…ale w ostrogach

Mało osób pyta nas o to na kogo zagłosujemy w niedzielnych wyborach prezydenckich. Bo mało osób ma co do tego jakiekolwiek wątpliwości. Jeszcze dziś skontaktuję się z resztą piszących i podam dokładny wynik redakcyjny. Na bank mamy jednego zwolennika Dudy, reszta chyba zagłosuje normalnie.

Poniżej króciutka ściąga dla tych,  którzy mają wątpliwości.

Biedroń – pedryl. Dyskwalifikacja.

Hołownia – to miała być powtórka z Ukrainy. Tam na prezydenta wybrano aktora. Oczywiście gość jest słupem, robi za figuranta. Ten numer w Polsce nie przeszedł.

Tanajno – nawet fajnie gada,  ale nie tylko jest poobstawiany dziwnymi,  tęczowymi wynalazkami, lecz ciągnie się za nim przeszłość. Bycie w bandzie Palikota dyskwalifikuje definitywnie.

Trzaskowski – sam fakt,  że kandyduje z PO jest argumentem na „nie’.

Piotrowski – co z tego, że sensowny,  skoro nie ma zaplecza organizacyjnego oraz jest bardzo słabym mówcą.

Żółtek – poglądy ma fajne, jednak w przeszłości pokazał, iż jest lepszym leniwcem. Był w Europarlamencie i kompletnie nic nie zrobił. Nawet nie potrafił tego tworu obśmiać.

KosiniakKamysz -. Bezjajeczny jakiś taki. Kto by chciał go za prezydenta?

Witkowski –  Komuch. Dyskwalifikacja.

Duda – gdyby nie wpuszczał imigrantów, gdyby nie podnosił podatków, gdyby opublikował raport z likwidacji WSI, gdyby podniósł kwotę wolną od podatku,  gdyby faktycznie walczył z LGBT, gdyby uwalił źródła finansowania lewactwa, gdyby nie klęczał przed ambasadorami USA i Izraela,  gdyby wyszedł z inicjatywą ustawodawczą anty447,  gdyby dążył do rozliczenia komunistów i złodziei z PO,  gdyby dążył do obniżenia biurokracji…  Wówczas mógłby liczyć na mój głos.

BOSAK – tylko on gwarantuje to, czego nie chciał, nie potrafił, albo co najzwyczajniej olał Duda.

Jakubiak – udający  narodowca były oficer mający za zadanie rozwalić autentyczne ruchy i organizacje narodowe. Osobnik nastawiony na własną karierę.

Roman Zieliński, fot. treningbiegacza.pl

https://sklepkibol.pl/pl/p/koszulka-Tu-jest-Polska-a-nie-polin/149
Zajrzyj na sklepkibol.pl

komentarzy: 60

 1. Zobaczyć jak Tusk i ta cała Partia Obłudy robią na kolanach przed Bosakowi bezcenne. Są jak Rumunka żebrząca panie daj pan za piątaka.. Mistrzostwo Świata.

  1. 28 czerwca – dzień cudu.
   Od dziś przez 2 tygodnie nagle w narracji pelikanów „ruskie onuce” staną się
   „braćmi”
   „przyjaciółmi”
   „patriotami”
   „prawdziwymi Polakami”
   i ciekawe kim jeszcze.
   RZ

 2. Przepraszam że nie na temat.Ale jacyś ludzie nazywający się”Narodowy Lublin”,podlinkowali na Twitterze zdjęcie(ukradzione) rumuńskich nacjonalistów,że jakoby byli oni kibicami Steaua Bukareszt.To są Rumuni, ale nie kibice Steaua Bukareszt. Nie mają pojęcia.
  Czekam od „nacjonalistów”,z”narodowego”Lublina”,na odpowiedż.

  1. Pietras,w nowo otwartej giełdzie rolno-spożywczej za Skołoszowem w kierunku Przemyśla, jadąc z Jarosławia takich kiboli Steaua widziałem w ostatnią co sobotę jak barachłem handlują..

  2. Rzeczywiście kiedyś mojej znajomej,chyba ci sami próbowali za…ć torebkę.
   Zz top ale teraz żarty na bok,bowiem w Angli i całej Europie całkiem nieźle sobie poczynają gangi „Polaków”,tyle tylko że owi „Polacy”to cyganie,którzy mają wbite w blachy :obywatelstwo Polskie.
   Zz top tu doszliśmy do kwestii która mnie i nie tylko mocno uwiera,pisałem już kiedyś że dopóki,doputy w całej Europie obok barw narodowych nie będą dumnie powiewać czarne sztandary,z białym krzyżem celtyckim,i do władzy nie dojdą ludzie bezkompromisowi,tak nie ma mowy o pojedaniu Rumunów z Węgrami,Polaków z Rosjanami, Niemcami itd. Ale młode pokolenia nacjonalistów z Europy,usilnie pracują by to się stało. Wspólna Europa braterskich narodów!

  3. Zz top tak samo mógłbym udostępnić to zdjęcie,pisząc ze stoję za transparentem trzeci od lewej.Nawet nie zadali sobie trudu by sprawdzić gdzie było robione,na litość Boską jaki to ma sens?.Znam ludzi z Lublina,ale to poważni ludzie by bawić się w takie idiotyzmy. Dajcie spokój,szkoda gadać.

 3. Pisanie że między kandydatami nie ma różnicy jest nonsensem. Polityką interesuję się marginalnie jednak coś tam czasem wpadnie w ucho i to co wygaduje wesoły Rafałek jest obrazem wszystkiego co najgorsze w polityce. W czasach gdy PiS był na fanie gloryfikowany,byłem jednym z nielicznych negujących tą partię,jako symbol dyktatury. Pamiętam oburzenie niektórych komentatorów gdy porównałem wiadomości do dziennika telewizyjnego a kaczą partię do pzpr-u. Zdania na temat PiS-u nie zmieniłem i nie mam ochoty głosować na Dudę ale przeciwko Trzaskowskiemu głos swój oddam na pewno.

  1. Sakiewicz o Konfederacji: Potomkowie morderców Żołnierzy Wyklętych.
   Można sobie pogooglować na ten temat.

 4. W pierwszej turze każdy głosował w zgodzie ze swoimi sumieniem, ideami i przekonaniami.
  Teraz czas na inny wybór. Jedni powiedzą: „mniejszego zła”, inni „między dżumą a cholerą”, a ja powiem: między Polską tradycyjną, patriotyczną, z bliskimi nam wartościami, chadecką (chrześcijańsko-konserwatywną), choć nie pozbawioną wad i wypaczeń, a Polską tęczową, proimigracyjną, probrukselską, politycznie poprawną do granic absurdu, oikofobiczną, wyśmiewającą politykę historyczną, rocznice powstań, wspomnienia o bohaterach, robiących sobie heheszki z Wyklętych, wprowadzających seksedukatorki do szkół podstawowych, etykietującą patriotów jako „faszystów”.
  Siedząc w naszej kibicowskiej, nie jesteśmy do końca świadomi tego zagrożenia. Trzaskowski ma nie tylko brzydką twarz tego, co najgorsze uosabia Platforma: Schetyny, Budki, Kidawy (2%), HGW (handel kamienicami), ale też lewaków: Biedronia, Czarzastego, Lubnauer, Petru, Gasiuk-Pihowicz i całej rzeszy lewackich, antypolskich lemingów. Łażę czasem dla beki po profilach lewaków i lemingów, aktorów, dziennikarzy, pisarzy, którzy mają tysiące followersów i widzę, że walka o Polskę jest będzie na ostro, a różnice sondażowe są minimalne.
  Poza tym zwycięstwo Dudy da trochę spokoju i oddechu na kolejne trzy niewyborcze lata. W przeciwnymy razie mamy dalej wojenki, wetowanie ustaw na zasadzie „nie, bo nie”, „co pisowskie to z definicji złe i będziemy to wypalać żelazem”, „jesteśmy opozycją totalną” itp. Sejm w takim składzie nie byłby w stanie odrzucić bezmyślnego, bezzasadnego weta RT, i kraj zamiast się reformować i iść do przodu na trzy lata a może i dłużej popadnie w stagnację w i tak trudnym, kryzysowym epidemicznym czasie.
  Każdy głos się liczy na wagę przyszłości tradycyjnej Polski.

  1. Uosobienie tej „tradycyjnej” Polski to coraz większa liczba przybyszów o wyglądzie zdecydowanie odbiegającym od wyglądu Polaka.Ta „tradycyjna” Polska tańczy na żydowską modłę.Ta sama „tradycyjna” Polska to wręcz inwazja pedalstwa na ulicach miast.Tego samego pedalstwa,które ponoć jest przez PiS zwalczane.Najświeższy przykład-wypowiedź o pedałach jednego z członków PiS-u i zaraz lawina sprostowań wprost z jądra partii.Ta „tradycyjna” Polska to ciągłe dysproporcje w podejściu do Polaka przedsiębiorcy i zagranicznego inwestora.O rozliczeniach komuchów czy aneksie do raportu z likwidacji WSI nawet nie wspominam.Więc o jakiej obronie „tradycyjnej” Polski piszesz?Cześć i chwała bohaterom?Jak „tradycyjna” Polska uczciła 100 lecie odzyskania niepodległości?Pomiędzy tymi dwoma wrogimi (rzekomo) obozami różnice są wizualne oraz iluzoryczne.W kwestiach fundamentalnych mówią jednym głosem.

  2. @Szymon, dyskutujmy poważnie: przecież promocja następuję poprzez finansowanie, a środowiska tęczowe i LGBT finansują samorządy Warszawy, Wrocławia, Poznania. Gdańska. Tęczowa Fundacja w której jest agentka rozpracowująca śp. ks, F, Blachnickiego dostała od stołecznego ratusza 1,8 mln zł. W innych miastach to samo, szkoły, o których pisałem wyżej też podlegają finansowaniu i nadzorowi samorządów lokalnych.
   Dodatkowo włądze lokalne zezwalają na obrzydliwe parady równości i manify, a z drugiej strony HGW czy RT rozwiązywali MN 11.11, bo „jakiś faszysta” miał w tłumie koszulkę z napisem śmierć wrogom Ojczyzny (a to przecież mowa nienawiści) AD szedł w 2018 na czele Marszu bezpośrednio poprzedzającego MN i nie było konfliktu czy kolizji.
   Teraz zaczynają się umizgi RT do Bosaka, że niby rzekomo mają punkty wspólne, a Giertych zapowiedział, że w przypadku wygranej RT ten będzie tak wszystko wetował, że PiS nie da rady rządzić i wybory będą nie planowo za 3 lata, tylko za pół roku i na fali kryzysu gospodarczego COVID do władzy wróci Schetyna, teraz przezornie schowany.

  3. @dziobaq smalec
   Tak, finansowanie ruchów LGBT często odbywa się poprzez samorządy.
   Czyli wystarczyło przeforsować ustawę o zakazie finansowanie przez samorządy organizacji szerzących ideologię LGBT. Ale na to PiS jakoś „nie wpadł”. a raczej nie chciał wpaść.
   Przez 5 lat mieli prezydenta, premiera, rząd, większość w sejmie (dodatkowo przez 4 lata także w senacie), wszystkie służby. I… nic.
   RZ

 5. Przed wyborami się nie udzielałem. Czytałem komentarze obu stron. Ja zagłosowałem na zwycięzcę pierwszej tury, choć więcej łączy mnie z programem Bosaka. Dlaczego zagłosowałem na Dudę? Trochę z przyzwyczajenia, ale tez po to żeby Konfederacja zyskała na czasie, ugruntowała pozycję i zwiększyła swoją rolę w polskiej polityce. Żeby też udowodniła mi, że zasługuje na mój głos. Brzmi kuriozalnie, karkołomnie, ale tak nie jest. Przypomnijcie sobie szok, jaki przeżyła Platforma po utracie władzy. Cały czas się z nim borykają i to jest dobre. Niedobre jest to, że Rafałowi Czajkowskiemu udało się pozbierać ją do kupy i zmobilizować. Miażdżąca większość pokonanych wesprze prezydenta Warszawy. Jeśli wygra będzie blokował wszystkie pomysły rządu (te złe- ok, ale będzie zabijał też te dobre), bo jego celem będzie paraliżowanie władzy i doprowadzenie do przedterminowych wyborów. Jeśli w ich wyniku PO i jego satelity odzyskają władzę, to zrobią wszystko, dosłownie wszystko, żeby jej już nie utracić. I na pierwszy ogień pójdzie, na ten moment, słaba Konfederacja. Do PiS-u dobiorą się na końcu, po wyeliminowaniu słabszych ugrupowań. Nawet jeśli z PiS-em Konfederatom nie po drodze, to warunkowe wparcie Dudy w drugiej turze pozwoli im zyskać czas. To też szansa żeby już teraz wymóc na sztabie Dudy pewne deklaracje. Polityka jest sztuką lawirowania, warto czasem zrobić krok do tyłu, by potem zrobić dwa lub trzy do przodu.

  1. Dawno nie czytałem większej political fiction a mówiąc wprost – bzdur. Dopóki istnieje pis doputy nie będzie niczego po prawej stronie.

  2. Ja tu nie napisałem żeby agitować. Oby wasze wizje się spełniły. Gdyby to była opozycja sensowna, logiczna, merytoryczna, to byłbym spokojny. Ale w Polsce mamy do czynienia z czystym sk***ysyństwem po drugiej stronie, które nie cofnie się przed niczym. Owszem PiS blokuje rozwój prawej strony, co jest zrozumiałe z jego punktu widzenia, ale nie może jej zlikwidować. Natomiast po przejęciu władzy przez PO „nie będzie niczego”, jak mawia klasyk. Decyzja i tak należy do was.

 6. Kaczor ma zawrzeć koalicję z Konfederacją i publicznie zobowiązać się do wykonania postulatów Konfederacji. Si non iurabis, non regnabis- to powinien usłyszeć Duda. Wtedy Konfederacja go poprze, a ja pójdę na niego głosować.

 7. Niestety Bosak nie ma siły przebicia.
  Jak nie zagłosujecie na Dudę to wygra kandydat PO która to tylko kradła w przeciwieństwie do PiSu który coś tam ludziom dał.

  1. PiS w pigułce:
   2015 – Wystarczy nie kraść.
   2016 – My nie kradniemy, nam się to należy.
   2017 – Poprzednicy też kradli.
   2018 – Inni kradli więcej. My to robimy zgodnie z prawem.
   2019 – Kradniemy, ale się dzielimy.
   2020 – Kradniemy i co nam zrobicie?

 8. Synku, a Ty na kogo zagłosujesz?
  Ja na Cejrowskiego mamo.
  Ale on nie kandyduje przecież ?
  No ale na pewno na wybory pójdzie.
  Pewnie tak.
  No to zagłosuje tak jak Cejrowski!
  Czyli jak?
  Zdejmę buty, skarpety i pójdę głosować na BOSAKA !

  1. Nie, nie ma błędu. 1 na Dude, jeden jeszcze niezdecydowany, reszta na Bosaka, czyli normalnie.

   Gdyby jeszcze nasz stały komentator wydawnictw kibicowskich XYZ się zgłosił że swoim typem (zapodzial em numer) też byłbym wdzięczny.
   RZ

  2. Kolega XYZ miał ostatnio poważne problemy zdrowotne. Dlatego nic nie pisze. Jestem świeżo po rozmowie z nim i na bank zagłosuje na Bosaka. Nieskromnie powiem, że ja go do tego przekonałem i w sumie odciągnąłem od PiSu i Dudy w stronę Konfederacji. Jedyne co mi pozostaje to jak nie daj Boże w II turze znajdą się Czaskoski z Adrianem to, żeby nie głosował na Adriana jako mniejsze zło bo tak mi to przedstawia. Lepiej oddać nieważny głos albo nie iść wcale. Ci dwaj tak naprawdę niewiele się od siebie różnią.

 9. Żółtek faktycznie ok,i to nawet bardzo.Znam jemu podobnych.Wracam z roboty „Siemanko Pietras dołożysz,czy robimy jakąś flachę?.” Hehehe. Kajtka pozdrawiam szczególnie.

  1. Dr A. Duda zapomniał to wszystko czego nauczyli go na UJ. Obecnie posługuje się kalkami z ul. Ciemnogrodzkiej. Na prawdę niezły kandydat na… recytatora kiepskich wierszydeł.

  2. Kolego Paw dra to skrót od dopełniacza słowa doktor czyli kogo czego? – Doktora – dra bez kropki. Także zanim kogoś odeślesz sam zajrzyj, bez spiny. Hej Śląsk

 10. Konkrety:

  „Kandydat Konfederacji proponuje uproszczenie podatku VAT poprzez ujednolicenie stawek na większość produktów, z wyjątkiem żywności i produktów dziecięcych.
  (…)
  Jest też zwolennikiem „realnego obniżenia” podatku PIT przez znaczące podwyższenie kwoty wolnej od podatku, do poziomu co najmniej 12-krotności minimalnego wynagrodzenia.
  (…)
  Bosak chce też stworzyć zachętę do oszczędzania i inwestowania poprzez wprowadzenie dolnego limitu (kwoty wolnej) w podatku Belki.
  (…)
  Należy zlikwidować ZUS i istniejący system składkowy. Zabezpieczenie emerytalne powinno być oparte o system emerytury obywatelskiej, tj. jednakowej, finansowanej z podatków emerytury dla każdego obywatela – wskazuje.
  (…)
  Jednym z filarów naszej suwerenności jest nasza narodowa waluta i tak powinno pozostać. Nie ma żadnej potrzeby przyjmowania euro w Polsce – argumentuje.
  (…)
  Potrzebujemy nowego Kodeksu pracy i gruntownej reformy zmierzającej w stronę stworzenia jednolitej, uproszczonej umowy o pracę, która będzie łączyła zalety obu istniejących obecnie systemów, a nie będzie powielała ich wad – wskazuje Bosak.

  Jako przykład podaje tzw. model flexicurity (elastyczne bezpieczeństwo – red.). – Jest wdrażany m.in. w krajach skandynawskich i cechujący się wysokim poziomem elastyczności pracodawców i pracowników w połączeniu z odpowiednim zabezpieczeniem osób, które straciły pracę – tłumaczy. Według polityka „taki model w połączeniu z ujednoliceniem opodatkowania skutecznie wyeliminowałby problem tzw. umów śmieciowych”.
  https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/wybory-prezydenckie-2020-krzysztof-bosak-poglady/et53f58

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *