Skrzydlate świnie

 Dzięki bramce zdobytej przez Śląsk z karnego w 90 minucie spotkania z Rakowem oraz dzięki przegranej Wisły Płock po 27 kolejce wiadomo już na pewno, że Śląsk wszedł do górnej ósemki. Cel minimum osiągnięty.
Zobaczymy, czy WKS powalczy o cel kolejny, jakim według naszych informacji jest gra o czwarte miejsce. Takie ponoć zadanie wyraźnie postawiono przed trenerem Lavicką w Ratuszu. Nie, nie chodzi o zadowolenie kibiców, lecz o kasę jaką klub ma otrzymać za to IV miejsce.
Wciąż nie możemy wyjść z podziwu dla kreatywności stacji telewizyjnej Canal Plus. Tym dźwiękiem „publiczności” z gier komputerowych robiącej za podkład na fonii zwiedli nawet co niektórych baczniejszych obserwatorów Zdawało się im, że te hałasy lecą ze stadionowych głośników. Nie leciały. To był byt wirtualny przeznaczony dla uszu teleoglądaczy. Zatem jak piłkarz po przyjściu do domu zechce sobie popatrzeć na swój mecz, to podczas oglądania nagrania dojdzie do wniosku, że to zupełnie inne wydarzenie sportowe, niż to, w którym uczestniczył.
W zasadzie został już tylko jeden element dążący do zapełnienia trybun. Wpływy do kasy. Reszta już jest. Tekturowe postacie na trybunach, stadionowy „szum” w telewizorach mający u widzów stworzyć wrażenie, że stadion żyje. Telewizje nawet zadowolone, bowiem ci, którzy normalnie oglądaliby mecze z trybun, teraz muszą patrzeć na ekrany. I na reklamy, a telewizje żyją z reklam.
Wszystko powolutku zmierza w kierunku wyeliminowania publiki. W głupawym filmie „skrzydlate świnie” wiele się nie mylono.
AP, RZ, MyNR, fot. NI-FO na zdjęciu – niepotrzebna publika

https://sklepkibol.pl/pl/p/koszulka-Slask-Lechia-zielona/157
Zajrzyj na sklepkibol.pl

komentarzy: 7

    1. Rzeczywiście. Ten sezon jest wyjątkowy, jeśli chodzi o liczbę punktów potrzebnych do awansu do górnej ósemki. Od kiedy wprowadzono podział na grupy: mistrzowską oraz spadkową, nie było jeszcze sytuacji, by przez te 6 lat któraś z drużyn zdobyła 43 punkty (tyle mamy teraz) i nie udało jej się awansować do grupy walczącej o mistrza. Najwięcej punktów, z drużyn z 9. miejsca po rundzie zasadniczej, zdobyła Wisła Kraków (42 punkty w ubiegłym sezonie). W tym i 43 mogą nie wystarczyć. Punktować trzeba nadal. Tym bardziej, że w rundzie finałowej, zamiast trzech, możemy mieć cztery mecze we Wrocławiu z naszym udziałem, a 11 tysięcy typa u siebie „robi różnicę”. Biorąc pod uwagę ostatnią formę gospodarzy w lidze.

    2. Podziel liczbę stałych mieszkańców osiedla Szczepin przez liczbę bramek z gry zdobywanych przez drużyny od klasy A do Ekstraklasy na wyjezdzie, w drugiej połowie meczu rozgrywanego przy zachodnim wietrze i przy świetle naturalnym. Wynik wskazujący na utrzymanie masz jak na talerzu.
      Na poważnie sprawdź statystyki lat poprzednich. Co prawda „na pewno to Kopernik umarł” ale sprawdza się to zestawienie.

  1. Oj, kreatywność mediów nie zna granic. Zawsze przecież można puste trybuny zamienić w gigantyczny „green screen” i dorobić odpowiedniej „jakości” publikę cyfrowo…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *