Styl angielski

 (AKTUALIZACJA) W zasadzie kwestia frekwencji podczas piątkowego meczu Śląska z Rakowem
chyba już definitywnie została rozwiązana. Widzów raczej na trybunach nie
będzie. Formalnie jeszcze nic nie wiadomo, ale wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski już wydał decyzję o nie wpuszczaniu kibiców na imprezy sportowe.
Ostatecznie decyzja zapaść ma jutro (wtorek 10 marca).
Faktem jest, że ostatnio sporo osób przerzuciło się na „styl angielski”,
czyli oglądanie meczu w knajpach, przy piwie, ale tym razem wiele wskazuje
na to, że nikt nie będzie miał wyboru.
AP, fot. arch.

PS. No i decyzja została podjęta. Nie na szczeblu wojewody, lecz premiera. Dopuszczono do meczów z udziałem poniżej tysiąca widzów. Tymczasem Ekstraklasa zadecydowała, że mecze odbędą się w ogóle bez udziału publiczności. Ciekawe, jak rozstrzygną się teraz kwestie karnetów.

https://sklepkibol.pl/pl/p/koszulka-T-shirt-WKS-Slask-czaszka/108

komentarzy: 11

 1. @wksiak
  już Niemiaszki przyznały się do błędu i zamykają stadiony etc. Wystarczyło poczekać kilka godzin, szkoda że do innych decyzji nie dojrzewają tak szybko.

 2. Odrazu POwski spadochroniarz Obremski,niech każe zamknąć wszystkie chińskie knajpy,które robią jakiś podejrzane żarcie,i niech każe się im wynosić z naszego miasta. Ciekawe co sam tam żre kotka,pieska czy może nietoperka?.

 3. @wksiak
  Niemcy to akurat zły przykład, jeśli chodzi o politykę społeczną podejmowaną w stosunku do swoich obywateli i zresztą nie tylko do swoich. W dalszym ciągu urozmaicają i wzbogacają wartości kulturowe. Tam też zamkną wszystko zupełnie jak we Włoszech i jest to kwestią czasu. Póki co mają ogromny problem w temacie „jak upilnować tych, których ciężko kontrolować”.

 4. Niech O… walnie się w łeb! Zamykać prawie pusty stadion, gdzie hula wiatr?! Niemcy nie mają z tym problemu. A co z dworcami, galeriami, zakładami pracy, kościołami, kinami, teatrami, środkami komunikacji miejskiej…?! Jest taka firma na obrzeżach Wrocławia, i choć pracuje w niej więcej ludzi niż wynosi ostatnia frekwencja na meczu Śląska we Wrocławiu, to jej nie zamkną.

  1. A co to Niemcy wzorzec jakiś? Akurat w sytuacjach kryzysowych nasz naród potrafi wyjątkowo efektywnie działać tak więc trzeba poczekać z opiniami na ten temat.
   Co do Anglii to tam oglądanie knajpowe wynika raczej z braku dostępności wejściówek co u nas od meczu z Sevillą nie występuje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *