Zmiana ról

 Wiele osób już nie pamięta, co kto obiecywał w kampanii wyborczej roku 2015. Najpierw w prezydenckiej, później w parlamentarnej.
Co obiecywali posłowie, którzy ostatecznie wylądowali na opozycji faktycznie nie jest warte funta kłaków, gdyż wpływ opozycji na rzeczywistość jest żaden. Ale jeśli partia zdobyła samodzielną większość, to ma nieograniczone możliwości realizowania tego, co zapowiadała.
Tak, trzeba przyznać, PiS dość konsekwentnie wprowadza programy rozdawnicze. Ba, nawet je rozszerza. 500+ początkowo było na „drugie dziecko i każde następne”,, teraz jest już na dziecko pierwsze. Emeryci przed wyborami dostają dodatkową emeryturę. Jest jeszcze parę innych programów rozdawniczych, które PiS faktycznie realizuje z żelazną konsekwencją.
Oprócz obietnic rozdawania kasy PiS jest dobry, konsekwentny i skuteczny w programach konfiskujących pieniądze. Uszczelnienie VAT-u to już pisowska legenda. Co więcej, nawet dzięki łapczywości na pieniądze uchwalono i zrealizowano ustawy obcinając dodatki do esbeckich emerytur. Nie dlatego, że tak ubeków nienawidzą (choć deklarują), lecz dlatego, że mogli wyrwać im trochę kasy zostało to wszystko uchwalone, podpisane i wdrożone. Tam, gdzie większej kasy wyrwać się nie dało, czyli przy degradowaniu i delegalizacji WRON (Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego – mafijnej bandy, jaka wywołała wojnę polsko – polską w 1981 roku), już takiej determinacji nie było.
Ale we wprowadzaniu obostrzeń fiskalnych już przeszedł własne obietnice. Nie mówili o podwyżce cen prądu, podwyżce akcyzy na tytoń i alkohol, na cukier…
No dobra, wróćmy do obietnic z 2015 roku.
Miała być repolonizacja mediów.
Miało być ujawnienie raportu WSI.
Miały być utrudnienia w finansowaniu projektów LGBT.
Miała być repolonizacja przedsiębiorstw.
Miała być pomoc frankowiczom.
Miało być obniżenie kosztów utrzymania państwa.
Miało nie być imigrantów.
Miała być pomoc polskim przedsiębiorstwom.
Miała być reforma szkolnictwa (no, była, jedynym jej efektem jest likwidacja gimnazjów, która pozwoliła zaoszczędzić parę złotych. Jeśli chodzi o program – nie ma żadnych zmian).
Miała być wstawanie z kolan w polityce zagranicznej.
Miało być nie uleganie roszczeniom.
Miała być reformowanie Unii od wewnątrz.
Tego nie mówiono wprost, jedynie dyskretnie insynuowano, że w razie czego się tej Unii będziemy ostro stawiać.
Miały być wysunięte roszczenia finansowe wobec Niemiec za zniszczenia wojenne.
Miała być wiele innych rzeczy, ale…
Przede wszystkim miało być rozliczenie kilkuset afer PO.
W ramach programu Cela+ miano posadzić:
Donalda Tuska
Tomasza Arabskiego
Hannę Gronkiewicz-Waltz
Radosława Sikorskiego
Jana Vincenta Rostowskiego
Grzegorza Lewandowskiego (w podtekście Balcerowicza) za rozsprzedaż za bezcen polskiego majątku narodowego.
Jana Burego… i dziesiątki innych za aferę hazardową, aferę ze sprzedażą chemicznej firmy CIECH najbogatszemu Polakowi Janowi Kulczykowi poniżej ceny rynkowej, aferę Amber Gold, aferę z kradzieżą pieniędzy OFE, aferę z mafią budującą autostrady, która okradała podwykonawców, aferę Najwyższej Izby Kontroli (rozdawanie stanowisk poza konkursami), aferę z kontraktami gazowymi z Rosją za łapówki i wiele innych.
I co? I nic !!!
Tymczasem na razie akty oskarżenia, i to seryjne, dostaje Jacek Międlar, za pokazywanie co jest w polskiej polityce i gospodarce złe, niedobre, fałszywe i kłamliwe.
Roman Zieliński, fot. demotywatory.pl, fabrykamemow.pl

https://sklepkibol.pl/pl/p/Moja-walka-o-prawde/178
Zajrzyj na sklepkibol.pl

komentarzy: 15

 1. W pierwszej turze oczywiście Bosak, w drugiej zapewne zostaje w domu aczkolwiek czasami chodzi mi taka makiaweliczna myśl po głowie ze glosując taktycznie przeciw dudzie i przyczyniając się do jego porażki pis traci możliwość stabilnego rządzenia co prowadzi do przyspieszonych wyborów w których konfederacja robi lepszy wyniki niż obecnie kosztem słabnącego pisu, ok wiem science fiction

  1. Niekoniecznie. Choć musisz brać pod uwagę komunistyczny beton z Porozumienia Centrum, które nie oddadzą władzy, zbyt wiele zainwestowali w polityczny koloryt jedynie słusznego układu (dla ich interesów i gwarancji braku więzienia) – POPiS.

 2. W wyborach prezydenckich PiS gorzko się rozczaruje,ja osobiście nie idę na wybory,a wszyscy których znam postąpią tak samo.A co do PiSowskich obietnic,to przecież nie było to dawno i każdy doskonale pamięta ich obietnice,i to co z nich zostało. A Duda będzie chyba prezydentem nie Polski tylko jakiegoś Polin, gdziekolwiek to się znajduje.

  1. Kto nie idzie, ten głosuje. Oddajesz po 30% głosu na PO i PiS, po 10% na Chołownię, Kamysza i Bosaka, nawet ze 2% na pedała…
   Także jak tam chcesz. Ja idę choćby dlatego, żeby nawet ułamek mojego głosu nie przypadło na Biedronia.

 3. Bater-wnioskuję po zachowaniu Jarosława i powolnym marginalizowaniu Antoniego. Natomiast co do wyroków-PiS rządzi od 5 lat i nie potrafili dokonać reformy więc uważam że do rządzenia się nie nadają.

 4. Jarek Kaczyński czytał aneks do raportu z likwidacji wsi piastując urząd….brata bliźniaka prezydenta. Arabski za organizację lotu do Smoleńska dostał jakiś zawias co nakazuje twierdzić,ze żadnego zamachu nie było a Jarek o tym wie. Podobnie jak i Antoni Macierewicz z gronem doradców. Co do roszczeń-Kaczyński coś tam bełkotał ku uciesze antykomucha ale efektów nie ma. A w sprawie wyłudzeń VAT-współpracownicy Banasia zjechali na puchę, tak że większych różnic pomiędzy dwoma bandami nie ma.

  1. Prędzej Bronek „BUL” miał wglądy do aneksu,,szybko wprowadził się,do pałacu,
   Takich mamy sędziów.Też mnie ,wkur… ta cała sytuacja,zobacz jak oni się bronią,gdzie jeżdżą,opozycja ta wiadoma,kapuje na rząd i zarazem męczy naród,bo sądy w Polsce.może za 20 lat się zmienią.Mówisz,że zamachu nie było? Jak się znasz na lotnictwie,fizyce,trzeba było się zgłosić do komisji.Ja nie wiem czy to był zamach czy nie ale wystarczy porównać ten wypadek z podobnym i zobaczyć,szczątki samolotów….
   Nie ważne czy był z PIS-u,SRISU, jak kręcił lody to powinien iść siedzieć,tak powinno być urzędnik dał ciała,wziął kasę powinien iść siedzieć jeszcze dłużej niż zwykły obywatel,i znów ale,kto go wsadzi jak sędziowie sprzedajni…

  2. @ Bater79, jak byś od czasu do czasu zmienił kanał, tak dla poszerzenia horyzontów, z rządowego nadajnika na …, już nie mówię o TV głównego nurtu, ale na stacje radiowe, portale, jakich dziesiątki, to byś wiedział, że nieważne czy był zamach czy nie (nota bene gdyby był, to w dzisiejszych czasach satelity różnych mocarstw miały by to na czarno na białym – patrz zestrzelenia w Iranie, Rosji etc), ważne, żeby (jak to powiedział Macierewicz), gonić a nie złapać tego króliczka.
   Gdybyś kumał cokolwiek więcej od propagandy rządowej, to byś dostrzegł, że w „reformie” sądownictwa, nie chodzi o reformę, tylko wymianą kadr, celem zamącenia na swoją korzyść w tym sądowym kotle a nie wyklarowanie spraw i procedur (dlaczego np. rząd utajnia listy poparcia dla sędziów powołanych przez Dudę do różnych struktur SN? Czy tam jest jakiś wałek? Coś wstydliwego? Nie wiem, ale jak ktoś z rzeczy oczywistej robi mega tajemnicę, to wali przekrętem na kilometr. – to tak reformujemy coś niewydolnego?, przez szacher macher, podzielone przez tajne i poufne? Coś tu śmierdzi). A już ta fraza: „Też mnie ,wkur… ta cała sytuacja, zobacz jak oni się bronią, gdzie jeżdżą, opozycja, ta wiadoma, kapuje na rząd”. Kolego, proszę cię, miej swoje poglądy ale nie głupie kalki z TV Kurski room.
   Człowieku, pomyśl, gdybyś brał udział w walce z konkurentem, który nie stosuje żadnych reguł (pomimo, że umawialiście się inaczej), to też byś imał się różnych chwytów, inaczej już byś nie żył.
   PiSowi nie chodzi o nic więcej jak o stary jak … SLD program „rodzina na swoim” (zresztą dotyczy to wszystkich aktorów sceny politycznej w PL). Czym pan Banaś, Chrzanowski różnią się od cwaniaków z poprzedniego rozdania? Chyba jeszcze większą bezczelnością. Pan Piotrowicz i pani Krynicka „wyrokiem” wyborców PiS nie dostali się do sejmu? To nic, matka partia już przygotowała stołki w TK i spółce skarbu państwa. Pani od murawy na Narodowym nie sprawdziła się w nadzorze nad pielęgnacją zielonej trawki? Nie ma problemu, być może pójdzie jej lepiej w spółce Energa, czy innym podmiocie pod parasolem kolegów i koleżanek.
   O taką Polskę pod parasolem PiS Ci chodzi? To nazywasz „dobrą zmianą”? Nie wyleczyłeś się? Rozumiem moją teściową , która ma pod 80 lat, i gdy ogląda szczekaczkę Kurskiego, twierdzi, że nic nie rozumie z tej polityki i jest skłonna powtarzać te głupoty z kanału rządowego. Ale od ludzi czynnych umysłowo i zawodowo należy wymagać krytycyzmy chociażby na poziomie podstawowym. Nawet największy i najinteligentniejszy na tym forum piewca pisowskiej sprawy, ostatnio jakby przyjął pozę zdystansowanego dziejopisa, porzucając postawę interpretatora na „tak” dla wszystkiego co wypłynęło z umysłu żoliborskiej mądrości.

 5. Ja tu widzę niezły burdel jak to mawiał klasyk.
  Temat VATu został pozytywnie załatwiony, podobnie jak w całej UE, tak więc nic wyjątkowego na tle ogółu. Edukacja sprowadzona do systemu gomułko-gierkowskiego, publiczna szczekaczka propagandowa jest w tych samych klimatach. Premier pieprzy o milionie samochodów i mieszkań i tylko przygłup w to uwierzył. Budownictwo drogowe to tylko kontynuacja niezrealizowanych obietnic związanych z rokiem 2012 i lat późniejszych. Reforma wymiaru sprawiedliwości to farsa i wszystko wskazuje że nie do utrzymania. Śmigłowców bojowych nie ma pomimo kilku terminów podawanych przez Antosia. F35 mają być ale to droga zabawka a armia powinna być równomiernie unowocześniana a na lądzie mamy Leopardy model „Niemiec płakał jak oddawał”.
  Wcześniej państwo było teoretyczne a teraz jest już dramatycznie wesoło.
  Za 2 miesiące będzie nowy/stary temat: Smoleńsk.

 6. W samym centru Mińska na Białorusi stoi jeden z wielu pomników Lenina. Zaraz obok jest KFC i bank powiązany z USA… To, czego zazdroszczę USA, Rosji, Chinom i Anglii to polityków mających w głowach liczydła a nie swoje omamy dotyczące wizji świata rodem z 1989 roku.
  Trump – niezbyt rozgarnięty intelektualnie – kasę umie liczyć jak mało kto,
  Putin – człowiek bez zasad moralnych ale na zimno rozgrywający konflikty (zobaczcie co robi z Izraelem choć wspiera Syryjczyków),
  Boris Johnson – chyba nie trzeba tłumaczyć,,
  Xi Jinping – ogląda się na kogoś w swojej polityce?

  Oczywiście zaraz znajdą się mędrkowie, którzy powiedzą, że to potęgi i gdzie przyrównywać do Polski – racja ale czy nie moglibyśmy mieć tak myślących samodzielnie polityków jak choćby Czechy czy Węgry?

  Jeśli ktoś żyje nadal zaczadzeniem tylko jedną opcją historyczną czyli zachodem (PiS) albo wschodem (SLD i bajki o wyzwoleniu przez Armię Czerwoną) albo kompleksami wobec „starej europy” (PO) nie będzie skutecznym politykiem, a łatwą do manipulowania małpką na arenie międzynarodowej.

 7. Sorry ale uchodżców z Bliskiego Wschodu w Polsce nie ma.
  Tak, wtedy głosowałem na PiS a w ostatnich wyborach dzięki pewnej osobie o nicku CICHB głosowałem na Konfederację do Sejmu i na PiS do Senatu bo nienawidzę małżeństwa zdrojewskich

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *