83 dni

 Mówić że wydarzy się coś „na pewno”, to w aktualnej sytuacji jest dość ryzykowne, lecz wiele wskazuje na to, że meczem z Rakowem Częstochowa Śląsk zainauguruje rozgrywki ekstraklasy po trwającej dwa i pół miesiąca przerwie. Dla przypomnienia: ostatni mecz Śląsk rozegrał 7 marca (z Jagiellonią w Białymstoku, porażka 0-1) czyli 83 dni temu. Ostatni mecz ligowy odbył się dwa dni później (Korona pokonała ŁKS 1-0).
Rozegranie reszty sezonu uprawdopodobniły mecze o Puchar Polski, które odbyły się w ostatni wtorek i środę. Niestety, Miedź Legnica odpadła z Legią przegrywając 1-2.
Smutna będzie ta liga. Mecze bez widzów, a na razie odbędą się tylko takie, na dobrą sprawę są nie do oglądania. W Niemczech, gdzie ichnia liga wystartowała wcześniej, próbuje się ratować przekaz tekturowymi figurkami mającymi sprawiać wrażenie publiki. Wrażenie dramatyczne. Niektórzy jakieś tam dźwięki puszczali z megafonów, byle zagłuszyć odpychającą ciszę.
Mecz Śląsk – Raków odbędzie się bez udziału publiczności w piątek 29 maja o godzinie 18:00.
Andrzej P, fot.ai360.pl

https://sklepkibol.pl/pl/p/Kurtka-przeciwdeszczowa-Slask/185
Zajrzyj na sklepkibol.pl

komentarzy: 7

 1. Zobaczymy jak towarzysze rozłożyli i sport ( bo ze gospodarkę , to już pewne). Bundesliga z protezami ( pajace plus podkład dźwiękowy) nie daje się oglądać. Niech tak pociągną jeszcze z pół roku i rozgrywki osiedlowe będą przyciągały większe zainteresowanie. Nonsens goni nonsens, wielka improwizacja dyletantów , z bladym pojęciem skąd w sporcie biorą się realne pieniądze….,

 2. Tak przeglądam kursy w Totolotku na nasz mecz… i raczej nie napawają one optymizmem. Można mieć nadzieje, że Raków wypadł nieco ze swojego rytmu, a nasi zagrają nieco lepiej niż z Koroną. Nie ważny styl, byle zapisać trzy punkty do konta.

 3. Uatrakcyjnienie transmisji Bundesligi na Eleven Sports dokonuje się również poprzez puszczanie nagranego dopingu kibicowskiego. I co ważne, ten doping musi być ,,podkładany” na bieżąco, bo nierzadko odpowiada wydarzeniom na murawie. To uatrakcyjnienie trochę daje telewidzom poczucie uczestnictwa w wydarzeniu sportowym o punkty a nie sparingu czy treningu przedmeczowego,, ale wiemy wszyscy, że jest to, prawie doskonała, ale jednak mistyfikacja. Ale powyższe pokazuje, że sport, a szczególnie piłka i inne gry zespołowe bez widowni są jak ludzki szkielet. Wiemy dobrze, że jest konstrukcja, ale brakuje w tym tkanek, żył, wątroby, serca, krwi i powłoki.
  I w takich warunkach przystępujemy dziś do rywalizacji, życząc Ślązeczkowi wiktorii, która zapewni pierwszą ósemkę i da nadzieję na coś więcej. Hej Śląsk!

 4. Od 19 czerwca stadiony będą częściowo otwarte dla kibiców, co prawda tylko 25% pojemności stadionu ale teraz nie możemy narzekać że wrocławski Stadion jest taki pojemny bo akurat to jest duży plus. Wejdzie tam nieco ponad 10 tysięcy kibiców.

  1. Przecież u nas będzie jeszcze luz. Niech klub pomyśli nad odsprzedażą części miejsc innym klubom, zawsze to parę groszy do klubowego budżetu.

  2. Z małymi wyjątkami będzie to zawyżona średnia wieloletnia tak więc pozytyw.
   Jak dla mnie igrzyska pod publiczkę wynikające ze zbliżających się wyborów i gra na poprawę humoru tej części która interesuje się kopaną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *