Pożegnanie z ligą?

(AKTUALIZACJA) Były śmiechy i wesołe żarciki, teraz zaczyna się panika. Zarazy w Polsce jest niewiele, ale telewizja zrobiła już co niektórym papkę z mózgu i w zasadzie o niczym innym się podczas spotkań towarzyskich nie rozmawia, tylko o wirusie.
Gdy parę dni temu zastanawiano się nad zamknięciem stadionu we Wrocławiu, większość uznawała to za zamach na wolność. Minęło raptem kilkadziesiąt godzin, i gdy wszystkie mecze trzech najwyższych klas rozgrywkowych zostaną odgórnie rozegrane bez publiczności, a niższe ligi – zawieszone, ta sama większość uważa pozamykanie trybun za głos rozsądku.
Widząc, jak panika zatacza coraz szersze kręgi z dużą dozą prawdopodobieństwa można założyć, że podczas nadchodzącego łykendu będziemy mieli ostatnią serię rozgrywek sezonu 2019/20.
Czy dzisiejszy (piątek 13 marca godzina 20:30) mecz z Rakowem Częstochowa będzie ostatnim spotkaniem Śląska tegorocznej wiosny?
Roman Zieliński fot. arch.

UWAGA! Nas jeszcze nie dotyczy, ale II i III liga (zwane odpowiednio liga pierwszą i drugą) zostały własnie zawieszone.

https://sklepkibol.pl/pl/p/RECZNIK-SLASK-WROCLAW-10050-CM./252

komentarzy: 13

  1. Tym razem Romek nie masz racji, właśnie przez takie lekceważące podejście we Włoszech jest aż tylu chorych i zmarło tam już prawie 1300 osób. Ludzie są cwani dopóki to nie dotknie ich samych lub ich rodziny. Wszystkim nam życzę aby Polacy to przezwyciężyli ale do tego potrzeba zdyscyplinowania i stosowania się do wprowadzonych ograniczeń. Panika w postaci robienia zapasów wszystkiego na rok jest oczywiście głupia i niepotrzebna ale ograniczenia jakie zostały wprowadzone są jak najbardziej uzasadnione.

    1. Znam przynajmniej jeden przypadek paniki. Osoba „zarażona telewizyjnie” co godzinę mierzy sobie temperaturę, niemal nie potrafi mówić o niczym innym, niż koronawirus, liczba zakażonych w Polsce, Wrocławiu, w poszczególnych krajach. Liczna ofiar śmiertelnych. Husteczki, maseczki, kremy, alkohol rozrobiony w podajniku higienicznym itp. itd.
      RZ

  2. Górnik Zabrze z obawy przed koronawirusem nie wyjechał w czwartek do Łodzi na mecz ŁKS – informuje Piotr Koźmiński z „Super Expressu”. Klub z Górnego Śląska wysłał do władz Ekstraklasy S.A. oraz PZPN pismo o znalezienie innego terminu na rozegranie ligowego spotkania.

  3. Z innej strony – Przy wygranej z Rakowem Częstochowa i w miarę korzystnym układem pozostałych meczy jeśli to byłby koniec sezonu to Śląsk miałby szansę na grę w pucharach.

    1. Tyle tego szumu wokół odkodowania meczów przez Canal+. Tymczasem – jeśli nie masz kablówki, i to jeszcze tej odpowiedniej, to i tak meczów nie obejrzysz. Ot, nie od dziś wiadomo, że reklama dźwignią handlu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *