Taniec z gwiazdą

 Ponad 200 tysięcy złotych wpłynęło do kasy Konfederacji z okazji zrobienia w tej formacji politycznej prawyborów. Pierwszy taki eksperyment w Polsce wywołał w ludziach pozytywne emocje. Okazało się, że na takiej ekspansji myśli politycznej można jeszcze zarobić. Kto to wymyślił – nie wiem, ale stawiam na Korwinów. Poseł Sośnierz junior od dawna głosi, że w ogóle wszystkie wybory powinny być płatne.
Prawybory wygrał reprezentant Ruchu Narodowego Krzysztof Bosak. Co ciekawe, prawybory pokazały, że na zapleczu wolnościowców (czyli ekipy od Korwina) jest sporo emocji wewnątrzpartyjnych. Teraz podstawowym zadaniem Bosaka będzie wyciszenie tlących się wewnątrz podziałów.
Nie ma co liczyć na to, że ktoś z zewnątrz mu pomoże. Wręcz przeciwnie, ekipa TVPis zrobi wszystko, by te konflikty podsycać. No i obiektem do ataku stanie się sam Bosak. Czego to o nim nie napiszą, nie pokażą…
Wybór Bosaka uderzy głównie w elektorat prawego skrzydła PiS, któremu do narodowców jest szczególnie blisko. Gdyby prawybory w Konfederacji wygrał korwinista Dziambor, byłaby większa szansa na wyciągnięcie paru głosów z elektoratu PO, tego starego, nie od tęczy, lecz od niskich podatków. W przypadku Bosaka są większe szanse na wyciągnięcie głosów od ludzi idących za biało-czerwonymi flagami, nie chcącymi imigrantów, czczących Żołnierzy Wyklętych i domagających się rzeczywistej a nie udawanej dekomunizacji.
W związku z tym szał zapanował w środowisku PiS-u, bo zmniejszają się szanse na ponowny wybór Andrzeja Dudy na Prezydenta w I turze wyborów. A II tura może się okazać wyścigiem Duda kontra antyPiS. Sposób przetestowany w wyborach do senatu, w którym Kaczyński przegrał.
Roman Zieliński, fot. kwejk.pl

https://sklepkibol.pl/pl/p/Opaska-skorzana-z-godlem/184
Zajrzyj na sklepkibol.pl

komentarzy: 29

 1. Ja mam problem z Bosakiem. W sumie nie wiem czemu ale gość mi do końca nie leży. Nie chodzi nawet o wygląd ( bo pewnie najwięcej o tym piszą i tak spasione zapryszczone , zakompleksione grubasy ) czy też tańce w tvn.
  Lepszym byłby Winnicki lub Braun. Jak dobrze zauważył Korwin ,Braun jest bardziej przebojowy i potrafi porwać tłumy. Do tego jest pracowity i mało kto jest w stanie „przegadać go „. Generalnie w Konfederacji jest problem z jednym wyrazistym liderem. Nie jest to partia typowo wodzowska. Jak widzę poza Andrzejem Dudaszem ,który niestety raczej wygra ,Bosak może powalczyć o wynik ponad 10 %. Polacy mając do wyboru mało inteligentną Kidawę Błońską ,twór tvn Hołownię , pedryla czy Kosiniaka. Głosy wyborców po i tak się rozbiją między Kidawę , Hołownię i Kosiniaka.Ta trójka zakręci się okolicach 10 % dla każdego. Dodając do tego około 10% pedryla pozostaje do wzięcia 10 % dla Bosaka. Przy jakimś dziwnym zbiegu okoliczności do 2 tury o ile będzie może wejść Bosak. Więc walka zapowiada się ciekawie.

 2. Bosak ma jedną dyskwalifikującą wadę – wygląd. Niski, pryszczaty, no po prostu brzydki. A uroda i prezencja jednak pomaga sporo. Można się śmiać, ale to prawda.

  Hołownia odbierze głosy raczej Dudzie niż Kidawie (stawiam, że będą na niego głosować osoby słabo wykształcone, ze wsi – to bardziej elektorat PiS niż PO).

  W drugiej turze Kidawa vs Duda i… wszystko może się zdarzyć, choć stawiam raczej na Dudę – człowieka bez wyrazu, bez własnych poglądów, na każde zawołanie prezesa.

  1. Bosak pryszczaty nie jest. Był kiedyś. Fotki sprzed niemal 20 lat rozpropagowane przez troli widać zrobiły swoje.

  2. Czyli wygra Kidawa, najładniejsza z całej stawki, w szpilkach pewnie wyższa od Bosaka, a na dodatek w przeciwieństwie do Dudy ma poglądy i jest charakterna. Pixa skąd tyś się urwał.

  3. Uroda nie jest decydująca, ale jakiś wpływ ma. Taka kobieta znikąd, chorągiewka jak się potem okazało, pani Ogórek, w okresie niebytu SLD wykręciła znikąd 3% – tyle co JKM od stu lat w polityce.

 3. 200 tysięcy jest… ale podpisów pod ustawą anty 447 !!! Teraz pytanie: jak w Sejmie zagłosują posłowie? Oj trzeba będzie patrzeć im na ręce. Szczerze to nie wiem czego tu się spodziewać? Że opozycja zagłosuje by spłacać żydów? A jak zagłosuje PiS? To będzie test prawdy.

  1. Wróciłem z Warszawy gdzie dzisiaj przekazaliśmy te 200 tysięcy podpisów. W rzeczywistości jest ich więcej bo ciągle spływają. Uwierzcie mi, że był ogrom pracy. Choćby z tego względu Roty Niepodległości nie pozwolą wrzucić projektu ustawy STOP447 do „zamrażarki”. Jest pomysł na to aby się tak nie stało. Pierwsza rzecz to kampania informacyjna. Ale do tego potrzebni są wszyscy zorientowani w temacie. Niech sobie Imperator z Żoliborza nie myśli że będzie miał lekko.

 4. wspaniała dyskusja ale sytuacja jest taka,że albo urocza ciepła żydówka albo zimny drań dewiant i zboczeniec albo wierny sługa Najjaśniejszej Rzeczypospolitej,profesor prawa i straznik Konstytucji.reszta włącznie z instruktorem surfingu z Chorwacji czy kaplan tvn „czaki” moze co najwyzej kuwete kota naczelnika wyczyscić.tak to wygląda i do maja nic sie nie zmieni.wiec wybierzcie dobrze,Polacy

 5. Czy z przykładu Kukiza nie wyciągnięto w redakcji żadnych wniosków? Wiele przesłanek wskazuje, że projekt Konfederacji pieprznie jeszcze szybciej niż K’15. Za dużo tam tzw. liderów, chcących ugrać coś dla siebie.

  1. O programie K’15 tuż po wyborach w 2015 napisaliśmy, że nie przetrwa. I się nie pomyliliśmy, choć faktem jest, że stawialiśmy, iż w wyborach 2019 jeszcze spróbują wystartować. Nie doceniliśmy ich siły rozpadu.
   RZ

 6. Jaka różnica między Hołownią, Dudą, Kidawą-Błońską a Kosiniakiem-Kamyszem? Żadna, prócz przynależności partyjnej. Różnica to wyłącznie Bosak i niestety Biedroń.

 7. Na dzisiaj w znacznym stopniu prawdopodobnym jest, że do wyboru Prezydenta RP potrzebne będą dwie tury. O ile raczej pewnym jest, że w I-wszej wygra Duda, o tyle
  w II-ej (do której prawdopodobnie wejdzie Kidawa) wynik oczywisty wcale nie jest i może wystąpić „efekt senacki”, jak słusznie zauważył Roman.
  Oczywiście rozumiem, że dla wielu tu komentujących obecny Prezydent jest trudny do zaakceptowania, sam też mam do niego pewne pretensje. Oczywiście dwie tury głosowania dają komfort zagłosowania w pierwszej z nich zgodnie sumieniem na kandydata swojego pierwszego wyboru.
  Biorąc pod uwagę sondaże oraz przynajmniej jako takie zorientowanie w krajowej polityce trudno typować, że do II-giej tury wejdzie ktoś inny, niż Duda i Kidawa. W takiej sytuacji ponownie wypadałoby odwołać się do własnego sumienia i zdecydować, czy chcę Dudę (wiemy, jaki jest, po dał się poznać przez 5 lat), czy może wolę Kidawę np. łudząc się, że będzie to nowa jakość, odcięcie się od P.O. i własny, niezależny oraz obiektywny ośrodek władzy.
  Nie napisałem powyższego do tych komentatorów FAN-a, którzy nostalgicznie wzdychają za powrotem P.O. na piedestał (tak, tak, są tutaj tacy, choć raczej nie piszą tego wprost). Komentarz skierowałem do komentatorów potrafiących racjonalnie ocenić, z czym wiąże się wybór Dudy, a z czym Kidawy. Do tych, którzy powinni zdać sobie sprawę, że bojkotując II-gą turę mogą „pomóc” takim zachowaniem Kidawie. Jeżeli ktoś uważa, że Kidawa, czy Duda nie robi żadnej różnicy (bo to tylko prezydent i to tylko prezydent), to ja uważam, że jest różnica przynajmniej taka, jak z miłością dwóch osób. Sama w sobie jest uczuciem, ale heteroseksualna różni się od homoseksualnej.
  Oczywiście należy przewidywać, że w II-ej turze, przy hasłach odwołujących się do sukcesu senackiego, nastąpi opozycyjne, POspolite ruszenie antyAdrianowe gromadzące biedroniowców, zandbergowców, czarzastowców, schetynowców, arbuzów, ekoterrorystów itd. Wybory do Senatu pokazały, że potrafią się zmobilizować.
  Czy zatem warto (mimo wyboru dla wielu „mniejszego zła”) nie iść na II-gą turę i tym zachowaniem wzmocnić szansę totalnej oPOzycji na objęcie urzędu przez jej kandydatkę? Niech każdy sobie odpowie sam. Oczywiście jest też jakaś niewiadoma dot. tego, jak będzie przebiegała ew. II-ga (ostatnia) kadencja PAD-a. III-ciej kadencji być nie może, zatem na poparciu z 5 lat PIS-u liczyć nie potrzebuje. Całkiem prawdopodobne, że JK za 5 lat nie będzie kierował PIS-em, zatem wobec niego dalsza lojalność też nie jest konieczna. Szansę na przejęcie schedy po JK większą od Dudy ma Morawiecki, zatem po II-ej kadencji na przejęcie partii raczej szans nie ma. Możliwe, że zechce zbudować wokół siebie nową siłę polityczną i m.in. temu poświęci część nowej kadencji prezydenckiej. Czas pokaże, ale na dzisiaj, spośród realnych scenariuszy politycznych, lepszego realnego(!) kandydata na ten urząd, niż AD, nie ma.

  1. Propaganda PiS i świat malowany kredkami barw POPiS… hihihi… Kolego antykomuch lubię czytać Twoje wpisy i szacun za niektóre, ale politycznie powinni ci płacić za podtrzymywanie jedynie słusznej linii partyjnej POPiSu. Odlatujesz coraz częściej i bardziej, gdybyś z takim zaangażowaniem budował lepszy świat bez POPiSu, to RP byłaby piękniejsza i miałbyś udział w dobrobycie narodowym i odrodzenie mentalnym. Przejrzyj na oczy i porzuć stary komunistyczny syf Porozumienia Centrum.

 8. Mówiąc szczerze Bosak, chyba ze wszystkich kandydatów, jest wyborem „najmniejszego zła”.

  Korwin – to inteligentny człowiek ale, moim zdaniem, czasem dokonujący „samozaorania” – jego czas już minał.

  Pan Braun – klasa, klasa, klasa – ale – czy formacja, której kandydat zaczynałby od „Szczęść Boże” ma szanse dostać więcej głosów niż tylko „twardy elektorat”? Nie wiem.

  Jest jeszcze Pani Wielomska – zwracam uwagę na tego kandydata, kontrowersyjna ale inteligentna kobieta.

  Teraz jeśli chodzi o Bosaka… niestety nie mam o nim dobrego zdania – bardzo nie podoba mi się, iż w polityce zagranicznej jest ślepo zapatrzony w NATO i sojusz z USA, że dość bezmyślnie popierał Ukrainę przeciwko Rosji i ogólnie, niestety, pachnie mi Giertychem BIS – „Warszawką”… Ale z wszystkich kandydatów – on chyba jest najbardziej „strawny” dla „zwykłego zjadacza chleba”.

  Bardzo ale to bardzo żałuję, iż do sejmu nie dostał się doktor Mentzen – to jest nowa jakość, nowa fala, wolnościowców w Polsce – Mentzen zdaje się rozumieć, że biedniejszym trzeba jednak trochę pomóc, „niewidzialna ręka rynku” musi mieć jednak prymat Państwa itp. Pożyjemy, zobaczymy, chłop za młody żeby kandydować, w następnych wyborach już wiek będzie miał odpowiedni.

  Natomiast tak naprawdę problemem będzie druga tura wyborów – co zrobić – poprzeć Dudę (fu!), lewuso-peowca (jeszcze gorzej), nie iść i nie uczestniczyć w tym POPiSowym cyrku?

  To jest dopiero zagadka!

  1. Druga tura nie powinna być dla nas żadnym problemem, wybór jest oczywisty (Duda), bo inaczej się skończy jak w senacie…

  2. @ dziobaq smalec – dla Ciebie nie jest problemem dla mnie jest. Duda to ksero PO, bezwolny człowiek, który stał na baczność przed Trumpem. Ale co kto lubi. Na PO nie zagłosuje, a na kandydata PiS też chyba nie.

  3. Przekaż Braunowi,żeby nóg na strzelnicy sobie nie odstrzelił.Bo prawda jest taka,że nie miałby szans dostać się nawet do Obrony Terytorialnej,nie mówiąc już o regularnej Armii.Typ przypomina mi „znawców i miłośników”Tatr w klapkach i krótkich spodenkach których potem ratuje GOPR. Tyle w temacie Brauna i innych fanów strzelnicy i powszechnego dostępu do broni z Konfy. Dobranoc.

  4. właśnie GWno opublikowało sondaż, wg którego w II turze Duda niemal remisuje z Kichawą.
   Tu nie chodzi o Andrzeja jako takiego, ale opcję i światopogląd jaki reprezentuje.
   Pamietając kogo powołuje prezydent (generałów, sędziów, profesorów, prezesów sądów i trybunałów, swoich przedstawicieli do RPP, NBP, czy KRRiTV), to jego przegrana będzie tragedią dla Polski, bo te stanowiska opozycja obsadzi antypolskimi, tęczowymi, postkomunistycznymi, tolerancyjnymi, proimigranckimi szumowinami…

  5. @dziobaq smalec „to jego przegrana będzie tragedią dla Polski, bo te stanowiska opozycja obsadzi antypolskimi, tęczowymi, postkomunistycznymi, tolerancyjnymi, proimigranckimi szumowinami”…

   Właśnie tak chce PiS abyś myślał. A najlepsze jest to, że to PiS ma w swoich szeregach takie osoby jak Banaś, Piotrowicz i inne o mętnej przeszłości bądź powiązaniach…

   PiS to nie jest recepta na uzdrowienie Polski – tym bardziej, że są oni całkowicie zależni od kasy z UE (nie będzie kasy z UE skończą się programy socjalne czyli coś dzięki czemu „PiS da” wygrywa wybory) i od USA (proponuję przeczytać oświadczenie senatorów USA na temat reformy sądownictwa).

   Moja teza jest taka, że aby w Polsce coś się zmieniło, powstała jakaś nowa siła z realnym poparciem (wyżej niż 20%) musi upaść POPiS – PO już prawie upadło, czas na „Polskę Lisiewiczów, Młodych Wildsteinów, pałkarzy z TVP oraz innych „patryjotów”…

  6. @dziobaq smalec
   Dla jakich „nas”? To, że Ty jesteś pisowcem to Twoja prywatna sprawa, bądź nim sobie ile chcesz i kiedy chcesz, ale nie sugeruj innym jakiejś oczywistości wyboru. W życiu popełniłem dwa błędy jeśli chodzi o wybory – w 2007 poparłem PO, a podczas ostatnich wyborów prezydenckich wybrałem Dudę, choć powinienem oddać nieważny głos. Nie czułem wtedy jednak, że głosuje na PIS, chciałem po prostu, żeby ta oferma Komorowski stracił urząd. Tylko tyle. W senacie Ci się nie podoba, jak się skończyło? A ja powiem Ci, że mi się bardzo podoba. PO wyła po porażce 4 lata temu, a teraz miło popatrzeć na postękiwanie PIS-u z powodu senatu. Mieli wszystko i tylko sobie zawdzięczają to, że tam większość stracili. Ani trochę mi ich nie szkoda.

  1. PO na Fanie już dawno oceniliśmy.
   PiS to nie jest dobra opcja, ale PO to tragedia. Dlatego propaganda PO na Fanie nie przechodzi.
   RZ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *