Czeska wtopka

 Aby rozegrać mecz z czeskim zespołem FK Teplice, czyli z miasta położonego 10 kilometrów od granicy czesko – niemieckiej (jakieś 50 km. od Drezna) Śląsk udał się na Cypr. No, może warunki były lepsze, niż w Polsce czy Czechach. Kto miał czas i chciał, mógł sobie obejrzeć relację na żywo na stronie slaskroclaw.pl Powolutku klub się nam profesjonalizuje.
Śląsk przegrał 1-2. Gola na 1-1 w 51 minucie dla WKS-u zdobył z karnego Mączyński. Pozytyw jest taki, że tego karnego wywalczył… napastnik Samiec-Talar. To w przypadku Śląska jest fakt dość istotny. Talar zaliczył także celny strzał na bramkę rywali, co także wśród napastników WKS-u nie jest czymś zwyczajnym.
Wrocławianie zagrali w składzie nader eksperymentalnym. Miejmy nadzieję, że własnie jako eksperyment trener potraktował wypuszczenie na murawę w pierwszej jedenastce naszego ulubionego Murzyna.
Następny sparing za trzy dni.
RZ, fot.

https://sklepkibol.pl/pl/p/koszulka-T-shirt-WKS-Slask-czaszka/108
Zajrzyj na sklepkibol.pl

komentarzy: 7

  1. Przed sezonem sparingi kończyły się pozywnym wynikiem pierwszy raz od dobrych kilku lat no i jesień wypadła też wyjątkowo korzystnie. Ciekawe jakie będzie przełożenie na nadchodzącą wiosnę.

    1. To nie eksperyment, to konsekwencja wybrnięcia i za wszelką cenę obrony – wypchnięcia, swoich błędów transferowych – Sztylka musi coś zrobić z Exposito, Musonda, Markovic, Zivulic, jak nie będą grać, to żaden jeleń szrotu nie łyknie. Oczywiście jego upór i błędy odbiją się na wynikach drużyny, bo co daje na boisku Musonda, Exposito, Markovic, Zivulic (z Teplicami znów podał dwa razy tuż przed bramką do zawodnika przeciwnej drużyny, lepszy grajek strzeliłby bez problemu, miał farta w sparingu, ale w meczach może go zabraknąć, gość jest słaby i głupie podejmuje decyzje, nie widzę w nim tego super, nie do przejścia defensywnego pomocnika) ? Gdyby dać tyle szans co dostał Exposito Cholewiakowi lub Samcowi-Talarowi, to może efekty by były lepsze, a za Zivulicia ogrywać Gąskę, za Musondę np. Bergiera, a za Markovicia Bargiela (sprawdzić co dał mu pobyt w juniorach AC Milanu). Nasz sakuting to taki dramat, że nawet pisać już się nie chce. Obawiam się, że jesienna zaliczka nie wystarczy przy wiosennych przegranych na tą upragnioną od lat 8 i to max 8-7 miejsce na koniec, żadnych marzeń o pierwszej 3, czy czymkolwiek innym, bo ta drużyna bez wzmocnień jest leszczem pośród reszty ligowych cieniasów.

  2. Jedyny pozytyw to taki że można było zobaczyć ten mecz na żywo szkoda tylko że po minucie oglądania pozytywy uciekły i nie chciały wrócić

  3. Oglądałem to… no to była żałość. Fakt Samiec-Talar lepszy w tym meczu od Bergiera, ale także od Picha i Płachety. Co do poziomu gry, to Śląsk wykazał się mega chaosem i niedokładnością. W sumie to mecz-sparing można podsumować, że Śląsk wyglądał na tle Teplic, jak Polonia Świdnica na tle Warty Poznań. Bez wzmocnień czeka nas walka o 9 miejsce, a z fartem o 8. Bez właściciela czeka nas los kilku innych klubów, które już odpłynęły w niebyt. Szkoda, że w 1 mln (ze studentami i imigrantami) mieście nie można zbudować 1 klubu na poziomie ekstraklasowej czołówki. Śląsk zagrał z Teplicami na poziomie ostatniej gry z Craxą, a to nie wróży sukcesów na wiosnę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *