Dwie „śmierci”

 Po 19 miesiącach transparenty „Życie i śmierć dla Narodu” oraz „Śmierć wrogom Ojczyzny” wróciły do prawowitych właścicieli. Przypomnijmy, że znalazły się one w milicyjnych rękach po demonstracji z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, czyli 11 listopada 2018 roku. Akcja kilkunastu kryminalnych, dochodzeniówki, antyterrorystów i kogo tam jeszcze spowodowała pojmanie pilnujących wraz z transparentami. Zatrzymani wyszli z komendy w południe następnego dnia, transparenty w rękach policyjnych troszkę sobie pobyły. Prokuratura jednak nie znalazła podstaw do wytoczenia sprawy i ostatecznie banery wróciły do prawowitych właścicieli.
Dla wyjaśnienia sytuacji, bo co dociekliwsi stwierdzą, że „śmierć wrogom Ojczyzny” przecież funkcjonowała w dalszym ciągu po 11 listopada 2018. Otóż natychmiast po zaaresztowaniu płótna powstała idealna jego replika. Zatem obecnie w naszym posiadaniu są dwie „śmierci”.
Dla uczczenia powrotu transparentów zostały one obfotografowane na jednej z wrocławskich dzielnic. Co właśnie upubliczniamy
RZ, fot RZ

Specjalne podziękowania dla wszystkich, którzy pomogli w tej sprawie.

https://sklepkibol.pl/pl/p/koszulka-T-shirt-smierc-wrogom-Ojczyzny-Slask-Wroclaw/109
Zajrzyj na sklepkibol.pl

komentarzy: 75

 1. Oglądam często główne programy informacyjne zarówno w TVP jak w TVN. To w zasadzie spoty wyborcze. Promowanie Dudy na TVP jest dla mniej inteligentnych, wręcz toporne. Ale TVN odstaje tylko poziomem, bo przekaz jest podobny.

 2. Dziś Mentzen powiedział że to co mówi POtrzaskany tęczowy Rafałek to brzmi jak Cymbał grzmiący ! I dodał że lewactwo przecieło opony,pomalowało auto Bosakowi ! Wczoraj na rynku był zlot tęczowych wynalazków z kołkami w nosie itp tłusta Lamparcica z brzydactwami, KODmici,UBwatele a w sierodku grupka POtrzaskanych z transparentem Rafałka . Ciepły Jacuś musiał dużo kasy wydać na ten spęd dziwactwa a teraz koszt sprzątania rynku i fontanny …..

  1. Wisi Mu przez całą dobę – jeżeli, to co było na rynku we Wrocławiu nie jest vox pupuli, i nie jest formą debaty, to co nią jest? Rozjuszony buchaj zrywający plakaty konkurenta pacynki z cudzej posesji i grożący spaleniem domu?, poddtarzały dziadziunio bełkoczący coś na kształt języka polskiego, z akcentem na „coś”, że Niemcy mieli rację i na „pedałów” to Majdanek? . Wybór pomiędzy kandydatami, to wybór cywilizacyjny, pomiędzy przysłowiową podstawówką z wsi podkarpackiej a resztą świata. I to nie dlatego, że Duda jest idiotą. No może słabo zna języki w porównaniu do konkurenta, no może 5 lat w pałacu rozleniwiły jego szare komórki, no może trochę zaokrągliły mu się kształty, a oczy lekko otępiały, uśmiech upodobnił się do popularnego aktora komedii polskich. Duda po prostu obrał taką strategię – tępego populisty.
   I jeszcze odpowiedź na wcześniej zadane pytanie o różnice między domniemaną niezależnością poprzedniego prezydenta Komorowskiego a takąż Dudy.
   Nim Duda został prezydentem nie piastował żadnych wysokich stanowisk publicznych, nie miał żadnego zaplecza w swojej partii, był piątym szeregiem w partii PiS. Gdy wygrał, podskoczył JK tylko raz w sprawie sądów, a tak, to pobudki o 2-3 nad ranem i wykonywanie zarządzeń z Ciemnogrodzkiej. Kancelarię prezydentowi też pokukładali mu jego partyjni koledzy wyżej postawieni w hierarchii dziobania. Natomiast Komorowski, przy całym moim krytycyzmie do jego prezydentury, która i tak była o niebo wyżej od Dudy, to przez 25 lat nowej Polski piastował najwyższe urzędy w państwie z szefowaniem MONowi i marszałkowaniem Sejmu. Był wice przewodniczącym PO, miał spore wpływy w partii, o czym może świadczyć wygranie pra wyborów w PO z Sikorskim 75 do 25%. Kancelarię pokukładał po swojemu z dawnych kolegów z Unii Wolności, próbował zmontować ze Schetyną obóz z przeciwwagą dla Tuska. No to na tyle, jeśli chodzi o „niezależność” Dudy i takąż Komorowskiego. Można oczywiście „dyskutować” jak w TVPiS, czyli pomijając szare komórki, albo bełkotać coś jak przywołany dziadunio z Podkarpacia, ewentualnie spuścić rozum z lejców i pomiotać dudową angielszczyzną ę, yy, you, you, where yyy

 3. Prawojezdni żydzi,nie kapują na Polske,nie żebrają o zagraniczną pomoc,nie przynosza wstydu za granica,nie lizą rowów możnych tego swiata,i ksztalcą sie za swoje a nie sorosowe szekle. Nie to co lewoskretni z PO i SLD.
  Zdrowie wasze w gardla nasze.

  1. Odpowiem tak: bzdety, pierdolety przy niedzielnym obiadku opowiada Józio z okrąglódką buzią. Coś na modłę poety Wolskiego, tego co to rowów nikomu nie czyści.

 4. Trzaskowski pacynką Sorosa i Bildelberg Group oczywiscie nie jest? No to sie uśmialem z tej niezaleznosci syna zydówki o ksywie TW Justyna. POpychadlo swiatowej żydokomuny.Zreszta srodowisko PObrzezanych to esbecja,PZPR,żykomomuna,uwłaszczeni i TW.

  1. Kolego nie idź tą drogą, jak powiedział klasyk. Nim zaczniesz sprawdzać czyjeś korzenie ogarnij własne otoczenie i pozdrów panią prezydentową Agatę Kornhauser i pana redaktora Wildsteina i wielu, wielu innych zacnych „prawo jezdnych mojżeszowych” Parafrazując Kazika, czyżby twój Żyd był lepszy od mojego Żyda? Ha ha ha. Na koniec ukłony dla pana prokuratora Piotrowicza i poety wszech czasów Marcina Wolskiego. Ot towarzystwo.
   ps A może komentarz do wypowiedzi Sławomira Mentzena, w sprawie katastrofy budżetowej PiS? Zadanko przerasta czy nie kolegę?

  1. Trochę wcześniej, bo od 966 roku. Od Dudy, to nastąpiąpiła trwała erozja urzędu prezydenckiego. Jeszcze nigdy wcześniej, głową państwa nie była tak nieistotnym bytem politycznym z tak słabą pozycją wobec swojego promotora. Jeszcze nigdy nie wmówiono tak skutecznie części społeczeństwa, że pacynka jest samoistnym, niezależnym bytem.

  2. Miodek ,UBerto dziś tacy jak Ty tak samo mówili na rynku i gwizdali , buczeli jak śpiewano hymn Polski! Czy uważasz że Komorowski który pilnował żyrandola jak mawiał sprzedawczyk Donald był niezależny od Partii Oszustów? Czy resortowe dziecko Rafałek (vice PO) będzie niezależny od Schetyny, Budki, Michnika, tęczowych lewaków -zapomnij! Tobą kieruje nienawiść do Polski !

  3. @Miodek Prawdziwą datą powstania Polski są urodziny braci Kaczyńskich ewentualnie Pana Rajmunda jak w Korei Północnej.

 5. Wałęsa mial wszystko i caly naród u swoich stó,i ruszyl komucha? Ano nie,jeszcze stanowiskami obdzielił jak towarzysza Balcerowicza czy Rzeplińskiego.
  Zdrowie wasze w gardła nasze!

 6. @Prorok
  A kto Ci powiedział, ze obstawia cokolwiek u buka? Ze zwycięstwo Bosaka było prawdopodobne?
  Gdyby Bosak wygrał ( bez względu na prawdopodobieństwo od 0-100 %) to poza wetowaniem NIC więcej nie mógłby zdziałać . Ty za to obstaw Dudę u buka, wygrasz ….. i co niby z tego? Ze to dobre dla PiS menow plus biorących wyrwane od innych pieniądze ? Taki kolorowo tęczowy świat masz na myśli???

  1. Konfederacja to niech najpierw zaapeluje o dekomunizację zięcia zyda Szyra Święcickiego,sekretarza KC PZPR za którego przyzwoleniem byli bici między innymi mieszkańcy Wrocławia.i Rosatiego,członka rady nadzorczej,chyba tak dla jaj zwana,w FOZZie,Bez tej hołoty nie byłoby Piotrowicza.

  2. @zz top – tylko, że Adrian jest prezydentem 5 lat a PiS ma większość w sejmie jeszcze dłużej… Dlaczego tego nie zrobili?
   Czyżby sojusznik amerykański, gdzie na ambasadzie, pardon, rezydencji Pani gubernator, wywiesza się tęczowe flagi, miał to w d…. udzie?
   Konfederacja może opublikować raport o WSI?
   Oj chłopie widać że „antykomuchowszczyzna” zasiała ziarno na Fanie.

  3. Póki rządzą w IIIRP jej założyciele i beneficjenci, i póki istnieje bolkowo-michnikowa IIIRP,nigdy nie będzie żadnego ujawnienia aneksu o WSI. Dobrze wiedzą ci z PO,PiS,SLD i inni że gdyby Polacy by się dowiedzieli co się tam znajduje ,to powyciągali by ich za łby z ich twierdz i pałaców które pobudowali sobie, z ograbiania polskiego społeczeństwa,to wściekli ludzie pozabijali by ich na ulicach. A i pewnie co niektórzy z Konfederacji załapali by się na egzekucję.

 7. Sławomir Mentzen, poseł i ekspert ekonomiczny Konfederacji odpowiedział na fejsie aparatczykowi z PiS, który twierdził, że poseł Konfy popiera rozwiązania podatkowe wprowadzane przez rząd.
  „Być może przez ostatnie 4 lata wyrażałem się nieprecyzyjnie i politycy PiS do końca nie zrozumieli co mówię. Dlatego teraz powtórzę wyraźniej.
  Rząd PiS jest prawdziwą tragedią dla polskiej gospodarki. Doprowadziliście najpierw do zatrzymania, a następnie od odwrócenia transformacji polskiej gospodarki. Przestaliśmy iść w kierunku wolnego rynku, zaczęliśmy wracać do PRL. Wprowadziliście nas na drogę grecką, prowadzącą do olbrzymich wydatków socjalnych i wysokich podatków. Zabijacie w ludziach przedsiębiorczość i zaradność, wmawiacie im, że powinni liczyć na zasiłek zamiast na siebie.
  Podnosicie podatki i ciągle komplikujecie prawo podatkowe. Dobijacie podatkami i coraz to nowymi obowiązkami sprawozdawczymi uczciwych przedsiębiorców, a ludziom wmawiacie, że pieniądze zabieracie złodziejom. Mamy najbardziej skomplikowany w całej UE podatek VAT, którego rozliczenie zajmuję trzy razy więcej czasu niż średnia unijna. W całym OECD tylko Francja ma gorszy system podatkowy od Polski”

  Później dalsze dwa akapity z połajankami. I dalej:
  (…)Pękam ze śmiechu słysząc jak premier Mateusz Morawiecki twierdzi, że Andrzej Duda jest gwarantem braku podwyżek podatków. Przez te 4 lata podnieśliście lub wprowadziliście ponad 30 nowych podatków. Co więcej dzisiaj, czyli 1 lipca wchodzi nowy podatek od VOD. Jeżeli Andrzej Duda jest czegoś gwarancją, to tego, że dalej nie będzie wetował kolejnych podwyżek podatków. Nie mam najmniejszych wątpliwości, że w następnych latach będziecie dalej podnosić podatki, wprowadzać podatki progresywne dla przedsiębiorców i dalej komplikować nam życie.

  Idziecie pełną parą w kierunku państwa etatystycznego, rządzonego przez urzędników, zdominowanego przez wielkie spółki państwowe zarządzane przez polityków. Promujecie socjalizm zupełnie wprost. Premier Morawiecki mówił nawet, że „robotnicza myśl socjalistyczna jest głęboko obecna w filozofii PiS”. Chcecie przekupić Polaków ich własnymi pieniędzmi, demoralizować ich rozdawnictwem i obrócić przeciw przedsiębiorcom i pracodawcom. Gardzicie klasą średnią i ludźmi którzy chcą brać życie we własne ręce, chcą się bogacić i budować silną prywatną gospodarkę.
  Spoko. Róbcie to sobie dalej, skoro ludzie właśnie tego chcą. To wasi wyborcy na takiej polityce w długim terminie najbardziej stracą. Ale do jasnej cholery, nie kłamcie, że ja te patologiczne i zdegenerowane pomysły chwalę lub popieram”
  .
  Wyborcy Dudy, przyznający się również do Bosaka, no słabo, słabo. Po prostu baty i naga prawda.

 8. Po to wpłacam na utrzymanie w realu 24,aby zapraszali kogo się da,Macierewicz był,Pawłowicz była,u Roli był i Braun i Weiss,https://www.youtube.com/watch?v=UZoNBervXa4,wielu innych było,tylko żaden hero z PO czy SLD,mimo zaproszeń sie nie pojawil. Dziennikarze są od zapraszania a nie ja.Tchórze, zwykle,pospolite lewackie tchórze,odważni u Stokrotki i do swoich,jak to zydowscy najemnicy.To tyle.

 9. Ja mówię jasno, ja mówię jasno , otwartą gębą kręciło resortowe dziecko Czaskowski u Stokrotki, jak bym słyszał Nikosia Dyzmę! Brakowało tylko – zmień pracę, weź kredyt !

  1. Zarówno Duda jak i Trzaskowski to cykory i kalkulatory. żaden z nich nie nadaje się i nie potrafi debatować. nic dziwnego, że się boją. szkoda, że w Polsce nie ma czegoś takiego jak debata polityczna

 10. @Miodek.
  O gospodarce to Trzaskowski,mógłby sie swoja wiedza u Sommera czy Mentzena popisać. Ale te tchórz,wie,ze nie wygrywa sie w Wilanowie,czy jakos tak. A nie u Stokrotki,Sekielskiego,Kajdanowicza. Jak mawia Michalkiewicz,to nie dziennikarze a przesłuchująca zaproszonego do żydowskiej TVN ubecja.
  O kościele jak chce sie czegoś mądrego dowiedziec,to wchodze na strone Jacka Międlara,i czytam,czytam,słucham.

  1. Zamiast wyzywać kogoś od tchórzy a priori, spróbuj, zaproś do przywołanych panów ekspertów, może zostaniesz niemiłe zaskoczony. W przeciwnym razie, jawisz się jak pobity smarkacz, który zebrał baty od silniejszego kolegi z szóstej C. Ale nie przeszkadza Ci to odgrażać się, że następnym razem to tak mu je… iesz, że popamieta.
   Na razie, to Pan Duda jest tchórzem i cykorem. A w razie debaty o ekonomii a nie o pierdołach, śpiewająco zapewne odpowiadający o jego socjalistycznym odcieniu, który realizuje w praktyce.

 11. Do Redaktora Naczelnego.
  Gdzie mogę kupić koszulkę,”Śmierć Wrogom Ojczyzny” tą na wzór flagi? Byłem w sklepie Kibol ale tam wpadłem na fryzjera.

 12. Przed nami druga tura wyborów. A zatem cuda cuda ogłaszają.
  – Milicja flagi oddaje,
  – Rząd obniża kwotę gazu (oj jaka szkoda, że dopiero od stycznia),
  – Obiecują 2 tyś euro pensji na głowę!!! (kurcze, po co jeździć do Irlandii, Holandii UK czy Niemiec jak my to wszystko będziemy mieć nad Wisłą, dziękujemy ci prezydencie).
  Jestem przekonany, że gdyby w nadchodzącej kolejce ligowej kibole odpaliliby race, to do 12 lipca żadnemu włos z głowy nie spadnie. Fajnie , że jeszcze 10 dni do głosowania, bo lubię słuchać premiera w kampanijnym ferworze. Jak dalej będzie brnął w swojej narracji, to dowiemy się, że co prawda był banksterem i prezesował dużemu bankowi, ale jak z wysokości 10 piętra swojego gabinetu zobaczył wchodzącego po schodach emeryta, to rzucał papiery w kąt i leciał z pomocą, biorąc pod rękę staruszka, drukując mu numerek i nakazując obsługę bez kolejki.
  A teraz na poważnie, powtórzę: druga tura wyborów przed nami. Obaj kandydaci przymilają się do elektoratów, szczególnie Hołowni i Bosaka.
  Wielu z tutaj deklarujących informuje, że w pierwszej turze oddało swój głos na tego drugiego, w dalszej części wyborów poprą Dudę, inni, że albo obu skreślą, albo nie pójdą, albo, ci są w mniejszości, półgębkiem mówią o Trzaskowskim.
  Nie agitując za żadną ze stron, pominę tutaj czy przydałaby nam się nauka kohabitacji, pominę słuszne argumenty @Warsa o powstrzymaniu legislacyjnej biegunki, w przypadku zwycięstwa Trzaskowskiego czy stopnia niezależności obu kandydatów we własnych szeregach politycznych. Nie ma sensu obijać się argumentami, tym bardziej, że TV ,,publiczna” i inne media, oduczają ludzi myśleć i pojawia się w przestrzeni coraz więcej harcowników bez polotu z bon motami na poziomie średniej podstawówki, albo ziejących ,,bezargumentowców” typu @zz top.
  Skoro jesteśmy na Fanie, odpuśćmy sobie elektorat Hołowni a skupmy się na głosujących na Bosaka i tych mieniących się konfederatami. Czy mając odrobinę wiedzy politologicznej mogą oni głosować za Dudą?
  Nim dojdziemy do uargumentowanej odpowiedzi, przeprowadźmy quiz.
  Kto jest śmiertelnym politycznym niebezpieczeństwem Konfederacji?
  Odp nr 1 – PO/KO/KE – błąd.
  Odp nr 2 – Biedroń wraz z Lewicą – a skąd.
  Odp nr 3 – PSL/Kukiz – bynajmniej (nie, wcale)!
  Odp nr 4 – PiS i tzw Zjednoczona Prawica – owszem.
  Pierwsze trzy kategorie polityczne są konkurentami politycznymi, kategoria nr 4, to walka na śmierć i życie (na prawo od PiS tylko ściana, jak głosi hasło rządzących).
  Rządzący użyli już nie jednej plugawej metody, żeby Konfę zaorać, i po wyborach będą robić to nadal. Bez złudzeń. Dlatego silny ośrodek władzy w postaci rządu, marszałka Sejmu, prezydenta etc w ręku bezpośredniego konkurenta do elektoratu po prawej stronie, to zagrożenie śmiertelne. Oczywiście Konfederacja mocno stoi na młodych i liberalnych gospodarczo wyborcach, i tu bliżej jej, o ironio, do PO niż PiS, ale w warstwie wartości i światopoglądu (w przypadku PiS oczywiście bardziej deklaratywnie niż de facto), tutaj następują zbiory wspólne. I to te kwestie powodują kolizyjny kierunek PiSu i Konfederacji. Dlatego faktyczny wyborca Bosaka nie może wzmacniać obozu władzy, bo szkodzi popieranemu przez siebie ugrupowaniu. Natomiast ci co deklarują poparcie dla Dudy są zadeklarowanymi wyborcami jego otoczenia politycznego czy to w pierwszej czy w drugiej rundzie, jeżeli jest inaczej, to popełniają błąd politycznej kalkulacji i myślenia politologicznego.

  1. Myślenie, że PiS jest większym zagrożeniem dla Konfederacji niż PO to zbrodnia na rozumie. Jedno i drugie jest zagrożeniem takim samym, choć na innych płaszczyznach.
   PiS PO jedno zło.

 13. Mam nadzieję, że redakcja ma trochę poczucia humoru:
  „Robert Biedroń przyznał, że mimo tego, iż mógłby wziąć ślub w innym kraju to nie zamierza tego robić, ponieważ jest patriotą.
  – Nie wyjadę za granicę, żeby wziąć ślub. Mam swoją godność. Jestem Polakiem, kocham Polskę, jestem patriotą, jestem narodowcem. Śpiewam Rotę, śpiewam polski hymn, noszę polski paszport i dowód osobisty. I chcę ślub wziąć w Polsce. A nie za granicą, jak jakiś tchórz – przyznał”.
  https://www.wprost.pl/kraj/10044214/robert-biedron-nie-wyjade-za-granice-zeby-wziac-slub-jestem-patriota-i-narodowcem.html

  1. Prośba. Nie podsyłaj linków z tego portalu.
   Jak chcesz, to wrzuć tu treść. Sądząc po tytule – raczej pod innym artykułem lub do „multimedia”.

 14. Pan A. Duda nie lubi występować „na wyjeździe”. Pan Duda świetnie czuje się na własnym boisku przy ul. Woronicza 17, otoczony zaprzyjaźnionymi działaczamji i sędziami sprzyjającymi gospodarzowi. Wówczas, podczas spotkania z przeciwnikiem, może realizować wcześniej przygotowane schematy. Przy współudziale sędziów, pan Andrzej, przeprowadza te swoje brawurowe szarże pierwszokomunijne. Ma również w odwodzie adopcję homo związków, którymi, niczym wolejem, może uderzyć konkurenta, mając pewność dopisania 3 punktów. Wszak to są te akcje, którymi żyje całą Polska. Nie edukacją, ekonomią, rynkiem pracy, tylko wolejem w tęczową ideolo. Zatem pan Duda, nie zaliczy wyjazdu na ul. Wiertniczą w Warszawie, woli dostać walkowera, niż żyć niepewnością, co do swojego występu, któremu nie będą towarzyszyć spoleglwi wobec niego arbitrzy. Brak możliwości dania konkurentowi rewanżu jest nie tylko nieeleganckie i pozbawione reguły fair play, jest również podszyte cykorem. Duda? Co? „Ty…

  1. Bełkot,PeOwska hołota czuje się świetnie za to w otoczeniu Stokrotki,oraz potomkami ubeko-esbeków na Wiertniczej.
   Ale skąd Ty o tym możesz wiedziec,widzu TVN i odbiorco przekazu dnia.Niech Trzaskowski zaliczy wywiady z Sakiewiczem,braćmi Karnowskimi,Sommerem. Niech przyjdzie do w realu,czy CEPolska.To tchórz,nie przyjdzie.Jak to pachoł Bildelberg i Sorosa.

  2. Zz top czują się pewnie,jeszcze na samochodach ,skąd leci muzyka podczas pedalskich spędów,gdzie można zobaczyć Trzaskowskiego wraz ze swoimi kumplami z PO.

  3. Trudno o odpowiedź merytoryczną wprost bądź przez aluzję, porównanie, paralelę czy inną wyszukaną mniej czy bardziej formę, gdy po drugiej stronie masz…

   Kandydaci opozycji, w tym Bosak, Kidawa i Trzaskowski wystąpili już na terenie reżimowej TV. Owa TVPiS nie zawiodła i pokazała swoją „obiektywność”. Pytania do kandydatów o pierwszą komunię i salki katechetyczne, to poziom TVPiS w pigułce, w których łapacz hostii czuje się świetnie. Pytanie o gospodarkę o rynek pracy, które mogłyby paść „na wyjeździe”, to za trudne. Dlatego cykor Adrian jedzie do Końskich.

  4. Miodek piszesz „łapacz hosti”. Czyli co miał Twoim zdaniem Duda wtedy zrobić?. Hostia to Ciało Chrystusa.
   Oj POwcy,światli europejczycy,nie będzie z wami dobrze. Ale nie będzie mi was żal,a wręcz przeciwnie.

  5. Czy Ty człowieku swoich dzieci nie kochasz? Będziesz głosował na Trzaskowskiego? Promotora homozboczeń i pedofilii?

  6. Pietras, trochę mniej ciśnienia i patosu połączonego z wzmożeniem religijnym. Na to ostatnie właściwym miejscem jest niedzielna suma a nie portal, na którym nie przebiera się (niekiedy) w wyzwiskach pod adresem polityków .
   A poza sprawami kultu, masz coś merytorycznego do dodania w sprawie cykora Adriana i niedoszłej debaty?
   W innym miejscu pytasz się mnie za czym tęsknię. Otóż tęsknię za demokracją, w której funkcjonują jakieś reguły, zasady, prawa a nie krajem gdzie regułą jest brak reguł, gdzie debatuje się nie o sprawach pierwszorzędnych, również niewygodnych dla rządzących, a nie o sprawach z dziesiątego szeregu. Gdzie rządzący mówią prawdę o skali zadłużenia państwa, gdzie obywatele otrzymują rzetelną a nie propagandową ocenę zagrożenia związaną, choćby, z pandemią korony. Marzę o państwie bez ordynarnych lewizn ministrów, w tym tego chwalonego przez Ciebie z MZ. I jak tu głosować na człowieka, który 5 lat wstecz, wyskoczył królikiem z kapelusza?

 15. Prawdę powiedziawszy jestem szczerze zaskoczony. Pozytywnie.
  Szacunek wobec tych, którzy przyłożyli się w jakikolwiek sposób do odzyskania tych banerów.
  No i zrobienie repliki „śmierci”, która robiła robotę przez półtora roku to też niezły numer.

 16. Wyobrażacie sobie Szechtera na MN,niosącego transparent-Śmierć Wrogom Ojczyzny,Tuska pod niemiecka ambasada skandujacego Reparacje,Reparacje,
  Schetyna pod willą Wałęsy,ryczącego Bolek,Bolek,a Nitrasa w Goeteborgu w gościach u Stefana Michnika?
  To w świetle wypowiedzi Tuska o konfederacji jako sojuszniku z Trzaskowskim.

  1. Chłopię, daruj sobie, nie czujesz, że jesteś jak TVPiS? Wtórny, niezbyt lotny i monotematyczny? Ty naprawdę myślisz, że te słabe podkrętki kogoś jarają poza Tobą?

 17. Obstawiam śmierci więcej niż dwie, a wybory jak każdy tutaj spekuluje, wcale albo korespondencyjne. Mam znajomych w Niemczech, gdzie testy są – na ciągłym poziomie z tendencją wzwyżkową, a transparentności informacji jawna jak na meczach Bundesligi. Idzie taka fala i chyba już nadeszła, że full Niemców rozważa przeprowadzać się na landy ze zmniejszoną ilością zakażeń, do tego jakby covid z lansowanego u nas bezobjawowego u zachodnich sąsiadów staje się chorobą coraz częściej śmiertelną lub ciężko przechodzoną. Nie chcę siać paniki, ale świat przegrał z koronawirusem. Symbolem powinno stać się Leicester. Niby przeciętne angielskie miasto, ale z powrotem blackoutu na pełną skalę. Całą Europę czeka to samo. W USA w południowych stanach już się zaczęło. Zgonów więcej niż na wiosnę. Trzymać więc pełną lodówkę browców, bo gdy drydnie telefon z sanepidu to izolacja jak w przejściowej i tylko można liczyć na przyjazdne dusze co przez balkon reklamówkę ze szkłem podadzą.

 18. Trzaskowski będzie wetował wszystkie ustawy więc nastąpi paraliż sejmu, a co za tym idzie władzy. Wówczas Trzaskowski rozwiąże sejm i zarządzi przedterminowe wybory.
  Więc po co Wam jakiś tam rząd jak jest lepszy w Brukseli a Rafał gwarantuje Wam radosne kolorowe państwo! Po co Wam LOT jak lata Lufthansa. Po co Wam Orlen jak będzie Aral AG. Po co Wam PKP jak będzie Deutsche Bahn AG? Siedźcie, knujcie, byle nie PiS. Naprawdę jesteś aż tak obłąkani że wolicie polskie tęczową zamiast biało-czerwoną bo najważniejsze żeby nie PiS?

  1. @Trzeźwomyślący
   Niestety, głupotki.
   Sorki, ale kolega trochę odleciał. Rozwiązanie sejmu nastąpić może z woli samego sejmu, a przy większości sejmowej jest to praktycznie niemożliwe. Prezydent w tej materii nie ma praktycznie nic do gadania.
   RZ

   PS I zastanów się, czy jesteś @Trzeźwomyślący, czy @Alonzo

  2. Problem z takimi „trzeźwomyślącymi” jest taki, że nie za bardzo wiedzą o czym mówią, ew mówią o swoich wyobrażeniach, które uznają za panującą rzeczywistość. dodatkowo są żywym przykładem na to, że koncepcja powszechnego prawa wyborczego, to ogromny błąd, bo ci ludzie nie wiedzą nawet za czym głosują. nie wiedzą jakie uprawniania ma prezydent, jakie ma premier, jakie parlament, w związku z czym nie potrafią nawet sensownie ocenić propozycji za którymi rzekomo głosują.
   Ale na pewno lubią wrestling.

  3. @RZ wprowadza czytelników w błąd.Tylko Po co Panie Romanie? Trzeźwomyślący ma rację.
   Art 98 Konstytucji RP pkt4 „Prezydent Rzeczypospolitej, po zasięgnięciu opinii Marszałka Sejmu i Marszałka Senatu, może w przypadkach określonych w Konstytucji zarządzić skrócenie kadencji Sejmu. Wraz ze skróceniem kadencji Sejmu skrócona zostaje również kadencja Senatu.” W aktualnym stanie prawnym istnieją dwie sytuacje, w których dopuszczono taką decyzję Prezydenta:
   obligatoryjne – w razie nieudzielenia Radzie Ministrów wotum zaufania w tzw. „trzecim kroku” powoływania rządu (art. 155 ust. 2),
   fakultatywne – w razie nieprzedstawienia Prezydentowi RP ustawy budżetowej do podpisu w ciągu 4 miesięcy od dnia przedłożenia Sejmowi jej projektu (art. 225).
   Decyzja taka dla swojej ważności nie wymaga kontrasygnaty ze strony premiera.
   Da pan radę sprostować czy to świadoma manipulacje?

  4. Stąd moja asekuracja „praktycznie”, bo pisowski przewodniczący Sejmu nigdy na taką współpracę nie pójdzie.
   RZ

  5. @RZ aby ustawa budżetowa nie wystartowała wystarczy kupić Gowina i kilku innych.
   „fakultatywne – w razie nieprzedstawienia Prezydentowi RP ustawy budżetowej do podpisu w ciągu 4 miesięcy od dnia przedłożenia Sejmowi jej projektu (art. 225).
   Decyzja taka dla swojej ważności nie wymaga kontrasygnaty ze strony premiera.”
   Bardzo prosta spraw bez „praktycznie”
   Ps. Problem z takimi @efc jest taki że nie posiadają elementarnej wiedzy konstytucyjnej ale filozofia rzędu wyższego.
   Edukować a nie konfabulować.

  6. I kolega @Prawy vel @Trzeźwomyślący sądzi, że ktoś kupi gowinowców, którzy mają w perspektywie spokojne 3 lata łojenia kasy?
   Tylko bardzo naiwni mogą tak myśleć.
   Owszem, „coś” się może wydarzyć na przełomie roku 22/23, bo wówczas zacznie się czas ostrej walki politycznej, także wewnątrz PiS. Wcześniej – nie ma tematu. I tylko polityczny dyletant może to podważać.
   RZ

  7. @Trzezwomyskacy
   PiS używa biało-czerwonej jak talizmanu dla naiwnych , Podatki i Składki dla leszczy, posady dla Obajtkow etc.
   Veto dla veta….tym zareklamował Trzaskowskiego Morawiecki . Nic lepszego nie mogłoby nas spotkać ! Wetować jak leci i legislacyjna sraczka ( z niedzieli na poniedziałek ) się skończy tak jak się zaczęła. Rząd niech się zajmie rządzeniem na gruncie istniejącego prawa a nie naginaniem coraz to nowymi ustawami/ gniotami do swojego nieograniczonego apetytu niemowlaka .
   Między nami , gdyby wygrał Bosak , mógłby tyle samo zrobić – wetować PiSowskie szaleństwo. Może koledzy uzyskujący nad ewentualnym wetem napiszą coś o dobrych ustawach Morawieckiego i spółki ??? Będzie naprawdę wesoło…..
   Na koniec dobra praktyka Trumpa – jedna ustawa do podpisu dwie dotychczasowe do kosza !!!!!

  8. @ Wars gdyby Bosak został prezydentem? Śląsk wygrywa LM?
   Jeśli w to wierzysz to postaw wszystko u buka a Twoje życie stanie się radosne i kolorowe, kraj uśmiechnięty i barwny niczym tęcza hahahah

 19. Wczoraj przeczytałem komentarz @Marcinosa82
  Wklejam fragment : „Jeśli wygra ( Trzaskowski, przyp. Ch-R ) będzie blokował wszystkie pomysły rządu (te złe- ok, ale będzie zabijał też te dobre), bo jego celem będzie paraliżowanie władzy i doprowadzenie do przedterminowych wyborów. Jeśli w ich wyniku PO i jego satelity odzyskają władzę, to zrobią wszystko, dosłownie wszystko, żeby jej już nie utracić. I na pierwszy ogień pójdzie, na ten moment, słaba Konfederacja. Do PiS-u dobiorą się na końcu, po wyeliminowaniu słabszych ugrupowań. Nawet jeśli z PiS-em Konfederatom nie po drodze, to warunkowe wparcie Dudy w drugiej turze pozwoli im zyskać czas.”.
  Widać, że Nasz Kolega po szalu łyka niestety przekaz rządzącej partii.
  Otóż, jeśli byłyby przedterminowe wybory, to Platforma i tak musiałaby szukać koalicjanta. Po co więc miałaby niszczyć potencjalnego w postaci Konfederacji? I to w pierwszej kolejności? Marcinos, otrzeźwiej i nie łykaj tego, co wmawia Ci Lisiewicz, Karnowscy i cała banda „Niezależnych” Pisowców, tfu, Niezależnych Dziennikarzy!
  Gdyby już miała być taka koalicja, np KO, PSLu i Konfy ( bez biedroniowców ), to wyobraź sobie, jaki program musiałby być realizowany.
  1) Zapomnij o genderach i promocji lewactwa- PSL i Kukiz ( o ile jeszcze tam będzie ) nie zgodziliby się na to, a Konfa po prostu trzasnęłaby drzwiami.
  2) W kwestii gospodarki, podatków i socjalizmu. Myślisz, że długofalowo byłoby to gorsze dla Polski? Ok, jeśli jesteś niepracującym darmozjadem, oczekującym, że państwo Ci da, bo ci się należy, to nie będziesz szczęśliwy. Jeśli myślisz normalnie i pracujesz – nie będziesz miał obiekcji.
  3) Efekty? Wzmacniamy gospodarkę, Konfederacja wraz z PSLem dba, by zakusy zerkających na lewo członków PO i Nowoczesnej nie były realizowane. Przy mądrym rozegraniu Konfederacja urasta do ok 20 %.
  A teraz, druga opcja, wygrywa PAD i… kogo zaczną rozpie…rozwalać w pierwszej kolejności? Zgadłeś! Bingo! Konfederację. Konkurenta po prawej stronie ( tylko tego prawdziwego prawicowo ), jak kiedyś przystawki w postaci LPRu i lewicowej Samoobrony.
  Ps. na koniec jeszcze jedno, jeśli z kolei taka koalicja dobrałaby się do PISu, wydatków, Banasiów, Chrzanowskich, Szumowskich, lotów Kuchcinskiego Dwu Wież Prezesa, żony Premiera i całej masy ukręconych lodów ( ” Bo nam się należało! ” ) i ucięła tubę propagandową w postaci TVPiS, to… PIS spada do 26-27 procent, a Konfederacja szybuje do 30…

  1. ” Efekty? Wzmacniamy gospodarkę, Konfederacja wraz z PSLem dba, by zakusy zerkających na lewo członków PO i Nowoczesnej nie były realizowane.” Dobre,naprawdę dobre.
   Koalicja z PO i PSL będzie automatycznie gwoździem do trumny Konfederacji.

  2. Jesteś tego taki pewien, że taka koalicja by powstała? Zapomniałeś o Hołowni i obecnym poparciu, na jakie może liczyć. Pewno za chwilę powstanie jakiś ruch czy inne stowarzyszenie. I przy przedwczesnych wyborach mamy koalicję PO, Hołownia, PSL (które w wyborach do sejmu będzie miało zapewne większe poparcie niż na prezydenta) i w razie potrzeby SLD (które też może mieć większe poparcie). Ja tu miejsca na Konfederację nie widzę. A już teksty o szybowaniu do 30% poparcia to jakieś mrzonki. Na pewno nie w najbliższej przyszłości niestety.

  3. @real
   a komu ewentualne ugrupowanie Hołowni zabierze? Pisowi, czy platfusom?
   Żebyśmy się dobrze zrozumieli: nie pisałem, bo tęsknię za taką koalicją. Odnosiłem się do Marcinosa, że PO w pierwszej kolejności zniszczy Konfederację. A po co??? Przecież dla nich tych, którzy odbierają głosy PISowi trzeba hołubić i wzmacniać. W interesie której partii leży zniszczenie i zabetonowanie Konfederacji? I która robi to od kilkunastu miesięcy? Podpowiedzieć Ci? Tak, zgadłeś. To PIS.
   Ps, co do mrzonek i pewności. Nie mam takiej nawet w stosunku do własnej żony ( choć zakładam i szczerze wierzę, że jest lojalna ), a już tym bardziej do polityków…

  4. Konfederacja szybuje do 30?
   Lema się naczytałeś? Śląsk zagra za 2 lata w finale Ligi Mistrzów.

 20. Znalezione w sieci.
  Dzisiaj przeczytałam tweeta od platfusowego wyborcy, że musza zagryźć język i agitować tych z konfederacji, a później to g…..no zdelegalizować. To tyle.

  1. „Znalezione w sieci”. Pisowski sztabowiec: pokokitujemy te ruskie onuce, przekręcimy słowa Bosaka, popeciemy o tadycji, wpuścimy do TVPiS kilku kojarzonych z narodowcami a przychylnych nam osób, a po wyborach dorżnemy wszystko co po prawej stronie, wyłowimy kilku wygadanych, damy stołki w rządowej administracji i po Konfederacja.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *