Dzień święty święcić

MP2Najważniejszym momentem obchodów Święta Niepodległości, jakie zaplanowano na 11 listopada będzie oczywiście Marsz Patriotów, który odbędzie się w środę. Ale to nie jedyne wydarzenie we Wrocławiu związane z tegorocznym Świętem Niepodległości.

* Już w w sobotę 7 listopada o godzinie 18:00 w klubie Glamour znajdującym się przy ul. Ruskiej 37-38 we Wrocławiu odbędzie się spotkanie z Marianem Kowalskim, liderem środowisk patriotycznych i narodowych. Jego tematyka? O wolności, w tym wolności gospodarczej w połączeniu z postawą patriotyczną oraz ideą narodową. Czy można te dwie idee łączyć, jeśli tak jaka jest ich przyszłość. Czy możliwa jest współpraca wielu środowisk wolnościowych, patriotycznych, narodowych, konserwatywnych celem uniknięcia sytuacji wyborczej z bieżącego roku?
Klub Glamour znajduje się na początku ulicy Ruskiej od strony placu Jana Pawła II.

Plakat 11 XI - 2 wersja2* W niedzielę 8 listopada ksiądz Jacek Międlar (pamiętacie tego kaznodzieję, który przemawiał podczas marszu antyislamskiego?) zaprasza na Obchody Narodowego Święta Niepodległości. O godz. 19.00 w kościele Świętej Anny we Wrocławiu na Oporowie.
„Poza dumnym, wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych, zaszczycą nas swoją obecnością i będzie okazja do spotkania i okazania honoru narodowym bohaterom – Kombatantom Narodowych Sił Zbrojnych.” pisze organizator, ks. Jacek CM.

* VI Marsz Patriotów odbędzie się 11 listopada. Jego start nastąpi o godzinie 17:00 spod Dworca Głównego. We Wrocławiu oczywiście. https://www.youtube.com/watch?v=BfSJ3KW6Q4A
Plakat 11 XI wersjaFanSą jeszcze plakaty informujące o tym wydarzeniu. Hardkorowe (widoczne po lewej i u góry). Lewactwo na sam ich widok dostanie kłopotów żołądkowych. Jak ktoś chce pomóc w ich rozlepianiu – są w sklepie „Kibol” przy ul. Kościuszki 32 we Wrocławiu.

* Dzień później, 12 listopada o godzinie 19:00 w klubie Tawerna przy ul. Wróblewskiego 19 (tuż za ZOO) odbędzie się patriotyczny koncert. Dwóch kapel polskich – Pozytywka i Irydion oraz znanej, patriotycznej węgierskiej Hungaricy.
AK, JM, ACh, RZ, fot. Paweł Relikowski, wroclawianie.info, rys. PM, AK

Jeśli chcecie zareklamować jakieś inicjatywy wroclaw koncertpatriotyczne z okazji Święta Niepodległości organizowane we Wrocławiu lub na Dolnym Śląsku – piszcie w komentarzach.

komentarzy: 8

 1. Mnie osobiście plakaty się podobają ale w przeprowadzonej sondzie w mojej pracy (a jest to praca tz. biurowa) zapytałem czy przyjdą na 11.11. częstą odpowiedzią było
  – a czemu nie warto się ruszyć
  Jak pokazywałem plakat to z przerażeniem pytali
  – a co to będzie ” noc długich noży ? ”
  No i teraz nasuwa się pytanie czy chcemy maszerować tak jak kiedyś tylko w swoim towarzystwie i tylko znajome twarze a będzie nas 300 (specjalnie te 300 dałem wiecie ) co miało oczywiście swoje plusy bo psy wbić się w tłum raczej nie mogły a jak się wbili to każdy wiedział co jest grane itp.
  Czy jednak idziemy dalej i chcemy tłumów i naprawdę dużej manifestacji z dużym oddźwiękiem ogólnopolskim przyprawiającym o ból dupy redaktorów z TiVieNu i gej-zety donoszących na swoich łamach o rosnącej fali Prawicowej Ekstremy … uwielbiam ten ich strach przed tym tłumem bo oni kontrolować tego nie potrafią i wiedzą że ci ludzie zaczynają otwierać oczy i widzieć te ich kłamstwa i manipulacje.

  Podsumowując bo sam też nie lubię czytać długich postów
  – plakat dobry ale nie zachęca tzw. „zwykłych ludzi” do uczestnictwa, przekonuje jedynie już przekonanych.
  – Na fali tego patriotyzmu który jest powstaje bardzo dużo świetnej grafiki, młodzi przy kompach robią teraz cuda , może trzeba był zrobić miesiąc wcześniej konkurs na plakat zapraszający na 11.11 z jakaś drobną nagrodą, choć myślę że nawet mogło by się obejść bez nagrody samo to że „mój plakat” wisiał by po całym mieście rozpierało by moją dumę.
  A tak to mamy plakat z płyty zespołu Konkwista 88 a skąd go wziął lider zespołu konkwisty to nawet nie będę podejmował tematu jak mają się z tym utożsamiać młodzi w koszulkach AK, NSZ i wielu innych …. ?

  Tyle mojego komentarza
  do zobaczenia na manifestacji

 2. Ciekawe wydarzenie także we wtorek, a osoba dla wielu jeszcze ciekawsza niż Marian Kowalski.
  Otwarte spotkanie z Grzegorzem Braunem pt. „Polska geopolityka 2015/2016 – szanse i zagrożenia” odbywające się we Wrocławiu 10 XI 2015 o godz. 18 w auli Liceum nr XIX na ul. Hauke-Bosaka 21.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *