Teraz Polska

 Dziś, tj. 31 stycznia 2020 o północy Wielka Brytania opuści Unię Europejską. Gdy Polska wchodziła do tego bajzlu wielu z nas miało nadzieję, że jest to krok w kierunku dobrobytu i normalności. Społeczeństwo jeszcze bardzo dobrze pamiętało komunistyczny syf, który zawsze stał w kontrze do „światłej Europy”. Zatem wejście do organizacji, mającej w swojej nazwie „europejska” zdawało się wybawieniem.
Choć trzeba przyznać, że już wówczas znaleźli się eurosceptycy, którzy wyliczali w jakie kłopoty możemy się wpasować. Ich głos został jednak zbagatelizowany. „Za” były wszakże wszystkie mające większe poparcie społeczne partie, zatem przekaz radiowo-telewizyjny był jeden, naciśnięto także na kler. O będącej już w zagranicznych rękach prasie nie ma co wspominać.
Na wyobraźnię zwykłych obywateli najbardziej wpływał fakt likwidacji granic w znanej dotychczas formule. Brak barier, szlabanów, brak celników, straży granicznej – to wydawało się wręcz nierealne. I dające przeświadczenie wolności, której w siermiężnej komunie nie było.
Teraz już wiemy, że Unia do której przystępowaliśmy 16 lat temu i Unia w której tkwimy obecnie to dwa zupełnie różne ciała. Spedalone, zlewaczałe nakazy z Brukseli, których miało nie być w ogóle, drążą świadomość obecnych mieszkańców Polski, zwiększając codziennie grono zwolenników ucieczki od bandy idiotów.
Dlatego wielu z nas trzyma kciuki za uciekających przed debiliadą Brytyjczyków. Nie dlatego, że Brytoli lubimy, lecz dlatego, że przecierają oni ścieżki dla tych, którzy cenią sobie biało – czerwone barwy, hymn w postaci Mazurka Dąbrowskiego, złotówkę, polski język i kulturę i nie podobają się bzdurne nakazy płynące z Brukseli.
Czekamy na takich, którzy postawią na interes Polski w polityce i nie będą bezwolnie patrzeć na to, jak się z Polaków stajemy spedalonymi „europejczykami”.
Roman Zieliński, fot. ndie.pl, sztukadobrejzmiany.tumbir.com

https://sklepkibol.pl/pl/p/koszulka-Tu-jest-Polska-a-nie-polin/149
Zajrzyj na sklepkibol.pl

komentarzy: 43

 1. Niej jestem zwolennikiem Unii, ale nie oszukujmy się dzięki tej Unii, wyjechałem w 2010 r do Belgii ,wróciłem 2018r. Kupiłem nowe mieszkanie za gotówkę, wykończyłem/umeblowałem i jeszcze mi zostało sporo gotówki. Tutaj pracując niestety ale bym mieszkania za gotówkę raczej do końca życia nie kupił. Do tego w międzyczasie zwiedziłem prawie całą Europę, kto pracował lub pracuje za granicą wie o czym mówię.

 2. Obejrzałem ten film o Diorze. Szansę dostali, pożyczkę dostali, w katalogach niemieckich byli i co? I Diory nie ma. Temat rzeka, wałki pewnie też były. Winnych brak. Teraz niech każdy sobie przypomni czy w 95 roku wybierał Diorę czy np Technicsa? Rzucaliśmy się na zachodnie produkty (taka nasz mentalność).
  Co do polexit? Powiedzcie to wszystkim Polakom zapierda… w Europie, wszystkim firmom handlującym na rynku UE, wszystkim rolnikom itd.
  Szwajcaria nie jest w UE ale Albania, Białoruś, Serbia, Mołdawia też…

  1. Pożyczkę dostali, bo zrobiło się medialnie.
   A 10 lat później, już po cichu i tak uwalono ich dokładnie tak samo, jak uwalono 90% polskich zakładów produkcyjnych. Tym samym sposobem.

 3. Romek, odpuszczając ten temat.Dlaczego narracja Twoich artykułów, odpowiedzi jest taka, że jak ktoś nie rozumie, nie chwyta itp. itd. to jest Ciemnogród. Bierzesz pod uwagę to, że czasami możesz się mylić?

  Walić to, rok temu było podniesione larum, że sparing utajnionym.
  Jutro o 14 gramy otwarty mecz z Hradec Kralove. O 14.
  To jest ważne.

  1. Jak ktoś nie chwyta, to jest tłumaczone.
   Jak wciąż nie chwyta – to już jego problem.
   Co innego sparing z Opavą, co innego z jakąkolwiek inną drużyną.
   RZ

 4. Polecam książkę „Czarna księga prywatyzacji 1988-1994” Ryszarda Ślązaka, porażająca skala wyprzedaży majątku narodowego…

 5. Widomym znakiem preferencji są flagi. Polski rząd występuje wyłącznie na tle narodowych. Na spędach KODu PO KO ostatnio np. w sprawie sądów więcej niż biało-czerwonych było szmat niebieskich i tęczowych na kijach. Walka cywilizacyjna trwa.

  1. „Polski rząd występuje wyłącznie na tle narodowych.”

   Tak było zaraz po tym, jak PiS doszedł do władzy. Teraz występują na tle polska – unijna – polska – unijna.
   Bardzo zwracam na to uwagę, więc wiem, co mówię.
   Teraz, z uwagi na kampanię prezydencką, być może znów wyrzucą niebieskie ścierki (jak im wyjdzie z sondaży, że to może w czymś pomóc).
   RZ

  2. Niebieskie szmatki to tylko znak zewnętrzny. Jest takie przemówienie Faraga w PE, że nikt w Europie nie identyfikuje się z tym szmatkami. Niestety, w PL wśród różnych fejsbukowych lewaków lemingów i szKODników istnieje przekonanie, że oni najpierw są „europejczykami”, a dopiero potem Polakami, Smutne…

  1. Pamiętam jak dziś w dzienniku telewizyjnym z „trwoga” informowano jak to bydło lewackie brano na pokład śmigłowców i puszczano wolno, bez spadochronów!

 6. Ci co mówią, że Polska poszła do przodu dzięki Unii (zgoda), ale zapominają, że to życie na kredyt, który trzeba spłacić + dodatkowo uwalenie własnego przemysłu itp

 7. A czy była inna droga niż wejście do UE ? Czy ktoś jest w stanie wymienić 1 kraj w Europie który dobrze radzi sobie bez Unii ? Przecież nie staniemy się nagle zieloną wyspą którą omijają wszelkie problemy płynące z globalizacji tak się nie da a suma sumarum i tak myślę że dzielnie się trzymamy i oby tak jak najdłużej.

  1. Szwajcaria to kraj-bank wiec trochę
   inna bajka a Norwegia jakoś na biedę nie narzekała i nie narzeka wiec im UE raczej wiele by nie zaproponowała a i tak są w Shengen wiec raczej od multi kullti nie stronią o czym wiem osobiście bo mam tam rodzinę i różne historie słyszałem związane z uchodzcami z Afryki.

  2. http://proeuropa.org.pl/panstwa+spoza+unii+europejskiej.html
   Kilka z nich świetnie sobie radzi i nie zamierza do niej wstępować, a wprost przeciwnie kilka państwa członkowskich UE, bardzo poważnie rozważa opuszczenie jej – Cypr, Dania, Grecja, Hiszpania, Luksemburg, Polska, Portugalia, Węgry, Włochy, Wielka Brytania (już się stało). W innych działa całkiem silne środowisko – lobby antyunijne, oraz silne ruchy odśrodkowe separatystyczne (Włochy – północ nie chce finansować biednego południa i chcą niepodległości, a także na południu Sardynia, Sycylia chcą niepodległości, a Korsyka od Francji, Hiszpania – kraj Basków, Catalonia, Wielka Brytania – Szkocja, Irlandia Płn., Walia itd. tu masz szczegóły – http://przeglad.amu.edu.pl/wp-content/uploads/2019/04/pp-2019-1-04.pdf). UE się sypie, jej koniec będzie taki sam, jak Jugosławii, ZSRR, Czechosłowacji, a być może także kilka państw zmieni jednak swoje granice, ze względu na mniejszości-większości swoich ludów poza granicami macierzystymi, które to społeczności chcą się przyłączyć do macierzy (taki los najszybciej czeka Ukrainę), co może temu zapobiec ? Co może zjednoczyć UE i resztę ludzkości ? Wiadomość, ze jesteśmy tacy sami, jednym społeczeństwem ziemi, w odróżnieniu od obcych – nowych obcych, nie z kraju obok, ale z planety „obok” i to się w krótce (na przestrzeni kilku lat, a może miesięcy) wydarzy, jest to świadomie, wywarzona w czasie i w formie przekazu informacja, która uchroni dzieło elit i pozwoli zjednoczyć całą ludzkość już nie w różnych uniach międzynarodowych, ale pod egidą jednego światowego rządu, w obliczu prawdy, o której każdy wie, ale każdy nie chce jej przyjąć do wiadomości, jeszcze nie teraz, po co burzyć spokój i zastany od lat porządek. Żyjemy w przełomowych czasach, kolejnych wielkich odkryć i wielkich ekspansji, skoku ewolucyjnego – kolejnego kroku… wielu twierdzi, ze to krok, po którym nastąpi kolejny reset cywilizacyjny…jak po Atlantydzie (śmieszne, ale i kiedyś śmieszne było dla Inków, Azteków, Siuksów, Aborygenów…istnienie białego człowieka, który ma przybyć, choć spodziewali się ich kapłani, władcy (czyli ci skrywający wiedzę niedostępną dla pospólstwa, obecna kasta naukowców, kapłanów, rządów), no i przybyli… po wielkich Egipskich, Chińskich, Sumeryjskich dynastiach nastał reset i ciemnota średniowiecza).
   W każdym razie UE nie przetrwa, gdyż wspólna gospodarka i polityka sterowana centralistycznie nie ma szans, już to w komunizmie przerabialiśmy i aż dziw bierze, ze znów się nabraliśmy na to, kto, jak kto, ale Polacy powinni byli pamiętać efekty takich działań.

  3. Albanią muzułmanie ,Islandia dobrobyt ‚ Norwegia mądra polityka ‚Szwajcarka przechowywanie Watykańskich sztab złota ,Turcją muzułmański nacjonalizm . Polska katolicyzm od święta do święta .

  4. @RZ
   Porównywanie Polski do WB, Norwegi czy Szwajcarii to był żart czy tak na poważnie? Jak żart to dorzućmy jeszcze Liechtenstein, Monako, Wyspy Normandzkie i Wyspę Man to jestawienie porównawcze będzie kompletne. Do tych co im się wydaje że Szwajcaria to nanki. Poszukajcie sobie ile PKB wytwarzają banki a ile przemysł który jest najbardziej wyspecjalizowanym na świecie i są to technologie na widok których Niemcom szczęki opadają jak oglądają przez szybę. Norwegia to kopaliny płynne i gazowe co przy ich demografii wystarcza. WB to nieograniczone kontakty w Commonwealth. Każdy z tych krajów jest bogatszy niż średnia unijna. Chcesz podać przykład to daj przykład wymierny a nie pleć bo trafia to tylko do tych co pojęcie mają o niczym.

  5. Szwajcaria – 10 razy mniejsza od Polski z demografią 9 milionów ludzi. 3 strefy językowe.
   Norwegia – kraj z 5 milionami mieszkańców. Praktycznie w każdym fiordzie mówi się innym językiem. Średnia zaludnienia najmniejsza w Europie po Islandii.
   Oba kraje mają atuty, o których wspomniałeś, ale mają też problemy o jakich w Polsce nie mamy pojęcia. Tak, są inne niż Polska, tak -potrafią swoje atuty wykorzystać. Może dlatego je wykorzystują, że są poza Unią. Na byciu w Unii korzyści odnoszą Niemcy i Benelux, parę krajów ma już Unii dosyć, a uczestnictwo Grecji w UE to katastrofa gospodarcza dla tego kraju.
   RZ

  6. Kolego . Wyspy Normandzkie i Wyspa Man należy do Zjednoczonego Królestwa Brytyjskiego . Takie głupoty co ty piszesz to weź sobie atlas Europy . Szwajcaria przechowywała i całkiem możliwe ze jeszcze ma złoto zrabowane przez niemieckich zbrodniarzy Szwajcaria od lat ma układ z Watykanem i przechowuje ich pieniążki . Strażnicy watykańscy to Szwajcarzy bo u nich jest w kraju przechowywane złoto watykańskie .

  7. @RZ
   Problemy w Szwajcarii? Jedyny o którym słyszałem to wtórny chów w dalekich od szosy alpejskich wioskach gdzie dochodziło do związków gdzie panna młoda zachowywała nazwisko rodowe tworząc nowe w stylu Schmidt-Schmidt. Podobne problemy to w tych fiordach „co z ręki jadły”. Podałeś przykłady państw które są bogatsze niż większość państw UE pomijając takie mocarstwo jak Luksemburg. Piszesz, że korzyści mają Niemcy lub Benelux. Które Niemcy te wschodnie czy zachodnie? Byłeś na zadupiu w nrd? Przejedź się na pogranicze niemiecko-czeskie w Saksonii i zobacz jak tam ludzie mieszkają, jakie samochody w porównaniu do Wrocławia czy okolic i jaki jest generalnie poziom życua. Pogadaj z enerdowskim głowonogiem i usłyszysz te same bzdety że unia to zło, marka była lepsza bo przez euro to cała kasa idzie na zachód lub do Grecji. Zamiaat rzucać puste hasła jak Helmut z Rudaw porównaj średni przychód i poziom życia w miarę bystrego Polaka z roku 2004 do 2018. Porównaj stadiony, drogi, infrastrukture, poziom wykształcenia, dostęp do usług na poziomie, dostępność i ceny produktów luksusowych. Jak masz jeszcze trochę wyobraźni to wyobraź sobie Polskę, której produkty są obłożone wysokimy cłami przez UE, naszych technologii nie ma tak jak nie było a średnia pensja jest na poziomie tej która jest teraz na Ukrainie czy Białorusi a za gaz czy ropę naftowa płaci się dokładnie te same pieniądze.

  8. @michuchu
   Tak, stadiony są. Do naszego dokładamy 20 milionów rocznie na utrzymanie.
   Drogi – są. Też dokładamy na ich utrzymanie.
   Natomiast fabryki, które zarabiają, już są w rękach obcych. We Wrocławiu i okolicach – najczęściej tym obcym jest Niemiec.
   To samo, co we Wrocławiu dzieje się w całej Polsce. Są stadiony – nie ma fabryk.

  9. Wyspy Normandzkie i Man nie są nigdy nie były w UE będąc jednocześnie terytorium zależnym od WB. Masz jednak rację, że zbyt dalekiego skrótu użyłem. No ale o co ci chodzi z tą Szwajcarią? Widzisz nawet w Watykanie mają lepsze układy niż najbardziej katolicki kraj w Europie.

  10. @RZ
   Guzik prawda. Zniknęły też bo były nierentowne, zacofane, kosztochłonne, wykwalifikowana kadra stara w wieku przedemerytalnym. Powstały inne. Zagłębie meblowe za miedzą to czysty polski kapitał a w meble z Polski pierdzi co któryś Niemiec. Cała Europa wpieprza polskie żarcie. Unia jest winna zacofaniu Polski? Jeszcze raz popatrz na nrd które raczej nigdy nie osiągnie poziomu zachodniej części a weszła do bogatszego RFN 14 lat przed nami. Też winny Niemiec i Belg? Ja tam raczej widzę Polaka który 20 lat temu spał na poboczu autostrady w samochodzie a dziś ma w dupie 50 euro i śpi jak człowiek wykąpany w hotelu z rodziną. WB teraz jak nic będzie grała na rozbicie UE bo jest w tym zestawieniu słaba jak nigdy.

  11. @michuchu
   Rozumiem, że picie lurowatego Cerlsberga zamiast autentycznego Piasta czy „mieszczucha” nie robi na Tobie wrażenia, że coś jednak jest nie tak? Zresztą dokładnie w ten sam sposób rozwalono znakomitą większość browarów w Polsce. A gdzie jest cukrownia z Kleciny? Robiła gorszy cukier? Polski przemysł włókienniczy poszedł się walić. Weltex z Wrocławia czy Bieltex (czy tam Bielbaw – nie pamiętam już) z Bielawy – robili gorszę tkaninę niż ktośtam? Niedawno hitem internetu był filmik z Diory sprzed 30 lat. Redaktorka Elżbieta Jaworowicz mówiła dokładnie to samo, co Ty. Na co ludzie z Diory mieli czarno na białym, że jest inaczej. Baba nie mogła tego pojąć. Jak wytłumaczysz zamknięcie kopalni w Nowej Rudzie zaledwie parę lat po tym, jak zainwestowano w jej remont mnóstwo pieniędzy? Sprzedaż Polaru za kwotę, na jaką na magazynie stały wyprodukowane już lodówki? Przecież Polar miał rynki zbytu nie tylko w Polsce. Taki był słaby w stosunku do konkurencji? Nie żartujmy sobie.
   Rozumiem, że przemysł zapałczany też był do bani, bo pozamykano zakłady.
   Rozumiem też, że stocznie były cienkie, drogie i fatalne. A wybudowane w Polsce statki wciąż pływają po oceanach.
   Tak, meble to polski hit eksportowy. Tak jak okna. Więcej – materiały budowlane wyjeżdżają od nas hurtem, razem z budowlańcami. Choć już cementownie sa w niemieckich łapach…
   Spróbuj ogarnąć skalę wynarodowienia nas z majątku, może to rozbudzi Twoją wyobraźnie i się zainteresujesz co tak naprawdę było powodem dzikiej prywatyzacji i jakie przyniosła ona skutki.

  12. @RZ
   Polska wódka jest dobra. Piwo było cienkie od zawsze. Piasta poza wyśpiewywaniem nie uznaje z uwagi na to że ten rodzaj piwa jasnego mi nie podchodzi. Czeski Urquell czy też niemiecki Beck’s….ja nie mam z tym problemu. Carlsberg był świetny kiedyś ale to znam z opowieści i w to wierzę. Jak nie było wyboru to piło się to co było dostępne i nie ma co nawiązywać. Pokaż mi w Europie zagłębie tekstylne. Pokaż na świecie poza Azją. Chciałbyś robić za człowieka z Bangladeszu za kilka misek ryżu bo takie są stawki na świecie i żaden sentyment tego nie zmieni. Diora? Świetny tani sprzęt tak jak głośniki Tonsila….teraz też wszystko w Azji klepane poza manufakturami. Masówkę zrobi skośny za 1/ 3 ceny. Kto i co miał ratować? Pewnie że wały były i to niemiłosierne ale jak widać to knedle mają marki znane na świecie a nie my. No dobra a firma produkująca gry? Wiedźmin? Panowie czasy młodości i sentymentów minęły wraz z bajkami o hutach, cementowniach, szwalniach w poniemieckich nieremontowanych ruderach razem z tą 10tą gospodarką Gierka. Innowacyjność i nowe technologie to przyszłość a nie molochy za zachodnie kredyty z lat 70tyc h i rubla transferowego. Państwowe zakłady lotnicze w naszych rękach a gdzie są oryginalne produkty poza licencyjnymi czy przeróbkami w stylu „Twardy”. Albo zrozumiecie że inny świat nas otacza albo pora na dobranoc bo już księżyc świeci…

  13. Nawet ikona amerykańska czyli iphone klepany w Azji bo taniej. Wszystko poza najważniejszym czyli systemem operacyjnym. Wiesz dlaczego niewydolne molochy perelowskie istniały? Bo byliśmy dla świata tym czym była Azja w latach 90tych. Polonezy szły na zachód jako najtansze badziewie a ich produkcja była tania. To samo było ze szwalniami łódzkimi produkującymi dla zachodnich producentów pod ich metkami. Stal szła na zachód albo do ruskich. Na wewnętrzny rynek szly ochłapy na talony, kartki, książeczki. Te zakłady trzymały się bo dostawaliśmy za to dolary na spłatę kredytôw lub gaz i ropę od ruskich. Chciałbyś to utrzymać w latach 90tych i dalej płacić 20dolarów miesięcznie ludkowi i klepać badziewie. Wrocławski Polar rzeźbił swoją pralkę z lat 70 tych na licencji jugolskiej Gorenje. Unitra czy Tonsil też miała produkty licencyjne. Jelcz autobus miejski to francuski wynalazek tak jak ogórek czyli czeska Karosa. Samochód osobowy? Jeden z silnikiem od pompy wodnej. Reszta licencja za ciężką kasę które spłacały wszystkie wymienione fabryki. Czy można było to zrobić inaczej…nie wiem. Było minęło. Stać nas na więcej i powinniśmy skupić się na przyszłości. Był grafen, były inne tematy i co? Widzisz by coś przez 5 lat drgnęło? Ja nie… Wracając do wyjścia Polski z UE to czym chcesz zawojować świat? Węglem który my kupujemy od ruskich bo tańszy? Armią? Politycznie? Może terytoria zamorskie posiadamy a może nasz język polski tak angielski jest językiem biznesu. Lepiej sprowadźmy to do Balcerowicza i dorzućmy kilka wstawek.

  14. @michuchu
   Czyli nie obejrzałeś tego filmiku. A szkoda.

   ” To samo było ze szwalniami łódzkimi produkującymi dla zachodnich producentów pod ich metkami. ” – Jak się wgryziesz w to zdanie, to załapiesz, że sam sobie zaprzeczyłeś.
   RZ

  15. „Zniknęły też bo były nierentowne, zacofane, kosztochłonne, wykwalifikowana kadra stara w wieku przedemerytalnym. ” – a to ciekawe, bo polskie produkty były chętnie kupowane przez kraje afrykańskie czy azjatyckie, których nie stać było na zakup na „Zachodzie” lub zachodnie technologie były zbyt skomplikowane w obsłudze i serwisowaniu dla tubylców, lub nie zdawały egzaminu w trudnych warunkach klimatycznych. Mój wujek w larach 70. i 80. XX wieku jako jeden z technologów w kombinacie METALCHEM jeździł po całym świecie (Chiny, Indie, Libia, Egipt, Irak) uruchamiając linie produkcyjne w zakładach chemicznych czy metalurgicznych, dodajmy że wymyślone przez polskich konstruktorów w polskich biurach projektowych i składające się z części wyprodukowanych w Polsce.
   Wspomnianą kopalnię w Nowej Rudzie zamknięto na początku XXI, zdemontowano urządzenia a chodniki zasypano, podczas gdy po 5 latach od zarżnięcia zakładu przyjeżdżali tam inżynierowie i biznesmeni z Australii, UK i Niemiec i łapali się za głowy, dlaczego taki zakład, z takim węglem został unieruchomiony w taki sposób, że nieopłacalne było już sięgnięcie po zalegające tam pokłady, mimo dobrej koniunktury.
   Szyb „Kopernik” w Wałbrzychu – niemal gotowy, swego czasu najgłębszy i najnowocześniejszy w Polsce, którego uruchomienie pozwoliłoby uchronić Wałbrzych od upadku i kilkunastoletniej nędzy – gotowy w niemal 100%. zniszczony do cna na początku lat 90. XX wieku.
   A dlaczego wiele polskich zakładów, niby przestarzałych, było wykupowane za bezcen, a następnie wywożono z nich dokumentacje techniczną, maszyny, burzono wszystko do gołej ziemi?
   Ta kadra w wieku przedemerytalnym zasiliła później fabryki na Zachodzie Europy czy w USA i nikt tam się z polskich fachowców nie śmiał – wręcz przeciwnie, często byli zaskoczeni wszechstronnością, elastycznością, łatwością uczenia się jaką charakteryzowali się Polacy.
   Więc proszę Cię skończ powtarzać kłamliwą propagandę, którą karmi się nas od 30 lat, żeby tylko jakoś wytłumaczyć upadek kraju jaki miał miejsce na początku lat 90. XX wieku.
   To jest tylko wierzchołek góry lodowej, bo taki

  16. Dziś w Afryce też prym wiodą produkty najtańsze rodem z Chin komunistycznych gdzie nie ma systemu socjalnego. Budowaliśmy drogi i fabryki w Libii czy Iraku bo byliśmy najtańsi i to pewnie kilkukrotnie niż firmy zachodnie. Płacili do tego w dolarach dzięki czemu można było spłacać kredyty za które kupiśmy licencje na wycofywane z zachodu przestarzałe technologie vel Fiat 125 z silnikiem z jego poprzednika. Dobra nasza rozmowa zaczyna być prowadzona wg zasady że jeśli fakty nie zgadzają się teorią to tym gorzej dla faktów. Ja tam z rozrzewnieniem nie wspominam komuszych kombinatów lepiących tandetę. Wolałbym sto razy kupować polskie produkty i robie to zawsze gdy są porównywalne. Na tym to polega. Chcecie zostać sami a dookoła mieć wrogów gospodarczych to ok. Przekonajcie mnie jednak czym chcecie walczyć bez opowiadania na dziś już bzdetów o tym co było i co zostało rozkradzione.

  17. @michuchu
   Obejrzyj filmik. Tam masz fakty.

   Wrogowie gospodarczy – każdy konkurent na rynku jest nim. Chcesz mieć polski przemysł, musisz się liczyć z konkurencją. Chcesz „nie mieć wrogów” – będziesz dojony i głaskany. Ale przede wszystkim dojony.
   RZ

  18. @michuchu Co do Ukrainy, to łyknąłeś propagandę. Pracowałem z Ukraińcami w Holandii i Niemczech, byłem u nich w odwiedzinach w 2018 r. Zapytałem, zanim pojechałem do kumpla Jurego
   – Nie chcesz zostać w Holandii lub Polsce z rodziną na stałe ?
   Wyśmiał mnie – Na Ukrainie pensje są niższe, niż w Polsce o 15 %, ale ceny i koszty życia są też niższe o jakieś 20-30%. Ja tak, jak Ty jeszcze 2 lata i wracam do siebie. Żona jest nauczycielką zarabia dobrze, syn mechanik też dobrze zarabia, zbudowałem mu dom i żyje normalnie. Co jest źle, to samo co w Polsce – rządy i obcy pracodawcy. U nas wszystko takie samej, jak i u was, samochody, sklepy, produkty…
   Pojechałem sprawdziłem i potwierdzam, wszystko co mówił. Dlaczego wyjeżdżają do Polski, Niemiec, Holandii ? Z tego samego powodu, co my wyjeżdżamy i około 3 mln Polaków zostało na stałe za granicą, a 32 mln zostały w Polsce. Czemu do Polski przyjeżdżają, a czemu Polacy jadą pracować do Czech i na Słowację, a niektórzy tam zostają na stałe ? Tzw. biedna Ukraina, to mit i stereotyp, taki sam, jaki jest o Polsce w USA, UK, Holandii, Niemczech, Francji…
   Mój pierwszy wynajmujący mieszkanie chciał mnie uczyć obsługi klimatyzacji, płyty ceramicznej, pralko-suszarki…”bo w Polsce nie macie jeszcze takich sprzętów”, albo jazdy z automatem TipTronic w Audi „bo w Polsce nie ma takich aut”, to mity szerzone przez polityków dla ich narodów (oczywiście pomijając Ukrainę wschodnią Donbas itd., strefę wojenną, ale to inna historia, którą sami Ukraińcy oceniają różnie. Ukraińcy Zachodni często przyznają, że tam na wschodzie 95% mówi po rosyjsku, wiara prawosławna, mają rodziny w Rosji i tak na prawdę nic tamtych nie łączy z Ukrainą.
   Pracowałem z tymi ze wschodu i zachodu, jedni i drudzy twierdzą, że ich zamknięto w jednym kraju na siłę, że mają rządy oligarchów rosyjskich, ukraińskich, polskich w d…..e, a chcą, jak każdy człowiek normalnie żyć i wychowywać rodziny. Co ciekawe, nie mają przynależności narodowej i nie ma, jak u nas miłości do Ojczyzny, każdy zapytany mówił mi mam w d….e, czy to będzie Ukraina, Polska, Rosja, Węgry, Rumunia…niech nas bierze, kto chce, byle było dobrze normalnym ludziom – zarobki, praca, bezpiecznie.
   Zapytałem o banderowców, to odpowiedzieli, to zmanipulowani gówniarze, fanatycy, którzy g…o wiedzą o życiu i historii Ukrainy, 99% z nas nie chce Ukrainy i nam nie zależy, bo każdy nasz rząd to oszuści i złodzieje, zbudowali sobie Ukrainę, aby nas ciemiężyć i móc być naszymi panami, nic nie dając w zamian. Gospodarczo u nas, jak u Was, ale politycznie u nas jest bagno. Pocieszyłem ich, że u nas też bagno i afera na aferze, a złodziei i elit, które chcą na naszym garbie żyć nie brak). To jest prawda o Ukrainie, ani tam bieda, ani eldorado – 90% normalni ludzie z rodzinami, 8% cwaniacy i nieroby wędrujący po świecie, 1% dotknięci przez życie i 1% fanatycy, wykorzystywani przez władzę do swoich celów – to jak nasi fanatycy POPiS.

  19. „Dajcie nam pieniądze to będziemy produkować” trochę zamyka temat do dyskusji. W reportażu czuć nostalgię jakże wtedy świerzą do „starych dobrych czasów”. Pomnóż takie rządania sfrustrowanych załóg razy liczbę państwowych zakładów i odpowiedz skąd na to ktokolwiek miał dać/pożyczyć pieniądze. Żal ludzi bo nie rozumieli twardych praw rynku że produktem jednym z niższej klasy hi-fi sprzedawanym
   za pomocą niemieckiego katalogu wysyłkowego sla gospodyń świata nie zdobędą i nie utrzymają przy życiu nierentownego molocha. Dziurę w ziemi może wykopać jeden człowiek w koparce ale może to samo zrobić 10ciu łopatami. Do czasu gdy płacisz 1/20 tego co w cywilizacji to tak można się bawić ale w momencie gdy ludzie mają już swoje wymagania zabawa się kończy. Czy można było uratować więcej państeowych firm? Pewnie moźna i było ale wiązało się to z wywaleniem większości załogi, zarządzaniem przez specjalistów a nie fantastów ale tak czy inaczej w większości musiał wejść ktoś z pieniędzmi i to był przewaźnie Niemiec. Tak to zrobiono w Skodzie wypieprzając ludzi na bruk i zostawiając tych niezbędnych. Dzięki temu pod czeskim szyldem w rękach VW klepie się samochody na cały świat i nawet skośny wie co to Skoda a w fabrykach na nocnych zwianach zasuwają nasi rodacy.

  20. @michuchu
   Jeśli naprawdę nie chwyciłeś co w tym reportażu zostało przekazane, to faktycznie, skończmy dyskusję.
   RZ

 8. Co do spedalenia pełna racja. Co do ciapatych nie. Nie pozwoliliśmy na przyjazd ciapatych ale jednocześnie to PiS doprowadził dobrowolnie do ekspansji na Polskę i Polaków setki tysięcy Ukraińców. Ukraińców w których żyłach do dzisiaj płynie Banderowska nienawiść do Polaków. Ukraińców, którzy przywieźli ze sobą spadek nawet usług. Usług tak prostych jak chociażby przesyłki kurierskie. Kiedyś raczej pewne dostaw, dziś obarczone ryzykiem zniszczeń, opóźnień, niedbalstwem w dostawie. Czyli dokładnie tego co cechuje ten niby naród. Do Unii szliśmy po dobrobyt! I go dostaliśmy. Rachunek zysków i strat w sensie kasy jest jasny. Drogi po których jeździmy, pola które uprawiamy i nawet firmy które prowadzimy są w części dotowane przez Unię Europejską. Niestety zawsze tak jest, że jak coś dostajesz to coś musisz dać w zamian. Polska nie dała wiele. Natomiast potraktowała Unię jak typowy bankomat. Wyciągam kasę i w nogi. Jak jedziesz do ciotki na urodziny i dostajesz tam prezent to nie możesz albo nie powinieneś ustawić ciotki według swoich zasad. Nie powinieneś narzucać jej lokowania gości, serwowania posiłków etc. Bo to ciebie zaproszono a nie ty zapraszasz! Zawsze jak Ci się nie podoba możesz wyjść z takiego przyjęcia. I to zrobiła Anglia. Tylko po Wielkiej Brytanii Unia będzie płakać, bo UK zawsze na to przyjęcie przynosiła prezenty w postaci grubych kopert z pieniędzmi i zgody na napływ siły roboczej. Polska tylko wyciągała rękę. To UK przyjęła pracowników z Europy i między innymi tysiące Polaków do pracy. Polacy jedynie przyjęli…..Ukraińców. I to właśnie UK ma dość być bogatą ciotką dającą prezenty między innymi Polsce i chociażby Węgrom. Dla tego po nich w UE pozostanie płacz. Po nas jeśli wyjdziemy, a wszystko do tego zmierza bo albo nas nie wyrzucą z przyjęcia albo je sami opuścimy, będą bić głośne brawo. Przyjęcie w końcu opuścili krzykacze, pieniacze, awanturnicy, gołodupcy. Ja na ich miejscu powiedziałbym nam dosadnie : wyp…….ć, tam są drzwi.

  1. „Niestety zawsze tak jest, że jak coś dostajesz to coś musisz dać w zamian. Polska nie dała wiele.”

   Jasne. W samym Wroclawiu oddane za półdarmo: cukrownia na Klecinie, 2 bardzo duże browary (Piastowski i Mieszczański), Elwro, Polar, PaFaWag, Weltex, nawet WPO jest teraz niemieckie (ALBA).
   Jak za półdarmo rozdano polski majątek – więcej nie chce mi się przypominać. A Polska, to nie tylko Wrocław, to setki miast, w których jest identycznie.

   I jeszcze jedno. Do końca nas nie rozkradziono. Zatem przy wychodzeniu z Unii jednak po nas płakać będą, bo ostrzą sobie ząbki na kolejne frukta. I jeśli będą płakać, to tylko dlatego, że możliwości ograbienia nas, Polaków się zmniejszą.
   RZ

  2. Jesteś w stanie przedstawić najprostszy rachunek zysków i strat po 15 latach członkostwa w UE? początkowo mieliśmy być płatnikiem brutto (więcej wpłacać niż „dostawać”),jak jest teraz? Zmiany rychło nie nastąpią. Niedoszli koalicjanci z POPiS mają podobne spojrzenie na unię i pieniądze które stamtąd płyną. Różnica jest taka,ze PiS udawał partie antyunijna a PO nie…

  3. @Lovendas Piszesz kolego głupoty, ale to efekt dwóch wpływów:
   1. brak podstawowej edukacji ekonomicznej,
   2. indoktrynacja medialna i politykierska.
   Polska dała Europie najwięcej !!! Pracowałem 5 lat w Holandii, Niemczech, Francji – jako ekonomista i zawodowy manager zarządzania przedsiębiorstwem – słyszałem wielokrotnie zwłaszcza w Niemczech i Holandii – gdyby Polacy wyjechali lub postanowili wrócić do kraju, nasza gospodarka by się załamała. Nic nie daliśmy ? Praca Polaka = praca 3 Niemców lub Holendrów = praca 5 Marokańczyków lub Turków, płacą Polakowi za tą pracę 10-12 euro / h brutto tzw. robotnikowi fizycznemu, a Holendrowi, Niemcowi, Francuzowi 22 – 25 euro / h brutto, to policz ile zyskała Europa na naszej pracy ? Co otwarli rynek pracy dla nas, bo nas lubią i jeszcze napisz, ze dokładają do tego. Łaskę nam zrobili ?
   Gdy wyjeżdżałem z Holandii (pracowałem jako inżynier montażu – menager utrzymania ruchu w produkcji, na godzinę miałem 15 euro netto, a Holender 32 euro netto), to mój szef w TBI Technik B.V. w Etten-Leure błagał mnie, abym ściągnął rodzinę i został (dawał mi domek wynajmowany i opłacany przez firmę, zapewniał i opłacał kolejne studia w Eindhoven na wydziale elektroniki, abym miał komplet uprawnień holenderskich), bo po moim odejściu będzie musiał zatrudnić 3 inżynierów holenderskich (Holender ogarniał 5-7 kroków produkcyjnych, ja wszystkie 26, od spawania, po kontrolę elektroniki i testy gotowego produktu, a także obsługę wózka bocznego wysokiego składowania (Reach Truck) – producent automatów spożywczych sprzedawanych do Japonii i USA, każdy wart 35 tys euro. Holendrzy nie byli głupsi (choć są znacznie gorzej wykształceni od Polaków i posiadają znacznie węższą wiedzę ogólną oraz specjalistyczną), czy bardziej leniwi, a jedynie i aż za pracę na 4 etatach musieliby im płacić krocie, a i nikt nie chciał z nich tak tyrać – od 6.00 do 21.00 (czasem nawet w soboty i niedziele przy pilnych zamówieniach lub reklamacjach), czas rozpisywali mi na 2-3 Polaków, aby obejść przepisy CAO (ja jako inżynier na fast contrakt podlegałem w pełni kodeksowi pracy holenderskiemu, a Polacy z fazy A nie, więc mogli walić bez limitu (nieoficjalnie) overwerk (nadgodziny) ). Tu tylko odniosłem się do jednej kwestii
   Twojego infantylnego i niestety amatorskiego wpisu – rynku pracy (takich, jak ja Polaków jest w Europie kilkaset tysięcy, którzy budują dobrobyt i ratują gospodarkę krajów europejskich).
   Co do kolejnej rzeczy – wszystkie firmy europejskie inwestują w Polsce (tworząc miejsca pracy – wyzysku taniej siły roboczej tubylców), otrzymują w tzw. specjalnych strefach ekonomicznych zwolnienie z podatku na 10 lub 25 lat (bo wystarczy, że firma X zostanie przejęta (fuzja świadoma) przez firmę Y (która jest spółką córką, podobnie jak firma X, ich spółki matki – firmy Z) i znów, jako nowa firma uzyskuje zwolnienie z podatku na kolejne 10 lat, a potem kolejne 5 lat), wystarczy postawić hipermarket i już zwolnienie z podatku oraz kasa z zysków płynie do budżetu innego państwa z zakupów robionych przez Polaków, tu dygresja do poprzedniego tematu, Polacy pracują i zarabiają za zagranicą, ale i tam wydają zarobione pieniądze na jedzenie, chemię, odzież, samochody itd., więc zysk podwójny dla tych krajów, które otwarły rynek pracy dla Polaków. Kwestia podatków i zwolnień jest najistotniejsza (zresztą w myśl podpisanych porozumień o unikaniu podwójnego opodatkowania, firma z siedzibą w Berlinie, Madrycie, Lyonie, itd. płaci podatki w kraju macierzystym i/lub w kraju tzw. raju podatkowym, w którym rejestruje swoja siedzibę (teraz zaczynają to eliminować w UE, ale są i na to sposoby)). Kolejna i ostatnia kwestia (bo nie mam czasu, ani ochoty tłumaczyć komuś praw ekonomii i zależności wewnątrz UE, skoro sam nic nie robi, by coś skumać, a tylko łyka propagandę i wypisuje antypolskie brednie), to sprawa przepisów UE, które narzuca m.in. Polsce, po to, aby utrzymać hegemonię w UE Niemiec i Francji (bo UK się z tego wypisała), prosty przykład Niemiec wykupuje zakłady produkcyjne np. Diora i wysprzedaje park maszynowy, a potem zwalnia ludzi i ogłasza upadłość (wychodzi na zero, teoretycznie), a następnie dostaje wyłączność na dystrybucję sprzętu Grundig (zarabia oraz wykosił silną markę konkurencyjną na rynku europejskim oraz zniszczył markę krajową i lokalną, którą zastępuje marką swojego kraju – czysty zysk ekonomiczny i także polityczno-społeczny dla Niemiec). Inny przykład przejęcie zakładów polskich chemicznych np. proszki i płyny, utrzymanie marki znanej i cenionej w Polsce, ale zastąpienie wartości i składu produktu jakościowo gorszym na rynek krajowy-polski, oraz utrzymanie parametrów wysokich na rynek eksportowy (gdzie oprócz marki polskiej wstawia się grubym drukiem informację o brand name niemieckiej marki – współwłaścicielskiej lub wprost sprzedaje się pod marką koncernu, który przejął polską markę). To dotyczy całej branży chemicznej, tytoniowej, piwnej oraz 95% branż produkcyjnych tzw. wielkogabarytowych z zakresu ciężkiej produkcji, gdzie w tych branżach nie ma już polskiej własności.
   Biura nieruchomości i developerzy – właściciele naszych gruntów, mieszkań, firm… – konsorcja finansowe – banki, parabanki, faktoria, trasty, maklerzy giełdowi… To tyle, ledwie szczypta wiedzy, nie mówić już o konkretach (kto pobiera opłaty za zbudowane drogi?), od kiedy Polska jest płatnikiem brutto do UE, jak rozlokowywane i kto najwięcej korzysta na dotacjach unijnych, dlaczego dotacje transgraniczne są zabójcze dla polskich gmin i je zadłużają, a nawet doprowadzają do bankructwa (ano tak kilka gmin-miast zbankrutowało już w Polsce, poczytaj co to oznacza dla Polaków), dlaczego polscy samorządowcy w zamian za dotacje strukturalne i inwestycyjne tak chętnie lobbują na rzecz interesu korporacji europejskich, wymuszają przyjęcie prawa unijnego (nie jest lepsze, ani mądrzejsze, przegrywa z wieloma rozstrzygnięciami z II RP) ? No i na koniec poczytaj co to jest wymiana kulturowo-społeczna zwana także planem wymiany społeczeństw lub unifikacją globalno-światową lub nowym ładem społecznym lub NWO – temu celowi służą powołane (tymczasowo) UE, Unia Łacińska, ONZ, Liga Państw Arabskich, Unia Afrykańska… a nigdzie całkowicie nie jest zjednoczony, zaangażowany=podporządkowany Izrael, czemu (nawet nie podpisał konwencji o przymusowych szczepieniach dzieci) ? Przejrzyj na oczy i podnieść swoją kolego wiedzę z kilku dziedzin, bo załatwią Cię jak tubylca, który za kilka paciorków sprzedał swój kraj, a potem całe jego plemię poszło w kajdany i statkami na plantacje bawełny, tamci wodzowie też myśleli, ze nic nie dają, a dostają takie ekstra skarby paciorki, lusterka, ubrania, buty, też się bali zbuntować i obrazić wielkich i dobrych białych przybyszów, tak jak i ty boisz się, ze cię „dobrzy Europejczycy” wypie….lą z UE, zabiorą ci paciorki. Kolonializm się nie skończył, a jedynie przybrał inną formę, już nie chodzi o ziemię sąsiada, ale o władzę nad całą planetą – jednego globalnego rządu.

 9. Niestety,naród jest już tak spedalony i otumaniony przez parcha Szechtera,Tuska,Lisa,że ja osobiscie nie widze już nawet cienia szansy na jakąkolwiek zmianę. Komuna jak mawia Michalkiewicz jest w pełnym natarciu,a obrońców garstka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *