Chyba wiemy wszystko

 Na razie sezon ligowy polskiej piłkarskiej ekstraklasy, przynajmniej w teorii, jest do nadrobienia. Na obecnym etapie wypadły raptem dwie kolejki. Także w teorii UEFA dała czas na dokończenie sezonów. Oczywiście jest termin graniczny – 30 czerwca, Bo do 30 czerwca zawodnicy mają kontrakty z klubami.
Jednak teoria to jedno, a dynamika wydarzeń zdaje się wskazywać zupełnie inaczej. Jeszcze trzy tygodnie temu sama myśl o odwołaniu rozgrywek ligowych wzbudzała rozbawienie, teraz w paru dyscyplinach już formalnie pokończono niedokończone rozgrywki, pozamykane są szkoły, sklepy, instytucje. Więcej, od północy z 24 na 25 marca, czyli za godzinę zgromadzenie trzech osób będzie można zaaresztować.
Sądząc po tym, co się dzieje w Polsce jaki i w innych krajach Europy, można już ze stuprocentową pewnością uznać, że sezon w obowiązującym kształcie dokończony nie będzie na pewno. Coraz bardziej wątpliwe jest, by został dokończony w ogóle.
To by oznaczało, że Śląsk zajął zaszczytne, czwarte miejsce. A to z kolei… daje przepustkę do spotkań w Europie.
Pozostaje pytanie, czy rozgrywki Ligi Europy w ogóle w sezonie 2020/21 ruszą.
Andrzej P. RZ, fot. radiowroclaw.pl

https://sklepkibol.pl/pl/p/Bluza-Slask-1947/187
Zajrzyj na sklepkibol.pl

komentarzy: 23

 1. Zakładając, że w tym sezonie rozgrywki już nie zostaną wznowione (powoli to w tym kierunku zmierza), nie tylko kończymy je na czwartym miejscu, ale Śląsk II wygrywa swoją grupę III (IV) ligi. Ciekawe, czy jesteśmy organizacyjnie przygotowani na to, by druga drużyna grała na tym szczeblu rozgrywek ?

 2. Czwarte miejsce to sukces. Z innej beczki. Pewien Periodyk. Wywiad z „P”. Czy redaktor naczelny nie powinien odpisać na te banialuki.

  1. Mało mnie obchodzi, co ma do powiedzenia pracownik na pensji UM.
   Kto czyta głupoty, ten sam jest sobie winien.

  2. Zgodzę się z Wrocławianinem. Red. naczelny powinien odpisać (np. artykuł na Fanie), żeby młodzi wiedzieli jak było naprawdę. Nie może być tak, że starą gwardią pomiata jakiś koleś zwany „P”.

  3. Poproś pana „P”. On ma na swoim punkcie manię, więc gdzie by się nie ukazał, to na bank u niego dostaniesz odbitkę.

  4. Przeczytałem ten wywiad kilka razy i… Nie ukrywam że ciekawi mnie jak to było z tym „straconym pokoleniem” Fightersów??? P twierdzi że to wina naczelnego a jak było naprawdę???

  5. @XYZ
   Nie mam pojęcia co tam pracownik na liście płac klubu, czyli de facto urzędu miejskiego pitoli na mój temat. Nie podejmuje polemiki nie tylko dlatego, że nie czytam jego wypocin. ale głównie dlatego, że jest kim jest.
   Posiadam namacalny dowód rzeczowy na jego hipokryzję.
   RZ

 3. Przez brak Ekstraklasy NC+ pokazuje wspomnień czar czyli stare sezony. Sezon 2000/2001 wczoraj akurat meczu Śląska z Wisłą Kraków nie było w Lidze + bo odbywał się w niedzielę. Za to na meczu Ruchu Chorzów z Petrochemia wisiała nasza flaga niestety do góry kołami zrobiona na styl flagi Wielkiej Brytanii z herbem w środku. Dobrze ja pamięta bo to były czasy moich pierwszych wyjazdów na Śląsk. Ale nie mogę sobie przypomnieć jak ona trafiła w ręce Ruchu. Może ktoś pamięta?

  1. Lech zerwał nam tą Brytyjkę w Koninie w czasie awantury na sektorze. Pyry miały dobre kontakty w Ruchem i pojawili się w Chorzowie z naszą flagą

  2. Właśnie tak mi coś świtało że to nie Ruch ja zdobył ale nie mogłem sobie przypomnieć. Dzięki za odświeżenie pamięci bo to były czasy na kibicowskim szlaku.

 4. Liga nie zostanie dokończona.Aktualna sytuacja w tabeli zostanie zachowana.Więc wydaje się logiczne ze Puchar Polski także nie zostanie rozegrany wiec gramy w Pucharach.Te rusza na pewno z małym poślizgiem bo to w końcu Mega wielki biznes.

  1. Nie byłoby dylematu czy mamy miejsce w pucharach czy nie gdyby nas Lasyk w Białymstoku nie wystrzelił. Ten punkt więcej dawałby nam drugą pozycję i w przypadku zakończenia sezonu wicemistrzostwo.

  2. Myślę, że klub powinien powalczyć o swoją pozycję przy „zielonym stoliku” Panie vice Prezesie Padewski, do boju. Nikomu medalu nie trzeba zabierać. Ale Śląsk swój też powinien otrzymać. Podstawą jest. Lasyg gate.

  3. Liga mistrzów to wielki biznes. Przedwstępna faza kwalifikacji ligi europy nikogo nie obchodzi, nikt tego nie ogląda. Nie zdziwię się jakby uefa chciała z nich jakoś wybrnąć

  4. Wracając do Lasyka i tego karnego. Zastanawiam się czy Śląsk, szczególnie w przypadku braku kwalifikacji do pucharów, nie powinien się domagać odszkodowania finansowego. Błąd arbitra kosztuje miejsce w lidze o dwie pozycje niżej niż mogło być, a to jest kasa. Gra w pucharach to również kasa (nie wiem czy się kalkuluje w pierwszych fazach eliminacji, ale zawsze można o coś powalczyć, bo teoretycznie nie wiadomo jak daleko Śląsk mógłby zajść). Do drużyny grającej w pucharach mogą dojść lepsi zawodnicy, co może się przełożyć na lepsze wyniki w następnych rozgrywkach, a to również jest kasa (wyższa pozycja w lidze, transfery wyróżniających się graczy z klubu, większa publika na meczach u siebie, potencjalny sponsor też łatwiej inwestuje w silniejsze drużyny, bo to dla niego reklama- szczególnie gdy klub gra w pucharach). No i najważniejsze do ew. skargi i wystąpienia o odszkodowanie jest podstawa, bo jasno i wyraźnie powiedziane zostało, że karny dla Jagiellonii był błędną decyzją sędziego.

  5. Nigdy i nigdzie nikt nie dostał odszkodowania za błąd arbitra, choćby nie wiem jak absurdalny. Nawet w poważnej piłce. Jak to się mówi – jest to wkalkulowane w sport.. Dziwie się jak ktoś, kto interesuje się futbolem\sportem dłużej niż rok i ma więcej niż 15 lat na karku w ogóle może wpaść na coś takiego

 5. Rozgrywki może i nie ruszą, ale wcale nie trzeba barw odkładać do szafy. Posłużę się przykładem czeskim, a ten kraj chyba prowadzi najlepszą w Europie, prewencyjną walkę z epidemią koronawirusa. Tam już poszedł zapis, że wyjście do sklepu po niezbędne środki spożywcze, czy do pracy, uzależnione jest od zakrycia materiałem ust i nosa, przy czym nie musi to być maseczka chirurgiczna czy inna medyczna, wystarczy chusta, a nawet szal klubowy. Znając życie podobne obwarowanie będzie niedługo w Polsce. Tak że będzie można tarmosić browary z biedry z zasłoniętą gębą na całkowitym legalu. Klimaty starych wyjazdów jeszcze się mogą poprzypominać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *