Co nam zrobicie?

Krótki tekst o tym, jak nas okradają, twierdząc, że jest to wielki sukces rządu PiS.
Ostatnio rządowe media ogłosiły wielki sukces w postaci przejęcia Lotosu przez Orlen. Początkowo mówiono nawet o fuzji, lecz szybciutko się z tej terminologii wycofano, bo fuzja i przejęcie to nie to samo, a znamion fuzji w tej transakcji dopatrzeć się nie sposób.
W swojej łaskawości Komisja Europejska wyraziła zgodę na kupno jednej polskiej spółki* przez drugą. Jednak nie bez warunków. I to bolesnych finansowo. Po pierwsze z Lotosu ma być wyprowadzona do osobnej spółki rafineria w Gdańsku, którą w 2019 roku zmodernizowano, co tworzy z niej jedną z najnowocześniejszych w naszym rejonie Europy. To Komisja Europejska ma mieć decydujące zdanie o tym kto rafinerię kupi oraz jaki będzie udział „nowych właścicieli” w produkcji.
Ponadto Lotos będzie też musiał sprzedać 389 stacji benzynowych, czyli 80 proc. całej sieci stacji benzynowych. To oznacza utratę dużej części zysków ze sprzedaży detalicznej paliw oraz dochodów ze sklepów i barów na stacjach benzynowych. Dodatkowo Lotos został zobowiązany do sprzedaży dziewięciu składów paliw. Oraz (uwaga!!!) „budowy nowego terminalu importowego paliwa do silników odrzutowych w Szczecinie, który po ukończeniu budowy zostałby przekazany nowemu operatorowi”.
To jeszcze nic:
Konieczna będzie sprzedaż wynoszącego 50 proc. udziału Lotosu w spółce joint venture zajmującej się obrotem paliwem do silników odrzutowych, którą posiada on razem z BP, dalsze prowadzenie dostaw dla tej spółki oraz udzielenie tej spółce dostępu do magazynów w dwóch portach lotniczych w Polsce.
Udostępnienie konkurentom w Czechach rocznie do 80 tysięcy ton paliwa do silników odrzutowych w drodze otwartej procedury przetargowej.
Zbycie dwóch zakładów produkcyjnych bitumu w Polsce oraz dostarczenie nabywcy rocznie do 500 tys. ton bitumu/pozostałości ciężkich.
Kwiatkiem na kożuchu pisowskiego „sukcesu” jest fakt, że to Komisja Europejska, a nie Orlen i pisowski rząd, będzie zatwierdzać nie tylko nabywców majątku Lotosu, ale także warunki owych transakcji.
Czy wciąż ktoś uważa, że fuzja Orlenu z Lotosem, która okazała się wykupem, faktycznie jest transakcją korzystną dla Polski?
Króciutka ocena działań rządów PiS:
2015 – Wystarczy nie kraść.
2016 – My nie kradniemy, nam się to należy.
2017 – Poprzednicy też kradli.
2018 – Inni kradli więcej. My to robimy zgodnie z prawem.
2019 – Kradniemy, ale się dzielimy.
2020 – Kradniemy i co nam zrobicie?
Roman Zieliński. fot Polska Times, żyd liczy pieniądze dom i ogród.

* z tą polskością Orlenu trzeba ostrożnie, bo jakoś trudno wychwycić kto jest właścicielem większości akcji. Jak ktoś z naszych Czytelników jest w tej materii obrotny, to chętnie upublicznimy pełny wykaz właścicieli Orlenu.

https://sklepkibol.pl/pl/p/koszulka-T-shirt-smierc-wrogom-Ojczyzny-Polska/110
Zajrzyj na sklepkibol.pl

komentarzy: 5

  1. Realizacja roszczeń trwa od początku lat 90 gdy rudy podpisał ustawę dotyczącą wypłatę rent ofiarom holocaustu 500 zł od osoby .Ostatnie dane mówią o ok 25 mld złotych wypłaconych.Co do UE .Dawno „wygasza ” likwiduje Polskę przez niszczenie firm lub wykup.A zaczęła to postkomuna od zmiany ustroju 1989 ?UE to pełny socjalizm kulturowe gospodarczy ,narzucanie regulacji gospodarki i obyczajowej kultury w krajach.Dlatego na Nią nie głosowałem .

  2. Zaczynam odnosić wrażenie, że realizacja roszczeń 447 idzie pełną parą, ale po cichu. A ludzie i tak ekscytują się wojną plemienną oraz debilnymi nic nie znaczącymi gestami. Cała nauka Dmowskiego poszła w las, a Polacy w swej masie znowu stali się polactwem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *