod moją osobę Jeszcze jedno. Jakaś dziwna data Twojego postu. poniedziałek, 26 grudzień 2016. A co do samego wpisu. Na naszym rodzinnym stole wigilijnym nie ma żadnych mięsnych potraw, jemy to co nakazuje tradycja tej wyjątkowej chwili. Poza tym, co może być dla co poniektórych całkowicie niemożliwe do zrealizowania, w czasie Adwentu w ogóle nie piję żadnego alkoholu.

   3+

  2. Teraz mam wszystko wyjaśnione, gdybym przeczytał P.S., to bym się nie dziwił, że są publikacje z poprzedniego roku. Nie doczytałem do końca wszystkich wpisów, więc odwołuję niektóre słowa, które wcześniej napisałem. No to sprostowanie. Nikt się pode mnie nie podszywa. Został opublikowany mój wpis z poprzedniego roku, na co początkowo nie zwróciłem uwagi, dlatego te późniejsze nieścisłości, moje niedopatrzenie. Wszystko trzeba czytać do końca i ze zrozumieniem. Podtrzymuję swoje zdanie, że Adwent to czas radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa, a nie postu. Faktycznie, hucznych zabaw w tym czasie nie powinno się organizować, ale podkreślam, że nie jest to czas postu. Wieczerza Wigilijna- na pewno postna, ale Boże Narodzenie- to już nie. Trzeba rozróżniać dwa okresy: Adwent i Boże Narodzenie. Wigilia- należy jeszcze do Adwentu.

   6+

 6. Od jakiegoś czasu Akcja Testament nie działa,szkoda. Wszystkiego dobrego Piotrze! Wesołych Świąt, czyżby P-NB i jego świetne artykuły wrócą na Fana? (Super byłoby). Wesołych Świąt i dużo łask Bożych Panowie.

  16+

 7. Swieta Bożego Narodzenia to okazja do nie tylko postu i modlitwy ale również do przemyśleń rodzinnych i narodowych naszej ojczyzny matki i ludziach z nią związanych .Bardzo polecam piosenkę w wykonaniu Jana Krzysztofa Kelusa pod tytułem Polski Broaside , na you tube.

  26+

  1. Pierwszy raz słyszę, że Boże Narodzenie to czas postu, nawet Adwent to czas radosnego oczekiwania narodzin Chrystusa, a nie postu.

   12+

  2. @zygmunt70. W czasach zakazanych zabaw hucznych nie urządzać. Czas Adwentu takim zawsze był. Więc post od imprez.

   3+

 8. A ja bym nam życzył trenera, piłkarzy i działaczy, którzy będą zdawać sobie sprawę jak wielkim i zasłużonym klubem jest Śląsk. A nie tymczasowych najemników.

  https://www.youtube.com/watch?v=x4uaYLx5YnY
  Niby zwykła pomyłka Błońskiego, już nie tacy się mylili, ale… no razi po oczach żeby działacz nie wiedział, którą rocznicę powstania klubu obchodzimy. A druga sprawa, to ktoś to puścił w eter i nie wierzę, że nie widział tej pomyłki. Słabo na boisku, słabo poza nim.

  Wesołych Świąt!

  11+

  1. 1:20 – wsłuchałem się kilka razy. Może jestem głuchy, może z percepcją coś nie tak, lecz ja słyszę „siedemdziesięciolecie”.

   33+

  2. Oczywiście że powiedział siedemdziesięciolecie, tyle że niewyraźnie ,i stąd ta cała niepotrzebna, koperkowa afera.
   Posądzanie Błońskiego o taką niewiedzę to zresztą grube przegięcie.

   22+

  3. Ja jestem przekonany, że słyszę osiemdziesięciolecie. No nic, to w oczekiwaniu na lepsze czasy Śląska wybieram się do laryngologa.

   13+

  4. Popytaj starych emerytów LWP za akcję”Wisła” każdy żołnierz miał policzone za 1 rok po 4 lata do emerytury… (przelicznik wojenny) więc 4×4+ 66 to daje nawet 82… i niech tak zostanie…. nasza nabojka za akcję „Wisła” też powinna mieć liczone w starzu 1rok razy 4….. bo się trzeba naszarpać… Wszystkiego dobrego w „Jare Gody” nazwa wigilia Panowie oznacza …dzień przed czyli dzień przed przesileniem słonecznym…. ta tradycja ma jakieś 8 tysięcy lat i pochodzi z mitologii pogańskich Sumerów… ludu Aryjskiego, który stworzył cywilizację… człowieka prowadzącego osiadły tryb życia 5 tysięcy lat przed tym jak mędrcy Syjonu skopiowali mit o stworzeniu świata i zaczęli nieudolnie lepić po kawałku mitologię semicką…jako 100% plagiat…monoteizmu głównie Egipskiego….
   Pozdrawiam wszystkich… Dadźbóg Wam wszystkim…..i
   88… dwie ósemki… pierwsza mistrzowska, druga spadkowa.. jak myślicie… która czeka na Śląsk… ja życzę Sobie 18 czyli pierwszej ósemki…
   Pozdrawiam prawą ręką słonecznie.

   6+

 9. Zaciśnij pięść….
  nim skończy się bój,
  najgrubszą z krat
  nie zamkną Ci ust,
  Z najmniejszej z cel
  Ucieknie Twój krzyk,
  Bo każdy dzień…
  Oddałeś dla krwi…ii…i
  Damy radę… Sol Invictus !!!

  25+

 10. Wesołych,spokojnych Świąt Bożego Narodzenia,nie pomylił się ani trochę
  Święty PiusX,gdy powiedział o Polsce „Bastion Wiary”. W tym szczególnym czasie warto codziennie modlić sie także za Ojczyznę, i za cały Świat. Bóg
  żyje!.

  45+

 11. Wszystkim życzę, by zasiedli do rodzinnego stołu z wiarą w jedność, pokój i życzliwość najbliższych. Pamiętajmy i szanujmy nasze tradycje, bo dzięki nim przetrwał Naród Rzeczpospolitej Polskiej, opierając się gemanizacji, rusyfikacji, potopom szwedzkim i radzieckim, najazdom tureckim, mongolskim…Ta jedność rodzinna dzisiejszy czas także pozwoli przetrwać, a gdy trzeba będzie, to za broń chwycim, jak w 1830, 1863…na ulice wyjdziemy, jak w 1981… Oby Bóg, Honor, Ojczyzna i rodzina niezmiennie stanowiły dla nas najważniejszą wartość. Wesołych Świąt przy stole z białą, europejską, polską rodziną.

  43+

 12. Do Kibola wpadniemy już w 2017 roku zorganizowaną grupą przestępczą. Tymczasem powtórzę zeszłoroczne życzenia bo nadal są aktualne. Tak więc życzę spokojnych, zdrowych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia wszystkim katolom, naziolom, faszystom, rasistom, ksenofobom i jak tam Nas jeszcze nazywają. Wszystkiego dobrego dla Miedzi, Lechii, Opavy, Lublina oraz dla kiboli z innych klubów. Dla patriotów, dobrych chłopaków po obu stronach muru i dobrych dziewczyn. Dla Śląska zarówno od strony sportowej i kibicowskiej żebyśmy wreszcie się odrodzili i pokazali, że byliśmy, jesteśmy i będziemy mimo tego iż skreślono Nas za wcześnie. I dla Redakcji, która wykonuje kawał dobrej roboty.

  41+

 13. Zdrowych, spokojnych świat Bożego Narodzenia, czyli dnia urodzin Jezusa. Życzę wszystkim byśmy tak jak Jezus nie ugięli się przed Żydami. Byśmy z tym Jezusem, jeśli przyjdzie taka potrzeba, tak jak nasi przodkowie pod Lepanto, Wiedniem czy w innych bitwach potrafili powstrzymać muzułmańską zarazę. Byśmy byli szczęśliwymi Polakami. Wszystkim, nawet tym, co tylko troszkę wierzą, jak najwiecej wiary i radości. Jak to było? Bóg sie rodzi kod truchleje?

  31+

 14. Redakcji, Wam tu piszącym i czytającym i samemu sobie życzę spędzenia Świąt Bożego Narodzenia w ciepłej, rodzinnej atmosferze, poszukania głęboko w swoim wnętrzu Jezusa, a przynajmniej pewnych wartości płynących z jego nauk i stosowanie ich w życiu codziennym.
  Na Nowy Rok życzę, aby klub Śląsk Wrocław dał wymierne podstawy Kibicom do optymizmu opartego na realnych przesłankach.

  41+

 15. Białych, wesołych świąt narodzin Boga słońca! To święto zostało przechwycenie przez pierwszy rzut ciapaków z bliskiego wschodu. Ale było przez naszych pradziadów obchodzone wcześniej!

  14+

 16. Białych Wesołych Świąt! Trzeba rozgłaszać wszech i wobec każde święta nasze by wytępić i zatkać mordę wyznawcom Allaha ! Szacunek dla kierowcy ciężarówki, który zginął z rąk brudasa i zmniejszył skutki tragedii .

  44+

 17. Nadchodząca Wigilia to nie tylko
  okres radości, ale również zadumy
  nad tym, co minęło i nad tym, co nas czeka.
  Tak więc dużo optymizmu i wiary
  w pogodne jutro,

  39+

 18. Rozumiem, że jest to jeden z tych artykułów pod którym przechodzą życzenia i pozdrowienia. A więc ja życzę redakcji więcej optymizmu i wiary w Śląsk! Pierwsza ósemka jest nasza, pierwsza ósemka nam się należy, nie damy nikomu, nikomu nie damy bo pierwsza ósemka nam się należy!

  51+

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *