IQ posłanki

 

 Zupełnie nie wdając się w ocenę poziomu poszczególnych stacji telewizyjnych nie sposób nie zauważyć pewnego podziału. TVN oglądają miłośnicy opozycji spod znaku PO-KO, Razem czy SLD, którzy nienawidzą TVP uważaną przez nich za tubę propagandową obecnej władzy. I odwrotnie, TVP jest oglądany przez sympatyków PiS-u, którzy nie kryją, że nienawidzą TVN i ich widownię.
Wiedza ta jest powszechna, posiada ją także szefostwo wszystkich partii politycznych oraz poszczególni posłowie.
Teraz coś o pracy poselskiej:
W polskim parlamencie, aby cokolwiek uchwalić, trzeba mieć większość w głosowaniu, w którym uczestniczy przynajmniej połowa posłów. Ponieważ posłów jest 460, zatem aby cokolwiek uchwalić, musi zagłosować przynajmniej 230. I nie ma znaczenia, czy wynik głosowania będzie wynosił 116:114, czy 220:10. Wygrają ci, których jest więcej, ale musi być 230 głosów. Natomiast wystarczy, że jest 229:0 i głosowanie się nie liczy.
PiS ma w obecnym sejmie 235 posłów, zatem aby mieć pewność wygranej musi się maksymalnie mobilizować, gdyż nieobecność paru chorych, zapominalskich, spóźnionych, takich, którzy utknęli w korkach, a nawet takich z rozwolnieniem, siedzących zamiast w poselskich ławach w sejmowej toalecie może spowodować przegranie głosowania.
Teraz wracamy do telewizji, tej państwowej. Cała opozycja (ta z lewej jak i z prawej strony) nienawidzi TVP, gdyż ta będąc na pierwszej linii partyjnego frontu nie cofa się przez żadnymi medialnymi sztuczkami, których szef propagandy III Rzeszy, Joseph Goebbels mógłby jedynie pozazdrościć. I wszyscy posłowie doskonale zdają sobie sprawę, jaką rolę TVP w polskim życiu politycznym odgrywa.
Kto z opozycjonistów wpadł na pomysł, żeby nie uczestniczyć w głosowaniu nad przyznaniem przez Skarb Państwa TVP 2 miliardów złotych tego nie wiem, ale wobec braku 7 posłów PiS na sali sejmowej można było ten projekt uwalić poprzez zwykłe wyciągnięcie karty do głosowania przez całą resztę obecnych. Ba, nawet gdyby jedna osoba się pomyliła, to i tak przy 228 posłach PiS głosowanie byłoby oddalone.
I TVP by tych 2 miliardów nie dostała, gdyby nie dwie posłanki PO-KO, Iwona Śledzińska-Katarasińska (Platforma Obywatelska) i Małgorzata Tracz (Zieloni, urodzona w Bolesławcu, od lat związana z Wrocławiem), które zagłosowały przeciw, co dało kworum (wymaganą liczbę) i ostatecznie wynik głosowania brzmiał 228:2. To pozwoli teraz PiS-owi przekazać wspomniane 2 miliardy złotych na TVP.
Krzysztof P. fot. DinoAnimals.pl

https://sklepkibol.pl/pl/p/koszulka-T-shirt-smierc-wrogom-Ojczyzny-Slask-Wroclaw/109
Zajrzyj na sklepkibol.pl

komentarzy: 17

 1. Te 2 miliardy, to wyrównanie za ulgi i zwolnienia ustawowe z abonamentu RTV-a nie żadna „dotacja”, jak to bywa malnie kolportowane…

  Co do propagandy-uważam że rząd ma prawo posiadać własne media. W przeciwieństwie do TVN czy Wyborczej, to Polacy w głosowaniach decydują KTO ma w Polsce rządzić (i używać telewizji publicznej).
  Niezależnej telewizji nie ma i nie będzie…Kiedyś był taką Polsat-gdy Ubek nim zarządzający nie miał „zgody” na programy informacyjne…i ich nie miał. Były tylko filmy, rozrywka i reklamy-jak to w Polsacie…

 2. @Chłopek_Roztropek, 99% Twojego wywodu popieram. Zarówno jeśli chodzi o przegrane głosowanie przez opozycję (byłoby drugie, trzecie, czwarte – aż do skutku), tudzież jeśli chodzi o ,,zieloną” mądralę z … Zielonych i stetryczałą Katarasińską. Podobnie z Goebbelsowskimi metodami Kurskiego (w tym miejscu wyrażę tylko swoją niezgodę z często pojawiającymi się głosami, że TVPiS ogłupia, otumania, nie ona nie ogłupia, ona przemawia językiem idiotów do idiotów bądź do wyznawców jedynie słusznej religii pisowskiej ). Zgadzam się również, że PiS od 5 lat walcuje Polskę na modłę kuglarza z Żoliborza i nie ma to wiele wspólnego z demokracją. Na najwyższym urzędzie w Państwie sadowiąc ponoć doktora prawa, który jest bezwolnym i moralnym karłem, dodatkowo, czym więcej prezentuje swoje ,,walory” oracyjne, tym częściej przypomina innego prezydenta, ale tamten ledwie skończył zawodówkę, i przeczytał tylko jedną książkę w życiu – swoją, obecny ma w CV szacowny UJ, a różnica coraz mniejsza (mowa oczywiście o warstwę językową, bo co do samodzielności w działaniu, to jest małym Dudusiem wobec LW).
  Zgoda również co do tego, że będąc na kurskie kolizyjnym z partnerami z UE i totalnie zwasalizowani przez USA, nie znaczymy kompletnie nic, a te popierdółki wygłaszane przez Dudę, Morawieckiego już nikogo nie obchodzą, są tylko na użytek wewnętrzny.
  Zgoda również co do ,,prawicowości” PiS i ocenie jego najważniejszych person z Kaczyńskim, Macierewiczem, Morawieckim na czele. Niezgoda tylko z jednym, często pojawiającym się tu stwierdzeniem, również Twoim @Chłopek Roztropek: że mieli (PiS) 4 lata i pełnię władzy i nie zrobili nic. Przepraszam jak to nic? A co oni jeszcze mieli zrobić? Sądownictwo rozwalone? Rozwalone (bo chyba nikt kto z sadem zawodowo czy prywatnie ma do czynienia nie jest na tyle głupi, żeby uwierzyć, że wymiana na powolnych i usłużnych karierowiczów, bez zmiany procedur sądowych, przejrzystości prawa, to zmiana jakościowa i ilościowa np. -skrócenie terminów rozpoznania spraw i ostateczny wyrok). W szkolnictwo wsadzono granat i – niech się dzieją wole nieba. Nauczyciele upokorzeni? Owszem (nauczycielska podwyżka w tym roku, to 200 zł brutto, natomiast warchlaki i jałówki dostaną 500 zł – i to są priorytety PiS. Kałdun i bezmyślny wyborca). A może liczyliście (państwo Prawica), na pogonienie lewactwa, homo, TVNu, GW. I co jeszcze? No i jeszcze PO (tu akurat byłaby najmniejsza szkoda, mam nadzieję, że przyszliby po nich sprawniejsi, wyraziści i bardziej przekonujący anty PiSowcy. Od początku śmiech mnie ogarniał na to wszystko. Pisałem i byłem wycinany przez Redakcję. A ja się pytam, jak oni mieli ,,wycinać” lewactwo jak pełno u nich postkomuchów? jak mieli wycinać homo, jak tyle samo tego ,,gatunku” jest po każdej stronie? Natomiast za TVN i GW owszem się wzięli, ale nie pozwolił Wielki Brat (nota bene, gdyby te znienawidzone przez prawicę media, to co byście dzisiaj wiedzieli o Banasiu? Chrzanowskim? Get Backu? lotach marszałka? willi Karczewskiego? zmianach na stołkach w spółkach państwowych? i dziesiątkach innych wałów? A z innej beczki: o np rekinach spod Wawelu? W GP, Wpolityce ani TV Trwam nie widziałem ani nie czytałem. Czy coś przeoczyłem?
  Byłaby tylko ,,królowa” mediów TVPiS, TV Trwam, PR, forowane przez rząd media tzw ,,prawicy” i ew. niszowe prawdziwie prawicowe portaliki i prasa o tym zabarwieniu śladowym nakładzie. Ale to też do czasu. Jak by podskoczyli, to buch nowa ustawa, kara za obrazę majestatu Dudy czy innego notabla i gazetki nie ma. Jak wówczas przebić się przekazem innym niż bełkot propagandowy rządzących? Śmiech mnie również ogarniał, gdy wielu tu piszących przyklaskiwało próbom nacjonalizacji mediów przez PiS. Myślicie, że skorzystali by na tym tacy Zielińscy, Braunowie czy Bosakowie? Czy raczej Karnowscy, Sakiewicze, Ziemkiewicze i Janeccy? Czyli gryzipiórki na pasku Kaczyńskiego.
  Na koniec. Jako totalny antykomunista (z urodzenia, wychowania i przekonania) , dzisiaj patrzę z ukontentowaniem na te ,,lewackie” posłanki, które dopiekają, podjeżdżają , no po prostu na …ją napasionym już kocurom z PiS. Bo to, że POwcy nie są wstanie mówić społeczeństwu językiem świeżym, naturalnie dobitnym, prześmiewczym, a nie utartymi sloganami o tej bandzie koleżków z PiS, to już wiem od kilku lat.

  1. @ Marszałek łapówa vel kabelek, owszem nie zapomniałem, ale źródło (dez) informacji TVPiS (dez)info na poziomie wiarygodności Radia Erewań i prawdziwości przekazu mistrza Josepha. W ogóle wiara w narodzie (ok 40%) w Słowo prezesa wszystkich prezesów, ze z każdym dniem jesteśmy coraz bliżej Prawdy, godna determinacji świadków Jehowy w zbliżający się koniec świata.

  2. Już po wyborach ! Ochłoń umberto-miodek , może kwiecień, maj jakiś lewako zbok będzie miał szansę na wygraną. . . . .

 3. Ta z PO jest tak stara, że nie nie zdążyła naprawdę karty wyciągnąć ( ledwo oddycha) a ta z Zielonych jest wyjątkowo głupia i nie ogarnęła akcji z wyciąganiem karty.

 4. Obojętnie czego złego by nie powiedzieć o TVP czy TVN to znacznie gorsze zdanie należy niestety mieć o tych, którzy je oglądają i z upodobaniem przyswajają prezentowane tam treści, bez działalność tych stacji nie miałaby sensu. A tych są miliony, co Polsce wróży nie najlepiej bo w odniesieniu do takich zjawisk jak na przykład żydowskie roszczenia, ukraińska inwazja czy proamerykański serwilizm te stacje prezentują godną podziwu jednomyślność.

 5. „I TVP by tych 2 miliardów nie dostała”. Tak Redaktorze Krzysztofie, nie dostałaby. Teraz. Ale za moment rozszerzono by porządek obrad Sejmu o kolejne głosowanie nad przyznaniem tych pieniędzy. Tak więc odbyło by się to na aktualnym, albo następnym posiedzeniu. Efekt finalny? Kasa do Goebbels TV, Przepraszam Kurski TV i tak by powędrowała, tylko kilka dni później. W tym momencie kłania się @Antykomuch pokazujący efektywność i pragmatyczność obecnie rządzących. Oni robią swoje i idą jak walec. Czym byłaby jedna mała wpadka, czyli w tym przypadku brak kworum? Maleńką wpadką prestiżową. Takim jednorazowym „sukcesem” może się jarać opozycja. Swoja drogą Posłanka Zielonych okazała się totalnie zielona politycznie i, co pokazała, powinna raczej zająć się hodowlą jedwabników niż posłowaniem. Choć może nie byłoby to zbyt bezpieczne dla biednych jedwabników, bo lasia któregoś dnia jedzonka zapomniałaby im dosypać. Tak więc po tym „sukcesie” opozycji PIS przeprowadziłby kolejne, skuteczne tym razem, głosowanie i przekazał TVP kasę. A wiesz Redaktorze Krzysztofie jaki miałby z tego pożytek? Podczas gdy media od TVNu po Wyborczą piałyby przez kilka dni z zachwytu nad mega skutecznością zjednoczonej opozycji i wieściły koniec PISu, ucichłaby sprawa „sukcesów” polskiej dyplomacji i Prezydenta Dudy w sprawie nieobecności w Izraelu na Forum Holocaustu, podwyżek cen prądu, paliw na stacjach, Prezesa Banasia.
  235 głosów, własny Marszałek Sejmu, podpisujący wszystko Prezydent, to wszystko naprawdę daje spory komfort rządzenia. A brak większości w Senacie nie przeszkadza w tym rządzeniu tak bardzo, jak mogłoby się wydawać.
  Podsumowując, w przyszłości proponowałbym nie ekscytować się nadmiernie jednorazowymi przegranymi głosowaniami. Nie przepadam za PISem bo…to socjaliści, nie bez powodu jeden z braci Kaczyńskich w doktoracie opiewał Marksa, a idolem Antoniego był przez wiele lat Che Guevara. Natomiast nie można im oddać jednego – są bardzo sprawni w robieniu swojego. Oczywiście o ile tego chcą…
  Od 5 lat mając większość w Sejmie, dyspozycyjnego Prezydenta, 4 letni Senat mogliby uchwalić wszystko. Tylko, że jakoś tak się nie składało…
  Dlatego, jak słyszę, że PIS nazywane jest „prawicą” zbiera mnie pusty śmiech. Prawicę to oni sobie ściskają z lewactwem. W Ewangelii stoi jak byk: „Po owocach ich poznacie”, niech każdy sobie oceni „prawicowe” inicjatywy wprowadzone w życie przez PIS i pomyśli, co przez te lata można było zrobić, a czego nawet nie spróbowano…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *