Zeszłoroczny „mistrz”

 Gdy w przerwie letniej w 2018 roku trener Cracovii Michał Probierz stwierdził, że jego drużyna będzie grać o mistrza Polski, najpierw wzbudziło to spore zamieszanie. A później przez ładnych parę tygodni słowa te przytaczano gdy się chciano z Probierza ponabijać. Cracovia w 8 pierwszych kolejkach zdobyła zaledwie 2 punkty, w trzech kolejnych meczach zaliczyła wygraną, remis i porażkę w prestiżowych derbach Krakowa na własnym stadionie i zamiast na czele tabeli była na jej dnie.
I nagle, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki wszystko się odmieniło. Cracovia zaczęła wygrywać seryjnie, co pozwoliło jej nie tylko wbić się do górnej ósemki, ale załapać się na grę w europejskich pucharach.
Długo w tych pucharach nie pograła, w lidze znów start nie ten ze sfery marzeń, ale trzeba przyznać, że punktują dość systematycznie.
I w ten oto sposób piątkowy mecz Cracovia – Śląsk staje się spotkaniem o miejsce na podium. Któraś z tych drużyn przerwę zimową spędzi w pierwszej trójce. Ta, która wygra. W przypadku remisu trzeci (lub drugi ex-equo z Pogonią Szczecin) będzie Śląsk.
Tak dla przypomnienia. Przed rokiem pierwszy cios w marzenia Probierza zadał właśnie Śląsk, wygrywając w inauguracyjnej kolejce 3-1. W rewanżu Krakowie w dziwnym meczu padł remis 1-1. Jesienią obecnego sezonu we Wrocławiu zwyciężył Śląsk 2-1, bramkę w końcówce spotkania zdobył po rajdzie przez pół boiska Mateusz Cholewiak, który kwadrans wcześniej zmienił Musondę.
RZ, fot. ada ficek – fanów Cracovii na sierpniowym meczu we Wrocławiu było 187. Podczas jutrzejszego spotkania w Krakowie obowiązuje zakaz wyjazdowy.

komentarzy: 4

  1. Przyznaję, że trochę mnie śmieszył w zeszłym sezonie Pan Probierz, ale nie ma co ukrywać, że zapewne on sam nie spodziewał się, że sprawy stoją tak słabo. Oby jego Cracovia pokazał coś więcej w europejskich pucharach, niż ostatnio. Cel prezesa Filipiaka wydaje się realny – gra w fazie grupowej Pucharu UEFA.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *