Zbyt mała wiara

 Troszkę dostało się nam za zbytnie chwalenie drużyny Śląska po przegranym 0-2 meczu w Warszawie z Legią. Tak podskórnie macie pretensje za zbyt małą wiarę w zespół.
No tak, zgadza się. Niektórzy sobie coś roili przed tym spotkaniem, lecz dla nas (poza redaktorem Andrzejem, był ostrożnym optymistą) wynik tej konfrontacji był raczej znany jeszcze przed rozpoczęciem meczu. Zresztą nasze spostrzeżenia pokrywały się z notowaniami bukmacherskimi, które dawały Śląskowi za zwycięstwo wygraną 7:1. To w zasadzie brzmi jak dyskwalifikacja tak wycenianego.
I jak na z góry przegrany mecz – Śląsk zagrał „nawet ładnie” dla oka. Nie było jakiejś obrony Częstochowy, gdzie futbolówka odbija się co chwilę od własnych słupków i poprzeczki. Nawet była przewaga w utrzymywaniu się przy piłce, do przerwy w rzutach rożnych było 3-0 dla Śląska (!!!).
Nie, nikt z nas nie uznał, że gra była na miarę oczekiwań ekipy, która chce zająć miejsce pucharowe. Ale chociaż różnicę klasy było widać, lecz aż tak nie rzucała się ona w oczy. A tego się obawialiśmy.
I o to chodziło w stwierdzeniu: „O ile jako zespół Śląsk może nie wypadł źle…”
Roman Zieliński fot. sportowefakty

https://sklepkibol.pl/pl/p/koszulka-T-shirt-Slask-Opava/111
Zajrzyj na sklepkibol.pl

Jeden komentarz

  1. Poczułem się nieco wywołany do tablicy…
    Nikomu nie dosalałem, po prostu, różnicę w grze Śląska z Gollą i Broziem będącymi w życiowej w formie, a bez nich – chyba każdy widzi. Dajmy czas Laviczce i Zarządowi na korektę ( dokupienie ) składu i można będzie porównywać wraz w osądzaniem. Na razie zgoda, że… nie było kompromitacji i statystycznie byliśmy w miarę równym partnerem. Natomiast różnica w kulturze gry, organizacji, pomyśle i wykonawcach – 2 klasy rozgrywkowe. Oczywiście wynika to z finansów i zakontraktowanych grajków, ale jednak nie powinniśmy zakłamywać rzeczywistości. Dlatego Szemrańcy zostaną Mistrzami, a My walczymy o miejsca 2-5…

    Ps. Kibol13, nie biadoliłem, nie narzekałem, tamten wpis był próbą w miarę obiektywnej oceny meczu i potencjału obu drużyn. Zwróć, proszę, uwagę, że optymistycznie prorokowałem, życząc nam przejechania się po Craxie i Amice, a w rezultacie Pucharów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *