My, robactwo

rzeź-wołyńskaWczoraj napisałem tekst „Bracia Ukraińcy”. W związku z tym, że redaktor naczelny popełnił artykuł „Lekcja praktyczna” publikacja mojego okazała się bezzasadna. Po co się powtarzać. Niemniej jednak, jest kilka tematów, które muszę przybliżyć.
Zręby przyjaźni polsko-ukraińskiej
Ukraiński historyk Witold Poliszczuk, w wydanej w 1995 roku książce „Gorzka prawda – działalność OUN-UPA”, zamieścił fragmenty uchwały krajowego prowidu OUN z 22 czerwca 1990 r. http://www2.kki.pl/piojar/polemiki/rubiez/osad/uchwala.html. Jak pisze Poliszczuk „tekst [uchwały] po przetłumaczeniu Agencja Konsularna RP we Lwowie, pismem z dnia 20 marca 1991 r. przesłała do Komisji Sejmowej d/s Polski w Warszawie, do Ministerstwa Spraw Zagranicznych departament Prasy i Informacji w Warszawie, do Instytutu Historii PAN w Warszawie i kilku innych miejsc. Poza tym materiał został wydrukowany dnia 12-14 kwietnia 1991 r. w gazecie „Polska Zbrojna”, organie Ministerstwa Obrony Narodowej. Następnie historyk pisze, że „Po przeanalizowaniu tekstu fragmentów „uchwały”, po skonfrontowaniu ich z innymi publikacjami, doszedłem do wniosku, że „uchwała”, a raczej jej fragmenty, jest oryginalną uchwałą OUN-b. Wskazuje na to treść uchwały, która jest adekwatna do strategii, polityki i ideologii OUN-b. Tekst „Uchwały” jest odzwierciedleniem mentalności kierowniczych kół OUN-b .”
Tyle ukraiński historyk, odnośnik do uchwały jest powyżej i każdy może się z nią zapoznać. Ogólnoświatowa encyklopedia o nazwie Wikipedia zawiera w sobie takie hasło jak „uchwała krajowego prowidu OUN z 22 czerwca 1990” opatrzone przedrostkiem „rzekoma”, jednak dla leniuchów w sam raz, żeby chociaż liznąć temat http://pl.wikipedia.org/wiki/Uchwa%C5%82a_krajowego_prowidu_OUN_z_22_czerwca_1990.
Przyznam, że zaśmiałem się ponuro, kiedy po przeczytaniu uchwały i w trakcie pisania tekstu zobaczyłem w teleogłupiaczu żółto-niebieskie logo „Solidarności”.
Robactwo chwilowo potrzebne
Miłośnicy ukraińskich „wolnościowców” niech zapoznają się z dekalogiem ukraińskiego nacjonalisty http://pl.wikipedia.org/wiki/Dekalog_ukrai%C5%84skiego_nacjonalisty. Jest tekst pierwotny i tekst w latach 30. XX wieku wygładzony. Zapewne dzisiejszy dekalog dzielnego Ukraińca jest także odpowiednio przygotowany do sytuacji, no bo na nienawiść to w dzisiejszej Europie miejsca nie ma. Na zakończenie wypowiedź lidera opozycyjnej partii Swoboda, Ołeha Tiahnyboka, który po wygraniu przez jego partię wyborów lokalnych stwierdził, że będzie się starał o rozszerzenie granic państwa, bo obecne są niesprawiedliwe? Tiahnybok mówi o UPA: „Oni się nie bali, tak jak i my nie powinniśmy się bać. Brali karabin na plecy i poszli w lasy, przygotowywali się i walczyli z Moskalami, z Niemcami, z żydostwem i innym robactwem, które chciało odebrać nam nasze ukraińskie państwo. Trzeba w końcu zwrócić Ukrainę Ukraińcom”.
A teraz, wielbiciele ukraińskiej opozycji, pytanie za sto hrywien – kto to są „robactwo”?
Precz z antypolonizmem!
Politycznie Niepoprawny B

0

komentarzy: 47

 1. Muszę przyznać że Ukraina bardzo mnie zawiodła, ponieważ trzymałem za Nią kciuki a oni podpisali jakiś tam rozejm…, nieważne co ale już nie strzelają.

  0

 2. Nie mam zdania na ten temat jednak wiem , że strzelanie z ostrej do ludzi jest zwykłym skurwysyństwem. Z drugiej strony mamy jak by nie było zamach stanu. Inna sprawa piszesz o dekalogu z lat 30 XX wieku gdzie ruchy skrajnie nacjonalistyczne miały wielkie społeczne poparciem i były popularne – także w Polsce. Bulwersuje się jak Ruchowi Narodowemu dorabia się łatkę faszyzmu ale widzę że prawa strona – moja strona – też potrafi manipulować opinią….
  Szkoda mi ludzi, którzy tam zginęli życzę Ukraińcom wszystkiego co najlepsze, mam nadzieję że wybiorą mądrze w maju i ze winni tragedii odpowiedzą za to.
  Niezapominający o „Golgocie Wschodu” stały czytelnik….

  0

  1. Tak. Manipulacja. Piszesz, że w latach 30. XX wieku skrajne nacjonalizmy były bardzo popularne i miały poparcie, także i w Polsce. Zobacz co wyrosło na dekalogu ukraińskiego nacjonalizmu (Wołyń, na ten przykład) i nie śmiej tego porównywać z polskim ruchem narodowym nawet, według lewaków, najbardziej „faszystowskim”. Jeżeli stawiasz znak równości między ukraińskim i polskim nacjonalizmem to faktycznie uległeś ukrainofilskiej dezinformacji. Ile ofiar ma na sumieniu ukraiński ruch narodowy, a ile polski? Stawiasz Dmowskiego na równi z Banderą? Nie posądzam Ciebie o złą wolę, jednak czegoś nie łapiesz.
   W ramach odprężenia proponuje ciekawy tekst Dmowskiego.
   http://geopolityka.net/roman-dmowski-kwestia-ukrainska-cz-1/

   0

  2. I warto pamiętać, że ta „opozycja”, którą nasze media każą kochać i wspierać, to w dużej mierze ekipa Prawego Sektora – ukraińskich nacjonalistów, którzy negują mordy na Wołyniu, chcą zwrotu Przemyśla i wznowienia prac nad ukraińską bombą atomową (tu przypomnienie, wcześniej Ukrainie pozwolono na oderwanie się od kacapów, właśnie za obietnicę, że nie będą mieć broni nuklearnej).

   Nazwijmy rzeczy po imieniu: doszło do zamachu stanu. Polska najpierw uznała legalność wyborów prezydenckich i miała normalne stosunki dyplomatyczne z Ukrainą, a teraz klaskała opozycji i pomagała im rozpieprzyć państwo od środka. Teraz w naszych mediach mówi się, że opozycja, rekrutująca się głównie z faszystowskich bojówek, inspirowana UPA, to bojownicy o wolność, nawet się namawia na jakieś wspieranie finansowe i organizowanie im u nas leczenia, itd.

   Nasz nacjonalizm, ponieważ jesteśmy względnie stabilnym państwem, jest niegroźny dla otoczenia. Ukraina, ponieważ jest na skraju nędzy (średnia płaca, którą zarabia ok. 15% społeczeństwa, to niecałe 1300 zł, czyli mniej niż u nas płaca minimalna), jest idealnym inkubatorem skrajnych postaw. W tej chwili narodowcy siłą obalili prezydenta i rząd oraz uwolnili skazaną za korupcję złodziejkę. Oni i bez tych różnic w sferze ekonomicznej nienawidzą nas i chętnie by nam odebrali naszą „nadwyżkę”. Ostatnie dni pokazują, że ten naród jest w zasadzie pozbawiony państwa, wschód i Krym pewnie wpadnie Ruskim, a zachód..zachód będzie szukał swojej szansy u nas. Na początek większy przemyt i działalność ich mafii u nas, a później kto wie.

   0

 3. Generalnie cała ta ich revolta skutkująca zamachem stanu – bo tak to trzeba obiektywnie nazwać – mało mnie obchodzi. Chcieli krwi i ją mają, ich małpy, ich cyrk.
  Mnie cieszy coś innego – że cały ten Majdan przykrył histerię Trynkiewicza i poniekąd nacisk na klepnięcie przez Trybunał tej spec-ustawy, która jest zwykłym bublem nie mającym nic wspólnego z prawem jako takim.
  Warto ją uważnie przeczytać. Jest tak napisana, że gdyby ktoś tylko chciał i się postarał, to można wolności nie oglądać do końca życia nawet za jazdę rowerem na promilach.
  Jest cholernie niebezpieczna i może się wkrótce okazać, że zostanie wykorzystana przeciwko kibicom i innym niePoprawnie myślącym i stwarzającym problemy. Oby TK wyrzucił ten bubel do kosza, bo mam dziwne wrażenie, że „Don” chętnie z niego skorzysta i ruch kibicowski w kształcie jakim jest może w Polsce przestać istnieć. Ot, zamknie się ze 30 w tych psychuszkach, reszta dostanie wyraźny sygnał i odpuści, bo zacznie się normalna kalkulacja – czy warto, i co mam do stracenia?
  Może się okazać, że to co zafundowała Żelazna Dama Angolom to małe miki z tym co może być u nas.
  Niemożliwe? Niemożliwe to jest nagiemu do kieszeni napluć.

  0

 4. Swoją drogą, to niedługo bandy hipsterów, miłośników wszelakich „rewolucji” zamiast w koszulkach z podobizną che fujary, zasuwać będą z facjatą bandery na piersiach. To przecież będzie teraz takie na czasie i cool.

  0

 5. No tak ….hahahaha teraz Pani Weronika Marczuk mówi mi jak mam myśleć !
  Pewnie ukraińska ku…wa z trójmiejskich klubów będzie dyktowała nam, Polakom, jak mamy myśleć. Cezary Cezary …. po co Ci to było ? Mało to normalnych Polek w Polsce jest?
  Śmierć ukraińskim pomiotom !

  0

 6. Kiedy byłem mały moja nieżyjąca już babcia zawsze mi powtarzała, że Ukraińcy to nie ludzie, a powiedzieć komuś „Ty ukraińskie nasienie” to najgorsza z możliwych obelg. Wtedy byłem za mały, żeby zrozumieć o co chodzi. Dzisiaj doskonale wiem dlaczego tak mówiła i co przez to rozumiała. Nie ma przebaczenia, zrozumienia ani jakiegokolwiek poparcia dla żadnego Ukraińca z mojej strony – niech się sk…syny wyrżną do ostatniego.

  0

 7. Ojej Tymoszenko na wolności. Wypuścili przestępczynię i przekręciarę. Taka to właśnie „demokracja”. I co ? …. Julia już nie potrzebuje opieki lekarskiej na zachodzie Europy? Niesamowite !!!! Cud cud cud … brawo Kaszpirowski !!! Babka ozdrowiała !!!

  Śmierć ukraińskiej swołoczy !

  0

  1. Dodać warto, że skazana była przez niezawisły sąd, niezależny od Janukowycza. Przedstawiono jej dowody i udowodniono jej winę. Kolejny przykład, że demokracja jest taka sama jak każda dyktatura – wszystko da się zmienić pod przykrywką demokracji.

   0

  2. Kolego, mam jedno pytanie – czy ten sąd był tak samo niezawisły, jak nasze w latach 80-tych? Fakt faktem, że nacjonaliści ukraińscy wygłaszają jakieś brednie o zawłaszczaniu ziem polskich, ale to chyba nie powód, żeby po ludzku nie być wrażliwym na śmierć tylu ludzi. Przecież to byli głównie młodzi ludzie, studenci, którzy mieli całe życie przed sobą.

   0

  3. Gdzieś mam ukraińskich studentów, młodych polonizować, starych polonizować oraz ich dzieci. Tak samo jak oni mieli gdzieś Polaków na Wołyniu. Dla mnie wszyscy mogą się nawzajem wymordować … i mam nadzieje, że kulami pochodzącymi z polskich fabryk.

   0

  4. Odpowiem inaczej: nic nie wiadomo, aby proces był nierzetelnie prowadzony. Z tego, co czytałem, byli adwokaci, mowy, dowody, ocena i wyrok. Ponieważ chodziło o przestępstwo gospodarcze, trudno mi wyobrazić sobie, żeby do skazania doszło na podstawie wątłych poszlak i anonimowych donosów, to się powinno odbywać na podstawie analizy dokumentów, bilansów bankowych i tym podobnych twardych dowodów. Nie znam ani jednego argumentu za tym, że JT siedziała za niewinność.

   0

  1. Przypominam także, że spora ilość Ukraińców została przesiedlona także do Wrocławia w ramach akcji „Wisła” i teraz się burzą.

   0

 8. Ciężka sprawa z tą Ukrainą, skomplikowana sytuacja na samej Ukrainie a fakt, że my nie mamy Rządu jeszcze bardziej ją komplikuje. Radzio się wygłupia, tusek jak zwykle się miota, raz tak gada, raz tak (pewnie ma sprzeczne rozkazy od Merkel i od Putina). Słowem bałagan.
  Gdybyśmy byli w połowie tak skuteczni ja są Żydzi, to już dawno by Ukraińcy przepraszali za Wołyń i Podole, kręcili „pokłosian” i może nawet płacili odszkodowania. Tylko, że nasz Rząd ma politykę wchodzenia wszystkim w d…
  W sytuacji międzynarodowej to jest tak, że to dopóki będziemy słabi jako państwo, to nic nigdy nie zyskamy a będziemy tracić. Budować silną Polskę i z tej pozycji budować pozycje międzynarodową, próbował tego Lech Kaczyński, szło mu dobrze i już go nie ma.
  Co do Ukraińców (na podstawie nagrań z różnych źródeł) mogę powiedzieć, że zaimponowali mi tym, że nie chcą okrągłego (kanciastego) stołu, tylko żądają rozliczenia morderców. Nazywają zdrajców zdrajcami. Jakiś Ukrainiec na jakimś wideo powiedział, że Janukowycz ma krew na rękach, że zabijał ludzi, że może nie on strzelał, ale to on rozkazał i jest mordercą. (Co wam to przypomina?). Kilku z nich powiedziało, że nie skończą protestów bez ukarania morderców. Chcą walczyć do zwycięstwa a nie się układać. Szkoda, że w 1989 nie byliśmy tak radykalni jak oni teraz.

  0

  1. „Kilku z nich powiedziało, że nie skończą protestów bez ukarania morderców. Chcą walczyć do zwycięstwa a nie się układać. Szkoda, że w 1989 nie byliśmy tak radykalni jak oni teraz.”

   Po pierwsze mówić można dużo.
   Po drugie pożyjemy zobaczymy.
   Po trzecie nie porównuj nas Polaków do tych ukraińskich pomiotów…
   skończyłem

   0

 9. Każdy banderowiec który zginął na majdanie (a 90% uczestników tego festiwalu to polakożercy) to dobra wiadomość dla Polaków. O ile Moskale i Niemcy to nasi naturalni wrogowie, z którymi zawsze będziemy walczyć i nienawidzić to oUN/uPA trzeba gardzić jak ścierwem.

  0

 10. Żadnego pojednania. Ich wszystkich trzeba eksterminować. Śmierć ukraińskim śmieciom. Ruskich nie lubię ale mam nadzieję, że ich za ciągoty do eurokołchozu pojadą jak za buraki. Pies ich je …ł , ich samych, ich majdan, ich ofiary i całą zasraną Ukrainę. Popytajcie ludzi, którzy tam jeżdżą co to za swołocz jest.

  0

 11. Przepraszam Pana Romana Zielińskiego, ale nie mogłem się powstrzymać. Tak, widząc ilość łapek zielonych widzę, że mój post błyskawicznie spadnie. Ukraińcy mieli prosty wybór, czy chcą iść do Unii czy do Związku Radzieckiego. Jeśli Szanownemu Panu Redaktorowi Naczelnemu jest to wszystko jedno, to mam pytanie? Czy Pan Szanowny Redaktor Naczelny (dalej PSRN) woli mieć radziecką Rosję dalej od naszych granic czy bliżej? Bo coś czuję, że woli bliżej niż dalej. Moja Babcia nieboszczka, pochodząca z kresów na sam dźwięk Ukrainiec miała dreszcze. Moja Babcia, rocznik 1920, więc była świadoma tego co się działo. A ja jestem pewnie komuchem i pedałem, a do tego przyjacielem Grodzkiego, bo mnie szlag trafia na te bzdury, które tutaj piszecie. Ludzie chcą żyć w państwie niekomunistycznym, a Wy (RSRN) piszecie, że Wam to wisi i dobrze, że nawzajem się wybijają, a kule są polskie??? Panie Romanie, znam Pan od lat, Pan mnie nie poznaje. Wiadomo, Pan jest jeden, ja jest jednym z wielu. Czy nie pora się zastanowić nad tym co Pan pisze?

  0

  1. Fatalnie zadane pytanie.
   Po tym, jak Polska będzie w Wilnie, Brześciu, Lwowie, co mi się marzy, wówczas Rosja będzie bliżej.
   Zatem: oczywiście, że wolę bliżej. I myślę, że Ty również.

   0

  2. Fatalna odpowiedź, a marzą Ci się może Niemcy we Wrocławiu, Jeleniej Górze i Legnicy?

   0

  3. To, że chcesz mieć piwnicę, nie oznacza, że nie chcesz mieć strychu.
   Masz fatalny sposób rozumowania. „Lepiej nie chcieć więcej, bo zabiorą mi to, co mam”.
   Podejście ludzi, którzy nigdy nie osiągnęli w życiu niczego wielkiego, bo poraża ich sama myśl, że można sięgnąć czegoś, co wydaje się poza zasięgiem. Mentalność karła.

   0

  4. Szanowny kolego. Mam dwie smutne informacje.

   Pierwsza, Związek Sowiecki już nie istnieje. Związek Radziecki także.

   Dwa. Obwód Kaliningradzki (Ten tworek na północ od Warmii i Mazur) należy do Rosji, w związku z tym to, czy Ukraina jest za kołchozem Europejskim czy za WNP nie zmienia faktu, że mamy bezpośrednią granicę z Rosją (i Białorusią).

   Trochę nowej wiedzy z geografii i mam nadzieję, że rozwiałem Twoje niepokoje.

   0

  5. Szanowny Kolego. Ja nie napisałem, że ZSRR istnieje. Napisałem, że jeśli Ukrainę Putin weźmie, powstanie ZSRR ponownie. Putin nie ma innej możliwości, albo Ukraina, albo pozostanie mu tylko Kazachstan. Czytaj proszę ze zrozumieniem, albo nie pisz.

   0

  6. Byłoby doskonale, gdyby wziął, bo on głupi nie jest. Gdyby brał, to przemysłowy Wschód, Autonomiczną Republikę Krymu (która nieformalnie już dawno jest rosyjska) i..tyle. Po co mu te pustostany, gdzie przez 70 lat po wojnie nie zawitał nawet ślad cywilizacji? Ruscy i tak już mają za duże terytorium, na granicy z Chinami są mniejszością i tworzą programy za miliardy, żeby zachęcać swoich do przeprowadzek tam. Zabieranie Ukrainie tysięcy kilometrów ugorów, żeby doprowadzać tam prąd, gaz, kanalizację, ciepłą wodę, budować osiedla, szkoły, uniwersytety, organizować miejscowym pracę i administrację, drogi – to potężny wydatek. Po co ogromnym kosztem budować dla Ukraińców cywilizację, skoro oni sami nie zrobili tego przez lata (widocznie nie było to dla nich ważne)? Lepiej odciąć te tłuste kawałki, a reszta niech się kisi w swojej nędzy. A wtedy my moglibyśmy naturalnie przeciągnąć do siebie Lwów…

   0

  7. Ja rozumiem, że wielu się marzą tereny Lwowa i okolic, ale branie sobie tego balastu na barki to obecnie ekonomiczne i społeczne samobójstwo. Co zrobisz z milionami Ukraińców? Zostawisz ich to będziesz miał zarzewie ciągłych konfliktów. Do tego trzeba ich będzie jakoś wykarmić. Bez przeprowadzenia czystek etnicznych nie ma szans na spokój na wschodzie, a te raczej w dzisiejszych czasach nie przejdą.
   Trzeba będzie wpompować miliardy złotych (euro) w infrastrukturę. Popatrz na Niemcy. Do tej pory, mimo potężnych nakładów wschodnie landy są zacofane. A śmiem twierdzić, że byłe NRD startowało z lepszej pozycji niż byłoby to w przypadku zachodniej Ukrainy.

   0

  8. Otóż właśnie.
   Gęgolenie mądral, że powinniśmy mieć w Ukrainie solidny, tzw. bufor [jak dla mnie,z waty cukrowej i tataraku], przed Moskalami, to geograficzni analfabeci.
   Sowieci niech wchłaniają ich ile wlezie na wschodzie, a Banderland na zachodzie – mizerny gospodarczo, skłócony wewnętrznie i zacofany, to wymarzony dla nas sąsiad. Kto tego nie trybi, jest godzien batożenia.

   0

 12. Moi przodkowie, mój dziadek powtarzał mi: „to jest dzicz, dobra i przydatna, ale jak każde dzikie zwierzę musi być krótko trzymana, batem ćwiczona i dobrze karmiona”. On wiedział co mówi, jego brat wojował razem z Atamanem Petlurą i a mój dziadek, jako AK-owiec, a potem żołnierz NSZ służył ze swoją służbą kozakami i tatarami…

  0

 13. Co ciekawe tylko ? Jacek Kurski zauważył podczas swojej wizyty na Majdanie pewien film .
  Cytat. … – Poszedłem na Majdan wczoraj rano i zobaczyłem film, który tam puszczano – wspominał europoseł. – Akurat pokazywano w nim, jak rozstrzeliwano Polaka – który się tam głupio tłumaczył, że ma żonę i dzieci, żeby go nie zabijać. Dla nich rozstrzelanie Polaka jest tak jak dla nas rozstrzelanie Niemca – dodał. …

  A oto ten film propagandowy puszczany na Majdanie:
  http://www.youtube.com/watch?v=gXogULjznaQ

  0

 14. Mam taką jedną prośbę do czytelników tej strony. Bardzo proszę, miejcie na uwadze zachowanie różnych polityków oraz dziennikarzy w kwestii Ukrainy. Szczególnie z prawej strony.
  Miejcie na uwadze, iż David Wildstein, guru „Gazety Polskiej” w tych sprawach, kwestie Kresów miał do momentu powstania tej zadymy w dupie. Podobnie było z częścią dziennikarzy TV „Republika”. Realizowana przez nich polityka „pojednania” jest bardzo szkodliwa dla Polski. Ci ludzie nie mają większego pojęcia o tym co dzieje się z kresowiakami, jak etnicznie wygląda Ukraina itp. To ludzie którzy na łunach pożarów i trupach pną się po szczeblach kariery.
  Ja jestem za pojednaniem z Ukraińcami ale pod jednym warunkiem – niech w końcu powiedzą szczerze „przepraszamy za Wołyń, wywalamy Banderę do śmietnika razem z flagą czerwono-czarną”.
  PS Flekowani za niepopieranie „Euro majdanu” są:
  x. Isakowicz-Zaleski
  W. Łysiak
  R. ZIemkiewicz

  0

  1. I jeszcze jedno. To też nagranie z Łodzi. Porykiwania Polaków „Smert Woroham! Slava Nacji!”. W największych fantazjach nie przyszło mi do głowy, że moi rodacy będą wykrzykiwać takie hasła. Czas chyba postawić pomnik ludziom, którzy strzelali w potylice w Katyniu. Niesamowite to wszystko. Kto ma w swoim otoczeniu tego typu zaślepieńców niech stara się ich edukować, rozmawiać bo to jest już zagrożenie dla postrzegania historii Polski i krok do rewizji spojrzenia na Wołyń.

   0

  2. Moim zdaniem takie zachowania powinny być uznane za zdradę narodu i powinna za to być kara więzienia z przymusową nauką historii. Może co poniektórzy by trochę zmądrzeli.

   0

  3. „Smert Woroham! Slava Nacji!”
   Śmierć wrogom, chwała narodowi! Czy jeśli krzyczysz takie hasła 11 listopada, powinienieś zostać ścięty?

   0

  4. Wrzeszcząc po ukraińsku, ukraińskie hasła zostałby uznany za wariata. Ścięty pewnie nie, ale na liścia miałby szanse.

   0

  5. Zmień portal.
   Ten Ci najwyraźniej nie służy.
   A Twoje kolejne wpisy, które wylądowały w kuble, świadczą, że masz kłopoty z utrzymaniem emocji na wodzy. Ochłoń chłopie.

   0

  6. Tak sobie piszę, tutaj, bo wierzę gorąco, że wejdzie tu jakiś dzieciak i się zastanowi nad ty co wypisujecie. Ilość bzdur i pomyj jakie wylewacie jest nieprawdopodobna, ale będę się za Was modlił.

   0

  7. Luckyboy,

   100% poparcia.
   Żaden patriota na najbliższych wyborach nie może uprawiać PoPiSów. O ile do „awantury ukraińskiej” uważałem PiS za „mniejsze zło” to teraz nie mam żadnych złudzeń. To jeszcze większe zagrożenie dla nas.

   A propos GP i jej redaktora – wikipedia .

   „Jego ojciec, Szymon Wildstein, był lekarzem wojskowym, komendantem szpitala i przedwojennym komunistą[1]; usunięty z wojska w 1967 na fali czystek antysemickich, zmarł 14 października 1968 w Krakowie.”

   „Bronisław Wildstein był aktywnym wolnomularzem, związanym początkowo z paryską lożą „Kopernik”, skupiającą osoby o polskich korzeniach w ramach Wielkiej Loży Narodowej Francji, a następnie z Warszawską lożą-matką „Kopernik” Wielkiej Loży Narodowej Polski oraz z Krakowską lożą „Przesąd Zwyciężony”, której był Wielkim Mistrzem. Oprócz tego pełnił funkcję Wielkiego Dozorcy Wielkiej Loży Narodowej Polski[15]. Jak przyznał, wycofał się ostatecznie z uczestnictwa w działalności lóż masońskich[16][17].”

   0

  8. Kaczyński, Wildstein, dziennikarze Gazety Polskiej i cała reszta, która wspiera „wolną” Ukrainę jest dla mnie skończona. Wykrzykiwanie banderowskich okrzyków przez te osoby był strzałem w stopę i każda świadoma osoba na prawo powinna wziąć to pod uwagę oddając swój głos w wyborach.

   0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *