999?

 Według europosła Ryszarda Czarneckiego wiele wskazuje na to, że dość szybko stadiony będzie można nieco zapełnić, przynajmniej do 999 osób na mecz. Tu uwaga, autor tych przecieków jest dość dobrze poinformowany, gdyż jest istotnym elementem partii obecnie rządzącej i dość wciągnięty w sprawy sportu.
Komunikaty PZPN są bardziej stonowane, zwraca się w nich uwagę na wejście widzów, które musiałoby z jednej strony pozwolić na dotychczasowe obmacywanki na bramkach, z drugiej – zachowanie rygorów ustawy anypandemicznej. Ale i tu wspomina się, że po paru pierwszych kolejkach bez widzów jest szansa na rozpoczęcie wpuszczania ludzi na trybuny stadionów.
A tak na marginesie. Minister zdrowia zapowiada, że najprawdopodobniej we wrześniu można się spodziewać czegoś, co nazywa „drugą falą zachorowań na koronowirusa”.
RZ, fot. R

https://sklepkibol.pl/pl/p/Koszulka-%E2%80%9ESlaskMotor-/147

 

komentarzy: 21

  1. Oporowska to też stadion miejski. Czemu na Pilczycach ? Pewnie po to, żeby było widać w tv, że pomnik Dutkiewicza istnieje, że nie powstał na darmo. Pewnie także z powodu umów sponsorskich i telewizyjnych

  2. Też się nad tym zastanawiałem. Sądzę, że zorganizowanie i rozegranie meczu na Oporowskiej byłoby znacznie tańsze niż na Pilczycach.
   Nie wiem czy stadion na Oporowskiej został zgłoszony jako obiekt rezerwowy i czy spełnia wszystkie wymogi stawiane przez PZPN. Druga sprawa to system VAR – czy Oporowska jest do tego przygotowana?

  3. Nie po to budowali stadion na Pilczycach, żeby grać na Oporowskiej. Nie ważne ile do tego trzeba by dopłacać, przecież polityków rachunek ekonomiczny nie obowiązuje.

  1. Pierwszeństwo powinni mieć karnetowicze. Klub nie będzie musiał oddawać im pieniędzy za mecze bez publiczności. Pytanie raczej powinno brzmieć: co jeśli liczba karnetowiczów przekroczy owe 999 osób? Losowanie? Kryterium wiekowe? A i nie jest powiedziane, że te 999 to tylko kibice. Raczej będzie: 999 minus sponsorzy, VIP-y czy pracownicy klubu (miasta). A tutaj, niestety, może być różnie…

  2. @WKSiak…
   Nasi katnetowicze….
   A Żydki z Piotrkowskiej….,?
   Jak chcesz podzielić karnety?
   Na 1 tysiąc?

 1. Patrząc na zapełnienie galerii handlowych, MPK, urzędów coraz bardziej, a wkrótce również pociągów bo w końcu sezon wakacyjny to stadiony powinny funkcjonować normalnie. Ale zarówno PiSowi jak i poprzednikom zależy żeby kibice nie wchodzili na stadiony. Nie zdziwię się jak będziemy ostatnim krajem który otworzy stadiony. A potem po pierwszym wyczekiwanym meczu z oprawą – cyk po łapkach, wojewoda zamknie sektor.

 2. W Czarneckiego, w sprawach sportu, można się wsłuchać, wie co w trawie piszczy, ale to co mówi minister zdrowia, niespecyjalnie brał bym do serca, chyba, że doradzałby jak wziąć granty na firmę brata i żony na 140 milionów. Inne jego przepowiednie i stwierdzenia nie za bardzo skleiły się z rzeczywistością.

  1. Na Miodka i jego ziomków można liczyć ! Temat kibice na stadionie , winny Szumowski ,załóż maskę z atestem i zobacz czy w skrzynce na listy nie ma zakażonych kopert !! Ps Dawno nie było na temat Banasia,Chrzanowskiego, trzech wież itp nuda….

  2. Kolega Czerwona Zaraża, niech jeszcze raz przeczyta tekst RZ że zrozumieniem, z położeniem akcentu na zrozumienie. Zwróci wówczas uwagę na ostatni akapit tekstu i albo grzecznie przeprosi, albo ugruntuje we mnie opinię o Jego możliwościach poznawczych. Wszelako mając wiarę w człowieka, ufam, że kolega nie należy do 70% społeczeństwa, które po przeczytaniu rozkładu jazdy autobusów nie potrafią zrozumieć o co w nim chodzi. Już tak na dobitkę. Min zdrowia, przynajmniej w teorii, współdecyduje o „odmarażaniu” wcześniej wprowadzonych restrykcji. Patrz rozporzadzenia min zdrowia w dzienniku ustaw. Tyle.

  3. Czytanie ze zrozumieniem to dla wielu naszych rodaków niestety poziom nieosiągalny. Przykład powyżej.

  4. Miodku temat dotyczy udziału kibiców na meczach piłkarskich , a nie o grantach dla żony, brata, teściowej, Sasina itp nawet eksperci z WHO kilkakrotnie zmieniali zdanie na temat wirusa ! Co Ty i jeszcze 2-3 KODomitów tu piszących zrobicie jak nie będzie PiS ? Napisz coś o przygodach na szlaku kibicowskim i przestań myśleć o Sasinie , Szumowskim, nie napinaj się szkoda zdrowia ! Bez odbioru.

  5. Kolego @CZ, ja doskonale wiem o czym jest artykuł. Natomiast kolega nie łapie ogólnego planu, wiedzy, kontekstu i stąd uwagi pod moim adresem. To, że kolega i inni wyznawcy przewodniej siły mieli głosować na Pana Dudę 10 mają, rekomendował prof. Szumowski. To, że zostały pozamykane a następnie udostępnione publiczności i konsumentom: restauracje, hotele, muzea, biblioteki, zoo etc, rekomenduje, a następnie zatwierdza w rozporządzeniach minister zdrowia, czyli Szumowski. Nie inaczej będzie w kwestii rekomendacji o bytności kibiców na stadionach. Stąd przywołanie ww pana. A to, że już tyle razy pan prof się skompromitował i zapozycjonował nie jako lekarz, a bardziej polityk- biznesmen, stąd moja kpina z tegoż.
   Czy naprawdę to jest takie trudne do skojarzenia? Wydaje się, że jeżeli już ktoś na Fanie decyduje się na polemikę albo przytyk wobec innego piszącego, to rozumie nie tylko rozkład jazdy.

  6. „Co Ty i jeszcze 2-3 KODomitów tu piszących zrobicie jak nie będzie PiS?”... Odpowiem tak jak Mentzen a mianowicie… XD. @czerwona zaraza jesteś po prostu żałosny. Użyłbym innych słów ale Redakcja tego nie puści.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *