Legenda na siłę

 Czytam w mediach: ,,Władysław Żmuda, legendarny piłkarz Śląska i reprezentacji Polski może zostać honorowym obywatelem Wrocławia. Do rady miejskiej wpłynął już stosowny wniosek. Jego autorem jest radny Dariusz Piwoński z Prawa i Sprawiedliwości”
Widać, że PiS, nie mając już kasy na kolejne przekupstwa wyborcze zaczyna przyznawać symboliczne: czternastki, piętnastki. Zaraz będą honorowe cegiełki i oczka wodne.
Władysław Żmuda piłkarz, owszem zdobył ze Śląskiem pierwsze mistrzostwo, jak kilkunastu innych piłkarzy, owszem grał u nas 4 sezony jak kilkudziesięciu (?), kilkuset(?) innych piłkarzy, owszem był bardzo dobrym zawodnikiem Śląska. Ale czy stał się legendą Śląska? Wrocławia? Czy po 1978 roku, kiedy odszedł od nas, miał jakiś kontakt z Wrocławiem? Czy kibice jednym tchem wymienią jego nazwisko z Sybisem, Pawłowskim, Celebanem, Milą, Sztylką? Oczywiście mieliśmy również Władysława I Żmudę legendarnego trenera z lat 1971-1977 i jemu akurat wszelkie honory przynależne są w sposób oczywisty. Najlepszym komentarzem do propozycji pana radnego, jest wpis jednego z kibiców: ,,Popieram. Także honorowe obywatelstwo Lublina, Warszawy, Łodzi oraz Werony, Cremony i Nowego Jorku. Piłkarze to podróżnicy. Wszędzie był, pograł, coś tam zapamiętał. Honorowy obywatel świata”.
Umberto e co, fot. archiwum. Władysław Żmuda II w rządzie stojących drugi od lewej (obok rezerwowego bramkarza Jacka Wiśniewskiego).

https://sklepkibol.pl/pl/p/RECZNIK-SLASK-WROCLAW-10050-CM./252
Zajrzyj na sklepkibol.pl

komentarzy: 10

  1. @Lolek
   Aha.
   Czytelnik Umberto e co jest starającym się promować tu linię Głosu Tel Awiwu i TVN. Ale kłamie w żywe oczy, że GTA nie czyta, a TVN nie ogląda.
   Mimo wszystko przekaz powyższej wypowiedzi jest w porządku. Nie może być „Jasiek Wędrowniczek” uznanym za klubową legendę. Tym bardziej, ze teraz to piłkarze zmieniają kluby jak rękawiczki, tymczasem w tamtych latach wcale nie było to takie łatwe. A Żmuda grał u nas raptem 4 lata.
   RZ

  2. A skąd kolega zna źródło wiedzy nt absurdalnego wniosku pana radnego? Nikt nie czyta, nikt nie ogląda, a wszyscy doskonale wiedzą, znają. Po prostu w snach przychodzi. Takie rzeczy, to Bolku i Lolku a nie w realu. .

  3. @U e co
   Kolega Lolek nigdy nie twierdził, że Głosu Tel Awiwu nie czyta.
   Natomiast ja na pewno tego nawet nie dotykam, linki omijam.
   Strasznie się kolega nerwowy zrobił i wyczulony.
   Ja retorykę TVN-u wyczuwam, gdyż czasem mi ona gdzieś przemknie i wychwytuję później ją potem wraz z narracją. A przyłapani na procederze powielania udają, że nic wspólnego z tą stacją nie mają.
   RZ

  1. @Lolek
   To wpis naszego Czytelnika @Umberto e co
   Insynuujesz, że identyczna treść ukazała się w Głosie Tel Awiwu?
   RZ

 1. O, to świetnie. Ja w ramach wniosku obywatelskiego zgłaszam innych honorowych i oddanych Wrocławiowi zawodników. Moi faworyci, to: Stevanović, Gavish, Vacek. Ciekawy jestem czy padną inne propozycje.
  Teraz z innej beczki. Jakaś sportowa sondażownia zbadała prezydenckie preferencje wyborcze kibiców. Zdecydowanym zwycięzcą został Krzysztof Bosak z rezultatem prawie 47%, panujący nam prezydent z przyzwoitym wynikiem jednocyfrowym 8%, zajął wysokie czwarte miejsce Dla porządku dodam, że Rafa Warszawski drugi z ponad 20% rezultatem, a prezydenta wyprzedził jeszcze prezenter telewizyjny pan redaktor Hołownia. W związku z tym, że kibice trochę wyprzedzają odczucia i wybory społeczno-polityczne ogółu obywateli, to ów sondaż nie wróży dobrze wyPADowi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *