Równości nie ma

SAMSUNG CSC (AKTUALIZACJA) Według jednego z powiedzeń śmierć traktuje wszystkich równo. Z podobnych przysłów tworzy się nasza kultura i tożsamość, lecz akurat z tym trudno się zgodzić. Jak porównać odejście do tamtego, ponoć lepszego świata kogoś, kto zginął w wypadku samochodowym od śmierci po długiej i ciężkiej chorobie? A śmierć heroinarza z przedawkowania? A dżihadysta, który wysadza sam siebie i innych ludzi? Inna jest śmierć kogoś, kto wypadł z okna, a inna kogoś, kto z tego samego okna wyskoczył.
Ważne jest również to, jak oddający życie jest traktowany po śmierci. Dlatego mam żal do państwa polskiego, że z honorami był żegnany zdrajca Jaruzelski. Ten sam, po którego działaniach wielu dzielnych Polaków było wrzucanych do anonimowych, wspólnych dołów.
Można trochę naprawić
28 sierpnia w Gdańsku odbędzie się uroczysty pogrzeb dwojga polskich bohaterów, Daniusi Siedzikówny „Inki” i Feliksa Selmanowicza „Zagończyka”. Jeśli ktoś jeszcze nie zna ich historii, to wrzućcie sobie ich nazwiska w wyszukiwarkę. Naprawdę warto coś wiedzieć o prawdziwych Polakach.
Komuniści wrzucili ich do wspólnego dołu, a pamięć o Nich miała zginąć. Teraz Polska odda im hołd z należnymi bohaterom honorami.
Nieoficjalnie się dowiedzieliśmy, że jest szansa, by Ekstraklasa SA z tego tytułu zmieniła godzinę rozgrywania zaplanowanego na ten sam dzień meczu Lechia – Termalika, tak aby fani z Gdańska nie mieli dylematu, czy iść na obchody, czy na mecz swojej drużyny.
Wniosek o przełożenie spotkania wysłano z Lechii, mamy przeciek, że pismo zostanie wsparte prośbą od IPN-u. Na razie początek meczu jest ustalony na 15:30, co przy rozpoczęciu pogrzebu z państwowymi honorami o godzinie 13:00 praktycznie uniemożliwia „bycia tu i tu”. Teraz jest szansa na to, że pojedynek obędzie się o godzinie 18:00.
Na pewno na pogrzebie Danusi Siedzikówny i Feliksa Selmanowicza stawią się kibice Gryfa Słupsk. Rozmawiają między sobą nad symbolicznym gestem, jakim byłoby wrzucenie do grobu „Inki” i „Zagończyka” ich znanej w Polsce flagi „Kibice Wyklęci”, która w swoim haśle i symbolice odwołuje się do Żołnierzy Wyklętych, a która, według nich, już spełniła swoją rolę.
Ważna jest pamięć
Z innym przysłowiem dotykającym śmierci trudno się nie zgodzić. „Żyć będą tak długo, jak długo będzie trwać o nich pamięć”. Dlatego pielęgnujmy wspomnienia o tych, o których warto pamiętać.
Dziś, 15 sierpnia 2016 mija dwa lata od śmierci wielkiego przyjaciela Śląska, fana Lechii Gdańsk, Tomka Balcerzaka „Wojtusia”. Zmarł w wieku 44 lat, z których wiele poświęcił na pielęgnowanie wrocławsko – gdańskiej przyjaźni.
Jeśli ktoś zechce postawić Mu zieloną, białą i czerwoną świeczkę, to „Wojtuś” jest pochowany na cmentarzu Łostowickim kwatera 13, rząd 4, grób 8.
Roman Zieliński, fot noworudzcy patrioci, zdjęcie z warszawskiego pogrzebu majora „Łupaszki” Zygmunta Szendzielarza.

UWAGA!! Dostaliśmy maila:

Szanowni Państwo,
Informujemy, że w najbliższym czasie odbędą się pogrzeby odnalezionych i zidentyfikowanych przez Fundację Niezłomni Żołnierzy Wyklętych z oddziałów AK, NSZ Brygady Świętokrzyskiej oraz WiN: Józefa Figarskiego ps. „Śmiały”, ppor. Karola Łoniewskiego ps. „Lew”, Czesława Spadło ps. „Mały” oraz por. Aleksandra Życińskiego ps „Wilczur”.
Również w najbliższym czasie odbędzie się pogrzeb pięciu partyzantów siatki terenowej NZW odnalezionych przez Fundację Niezłomni w Ostrołęce. Termin tego pogrzebu (prawdopodobnie 29 września) pozostaje w trakcie uzgodnień.
Uroczystości pogrzebowe – organizowane przez Rodziny i Fundację Niezłomni – terminy:
10 września 2016 r. w Wąchocku – pogrzeb ś.p. Józefa Figarskiego ps. „Śmiały” i Czesława Spadło ps. „Mały”
24 września 2016 r. o godz. 13:00 w Bliżynie – pogrzeb ś.p. Por. Aleksandra Życińskiego ps. „Wilczur”
01 października 2016 r. o godz. 12:00 w Nadarzynie – pogrzeb ś.p. ppor. Karola Łoniewskiego ps. „Lew”
Zbliżające się pogrzeby są zwieńczeniem naszej wspólnej pracy nad odnalezieniem, identyfikacją i przywracaniem godności ofiarom komunistycznych katów. W asyście kompanii honorowej Wojska Polskiego pożegnamy wspólnie Niezłomnych Bohaterów.

 

komentarzy: 15

 1. „Też racja.
  Ale pomniki są ważne. To one zostaną po nas kolejnym pokoleniom. Bez pomników nasi wnukowie będą bardziej narażeni na politykę wynaradawiania. A co za tym idzie byliby bardziej podatni na ideologię pedalstwa różnej maści.”

  Najważniejsza jest edukacja kolejnych pokoleń. Pomniki naszych ulubieńców ze wschodu były (niektóre jeszcze nadal są). Jeżeli ludzie będą mieli świadomość własnej historii i nie będą jedynie trybikach w machinach konsumpcji.

  Problem jest wtedy, kiedy patriotami jesteśmy od święta, a gdy wracamy do szarej rzeczywistości, powracamy do wyuczonych nawyków.

  Bez świadomego społeczeństwa pomniki długo nie postoją

 2. Ok ostatni mòj post do tego artykułu w którym odniosę się do postu redakcji z linkiem i ,,nie wpisuj się w ten schemat” Przeczytałem ten artykuł chwilę temu i moim zdaniem normalni ludzie powinni zdobywać wiedzę aby w rozmowie np. dewiantem z KOD-u na każdej linii frontu go załamywać wiedzą ,kulturą osobistą itd. Ubrania i gadżety z logo Polski walczącej to biznes i wielu nosi to dla szpanu i pokazania się (to samo dotyczy barw klubowych). Tłuk i świnia zawsze będzie tłukiem i świnią ! Normalnemu człowiekowi można zabrać wszystko z życiem włącznie ale nigdy wiedzy ,kultury osobistej i zasad! Wielu ludzi robi sama w swoim środowisku bajzel dając pożywkę lewactwu . Głupie śmiecenie i zachowanie nawet w pociągu… Jest takie przysłowie „jak cię widzą tak cię piszą.” Problemem wielu Polaków jest obojętność np. niechodzenie na wybory . Co z tego ,że w Polsce rządzi PIS jak w ue socjaliści ,ktòrzy narzucają swoje uano każdemu. Ludzie muszą się nauczyć ,że wybory to podstawa tego jak będziemy żyli.
  Do tego linku pasuje partia Kukiz15, która chciała ściągnąć tego muslima co zabił tą Polkę w Niemczech nożem od kebaba .Polka sama chodziła do ośrodka dla uchodźców, pracowała u muslima a Kukiz15 chce aby ten ciapaty łeb odbywał kare w Polsce na koszt nasz… Normalne kobiety nie zadają się z muslimami!

 3. Pozwolę sobie odpisać Redakcji do postu ,,też racja” .Owszem pomniki są potrzebne jest to świetna forma upamiętnienia osoby z zasługami lub ofiar katastrofy ,ale samo stawianie pomników nic nie da . Ludzie muszą nauczyć się szanowania samego siebie ,bo co z tego,że ktoś ubierze koszulkę Polski Walczącej jak on nawet nie potrafi wymienić nazwisk 10 oficerów wojska Polskiego ,daty wybuchu powstania warszawskiego lub ie ma zielonego pojęcia dzięki komu był w Polsce komunizm . Wielu ludzi nawet nie słyszało o Polskich pilotach walczących o Anglię i jak Anglicy Polakom podziękowali w Jałcie. Wielu ludzi nawet nie wie co to są podatki ,krzyczą o parszywych szwabach a za chwile jadą do nich do pracy.
  Osobiście mam szacunek do ludzi którzy szanują swoich przodków ,są dumni ze swojego obywatelstwa ,pielęgnują własną historie itd. Ale jest grono tłukòw nie mających pojęcia o historii .
  Każdy z Państwa pewnie pamięta ruch skinhead w Polsce i hasło naszym wzorem jest Rudolf Heß.. gdzie tu sens gdzie tu logika .Polak gkoryfikujący Naziste ? No ale zapytać takiego czy chodzi mu o Rudolfa Heßa czy Rudolfa Hössa to ma zagwostkę. Albo ludzie ubrani w bluzy Polski walczącej a jeśli się ich zapyta o datę wybuchu powstania połowa nie wie . Wielu ludziom brakuje wiedzy historycznej i szacunku do siebie .Bo bycie pozerem to zwykły obciach.

 4. W końcu prawdziwi bohaterowie doczekali się godnych pochówków. To dobre wieści dla wszystkich antykomunistów i patriotów, bardzo wolno zaczynają się spełniać nasze oczekiwania. Dopiero teraz zaczynam mieć odczucie, że komunizm w Polsce się kończy.

 5. Zgoda ,jaruzelski to ćwok i powinien zostać stracony jako główny komuch ,też gardzą komunizmem. Tyle tylko ,że przez ponad 20 lat żaden rząd w Polsce nie dążył do rozliczenia się z komuchami. Podkreślam, nikt czy to AWS ,Unia Wolności ,Porozumienie centrum ,PO,PIS.
  Absolutnie nie prowokuje ale moim zdaniem to przesada. Dziwi mnie ,że wielu posłów ,senatorów ubóstwia powstańców warszawskich a ci ludzie nie mają na leki ,jedzenie. Natomiast wysocy dygnitarze z prl wysokie emerytury. Moim zdaniem należy pomagać tym co żyją często w biedzie . Bo malowanie hurtowo murali ,stawianie pomników i kolejne pochówki to trochę nie w porządku wobec, tych co ginęli za wolną Polskę a nie mają co do przysłowiowego gara włożyć!

  1. Też racja.
   Ale pomniki są ważne. To one zostaną po nas kolejnym pokoleniom. Bez pomników nasi wnukowie będą bardziej narażeni na politykę wynaradawiania. A co za tym idzie byliby bardziej podatni na ideologię pedalstwa różnej maści.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *