Kacza logika

 Przy okazji wyborów prezydenckich Kaczyński sam się ograł jak dziecko. Duda w pierwotnie planowanym terminie 10 maja miał wygraną w kieszeni, ale strategia rządzącej partii okazała się tak głupia, że obóz władzy dał się ograć i wybory trzeba było przełożyć. Platforma Obywatelska wykorzystała okazję na podmiankę kandydata i teraz PiS ma problem. Z 5% Kidawy zrobił się 25% Trzaskowski przy jednoczesnym, wyraźnym spadku poparcia dla Andrzeja Dudy.
Po części PiS sam sobie ten problem tworzy, tak nachalnego, negatywnego propagowania Trzaskowskiego, jak robi to pisowska telewizja, to jeszcze świat nie widział. Siłą rzeczy odbija się to na zwiększeniu popularności obecnego prezydenta Warszawy.
Oczywiście tylko niespełna rozumu nie widzą, że PiS miota się od ściany do ściany. Trzaskowskiego w „swojej” telewizji PiS pokazuje na okrętkę uważając, że im więcej o nim powiedzą, tym mniej ludzi zechce na niego zagłosować. Tymczasem innego kandydata, Krzysztofa Bosaka nie pokazują niemal wcale. Też, żeby ludzie nie głosowali.
Teraz najlepsze.
Logika PiS poraża. Odwołano wybory w maju z uwagi na epidemię. W maju odnotowywano po niespełna 200 przypadków zachorowań na koronawirusa dziennie i to był powód dla którego wybory odbyć się nie mogły. Teraz jest ich po 600 na dobę i jednak głosowania będą bezpieczne?
Jednak PiS dłużej czekać nie może. Jeszcze miesiąc temu wydawało się, że Duda dostanie reelekcję przy pierwszym głosowaniu. Teraz jest już wiadomo, że II tura będzie musiała się odbyć. Za parę tygodni przy podobnych trendach okaże się, że II tura owszem, ale Dudy w niej nie będzie.
Zatem Kaczyński i cały ten jego PiS stanie na głowie, ale czerwcowe wybory mamy jak w banku.
Roman Zieliński, rys. wiadomosci.dziennik

https://sklepkibol.pl/pl/p/Nalepka-na-auto-smierc-wrogom-Ojczyzny/135
Zajrzyj na sklepkibol.pl

komentarzy: 33

  1. Odpowiem za siebie, bo z innymi tu piszącymi tej kwestii nie konsultowaliśmy.
   W I turze wyborów idę głosować na Bosaka. Jeśli Bosak nie wejdzie do II tury, to wybory się dla mnie skończyły i na „dogrywkę” wówczas nie idę.
   RZ

  2. Skoro tęczowy Trzaskowski jest taki straszny to czemu Kaczyński pozwolił mu startować ? Skoro Trzaskowski jest takim zagrożeniem to czemu Kaczyński go bardziej pompuje niż Bosaka ? Jak się maja prawicowe poglądy do głosowania na centro-lewicowego Dudę ? I najważniejsze – jeśli Andrzej Duda nie dostałby się do drugiej tury to kogo poparłby Jarosław Kaczyński i jego pracownicy: Bosaka czy Trzaskowskiego ?

  3. „– To, co powiem, będzie wyłącznie moim zdaniem, ponieważ takich uzgodnień czy rozmów jeszcze nie było w ramach Konfederacji. Jest oczywiste, że zrobimy wszystko, co możemy, żeby to Krzysztof Bosak był w II turze i wygrał – stwierdził.

   – Moim zdaniem, żeby było jasne, będziemy stawać przed klasycznym wyborem mniejszego zła. Dla Konfederacji wrogiem nie jest ani PO, ani PiS, tylko PO-PiS, czyli formacja socjalistyczna, która ewidentnie ciągnie Polskę w złym kierunku – dodał.

   Ocenił też, że w tej chwili „największym problemem Polski jest ta dyktatura większości, czyli rozkwit demokracji w wykonaniu Jarosława Kaczyńskiego, który lekceważy sobie obowiązujące prawo i konstytucja mu raczej przeszkadza w rządzeniu”. – Więc Rafał Trzaskowski, przy wszystkich jego wadach, ale ma niestety jedną, niekwestionowaną zaletę, która może być cenna w tych okolicznościach: może tę dyktaturę wetować – kontynuował.

   – Wobec tego moim zdaniem nie będzie innej opcji, innego wyjścia, tylko zagryźć zęby, przekreślić obecnego prezydenta, gdyż on jest notariuszem tego, co robi obóz rządzący i, powiem wprost: postawić krzyżyk przy Rafale Trzaskowskim. Mimo że jest kandydatem niedobrym, będzie miał możliwość wetowania tego wszystkiego, co przychodzi z Sejmu – wskazał.”

   oczywiście zaraz pisowcy klakierzy typu Gadowski czy Ziemkiewicz zaczną marudzić jak to „maski opadły” itd jak to mają w zwyczaju równocześnie cierpliwie znosząc i przemilczając jak „antykomunistyczny” Pis układa się z Lewicą, Platformą, wprowadza i utrzymuje (te, które będąc w opozycji oczywiście krytykował) lewackie ustawy, zamyka lasy, zarzyna gospodarkę itd\

   To co powiedział Wilk jest bardzo sensowne i racjonalne

  4. @efc To nie jest ani sensowne, ani racjonalne. To jest zezowate umysłowo. Ze wszech miar. Mamy ostatnią prostą przed wyborami, Bosak dwoi się i troi żeby zmobilizować elektorat, a ten mu puszcza wiatry w stylu ” będziemy stawać przed klasycznym wyborem mniejszego zła (..) nie będzie innej opcji, innego wyjścia, tylko (…) postawić krzyżyk przy Rafale Trzaskowskim”. I to w sytuacji gdzie druga tura jest w zasięgu?! Mamy taką dyktaturę, że 80% porządku prawnego powstaje poza granicami Polski. Bez jakiejkolwiek kontroli, w brukselskich ciemnicach. Tęczowy Rafał będzie pierwszym orędownikiem tej patologii. Wszystkie zalety, które wymieniłeś, posiada też Robert Biedroń. Wracam zatem do pytania – czy wybór Biedronia będzie równie sensowny i racjonalny?

  5. Szukasz afery na siłę. Przecież dostał pytanie co będzie jak w drugiej turze będzie Trzaskowski i Duda. dlaczego nie martwi Cię to, że Kaczyński zamienił Kidawę na Trzaskowskiego ?

  6. A co za różnica czy Kidawa, czy różowy Rafał, Grześ szablastozęby albo inny Pupka? Interesują Cię przewroty pałacowe w Unii Demokratycznej? To jest tak samo znaczące, jak zamiana figur w muzeum figur woskowych. Natomiast wskazywanie innego kandydata niż własny, jeszcze przed pierwszą turą, jest jawną głupotą.

  7. Duda też jest z unii demokratycznej, więc nie powinno ci to robić wielkiej różnicy. Duda jak Trzaskowski, Trzaskowski jak Biedroń, głosujesz na Biedronia ? idąc Twoim tokiem rozumowania

  8. @efc Kiedy w ub. roku obchodzono 75 rocznicę powstania Brygady Świętokrzyskiej, to przyjaciel tęczowego Rafałka niejaki Bartłomiej Sienkiewicz (ten od kupy i dupy) stał przed kombatantami NSZ z kartką „Stop kolaboracji”. Chwilę wcześniej tęczowo-różowy Rafał ufundował sowieciarzom aleję Armii Ludowej. Dlatego żaden Trzaskowski vel Biedroń nie wchodzi w grę przy urnie wyborczej. W drugiej turze spotka się Bosak z Dudą i wtedy twój tęczowy pomysł pójdzie się kochać. A teraz wyjaśnij mi, dlaczego głosujesz na Biedronia, boś uciekł od tego pytania.

 1. Bosak i konfa to w tym momencie największy wróg Dudy. Cokolwiek, co stoi na prawo od PiS jest zagrożeniem dla tej partii stąd zamilczanie kandydata. PSL nie jest taki groźny bo jest ewentualnym koalicjantem, a tego PiS po nowych wyborach na bank będzie musiał szukać. Obie partie są bardzo podobne (PSL i PiS) – sypną zasiłkami. wytrą Bogiem, Honorem i Ojczyzną gębę, dogadają się z kościołem (wicie, rozumicie, my kościelnych pieniędzy nie ruszamy, do pedofilii nosa nie wtykamy ale w zamian za to wiecie co macie mówić na ambonach) itp.

  Na ten moment dla Polski nie ma większego znaczenia czy wygra Duda czy Trzaskowski (PO czy PiS). Dlaczego?
  – Obie partie chcą utrzymania programów socjalnych
  – Obie partie ślepo patrzą w USA, NATO i UE
  – Obie partie, jako pieski Waszyngtonu są anty jakiejkolwiek współpracy gospodarczej z Chinami czy Rosją,
  – Obie partie sprowadzą tu jeszcze więcej żołnierza obcego (czytaj hamerykańskiego)
  – Obie partie zwiększą liczbę cudzoziemców w Polsce (Ukraińców czy kogokolwiek innego – i PiS i PO to rybka)
  – Obie partie są tak samo poprawne politycznie jeśli chodzi o LGBT, „rasizm” etc.
  – Obie partie mają gdzieś dekomunizację
  – Obie partie rządzą aby się nachapać a nie zrobić tu coś konkretnego.

  Ja wielkim zwolennikiem Bosaka nie jestem ale pierwsza tura dla niego – zaimponował mi np. twardym stanowiskiem wobec rozlokowania w Polsce broni atomowej (twardym jak na ten odłam prawicy).

  W drugiej nie idę głosować no chyba, że mnie już naprawdę pisiory wnerwią ale na PO i ich kandydatów nie głosowałem nigdy i raczej na bank nie zagłosuję.

  Przed drugą turą należy oczekiwać łaszenia się do Konfy i wyborców Bosaka ze strony pisowców i ich kandydata – nie jest tak, jak się roi co poniektórym tu piszącym, że Duda puknie Trzaskowskiego bez problemu – w tej chwili dzieli ich (zależy od sondażu) od 3 do 7% – konfa ma spokojnie 5% poparcie.

  Nie dajcie się robić PiS i ich propagandzie o „antykomunizmie”, „bogobojności” etc.

  1. My trochę żyjemy w tej naszej kibolskiej bańce, ale z perspektywy lewackiego Lemingradu wygląda to tak, że jako Pisowscy i Konfederaci jedziemy na tym samym wózku. Lewactwo nie rozróżnia, nie niuansuje, tylko całe środowisko patriotyczne, okołokościelne, okołonarodowe, wszystko co tradycyjne, sceptyczne wobec UE, LGBT i imigrantów wrzuca do jednego wora.
   Tu kilka przykładów z FB:
   „Ja bym wręcz powiedziała, że od Marszu Równości w Białymstoku katofasztyzm przyspieszył, wcześniej maszerował równym krokiem, teraz truchta. Tylko odsunięcie Dudy od władzy i Unia Europejska mogą nas uratować.”
   „W drugiej turze to ja zagłosuję na każdego nieDudę poza Bosakiem”
   „Gdyby ktoś się mnie zapytał o to, za co jest mi wstyd w Polsce najbardziej, to byłyby strefy wolne od lgbt. Otchłań obrzydliwości i zła jakie się za tym kryje, jest porażająca.
   Wojna się od dawna toczy, została wydana przez kościół, PiS i konfederację osobom LGBT. I ma realne ofiary.”
   „Zmiany na lepsze same z siebie nie następują. To, co Pan widzi u góry, to właśnie zmiany. Na gorsze. I nie, to nie są „zacni ludzie”. To są, proszę Pana, łajdacy. Podobnie jak łajdacy od getta ławkowego i łajdacy od ustaw norymberskich.”

   Myślę, że wystarczy…

 2. Pan Radek dobrze czyta politykę. A 10 mają wybory nie mogły się odbyć i to było wiadomo już w kwietniu. I to też bardzo dobrze wie Pan red. naczelny.

  1. @Obiektywny
   W kwietniu tak się zaplątali, że nie mieli wyjścia, choć na bezczela mogli działać dwutorowo, tzn. nie przerywać przygotowań do normalnego głosowania jednocześnie naciskając na wybory korespondencyjne.
   Korespondencyjne nie wypaliły? To by sobie zrobili głosowanie normalne. Mogli? Mogli. Ale są tak zadufani w swoich pomysłach, że nie przewidzieli, że zostaną wystrzeleni w powietrze przez senat.
   RZ

  1. To nie idź. Później będziesz mógł narzekać, że masz serdecznie dość tego, że nic się nie zmienia i że na nic nie masz wpływu.

  2. Acha, a potem jak, broń Boże wygra Trzaskowski, to będziesz tu na forum smęcił, że robimy wszystko pod dyktando Brukseli – reforma sądów, nachalna ideologia LGBT, wpuszczanie imigrantów z Afryki wg kwot narzuconych przez UE itd. itp.
   Łażę dla beki trochę po profilach lewaków i lemingów i widzę, że szykują się na niezły przewrót cywilizacyjny (cywilizacja śmierci) i kulturowy (marksizm kulturowy). A już na pewno wojna na górze z rządem, totalna obstrukcja, blokowanie ustaw tylko dlatego, że uchwalone przez PiS, pełna podległość UE, Komisjom Weneckim i innym tworom.Tak więc to co robi PiS to jest jeszcze nic, w porównaniu z tym co będzie jak wygrałby tęczowy Rafalalek…

  3. Co się konkretnie zmieni jeśli Trzaskowski wygra ? Będzie w czambuł wetował praktycznie wszystkie decyzje Kaczyńskiego. Czyli jest spora szansa, że nie będzie można więcej podnosić podatków, zamykać lasów etc z drugiej strony rafałek przecież nic nie mógłby zrobić, bo Kaczyński ma większość w sejmie. a komisje wenecką i imigrantów przecież zapraszał rząd pisu. a tzw reforma sądownictwa stoi za obecnego prezydenta, przeciez swojego czasu to on ją wetowal.

   także co się zmieni na gorsze ?

  4. @efc Zmieni się w pierwszej kolejności to, że nad pałacem prezydenckim zawiśnie tęczowa flaga. Potrafisz wskazać jedną choćby różnicę między Biedroniem a Trzaskowskim? Ja nie potrafię. Zagłosowałbyś na Biedronia?

  5. Wskaż ròżnicę między Trzaskowskim a Dudą w takim razie. Bo na razie to wygląda na to, że Duda może nie wywiesi tęczowej flagi, a Trzaskowski może wywiesi

  6. Ale załóżmy, że jednak Trzaskowski wyjdzie i wywiesi te tęczową flagę. Jaki to ma wpływ na nasze życie ?

  7. @efc
   ale to nie chodzi o wywieszenie tęczowej flagi jako symbolu tylko realne działania jakie za tym pójdą szeroką ławą: już w Warszawie Trzaskowski jako prezydent miasta wprowadził Kartę LGBT, wpuszcza do szkół, które są w gestii samorządów różne lewacko-feministyczne edukatorki, sam maszeruje w marszach równości, zaprasza różnych pseudoideologów lewackich na wykłady, by młodym lemingom zmieniać świadomość. Za kilka lat młode pokolenie z dużych miast, studenci (ostatnio sprawa UŚ) będzie świadomościowo i mentalnie tak przemielone, że będzie dla Polski patriotycznej, tradycyjnej już nieodwracalnie stracone jako liberalno-postępowo-tolerancyjna społeczna galareta bez tradycji, historii, Już teraz są od dawna lewackie heheszki z Powstania Warszawskiego, Żołnierzy Wyklętych itp. A POprawność POlityczna chce wyrzucić ze słowników neutrealne słowo Murzyn a wprowadzić feminatywy typu gościnia i kandydatkini, kładą się POkotem za murzyńskim gangsterem, ćpunem, fałszerzem, ale drwią z katastrofy smoleńskiej lub nie pamiętają o Polakach zabitych przez islamskich terrorystów w zamachach w Europie. To są głębokie zmiany w społecznej świadomości…!

  8. @efc Rzeczywistość, to nie tylko zawartość chlebaka. Rzeczywistość, to również świat symboli w którym się obracamy. Przykład? Jakiś rok temu, Trzaskowski powtórnie ufundował warszawiakom aleję im Armii Ludowej. Na oczach ostatnich żyjących żołnierzy podziemia ufundowano agenturze ulicę. Czy zmieniło się coś w chlebaku? Nic się nie zmieniło. A czy rzeczywistość się sk..wiła? W moim mniemaniu znacząco. Teraz to są tylko symbole, ale za czas jakiś będzie to miało realny wpływ na twoje życie, np kiedy wyrzucą Cię z roboty za to, że spojrzałeś na kogoś niedostatecznie uprzejmie. Roman swego czasu napisał, że Duda – w zależności od tego jakie są nastroje społeczne – dzisiaj jest niechętny LGBT, a jutro może stać się zwolennikiem. Może tak jest, a może nie. Natomiast w przypadku Trzaskowskiego masz pewność, że jego wygrana, będzie oznaczać otwartą tresurę społeczeństwa. Od najmłodszych lat.

  9. Ale wy wiecie, że prezydent RP praktycznie nic nie może zrobić w kwestii stanowienia prawa ? Może zgłosić ustawę, którą większość pisowska odstrzeli przecież z automatu. Za bardzo emocjonujecie się politycznym wrestlingiem i nic nie wnoszącym sporem o symbolikę (bo to do tego się sprowadzają te rozkminy w czym Duda jest lepszy niż Trzaskowski albo biedroń). już od lat platforma straszy kaczyńskim i państwem wyznaniowym, a pis tuskiem, trzaskowskim i LGBT, co do którego palcem nie kiwnęli mając praktycznie władzę absolutną. no ale takich mamy niewiele wymagających wyborców, to też nie ma co się dziwić, że debata polityczna w Polsce sprowadza się do miesięcznic smoleńskich, tęczowych piątków, listy przebojów trójki etc

   A tresura społeczeństwa postępuje w Polsce od dawna i to niezależnie od tego, kto akurat jest prezydentem. w zeszłym miesiącu świetnie to było widać jak wszyscy są świetnie wytresowani i bez kagańców z domu nie wychodzą.

 3. Ciekawe czy platformerzy zastosują się do zasady „my nie ruszamy waszych, wy nie ruszacie naszych” czy jednak po raz pierwszy w 3rp na złość kaczyńskiemu zostanie złamana

 4. W maju to platforma nie chciała wyborów a chciał pis więc to pis miał rację.
  Kacza logika jest dobra i lansuje Trzaskowskiego bo tylko z nim pewnie w drugiej turze wygra Duda, a Kamyszem i Hołownią mogłyby być problemy.

  1. „W maju to platforma nie chciała wyborów a chciał pis więc to pis miał rację.”

   Zgadza się. Nawet podwójnie.
   PiS chciał wyborów i by wygrał.
   PO nie chciała, bo by się skompromitowała.
   Czyli obie strony miały rację. Tyle, że posiadający władzę PiS okazał się tak głupi, że tych wyborów nie przeprowadził i Duda nie wygrał w I turze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *