Wołyń 1943

 Rżnięcie Polaków na terenach dzisiejszej Ukrainy w 1943 roku nie było przypadkowe. To była akcja zaplanowana. Nie zabijano tylko mężczyzn w sile wieku, zabijano wszystkich. Kobiety, dzieci, starców, niedołężnych… po prostu wszystkich. Wystarczyło być Polakiem.
Czasem nawet wystarczyło być Ukraińcem (Ukrainką), w związku polsko – ukraińskim. Piłowano na pół, przybijano na drzwiach stodół, palono żywcem, również żywcem obdzierano ze skóry.
Kto pamięta? Polskie władze o tym pamiętać zbytnio nie chcą. Zatem pamiętać musimy bez wsparcia władz.
W rocznicę „krwawej niedzieli”, 11 lipca we Wrocławiu odbędzie się marsz upamiętniający polskie ofiary ukraińskich zbrodni. Początek marszu o godzinie 18:00 spod pomnika Ofiar Katyńskich (znajdującym się w parku Słowackiego, niedaleko Panoramy Racławickiej). Do przejście będzie zaledwie kilkaset metrów, zakończenie demonstracji zaplanowano pod Pomnikiem Ofiar UPA (Ukraińskiej Powstańczej Armii).
RZ, fot. tuWroclaw.pl fotka z marszu z 2017 roku.

https://sklepkibol.pl/pl/p/koszulka-T-shirt-z-krzyzem-celtyckim-na-sercu/107
Zajrzyj na sklepkibol.pl

komentarzy: 13

 1. Ksiądz Isakowicz-Zaleski:
  Miałem nie iść na 2. turę #wybory2020, ale pójdę i dam głos na
  @AndrzejDuda. Primo, aby nie wygrał Trzaskowski, negujący ludobójstwo Polaków #Kresy. Secundo, z szacunku dla działalności Dam Medalu św. Brata Alberta, Agaty Dudy i Zofii Klepackiej. Moich Przyjaciół proszę o to samo.. Trochę nie w temacie ten cytowany wcześniej post .. Ale w temacie już jak najbardziej to jedno ..Jesli zapomne o nich Ty Boze na niebie zapomnij o mnie..

 2. A propos „Żymian” wspomnianych tu w jednym z postów. Im także zależy, żeby ukraińskie ludobójstwo na Polakach zostało zapomniane. Przecież podstawowym dogmatem religii holocaustu jest twierdzenie, że tylko oni byli ofiarami a męczeństwo polskich dzieci, kobiet i starców mordowanych w bestialski sposób przez zezwierzęconych Ukraińców zupełnie do tej narracji nie pasuje. Zaś co do nawoływań do „zostawienia Wołynia i skupienia się nad tym co jest” przez piszących po polsku osobników, to będą one tym częstsze im więcej Ukraińców będzie zaludniało polskie ziemie i im większy będą oni mieli wpływ na Polskę. W USA Murzyni każą się Białym całować po butach i przepraszać za to, że są Biali. Sprowadzając milionami Ukraińców, zatrudniając ich, wynajmując im lokale, uzależniając się od nich, sami prosimy się o takie same sceny z ich udziałem.

 3. Zostawcie już ten Wołyń i skupcie się na tym co jest teraz. To wy kształtujecie przyszłość, właśnie w tym momencie. Rozpamiętywanie klęsk prowadzi do depresji.

  1. @Kolega
   Mam rozumieć ze należy olać ciepłym moczem pamięć o przeszłości jako takiej – Powstanie Warszawskie, Żołnierzy Wyklętych, walkę z komuną, ofiary stanu wojennego, Katyń itd…… Dziękuję…. To zaproponuj Żymianom aby zrezygnowali z rozpamiętywania holocaustu…

 4. Dzięki Bogu zarówno władze miejskie z PO jak i władze centralne z PiS zadbały o godne upamiętnienie tej rocznicy. III RP to piękny kraj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *