Pamięć trybun

 W Poznaniu, a i nie tylko w tym mieście tegoż regionu, pamiętają o Powstańcach Wielkopolskich. Niewiele polskich powstań zakończyło się sukcesem, jedno z chlubniejszych i lepiej zorganizowanych, co przełożyło się na efekty, było właśnie Powstanie Wielkopolskie. Tak, to fakt, że wykorzystano słabość i wewnętrzne kłopoty Niemiec po zakończeniu I Wojny Światowej, ale to właśnie słabości wroga trzeba umieć wykorzystywać dla własnych celów. Wielkopolanie na początku XX wieku zrobili co trzeba. A ci z wieku XXI pamiętają o swoich przodkach i potrafią swoją pamięć wyrazić na różne sposoby.
RZ, fot. Paweł Stobiński trybuny poznańskiego stadionu.

https://sklepkibol.pl/pl/p/naszywka-smierc-wrogom-Ojczyzny-/136
Zajrzyj na sklepkibol.pl

komentarzy: 12

  1. Zdjęcie nie jest z meczu z Arką (bo na ostatnim nie było oprawy) tylko z meczu z Legią z lutego bodajże. Zresztą na tym meczu Poznaniacy zrobili też sektorówkę o obitej „Blok ekipie”

  2. No nie tak do końca to było. Niedawno będąc w Wielkopolsce odebrałem wykład jak to poznaniacy mają przewagę gospodarczo – kulturową bo pochodzą z zaboru pruskiego i stąd wartości mają wpojone. Jak to w dzisiejszych relacjach powołują się na pruskie wzorce i wskazują w tym wyższość nad ziemiami polskimi pod rządami innych zaborców. I oni si e tym chlubią. Także takie oprawy to koniunktura nie do końca zgodna z ich poglądami. Co nie zmienia faktu , że Powstańcom cześć i chwała

    1. Ale to przecież jest prawda historyczna. Nawet św. p. prof. P. Wieczorkiewicz o tym wielokrotnie mówił. Potwierdzenie znajdziesz nawet w aktualnym rozwoju Polski. Tak samo wyglądało wojsko polskie w IIRP. Dowódcy pochodzący z zaboru pruskiego czy austriackiego byli dużo bardziej cenieni od tych „alkoholików” i „barbarzyńców” z zaboru rosyjskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *