Ekipa obciachu

 Wracając do roku 2015 parę rzeczy, z perspektywy czasu, wygląda inaczej, niż wyglądały wówczas. Tak to już jest, że upływ tygodni, miesięcy czy lat daje zupełnie inną perspektywę do zdarzeń, na które wtedy reagowaliśmy ze znacznie większym nerwem.
Jak to się stało, że Platforma Obywatelska posiadając pełnię władzy, wszystkie większe media, dysponując w pełni (naszymi) pieniędzmi przegrała wybory?
Tak, były ośmiorniczki. Były afery. Było przyzwolenie na przyjmowanie uchodźców. Wielki pomnik powinien PiS ustawić temu komornikowi, który „w imieniu prawa” ukradł ciągnik niewinnemu rolnikowi.
Ale generalnie – PO przegrało, bo nagle stało się partią obciachu. Już „bycie wyborcą PO” przestało być równoznaczne z „wykształconym, prawie elitą, głównie z wielkich miast”. A zaczęło się kojarzyć z tymi ośmiorniczkami w cenie pensji, z tymi ciągnikami. I przede wszystkim – stało się wstydliwe. Przyznawanie się do PO, nawet jeśli po cichu wciąż się ich popierało, zaczęło być takie trochę śmieszne.
I PO się stoczyła. Ci, co mieli w tym interes, zagłosowali za, ale wielu, bardzo wielu, zagłosowało przeciw.
PiS PO jedno zło
Minęło pięć lat. Słuchając tego, co ludzie obecnie mówią na ulicach oraz w internecie, widać pierwsze objawy zmian. PiS zaczyna być obciachowy.
Nie, nie dlatego, że „mohery” czy „oszołomy”. To nawet 5 lat temu PiS-owi pomogło. Jednak teraz poczucie obciachowości PiS-u wyłazi na ulice z zupełnie innej strony.
Niech socjologowie dochodzą, czy wychodzi stosunek do bolszewickiego sposobu myślenia obecnych władz polegający na pokazywaniu maluczkim, że prawo dotyczy tylko ich. Czy jest to odpowiedź na arogancję tejże władzy. A na pewno – do tego wiedza socjologiczna jest niepotrzebna – nie ma nic gorszego od włażenia w buty poprzedników. Stawanie się nimi. Tymi, których się od władzy odsunęło właśnie dlatego, że byli tacy, jacy byli.
Kabaret „Jak PiS dojdzie do władzy” z serii „posiedzenie rządu” można było odebrać na parę sposobów. Większość miała bekę z PO, które panicznie się tej zmiany przy żłobie bała. Teraz gdy przy żłobie jest PiS, historia z wyrzuceniem „listy przebojów”, bo trzeba by puścić na radiowej antenie utwór nabijający się z Kaczyńskiego została odebrana przez internautów i przez ulicę jednoznacznie. Zamordyści gorsi od PO. Miało już nigdy nie być nalotów na domy, takich, jak na autora strony „antykomor”. A tu się zatrzymuje jakiegoś pajaca z Nowoczesnej, który wypisuje pierdoły o swojej nienawiści do kaczego naczelnika, chwilę później wybucha afera z twórczością Kazika, który dzięki temu medialnemu zamieszaniu wyszedł z muzycznego podziemia, do którego trafił poned dekadę temu. Nalot na dom Jacka Międlara 13 grudnia ubiegłego roku co prawda poszedł w zapomnienie, ale jest doskonała okazja, by i o nim przypomnieć.
Czym obecna władza różni się od poprzedniej?
Niczym.
A tamta była obciachowa…
Roman Zieliński, fot.tapety na pulpit

https://sklepkibol.pl/pl/p/Moja-walka-o-prawde/178
Zajrzyj na sklepkibol.pl

komentarzy: 53

 1. Tak @Pietras, pamiętam latające ,fanty” na wirażu O62. Przeciwko Widzewowi nawet o mało z częścią latającej ławki bliżej się nie poznałem (niestety mój kompan już takiego szczęścia nie miał). Pamiętam również naczelnego prowadzącego doping w środkowym sektorze przy Oporowskiej, i nas 200-300 chłopa inwigilowanych przez tajniaków i nieraz wyciąganych przez milicjantów, gdy padały antykomunistyczne hasła. W rypę, tak na serio, w ramach kibicowania, oberwałem tylko raz. Ale nie na Szombierkach, kiedy ni stąd ni zowąd, trzech małolatów w trójkołowych szalikach, znalazło się w knajpie pełnej górników, którzy po szychcie udawali się na mecz swojej lokalnej drużyny (do dzisiaj jestem wdzięczny nieznajomej kelnerce, która w ostatniej chwili wskazała nam drzwi od zaplecza), ani nawet nie wtedy, gdy na Górniku, żabskie miały nas na wyciągniecie sztachety (pomogła młodzieńcza rączość), ale (o ironio) od ,,kolegi” po szalu, który nie dość, że zajumał mi szal wykonany metodą domową przez moja mamę (młodzi kibice, niegdyś nosiło się szale dziergane na drutach przez nasze matki, babki i dziewczyny), to jeszcze obił mi facjatę. Cóż, to taki dodatek do kibicowania i nauka na przyszłość. Ale to był degenerat, dlatego świeć Panie nad jego zwichniętą duszą. Albowiem od kilku dekad nie jest już wśród żywych.
  To tyle tytułem wstępu. Nie wiozłem się z znikąd. ,,Jestem ze Śląskiem i zawsze przy nim będę”
  Chciałbym Cię również uspokoić, że nie jeżdżą furami ponad stan, na kredyt. Byś się zdziwił jakim sprawnym i kompaktowym autkiem pomykam. Jest moje a nie kredytodawcy czy leasingodawcy. Dlatego patrzę z przekąsem na tych, co to myśleli, ze jak ,,żre” to będzie żarło zawsze. I gdy przyszło bum Covidowe, to musieli te piękne limuzyny pooddawać. Owszem i ja mam w swoim życiu czas, gdy woziłem puste powietrze w obszernym czterośladzie, ale szczęśliwie jest już dawno poza mną.
  Dzisiaj inwestuję w dobra raczej niematerialne dla siebie i swoich dzieci.
  Raczej nie myślę o sobie z wyższością. Denerwuje mnie za to trywialność, chamstwo i udawany infantylizm ale i głupota faktyczna. Wówczas każdego z nas może ponieść. Jeżeli obraziłem Ciebie albo Twoich bliskich, to odpuść mi moje winy jako i ja odpuszczam moim winowajcom. Pewnie ze względu na różne optyki, które prezentujemy, nie raz znajdziemy się na kursie kolizyjnym, ważne, żeby nie być wobec swojego przeciwnika, również tego politycznego, bezpardonowym chamem i umieć w nim dostrzec człowieka. No chyba, że cech człowieczych w nim niewiele, i poza politycznym kubą rozpruwaczem i zakompleksionym destruktorem trudno doszukać się w nim cech do kooperacji i porozumienia. Wiesz o kim myślę. Z nim naprawdę nic się nie da zrobić i dlatego nie pojmuję, jak na prawo od Wisły, nasz kraj widzi w nim świeckiego Mesjasza. Za granie katastrofą smoleńską, za wykorzystywanie jej do gry politycznej i oskarżanie innych, przepowiadam mu uciążliwy czyściec.
  Jeszcze raz przepraszam Twoją urażoną dumę. Tak, człowiek winien być dumny z pochodzenia, swoich korzeni, swojej rodziny.

 2. Fanowicz Art gruntownie się myli. A przynajmniej nie dostrzega obecnych zagrożeń. Co prawda za Tuska istotnie kibole byli przez ówczesną władzę zwalczani, ale dlatego, że byli z tą władzą na kursie kolizyjnym. Po pierwsze okazując swoją postawę antysystemową, a po drugie dlatego, że w sposób cichy albo jawny popierając konkurencję polityczną (PiS). Czy to upoważniało PO do takich działań? Oczywiście nie. Dlatego kibole ,,odpłacali” tamtej ekipie przy każdym z możliwych sposobów. Również w wyborach. I tutaj zgoda. Ale czy to jest czas na satysfakcję, gdy PiS flekuje służby medyczne? lekarzy? niepełnosprawnych? nauczycieli? sędziów? etc. Przypomnij sobie, że na początku kibole byli fetowani przez obecną władzę, ale do momentu, kiedy tej władzy nie wyciągnęli kilka nieprzyjemnych spraw, i do której stracili bezwarunkowe zaufanie i poparcie. Myślę, że i ta władza zajęła by się naszą społecznością, gdyby nie kilka łączników po stronie kibicowskiej, którzy dostali intratne posadki od tej władzy (np w Radio Erweań, wróć Merkury, o innych lokalnych, i nie tak spektakularnych, nie wspominając) za co łagodzą napięcia i konflikty na osi władza – kibole. Poczekaj na oprawy antyrządowe, zobaczymy jak pislamiści, którym ucieka poparcie, będą traktować coraz bardziej niewygodną i krytyczną wobec siebie społeczność. Na Legii zresztą nie ma już taryfy ulgowej dla PiSu, który został wrzucony do jednego wora z pozostałymi formacjami politycznymi z napisem ,,won”. Choć akurat tam PO powinna być ,,szczególnie” traktowana. Dziwię się Twojej satysfakcji z flekowania przez bandę prezesa wyżej wspomnianych grup społecznych. Tak jakbyś był zawodowym kibolem i innych ról w społeczeństwie nie doświadczał albo z nimi nie kooperował. Jakbyś nie musiał się uczyć, leczyć, dzisiaj albo jutro skorzystać z apolitycznych sądów czy patrzeć na znajomego niepełnosprawnego poniżanego przez władzę. To jest postawa krótkowzroczna, aspołeczna, egoistyczna i zgubna. Pozwala na stosowanie przez karykaturę władzy tzw polityki salami, w której kroi się na plasterki poszczególne grupy społeczne, gdy pozostałe siedzą cicho, bo to ich nie dotyczy (na razie), albo wręcz (tak jak Ty) odczuwając satysfakcję, ,,a dobrze wam tak”.
  Pierwsza Solidarność, dlatego miała powszechny charakter i powszechne poparcie, bo wstawiała się za wszystkimi pokrzywdzonymi. I to było jej siłą.
  Wielu z moich oponentów, na tym forum, przeciwstawia mnie apologetom obecnej władzy, że niby jestem pasem transmisyjnych TVN, którego jak innych TV nie oglądam. Może to wynikać z tego, że ja postanowiłem nie zajmować się opozycja sprzed 5 lat, którą (nota bene) dzisiejsza władza, do niedawna, olewała i obśmiewała, bo to jest działanie bezsensowne. Mnie zawsze interesuje obecna władza, i dlatego ją krytykuję, a szczególnie taka, która zabiera mi moją wolność i wolność moim współbraciom, bo ja, odwrotnie od większości społeczeństwa, tak sprawie opisanej przez Erlicha Fromma, nie uciekam przed nią (wolnością), ja jej pożądam.

  1. Kibice masowo to raczej nigdy nie byli za pisem…może część oldboyów. że tak powiem nie trzeba być pisiorem, żeby nienawidzić Platformy, a zwłaszcza tym czym się stała w obecnej dekadzie.

 3. Od lat twierdzę że PiS i PO to jedna banda.
  Ale teraz mam satysfakcję bo mogę wielu ludziom, którzy fanatycznie są, byli i będą za PO powiedzieć jedno:
  „Miło być rżniętym przez władzę?” My, kibice byliśmy za PO najbardziej lżoną i pomiataną grupą społeczną. Próbowali zamykać nam usta, zabierać wolność pamiętacie chyba tuskowy temat zastępczy. Teraz z resztą ludzi to samo robi PiS. Poczujcie się jak my kibice wtedy.

 4. Bosak idzie bardzo ładnie w górę. Być może na drugą turę to nie starczy, ale te głosy będą potrzebne rezydentowi i naczelnikowi, żeby Pis nie został spuszczony w kiblu. Bracia konfederaci to nie pisowskie pelikany, ani platformerskie lemingi i oczywistym jest, że na bajki o mniejszym złu nikt tu się nie nabierze i głosu za darmo Dudzie nie odda. Duda i Kaczyński będą musieli za nie zapłacić dlatego w przerwie między pierwszą a drugą turą liczę bardzo na jakąś ciekawą propozycję ze strony Konfederacji. Niech Duda zapłaci choćby jedną ze swoich obietnic z 2015r. Może podwyższenie kwoty wolnej od podatku ? Duda, Duda na ko-la-na !

  1. Powiem jako wyborca Konfederacji, bez względu na to z kim Andrzej Duda zmierzy się w drugiej turze to mojego głosu nie otrzyma na pewno. Jedyne na co może liczyć, to nieważny głos i nic więcej, a i tego nie jestem wcale pewny, czy nie zagłosuję przeciw niemu. 5 lat temu Dudę poparłem w drugiej turze, ale nie z miłości do PIS-u tylko z chęci odsunięcia pierdoły Komorowskiego od władzy i z chęci obejrzenia jego głupkowatej miny po porażce. Udało się. Nie ukrywam, że teraz mam ochotę zobaczyć głupkowatą minę Dudy, a przede wszystkim wku..nie naczelnika po tym, jak jego wasal dostaje kopa w d… i ląduje na zbitym pysku. Nie wiem czemu, ale jakoś dziwnie utarło się, że Konfederacja jest najbliżej PIS-u z tych wszystkich sił, które są aktualnie w parlamencie. Osoby, które tak twierdzą albo są ślepymi wyznawcami Kaczyńskiego, albo kompletnie nie rozumieją jaki przekaz ma Grzegorz Braun i spółka. Mówisz o spełnieniu jakichś obietnic przez Dudę, obietnic z 2015 r? Ty naprawdę wierzysz, że skoro przez 5 lat w czasie wzrostu gospodarczego Duda nie zrobił nic, by tę kwotę wolną podnieść to nagle teraz, w momencie kiedy nadchodzi kryzys to zrobi?

  2. Nie wierzę. Ale coś jednak będzie musiał zrobić, żeby pozyskać choć część tych głosów. Nie sądzę, żeby w pisie byli aż takimi cymbałami, żeby wierzyć, że dostanie je z automatu jak właśnie w 2015. Być może też naczelnik odpuści sobie prezydenturę, tego też nie można wykluczyć. Jednak jeśli w pisie chcą mieć pisowskiego prezydenta to bez głosów wyborców Konfederecji to nie będzie możliwe. A w pisie wiedzą, że na nas nie zadziała to, że Duda owinie się w biało-czerwoną flagę, postraszy Tuskiem/Trzasowskim/kij wie czym, tylko będzie musiał coś realnie, nie obiecać, a zrobić. To będzie moim zdaniem 5 minut Konfederacji, która oficjalnie oczywiście nikogo nie poprze, bo niby czemu, ale może rzucić na stół jakieś ciekawe propozycje, które postawią prezydenta-rezydenta pod ścianą. Na razie wygląda na to, że pisiory uparły się, żeby wyborców i sympatyków Konfederacji od siebie odstraszyć. Powodzenia

 5. Umberto z całym szacunkiem,pamiętasz jak na „wirażu” O62, latały „fanty” i pamiętasz sweter Naczelnego Fana który kierował dopingiem,być może wyłapałeś owym fantem zbyt mocno.
  Przepraszam to żart.Teraz jednak zupełnie na poważnie zapytam,za kogo się masz?. Czujesz się kimś lepszym,od owej „ciemnoty” z Podkarpacia?. Za kogo się masz?. Masz się za kogoś lepszego,mając dom z dwoma garażami(na kredyt) i samochód wzięty na leasing?.Kiedyś podobny do Ciebie, chciał kupić od mojego Ojca auto, taki „nowobogacki”, uważający się za nie wiadomo kogo ,”oczytany” i cwany, który myślał że ma przed sobą jakiegoś idiotę. Jak zaczęli oglądać auta od tego samego modelu i rocznika( potem zaczęli iść w dół,ponieważ,ten „naszmalony” zaczął mieć problemy z forsą, zaczął coraz bardziej wydziwiać,a jako że mój Ojciec( nie jest z ciemnogrodu] a siedział w pierdlu parę ładnych lat, wyczuł że jakiś bity leszcz usiłuje go wywalić,to wziął go za ryj i kazał mu wypierdalać. Także taka moja rada,nie udawaj kogoś kimś nie jesteś. Zwolennicy PO i rożnych cwaniaków to lubią robić, ale to droga do d…. Jeśli Cię na coś nie stać to po prostu tego nie kupuj,i jak nie wiesz jak prowadzić firmę ,to idż do normalnej pracy,jak ja.Pozdrawiam i zdrowia życzę.
  Z USA,naczelnemu.

  1. Przeczytałem ten post,okrojony przez Romana ,przepraszam Redaktora naczelnego Fana i Umberto.Ale gdyby Umberto nie przesadził,w artykule,z idiotycznymi tekstami odnośnie mieszkańców Podkarpacia,to bym nie musiał bluzgać,a Redaktor naczelny nie musiałby ciąć. I na koniec,pozdrawiam mojego Tatę Wojtasa,Czytelników Fana i wszystkich dobrych ludzi którzy z teraz nim piją.

  1. @Eee
   Jak znajdziesz moją wypowiedź, artykuł, jakikolwiek wpis popierający PO, obojętnie czy sprzed roku, lat 5 czy 10, to daj screna, linka lub cokolwiek.
   RZ

  2. Czyli jednak pomyłka?
   Co do różnic między rządami PO a PiS. No są.
   PO oddawało polską suwerenność bezpośrednio Niemcom. PiS natomiast robi to dwutorowo. Po pierwsze Polska pod rządami PiS stała się w sferze wykonawczej kolejnym stanem USA. I pośrednio – Izraela. Na dodatek widać coraz większe uzależnienie od dyrektyw płynących z Brukseli.
   Ponadto (ale to już didaskalia) PiS częściej niż PO wywija na pokaz polskim flagami. Tamci wywijali niebieskimi z żółtymi gwiazdkami. No, ale gdy dochodzi do konkretów, to się okazuje, że PiS tylko tymi polskimi flagami wywija. Zresztą nawet u nich coraz częściej polskie flagi eksponuje się w towarzystwie unijnych.
   Ot, wielka różnica.
   Kto tego nie widzi, ten ma poważny problem ze spostrzegawczością.
   RZ

 6. Wow, Konfa 11%! Pis poniżej 40. Chyba coś się ludziom zaczyna otwierać. Czyżby zjazd powolny Pazernych i Socjalistycznych?. I coś co się wydawało niemożliwe, że Konfederacja będzie reprezentowała faktyczną prawicę, stanie się faktem?
  „PiS z 37 proc. poparcia, KO – 23 proc., a trzecia na podium Konfederacja – 11 proc. To część wyników badania Kantar, które upubliczniła Polska Agencja Prasowa”.
  Jeszcze coś dla @ZZ Top Duda 39% poparcia (zjazd o 20%), Trzaskowski 20%, Hołownia 18% ect. Chyba Duduś ma już z kim przegrać. A jeszcze 2 tygodnie temu …
  To Pislamiści pomstują na rzeczywistość polityczną i ten cholerny Covid.

  1. Do spółki z Sasinem?
   Może i ch… a warte, ale trendy, na ogół, wskazują właściwie. Nawet u Ksrnowskich. Z tym, że u nich dla Dudy i Pisu + 20%. Jak ten pierwszy osiąga w sondażu,”w polityce” 55%, wiadomo, że będzie II tura. Jak ok 45%, to ma prze… e. I zlot czarownic na Nowogrodzkiej.

  1. Szkoła Urbana,Michnika itp W toke fuj mają konkurencję , tzw resortowe dzieci !

 7. Szum wokół filmu Latkowskiego zachęcił mnie do obejrzenia. TVP nazywa to bombą, a dla mnie to jest kapiszon i to zamokły. Nie widzę tam niczego, co nie byłoby wiadomym już wcześniej. Z całym szacunkiem, ale sugerowanie ciemnych powiązań z pedofilami na podstawie tego, że się było w jakimś klubie jest zwyczajnie śmieszne i broń Boże nie bronię tu tzw. celebrytów, bo obchodzą mnie oni tyle co śnieg, który tej zimy nie spadł. Równie mało obchodzi mnie Borys Szyc, jest tam sobie aktorem, politycznych poglądów jego nie znam, ale przeczytałem właśnie zapis rozmów, którą przeprowadził z nim reżyser rzeczonego filmu Sylwester Latkowski, o którym do tej pory miałem raczej pozytywne zdanie. No szczena mi opadła do samej ziemi, czytając to zaczynam podejrzewać, że Latkowski ma poważne problemy z psychiką. Bo trudno wytłumaczyć to co wypisywał i w jaki sposób wypisywał. Kto chce się zapoznać, to sobie to znajdzie bez podawania linka. Jeśli w taki sposób powstają filmy, które mają uchodzić za dokumentalne, to wygląda to dramatycznie.

  1. Masz racje, ale chciałbym zwrócić uwagę na inny aspekt. Sprawa ciągnie się od lat, a ja przykładowo dowiedziałem się o niej dopiero teraz. Gdyby nie „nowy” szum wokół sprawy, bardzo możliwe, że bym się z nią nigdy nie zapoznał. Wydaje mi się, że ze względu na panujące układy w strukturach władzy i wymiarze sprawiedliwości, jedynie nagłośnianie takich spraw może sprawić, że ludzie ci ugną się pod presją, a ofiary będą miały odwagę o tym mówić.

   Wykorzystanie wizerunku celebrytów było nieczystą, ale przede wszystkim desperacką zagrywką. Jak widzimy, skuteczną, jeśli chodzi o rozgłos – oby to pociągnęło za sobą postęp w pomyślnym osądzeniu pedofilów i pomocy poszkodowanym.

  2. @takijeden
   Ok, to jest pozytywny skutek tego filmu, że sprawa zyskała rozgłos, bo o takich rzeczach trzeba mówić. Natomiast nie zgadzam się z takimi metodami, bo warsztat reżysera tu leży i kwiczy. Sposób w jaki próbował zebrać on materiały woła o pomstę do nieba i powiem Ci, że efekt będzie taki, że Latkowski przegra szereg procesów, które właśnie są na niego szykowane, bo wciągnął w tą sprawę wielu ludzi bez żadnych dowodów na cokolwiek. I już nawet widzę ciąg dalszy: Latkowski zostaje pozwany o pomówienie, przegrywa w sądzie, TVP robi medialną aferę, że reforma sądów jest potrzebna, bo sądy stają po stronie pedofilii itd, a to wszystko wina opozycji. Naprawdę nie trzeba być prorokiem, żeby przewidzieć taki ciąg zdarzeń. Druga sprawa, czas emisji tego filmu zaraz po drugiej części filmu Sekielskiego. Ktoś ma złudzenie, że to przypadkiem? Oczywiste jest, że miało to w zamierzeniu przykryć film o pedofilii w kościele. Do Sekielskiego mam stosunek ambiwalentny, wiem z jakiego otoczenia politycznego on się wywodzi, natomiast oceniając sam film nie mam zastrzeżeń, to jest przykład, jak należy robić dokument. Zresztą wielu ludzi o poglądach kompletnie różnych od poglądów Sekielskiego wypowiada się pozytywnie. Jeszcze wracając do Latkowskiego, ja naprawdę gorąco popieram wszystkich, którzy takie rzeczy nagłaśniają, no ale nie w tak beznadziejnie slaby sposób, bo to kompromituje całą sprawę, o którą się walczy. I nie na zamówienie polityczne – nie po to by wyjaśnić, ale po to, żeby przykryć to, co zrobił kto inny.

 8. Tak po komentarzach w internecie to widzę, że ludziom ta pedofilia to specjalnie nie przeszkadza. Jednym przeszkadza Kościół jako taki, a inny nie lubią lewicowych celebrytów. \ nie ma znaczenia czy ktoś zrobił coś nagannego czy nie tylko czy jest nasz sukinsyn czy nienasz sukinsyn

  No chyba, że na ten temat powie coś Korwin to wtedy wszyscy wyją zgodnie

 9. Wielkie łłąąłł. Oglądacze jedynie słusznej medialnej tuby, dowiedzieli się o temacie. Głos Tel Awiwu rył temat od 5 lat, Onet podobnie. Co do meritum, panów alfonsów, którzy proceder z nieletnimi rozkręcili za przyrodzenie uwiązać i wystawić na środku rynku na chłostę. Konsumentów tych orgii do pierdla, wszak są paragrafy na obcowanie z nieletnimi. Podobnie z pedofilami w sukienkach. Ciekawe jakie oni kończyli uniwersytety i seminaria, w IV RP? No i poza wszystkim, jeżeli ktoś uważa Szyca, Bieniuka, Majdana i panią Siwiec za elity, to w głowie ma pomieszanie z poplątaniem. No i fakt najważniejszy, czy Latkowski będzie umiał udowodnić osobom przywołanym wyżej, akty nierządne, bo na dziś wszyscy zareagowali ewentualnymi pozwami w przypadku braku wycofania oskarżeń.

  1. Dodaj jeszcze że temat od kilku lat grzany przez onet, tvn, fakt i będzie pełna informacja. No chyba, że o tym jeszcze nie słyszałeś? Co prawda bardzo podoba mi się szczerość na wizji Latkowskiego to ogólny poziom studia po filmie dostosowany do widza wiadomości tvp. Jak można zestawiać strażników moralności i osoby zaufania duchowego czyli hierarchów kościelnych z jakimś wypudrowanych kołkiem ze sztucznymi cyckami?

  2. Nic w tym ciekawego,od dawna było wiadome,że wykształcona w ruskich uniwersytetach i „jaśnie oświecona” elyta IIIRP,to narkomani,kryminaliści,a teraz okazuje się że i pedofile,przypomnieć należy jak senator z PO, Piesiewicz ćpał kokę,ubrany w damskie fatałaszki,z POmalowanym jak ku…a z POd latarni ryjem.Teraz okazuję się że moralny autorytet III RP i całej tej szmatławej hołoty ,reżyser Zanussi chodził na dworzec centralny,by molestować chłopców.W całej tej sprawie,podoba mi się postawa,kudłatego z Sopotu Karnowskiego,zachował się tutaj bardzo przyzwoicie.

  3. Elity III RP, i dodam zwolenników demokracji, oraz równości i wolności ludzi.Teraz jest już kompletnie i dobrze.

 10. Czekam na fikołki Antykomucha i nie mogę się doczekać. Czyżby nick zmieniony? Jak mu się wypomnialo, że PiS to defakto centro-lewica to się skarżył, że go to drażni. Generalnie to prawda – autohipokryzja bardzo drażni.
  I co by tu nie mówić – wydawało się, że komuna jakkolwiek została pokonana. Nic bardziej mylnego – elektoratowi PiS wydaje się, że zwycięstwo nad komuną polega na tym, że to my rządzimy, ale ustrój dalej jest komunistyczny: firmy państwowe, państwo musi zarabiać, kto sam stara się o swój byt to badylarz lub prywaciarz, a obecnie – Januszex, a na rolników nie ma określenia, bo zostali zaorani, a to wg normalnego gospodarczego liberała jedna z dziedzin wymagająca pomocy państwa albo co najmniej kompletnego nieprzeszkadzania. Najwazniejsze, że to „my” rządzimy i w rewanżu pałujemy oraz wyzyskujemy. Postulaty Kiszczakowej Solidarności (nie mylić z prawdziwą z ’80 roku) również byly komunistyczne, ale to „my” będziemy rządzić.
  I mozna godzinami udowadniać, że PiS to PO z krzyżem w gębie, ale argumenty spływają jak po kaczce. Plemiennosc jest najważniejsza i ch*j.

 11. Każdy ma swoją opinię co do zwycięstw czy porażek politycznych. Zazwyczaj poparte są one własną obserwacją sceny politycznej, zachowań najbliższego środowiska, tudzież dziennikarskich publikacji, które sięgają w swoich analizach szerzej, poza naszą własną ,,zagrodę”.
  Według mnie PO nie była synonimem obciachu. Nie. Owszem obciachowy stawał się coraz bardziej Komorowski, na tle wymownego, młodego, świeżego Dudy, ale PO généralement, przynajmniej wśród mojego otoczenia – nie. Cały czas jawili się jako dzieci sukcesu, salonowi, wymowni, ant moherowi, europejscy. Dlaczego PO przegrała? Albowiem zmęczyło Platformę 8 lat rządów, po prostu, wąski dopływu świeżej krwi w naszej polityce, zużywa każdą partię. Tym bardziej 8 lat rządów. Po drugie, wyczuwało się inercję już w okolicach 6 roku, brak pomysłów na pełną drugą kadencję. Po trzecie, w wyniku tej inercji oraz odkładających się latami zaniechań, afer, otwarcia konfliktów z kilkoma grupami społecznymi (np artystami, wolnymi zawodami, których obłożono większymi podatkami, celem bronienia budżetu, a które to grupy zawsze stały przy PO), kibicami, niepopularnych reform, w tym tej fundamentalnej – emerytalnej. musiały pociągnąć za sobą mocny zjazd. Dodatkowo obok PO powstała Nowoczesna, która w sposób naturalny czerpała z tego samego pnia elektoratu co PO oraz odejście charyzmatycznego, chociaż coraz bardziej niepopularnego przywódcy (Tusk). I chociaż PiS wygrało wyraźnie z PO 2 milionami głosów, to jednak po dodaniu PO i Nowoczesnej, pozostaje już ,,tylko” różnica w okolicach 900 tyś. Co jest dalej liczbą olbrzymią, ale zważywszy na powyższe nie szokującą. Prawdą jest, że Wyborcy PO albo zniesmaczeni pozostali w domu, albo zagłosowali na Nowoczesną (1 milion 160 tyś), albo zagłosowali z bólem serca, ,,bo przecież wszystko, tylko nie PiS”.
  Fakt, PiS w nimbie sprawnego i wymownego Dudy, podlane dobrym pijarem i nowoczesną etykietą skrojoną przez Bielana, Hofmana i bardzo precyzyjnymi sondażami potrzeb wyborców, straciło, na chwilę, opinię obciachowego ugrupowania. Zresztą to naturalne, gdy po słabym ostatnim okresie partii rządzącej, ludzie skupiają się na krytyce tejże, szukając w największej opozycji miejsca do ulokowania swoich pragnień i oczekiwań.
  Ja nigdy nie miałem złudzeń co do obciachowości PiS, ich czystych rąk, próby faktycznej zmiany jakościowej w Polsce, którą deklarowali w programach przedwyborczych. Piszę to od kilku lat na łamach Fana. Na początku byłem wycinany, obecnie w wielu przypadkach przyznaje mi się rację z zastrzeżeniem, że choć to prawda co piszę, to jednak jest to prawda jednostronna TVNowska. Niech będzie, TV nie oglądam, co już wcześniej napisałem, ale rozumiem, że ta etykieta jest bardziej oznaczeniem mojej postawy i poglądów. Niech i tak będzie. Ale ad rem. Choć wiedziałem, że z tego PiSu nic dobrego nie będzie, wszak dałem im szansę. Wygraliście, to róbcie tę swoją rewolucję (choć z historii wiem, że te niczym dobrym się nie kończą). No i nowi hunowie zaczęli od wyrżnięcia załogi w TVP, aby zapewnić sobie tubę propagandową, następnie rzucili się na spółki skarbu państwa, agencje państwowe, i inne podległe rządowi instytucje (co jest w miarę oczywistym łupem każdej nowej władzy), ale jak zaczęli wymieniać kierowników i dyrektorów w nieistotnych dla budżetu, polityki, choć prestiżowych instytucjach, jak chociażby stadnina koni w Janowie, z ludzi, którzy zęby zjedli na tej robocie odnosząc sukcesy, na osoby, które się miały sprawdzić na ,,nowym odcinku”, to już zapachniało nie tylko SLD, ale i komuną w najczystszym wydaniu. Po prostu nastąpił skok na bank, bez pardonu. Później to już poleciało jak lawina: wypłata nagród rządowych za rok większa niż Tusk w lat 7, Chrzanowskie, Banasie, Get Becki, dziwne fundacje ,,promujące” Polskę, przez które transferuje się miliony , asystentki za 60 tyś zł, byli ministrowie odchodzący na intratne stanowiska do spółek i zarabiający miliony w rok. .Oczywiście równolegle trwała demolka prawa, kastracja konstytucji, ministrowie bez charyzmy, bezwolni i nic nie znaczący (ilu ludzi potrafi wymienić szefa bardzo istotnego, również w polityce PiS, ministerstwa zagranicznego?). Nie wierzyłem również w żadną reformę, w tym reformę sądownictwa. Nie da się nic reformować tnąc równo z trawą a wprowadzać swoich marnych, bezwolnych, słabych ale wiernych żołnierzy.Twarzą reform sądowych zostali Piebiak, Przyłębska, marny prawnik, pyskata Pawłowicz (nota bene obciachowa), i prokurator Piotrowicz i na dokładkę Zaradkiewicz piżamka doktor praw, który szlify nabierał u Stępnia i Rzeplińskiego. W reformę uwierzyła również Redakcja, wymyślając protestującym od KODomitów, UBywateli etc. Śmiałem się w duchu, przecież, o ironio, oni również w waszym imieniu protestują, żeby mieć szansę na sprawiedliwy wyrok i proces dla wszystkich, a nie przez komisarzy politycznych od Ziobry Dla mnie to było oczywiste, że taka rewolucja była po to, żeby zgarnąć władzę w jedną garść, a później rządzić tak, że nawet jak się obecnym wyborcom coś odmieni, to już będzie za późno. Co bardzie kumaci, acz do niedawna wyborcy PiSu, zaczęli to dostrzegać już 1-2 lata temu. Ostatni okres jest tylko implikacją tego wszystkiego co miało miejsce wcześniej. I afera maseczkowa, i afera z majątkiem brata ministra zdrowia, granty rządowe na 140 milionów oraz zamówienia na bezwartościowe maseczki. Z afery maseczkowej z Chin jeszcze dałoby wyjść z twarzą, wszak inne rządy też zostały zrobione w trąbę. Ale ten nachalny pijar związany z transportem Antonowa i upieranie się, że są to pełnowartościowe sprzęty medyczne do końca, grożąc dziennikarzom pozwami, są nie do obronienia. Polityka państwa przejrzysta, transparentna, nie obawiałaby się przyznania do błędu, polityka wszechogarniającego pijaru, polityka niepewne swego, będzie zawsze brnąć w bagno do końca.
  Sprawa z ocenzurowaniem śpiewki Kazika, to ciąg dalszy władzy totalnej. Jak w PZPR. Jest władza wykonawcza, ustawodawcza, za moment będzie sądownicza. Zabieramy się za przedsiębiorców, lekarzy, nauczycieli, samorządy, pielęgniarki, niepełnosprawnych, podskakujących artystów.
  PiS, w sondażach nadal jest teflonowy, ale chyba to się powoli kończy. Zbyt dużo afer, zbyt nerwowe ruchy, nieprzejrzystość, i teraz dochodzi, że ta partia staje się na powrót powszechnie obciachowa. Dla mnie to nic nowego, bo nietransparentny bankster z przepisaną na chybcika działką, w eleganckim garniturze i po dobrych szkołach, tłumaczący, że Polaka jest już na poziomie cyfrowego 3.0, a nawet 4.0, nie zmieni, że paździerz jest wszechobecny (Sasiny, Łopińskie), a główny prestidigitator, jest rodem z mentalnego i technologicznego analogu.
  PS Kazika mi nie szkoda, okazał się zwykłym konformistą, poza tym, tak jak pisała redakcja, był już na mamucim cmentarzysku, a znów o nim głośno. Ale jak się przyczyni do otwarcia oczu nowej grupie społecznej, to ok.
  Panie @Radku, już nawet, ponoć, w TVPiS info nie emitują podobnych do pańskich głupot. Nazwijmy to po imieniu: skok na sąd, w celu przejęcia kolejnej instytucji w trójpodziale władzy. I tyle. Chyba, że kolega rozwinie swoją oświeconą myśl o jakich komunistach, po 30 latach od 89 roku mówimy, i kto ma ich zastąpić?

  1. @Ueco
   Serdecznie dziękuję za wykład „jak zatwardziały PO-man widzi obecną rzeczywistość”.
   Śmieszy mnie fakt, iż twierdzisz, że nie oglądasz TVN. Tymczasem wczoraj czy przedwczoraj na Fanie wystartowałeś z tematem, który był obecny w TVN, a inne media go nie podejmowały.
   RZ

  2. W zeszłym roku byłem na dwóch koncertach Kultu i muszę Cię doinformować,że Kazik ma się dobrze w muzycznym świecie od ponad 30-stu lat,ludzi były tłumy i hasełko o mamucim cmentarzysku jest niepopartym faktami bełkotem. Ja mam taką zasadę,że jak nie kumam tematu to się nie wypowiadam.

  3. Kolego @Kibol 13, Trubadurzy, Czerwone Gitary i Tercet Egzotyczny do końca swoich dni gromadzili tłumy na koncertach, ale czy w związku z tym nie można postawić tezy, że od 30-40 lat byli popłuczynami na rynku muzycznym? Oczywiście Kazikowi daleko do tych ramot, ma nadal grono oddanych fanów, ale i on od wielu lat nie elektryzuje publiczności, nie kreuje nowych trendów, jego utwory nie są szeroko komentowane. Aż tu nagle cenzura w Trójce i wybuch debaty publicznej nt ręcznego sterowania kulturą przez usłużnych matołków z nadania PiS. Jak w PRL. I Kazik ze średnim utworem w centrum debaty.

  4. No gdzie tam Kazikowi do Zenka Martyniuka…nawet go na sylwestra zaprosić nie chcą, filmu nie zrobią…dobrze, że go chociaż ktoś ocenzurował to może na coś do posmarowania chleba mu zostanie.

  5. @umberto
   1. PO niczym nie różniła się od PIS ( poza detalami dla wyznawców TVN). Podatki – w górę n razy. Spółki państwowe – nasi kolesie . UE – poza retoryka dla naiwnych – 75 % ustaw wprost implementacja tamtych głupot. Rozrost biurokracji – 3x tyle co w końcówce PRL , w dobie komputerów ! I tak można pisać wypracowanie na 5000000 liter.
   I dlatego właśnie ( liczby kłamstw , fałszywych obietnic etc) PIS został partia obciachu , dokładnie z tego samego powodu co PO.
   2. Zasadzanie się na lekarzy, sędziów za PiS czymś się różni od zasadzania się na kiboli czy narodowców za PO?
   3. Sądownictwo , niezależność, kastracja konstytucji ….. wolne żarty. Konstytucja to księga sprzeczności i wzajemnych wykluczeń ( dobry komentarz Korwina dla płaczącego nad nią Hołowni). Trybunał Konstytucyjny po stronie grabieży i łamania zasad ( tzw reforma emerytalna!!!). Grabież środków z OFE , rzekomo naszych w reklamach naganiajacych do przystąpienia do II filaru. I ktoś miałby tego towarzystwa bronić? Chyba tylko członkowie KODu, wdowa Diduszko plus wyznawcy TVN …..,
   Człowiek zasad, mówiący te sama prawdę od 50 lat, rozumiejący co to wolność i demaskujący socjalizm, nazywany jest a to wariatem, a to ruskim agentem . Tak przez PO jak i przez PIS……partie totalnego obciachu!!!

  6. @Michuchu – przerysowanie, to taka figura stylistyczna. Ale co do istoty, to raczej ok.
   @Wars – dużo tematów w Twoim poście, z częścią zgoda, część wymaga doprecyzowania, część – brak zgody. Sorry, ale mam urwanie gwizdka w swoich sprawach. Żeby poważnie podejść do polemiki z Tobą, odezwę się w weekend.

 12. Kazik widać już nie ma kasy siedzi na kanarach i nie wie chodzi się w Polsce dzieje…
  Plus taki ,że 3 się czyści od szumowin,szkoda że PAD dał ciała z szumowinami z SN 4 lata słyszę ten kwik. Sam pochodzę z Dolnego Śląska, i widzę,że poglądy ludzi z zachodniej Polski są na pewno nie polskie, na pomorzu też mają nie polskie,jednym słowem łykają wszystko nawet to że listy i w komercyjnym i państwowym ścieku były ustawiane pod pewien trend…
  Kazika lubiłem i lubię dalej ale właśnie sam się zaorał,tak samo jak K.Kowalska koncertem chyba w Ciechanowie,a co gorsze płakała,że jej córka w Anglii pod respiratorem ledwo co dycha A to było jedno wielkie oszustwo,czyli „wszyscy artyści to prostytutki ” dlatego mam na nich wyjeb… wolę chłopaków że wsi posłuchać…
  Wkurw…mnie PiS ,ludzie wychodzą na ulice… zamieszki takie jak 11 listopada w tamtym roku we Wrocławiu, acha zapomniałem dodać, że tą warszawska policja trochę bardziej ludzka, nawet ma kropelki do oczu dla nielegalnie zgromadzonych najpierw gaz A później kropelki, to taka sugestia dla prezydenta Suteneryka aby każdy policjant posiadał krople, tu proszę nie poprawiać nazwiska prezydenta nie PAD-a, a Suteneryka ktoś na Fanie mówił że „podobno on jest „ciepły”, i mam żal do redakcji, że nie wypromowała jego ciepłych zachowań, jak zwykli by się dowiedzieli co z niego za gagatek to by na bank nie był prezydentem Wrocławia gdzie kasy na pedałów idzie więcej niż na sport…

 13. Trójka to siedlisko agentury pozatrudnianej jeszcze w latach 80-tych, pora to wyczyścić!!
  Denny utwór Kazika (straszna afera , Kaczor poszedł na grób matki, no dramat po prostu) został na chama wypromowany przez TW Niedźweckiego.
  Pis robi porządki po komunie, ciąg dalszy!!!
  Obciach to platforma z ichnim marszałkiem Grodzkim i Kidawą.

  1. Interesujące, że przez 5 lat rządów PiS nikt tego siedliska agentury nie zauważył. Nikt nie widział, nikt nic nie wiedział. No po prostu 5 lat rządów profesjonalistów. I nagle się dowiedzieli o agenturalności, gdy wybuchła afera z usuwaniem piosenki z nieodpowiednią treścią. Piosenki, która wyemitowana byłaby prześmiewczą informacja, a po zdjęciu przez nią całej listy przebojów zrobił się wokół niej taki szum, że można się zastanawiać, czy zdejmujący to nie są „agenci drugiej strony”.
   RZ

  2. @R.Z. ale ten zamordyzm jest doskonale zaplanowany. PIS nie straciła sprawności w swoim działaniu wg wyników sondaży czy badań fokusowych. I zamordyzm okazuje się jak najbardziej oczekiwaną postawą. Nawet przegięcie, takie obciachowe, jest bardzo pożyteczne. Bo, albo okaże się, że ludziska się zbyt wkurzą i trzeba będzie poświęcić jakiegoś dyra radia, albo, że @Radek i koledzy przyklasną i będzie można brnąć dalej.

  3. @Radek, ,,siedlisko agentury” to stan Twojego umysłu, zindoktrynowania przez neo PRL. Oczywiście, można wymienić dziennikarzy na kucharzy, elektryków i budowlańców oraz tych, którzy będą się sprawdzać w nowej roli, ale efekt tej wymiany będzie taki jak z końmi z janowskich stadnin.

  4. @ Uec
   „Konie z Janowa” Kolejny temat gdzieś z okolic TVN-u.
   Nie wiem, nie znam się na tym, ale słyszałem, że podstawą funkcjonowania stadniny w Janowie były zyski z inseminacji krów. Czy może wiesz coś na ten temat?
   RZ

  5. Poseł Bosak powiedział że dawna Trójka to siedlisko agentury , konfidentów itp TW Bera chciał przed odejściem z Trójki zrobić aferę jaki to z niego uczciwy konfident, sorry demokrata.

 14. Przyczyn upadku poprzedniej władzy jest wiele a najważniejsze to pycha i duma. Odrealnienie było tak duże, że to nie PiS wygrał, a przegrało PO przez bierność własnych wyborców, która przełożyła się także na rok 2019. Kibolskie hasło „Donald matole…” cholernie odbiło się echem we wszystkich środowiskach a w szczególności uporczywe ściganie przez władze. Przypomnijcie sobie co zrobił Kurski po objęciu władzy w TVP. Pościągał wszystkie kabarety, by przypadkiem nikt nie wyśmiewał jaśnie panujących (co przez 8 lat było normalką).
  Co do Staszewskiego to zrobił w szyderze śpiewanej więcej niż cała reszta razem wzięta. Jako jedyny dowalał po równo wszystkim jak leci a mimo to w lewackim mainstreamowym środowisku muzycznym jest uważany za symetrystę z odchyłem prawicowym. O gustach ciężko dyskutować (tym bardziej muzycznych) ale jak dla mnie to teksty tego człowieka będą omawiane przez następne dziesięciolecia.
  Dziś nie jest to też podziemie gdyż nie ważne w jakiej formie występuje to i tak jako jeden z nielicznych polskich muzyków wypełnia biletowane hale koncertowe na kilka miesięcy przed wydarzeniem. Dla mnie to instytucja i fenomen, który niekoniecznie pasuje każdemu.
  Jestem w 100% pewny, że gdyby Szopen żył i odważył się skrytykować dziś Jarusia to też by został uznany przez pisowców za artystycznie słabego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *