Szmalcownik i śmieć

bibula comDałem się podejść jak dziecko. Sk…syn kupił mnie. Ale jednocześnie dał dowód na to, że jest największą gnidą jaka żyła na ziemi. No, może jeszcze żyd Jewno Azef i inny żyd – Judasz mogą się z nim równać w historii świata w kategorii „zdrajca”.
Oczywiście chodzi o Bolka W.
Jak zostałem wyznawcą agenta
Pamiętny sierpień roku 1980. Ja byłem już po lekturach „Kolumbów” i różnych tytułów o konspiracji, zatem w wieku lat 19 zdawałem sobie sprawę jak działa policja polityczna. W Polsce tymczasem wrzało, strajki ogarniały cały kraj.
Nastawiając pajęczą sieć anteny trzeszczącego radioodbiornika na falach zagłuszanej przez reżym „Wolnej Europy” usłyszałem, że na czele najważniejszego strajku, tego w stoczni gdańskiej, stanął niejaki Lech W.
Od razu stał się moim idolem. Rewolucjonistą antykomunistycznym już byłem, ale nie miałem takiej odwagi, by iść na czele pochodu, na dodatek podając swoje nazwisko… Takie postępowanie śmierdziało nieszczęśliwym wypadkiem.
To poczucie zagrożenia powodowało, że facet mi zaimponował. Przecież skoro ja, 19-letni młokos wiedziałem o możliwych konsekwencjach, to co znaczy, że gość, który wystawia się na strzał, też wie, że może nie dożyć następnego miesiąca. Albo nawet dnia.
Jak dostałem dowód zdrady
Pamiętam ten wieczór z radioodbiornikiem, jak dziś. Pamiętam to swoje zauroczenie przywódcą. I pamiętam myśl, która przeszyła mi mózg: „on już nie żyje, lecz jeszcze o tym nie wie”.
I ta moja ówczesna myśl jest teraz dla mnie istotnym dowodem na to, że tak naprawdę wodzem był Bolek.
Bolek przeżył, zatem musiał być Bolkiem. Gdyby był Wałęsą, to by utłukli. Wpadłby pod ciężarówkę ze żwirem. Albo poszedłby popływać w grudniu nad jezioro. Albo w mieszkaniu poniżej zawory gazu byłyby nieszczelne. Lub przeciąg wywiałby go przez okno wieżowca.
Zaćma
boloWkurzony jestem na siebie, bo Bolek mnie tak omotał, że gnojowi wierzyłem. Pamiętam, jak przed wyborami w 1989 roku spotkałem koleżkę z klasy jeszcze z podstawówki, Jacka Łasaka. Mieliśmy wówczas po 28 lat. On śmiał się ze mnie, że wierzę w okrągłostołowe zmiany, ja porwany entuzjazmem odrywania czerwonych od koryta, patrzyłem na niego dziwnie. Jakoś nie dziwiło mnie, że wódz jeszcze żył.
Nie przestałem wierzyć w Bolka w 1992 roku. Myślałem, że może ruskie wojska wycofujące się z Polski może jeszcze „coś” zatrzymać. I to „coś” powoduje, że „nocna zmiana” odwołała rząd Olszewskiego.
Głosowałem na tego typa w 1995  roku w pierwszej i w drugiej turze wyborów prezydenckich.
Kiedy szedłem do wniosku, że Bolek to Bolek? Nie pamiętam.
W końcówce lat 90-tych zaczęły wychodzić nazwiska z różnych teczek. Bardzo znane nazwiska. Coraz głośniej mówiło się o Bolku. Jakoś przechodząc koło swojej starej dzielnicy na ulicy Piotra Skargi, widząc wyłażący spod kilku warstw farby stary, malowany przeze mnie na murze drukarni pewnej nocy w stanie wojennym napis „Solidarność” przypomniałem sobie ten sierpniowy wieczór z roku 1980, gdy pomyślałem o rychłej śmierci wodza.
A on żył.
Pewność
Nie masz papierów, to nawet na ewidentnego agenta mówienie „kapuś” może mieć poważne konsekwencje. Na początku nowego wieku przekonanie o faktycznej roli Bolka już miałem. Ale jawnie i otwarcie zacząłem mówić o tym dopiero po lekturze „SB a Lech Wałęsa, przyczynek do biografii”.
Nie było to olśnienie. To było tylko ugruntowanie przeczuć graniczących z pewnością. Olśnienie przyszło w ostatnich dniach. To nie był zwykły kapuś. To był zwykły szmalcownik. Sprzedawał kolegów za kilka srebrników.
Żal
Mi pozostał cholerny żal. Żal, że uwierzyłem zwykłemu, tępemu szmalcownikowi. Gdybym podczas którejś z akcji w stanie wojennym wpadł, to może skończyłbym jak Grzegorz Przemyk, chłopak z mojego rocznika, którego milicjanci skopali na śmierć. A na pewno żebra miałbym połamane, jak wielu bezimiennych. Tymczasem ten śmieć, który za kapowanie na kolegów brał drobne pieniądze, teraz śmie mówić, że sam obalił komunę, z którą współpracował, której był płatnym agentem.
Mało tego. Stado debili, mimo że na gnojka wyciekły kwity, robi demonstracje w jego obronie.
MaciarekGnój do końca
Miało to miejsce dziesięć dni po tym, jak Śląsk po raz drugi w historii zdobył tytuł mistrza Polski. Czyli całkiem niedawno, gdy Bolek już od 10 lat był na politycznym bocznym torze.
16 maja 2012 Bolek w Radio Zet stwierdził, że gdyby znajdował się na miejscu Donalda Tuska to 11 maja kazałby spałować związkowców blokujących tego dnia wejścia do Sejmu.
– Władzę trzeba szanować, wybierać mądrze, brać udział w wyborach, organizować się. Ale potem: szacunek! Ktoś ich wybrał, to są przedstawiciele narodu, więc nie mogą pozwolić na opluwanie i bijatykę – twierdził Bolek.
Nie dość, że szmalcownik i zdrajca, to jeszcze mentalny śmieć.
Roman Zieliński, fot. bibula.com, facebook

komentarzy: 37

 1. Czy redakcji wiadomo coś, na temat powstania pomnika na Pl. Nowy Targ?? A mianowicie, pomnik ten ma być postawiony na cześć… Lecha Wałęsy, ,,naszej” konfitury. Haha dobre.

 2. No chyba że UB i tajniacy byli takimi tępakami, że Bolek ich kiwał jak chciał (czytaj ze zrozumieniem).
  „Do 63 minuty mecz miał przebieg bez mała sensacyjny: Lechia prowadziła 2:1! Potem jeszcze utrzymywał się remis i dopiero pod koniec spotkania Boniek zapewnił gościom nikłą wygraną 3:2. Jednak w trakcie spotkania wydarzyło się coś, co zupełnie przyćmiło aspekt sportowy. Raptem pośród tłumu pokazał się sam… Lech Wałęsa i szeroko rozpostarł ramiona! Kolejne kręgi kibiców z niedowierzaniem wskazywały go dłońmi: „Popatrz, to on!”. Zaskoczenie było kompletne. Trybuny zaczęły pulsować, podniósł się zbiorowy krzyk, przechodzący w entuzjastyczne, miarowe, wzmagające się skandowanie: „Lech Wałęsa! Solidarność!
  Skupieni na krytej trybunie głównej partyjni działacze byli tyleż wściekli, ile bezradni. Bezpieka, tajniacy i milicjanci miotali się w bezsilnym chaosie. Oto na ich oczach publicznie doszło do największej po stanie wojennym całkowicie jawnej, politycznej, antykomunistycznej manifestacji. A przecież niepodobna zaaresztować czy choćby spałować 40 tysięcy ludzi”

  Cudotwórca z tego Lecha, przeniknął jak Harry Potter w czapce niewidce na trybuny nie zauważony przez milicję.

 3. @tbe2 Również myślę że na ten cały spęd KOD , przychodzą tzw „resorciaki”.Normalny emeryt w Polsce póki co jeszcze myśli ja przeżyć do następnej emerytury , opłacić rachunki , i mieć za co kupić leki.

 4. Czy może ktoś mi wyjaśnić co się gnieździ w łbie przeciętnego kodowca?
  Od kilku dni zachodzę w głowę jak mocno trzeba się walnąć w dekiel, żeby myśleć tak jak oni.

  1. W tej zakutej pale siedzi tylko interes własny. Emerytura ubecka,esbecka i kij wie co jeszcze. Nie potrzeba IPN-u, sami się ujawniają.

  2. Kodowcy denerwują już bardziej niż ta celebrytka co włącza niskie ceny. Pp spróbuję. Kilka dni temu miałem wątpliwą przyjemność rozmowy z radną mojego powiatu, którą od dłuższego czasu podejrzewałem, że jest wyznawczynią marksizmu i chodzi na marsze szKODników. Nie pomyliłem się.
   Rozmowa ogólnie dotyczyła nacjonalizmu, kibiców, muzłumanów itp. Nie trudno się domyślić jak wygląda gadka z arcylewakiem. Pomieszanie z poplątaniem dosłownie wszystkich wątków z jej strony. No ale co się dziwić skoro mowa o osobie, która chce przyjąć do Polski ciapatych czy dać prawa homosiom. Inteligencja na poziomie jednokomórkowca.
   Pod koniec rozmowy radna chciała zabłysnąć. No i zabłysnęła. Tak zabłysnęła, że spadłem z krzesła ze śmiechu. Otóż Panie i Panowie radna zaprosiła mnie na bieg ku czci uwaga uwaga…Żołnierzy Wyklętych stwierdzając przy tym, że się przygotowała i, że ona biegnie i pewnie jestem zdziwiony. Owszem, zdziwiony byłem bo myślałem, że lewactwo już mnie niczym nie zaskoczy a jednak.
   Podsumowując. W ich łbach gnieździ się niewyobrażalny, niebezpieczny i skrajny debilizm. Po tej rozmowie uświadomiłem sobie, że dopóki po naszej Ziemi Ojczystej będzie chodził choćby jeden lewak, niezależnie od tego jest znany czy też jest zwykłym szarakiem, dopóty wojna będzie trwać.

 5. Ubeckie papiery kończą się na 1976 roku (przynajmniej to co jest udostępniane aktualnie). Pytanie co było dalej. Oni czyli Bolek i całe to wspierające go towarzystwo boi się, że wypłynie coś więcej. Jaka była rzeczywista rola Bolka w latach 80 – tych i w pierwszej połowie lat 90 – tych. Kim jest Mieciu Wachowski ? Takich pytań pojawia się coraz więcej.

 6. Romek nie skomentował jeszcze jednej niekonsekwencji Bolka. Skoro mówił, że trzeba szanować tych, których wybrała większość społeczeństwa, to jego psim obowiązkiem winno być teraz apelowanie o kredyt zaufania dla rządów PiS-u. Uprzedzając ewentualne wątpliwości – zgodnie z ordynacją z formułą większościową D’Hondta PiS uzyskał większość potrzebną do samodzielnych rządów I bardzo dobrze, bo nie potrzebuje koalicjantów, wiec będzie kogo rozliczyć pod koniec kadencji.
  Co do Bolka mam od lat jedną wątpliwość – pytanie, które sobie czasami zadaje. A brzmi ono tak. Skoro bracia Kaczyńscy byli od 1990 roku w Kancelarii Wałęsy, to wcześniej nie wiedzieli kim jest ten złamas? Złudzenia i wątpliwości straciłem w 1992 podczas nocnej zmiany. Ale ja nie miałem wtedy nawet 20 lat. Tymczasem obaj Kaczyńscy w 90 roku byli już po czterdziestce. W dodatku rozmawiali z Gwiazdą, ludźmi z Gdańska, Walentynowicz, czy innymi znającym Bolka. A jeśli wiedzieli już wcześniej kim ta szujka jest, to…

 7. Dobra, odpowie mi ktoś na pytanie czy te marsze s-rodu zaczynają was powoli denerwować oraz widzicie w nich jakieś niebezpieczeństwo?
  Chwała Romkowi ,że potrafił się przyznać do tego ,że dał się oszukać Bolkowi, szkoda tylko że reszta społeczeństwa z tamtego okresu nie ma tyle jaj aby puknąć się w pierś i powiedzieć głośno że tak dali się zrolować.
  Historia podążyła dalej i teraz jest czas młodego pokolenia aby zrobić z tym porządek i wymazać z kart historii tych zdrajców. Polska potrzebuje drugiego Piłsudskiego który złapie nas za mordy i wskaże dalszą drogę. Potrzeba kogoś charyzmatycznego jak M. Kowalski za którymi pójdą miliony.

 8. Czy ktoś widział i słyszał w TVP info Danuskę W. na manifestacji kodowców w Gdańsku jak mówiła że to my „obalylismy”
  I brednie o kościele i świętym Bolku i PeOwskim wieku emerytalnym.

 9. Najgorsze jest to że bardzo dużo ludzi bierze udział w tych demonstracjach broniąc Bolka. Pytanie , czy są aż tak głupi ?Czy tak ślepi ? Czy o coś innego w tym chodzi? . Bo nie potrafię zrozumieć tych co wspierają Bolka tymi manifestacjami.

 10. No nie tak do końca. gdybyście w owych czasach mieli dostęp do takich Ludzi jak Śp. Alina Pieńkowska, Śp. Anka Walentynowicz czy Gwiazdowie, Marszałek Senior – zdanie zmienilibyście w 1981 roku tak jak ja zmieniłem. Czuję się z tym dobrze i cały czas tak się czułem. Jestem w posiadaniu teczki agenta o pseudonimie „Truskawka” z takimi sami potwierdzonymi podpisami (wypłat) jak „Bolek”, który 25 % swojej agenturalnej roboty poświęcił mojej, skromnej osobie. A co do grubasa – był i pozostanie dla porządnej części Polski – zwykłym ścierwem. Tak jak jemu podobni.

 11. Romek,wyobraż sobie jaki mieli ubaw Kiszczak z Jaruzelem gdy ogolili 38 mln baranów gdy pili wódkę, zarządzając Bolkiem. Arcydzieło manipulacji, na dodatek barany nie były świadome, że je ogolono.
  Zemsta jest prosta trza Bolka wyrugować, z kart historii, zastąpić go Pileckim, potrwa to może z 20-30 lat, ale myślę, że to wykonalne
  Ja czekam na kolejne rewelacje z szafek tym razem na temat Frasyniuka, Piniora, Rodziny Kulczyka, Balcerowicza
  Interesuję mnie też,czy będzie potwierdzenie faktów związanych familią Franciszka z Mikstatu,że to kabańce powiązane z UPA. Kwestia kiedy?

 12. Witam, wczoraj tj 27.02.2016 wraz z kolegą po obejrzeniu filmów z magdalenki doszliśmy do tego samego. Bolek i część solidaruchów to byli zwykli prości ludzie w dodatku tego najgorszego wydania czyli pazerni. Kiszczak i Jaruzel oraz Ciosek to nie byli idioci. Wiedzieli doskonale, że ten Bolek to idiota i ,że za kilka złotych sprzeda swoich kumpli(chodzi też o sytuację rodzinna – ośmioro dzieci) co nie tłumaczy jego zachowania oraz reszty konfidentów. Dowodem na to jest bieda tych którzy z SB nie współpracowali ale byli w Solidarności. Wracając do sedna Bolek nie oszukał komuchów ale swoich kolegów i cały naród i za to należy mu się czapa lub zagrabienie całego majątku na rzecz Państwa Polskiego. Mam też nadzieję ,że w końcu ktoś doprowadzi do zlustrowania tych komunistycznych śmieci i nastanie w Polsce normalność bo to ostatni dzwonek.

  Przy okazji chciałem też odnieść się do wczorajszego pajacowania s-rodu. Na jednym z portali wyczytałem taki o to tytuł „przeciwko terrorowi większości”. Przecież demokracja to do k..wy nędzy jest wola większości. Co z tymi zjebami jest nie tak?? Jeszcze jedna rzecz, powoli te marsze zaczynają mnie i pewnie nie tylko mnie już wnerwiać. Wiem ,że to nie demokratyczne ale w końcu trzeba byłoby coś z tymi lewakami zrobić bo telewizyjne lemingi w końcu w to uwierzą jak mawiał Goebbels kłamstwo itd…a to jest dla normalizowania Polski niebezpieczne.

 13. Absolutna racja ,ale przecież nie tylko ty Roman dałeś się nabrać Bolkowi , ale i miliony Polaków . Najgorsze w tym jednak jest to , że miliony ludzi dalej wierzą że ta szuja to bohater, a bolkowo-michnikowa IIIRP „wolna” Polska to najlepsze co mogło ich spotkać.Co zrobić, trudno się mówi,niech trwają dalej w tym błędzie.Ja osobiście cieszę się że byłem wtedy małym szkrabem , który skakał z dywanu na podłogę , i dziś mam czyste sumienie i ręce,i nie muszę się wstydzić swojego wyboru.Rzeczywiście gdyby SBcja chciała uciszyć Bolka , Michnika , Frasyniuka to na pewno nie mieliby z tym żadnego problemu , wystarczy wspomnieć błogosławionego księdza Popiełuszke , Pyjasa i innych . I na koniec parę obrazków, ma gość talent!….http://ajwaj.deviantart.com/art/Ring-1989-592468841, http://ajwaj.deviantart.com/art/Opowieci-Trzeciej-RP-592468977, http://ajwaj.deviantart.com/art/Need-for-speed-592468701.

 14. Wybory były w 95 a nie 96. Pamiętam wtedy mecz z ŁKS-em gdzie dwukrotnie z wolnego sieknął bramy niejaki Romuald Kujawa. Na trybunach niosło się wtedy: „ch… w dupę temu kto odda głos kwaśniewskiemu” oraz bekowe: „Bogdan Wałęsa” (nawiązując do alkoekscesów syna ówczesnego drugiego kandydata).

  1. Cos pokręciłeś z meczami. Mecz był z elka przemarsz obok sejmu i „ch… w dupę temu kto odda głos kwaśniewskiemu” poleciało,na meczu tez.Do przerwy prowadziliśmy 1:0

 15. https://www.google.co.uk/search?q=solidarnosc+-+szwindel&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjGsdujiprLAhUBvBoKHfrMDygQ_AUIBygB&biw=1138&bih=543#imgrc=eakedWo-Pzwz3M%3A

  https://www.google.co.uk/search?q=solidarnosc+-+szwindel&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjGsdujiprLAhUBvBoKHfrMDygQ_AUIBygB&biw=1138&bih=543#imgrc=jDk85IfgTy55EM%3A

  https://www.google.co.uk/search?q=solidarnosc+-+szwindel&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjGsdujiprLAhUBvBoKHfrMDygQ_AUIBygB&biw=1138&bih=543#imgrc=uF1CCztbOsz6wM%3A

  1. Tak, a rząd Olszewskiego to Kaczyński z Macierewiczem obalili i wszystkie afery POwców to tez PiS. Gradobicie też pis. Co do artykułu to też czuję się zrobiony w bolka przez Bolka.

  2. Ależ oczywiście, że PiS wysłał Bolka na SB, żeby donosił. A tak naprawdę, to PiS przyjechał do Polski na czołgach Stalina.

  3. Możesz mi wytłumaczyć, co masz na myśli? Tylko trochę szerzej, nie jednym zdaniem. Na czym opierasz swoją opinie. Chętnie poczytam,mówię poważnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *