Amiki nie będzie

 No to w sobotę mamy wolne. Z uwagi na zamknięcie stadionu przez wojewodę Jarosława Obremskiego. Zarówno mieszkańcy Wrocławia jak i fani Amiki Poznań podczas zaplanowanego na najblizszy łykend spotkania Śląsk – Amica będą mieli więcej wolnego czasu. Nie muszą również wydawać peniędzy na bilety i dojazdy.
Najbliższy mecz Śląska u siebie z widownią (jak na razie) to wiosenne spotkanie z Lechią Gdańsk.
RZ, fot TT

PS Potwierdziło się to, co podejrzewaliśmy, lecz nie mieliśmy tego „na papierze”, że wszyscy 28 wnoszący pirotechnikę na stadion i zatrzymani to legioniści.

https://sklepkibol.pl/pl/p/koszulka-Slask-Lechia-zielona/157
Zajrzyj na sklepkibol.pl

komentarzy: 65

 1. Przypominamy, że w ramach protestu wobec niezrozumiałej decyzji Wojewody – spotykamy się przed meczem, by wyrazić solidarność ze wszystkimi kibicami oraz sprzeciw wobec zamykaniu naszego stadionu.

  Jak dobrze wiecie meczu Śląsk Wrocław – Lech Poznań nie obejrzymy na żywo. Decyzją Wojewody Dolnośląskiego wróciliśmy do starych czasów, kiedy na ślepo zamykano stadiony dla prawdziwych kibiców, karając wszystkich za wystąpienia jednostek. Aby tego typu sytuacje się nie powtarzały moglibyśmy coś zrobić od siebie!!!

  Proponujemy pojawienie się na parkingu przy ulicy Królewieckiej
  o godzinie 16:15. Tak, aby każdy zdążył na mecz do domu. Zrobilibyśmy zdjęcie
  przed pustym stadionem, a być może zaprosili także Media, by puściły w świat
  informacje, kto tak naprawdę został ukarany.

  My ze swojej strony na pewno wyślemy pismo do wojewody.

  Bardzo Was proszę o liczny udział w akcji i potwierdzenie
  udziału w niej.

  Stowarzyszenie „Klub Kibiców Niepełnosprawnych”
  tel.: 792-93-00-94
  http://www.kkn.wroclaw.pl

 2. Robiąc taką akcję jak w meczu z Legią organizatorzy wiedzieli, że prawdopodobieństwo zamknięcia stadionu na następny mecz będzie bardzo duże. Nie miałbym nic przeciwko takiej akcji, gdyby następny mecz WKS miał z kimś innym niż: Lechia, Miedź, Krety, Amika, Legia, Wisła, żydzew.

 3. Zamknięcie stadionu było do przewidzenia. Stało się no i trudno. Co do oprawy z fajerwerkami to nigdy nie byłem ich zwolennikiem, race jak najbardziej ok, ale takie naparzanie rakietami i czym popadnie, w mojej opinii, świadczy o naszej słabości. Zamiast fajnych, wbijających w ziemie opraw próbujemy robić wrażenie pudłem petard. Ja wiem, że jest głośno, jasno i wszyscy o tym będą mówić długo. Ale to jest ultrasowanie trochę niskich lotów. Gdyby to było elementem czegoś większego to ok, ale to było strzelanie by strzelać i to było głównym elementem tego przedstawienia. Żadnego większego przesłania. Szczerze wolałbym zamknięty stadion za naprawdę konkretny przekaz, tu tego zabrakło.

 4. Jesteśmy najwierniejszymi z wiernych, zawsze ze Śląskiem…, jeżeli przez to nasz klub ma kary to powinniśmy odpowiedzialnie zgłosić do klubu postulat żeby zwiększyli cenę wejściówki na sektor B, tak żeby w razie kar było to pokryte z nadwyżki z biletów i to w tej sytuacji byłoby sprawiedliwe… jeżeli kogoś nie stać to niech nie robi dymu, a jak stać to trzeba zapłacić, wkońcu to nasz ukochany klub.

 5. Zamknięcie stadionu to nic.
  Nieoficjalnie właśnie w ten weekend na meczu miała pojawić się cała śmietanka z LG, tęczowy Jacek i inne wątpliwe, znamienite osobniki świata polityki i ogłosić że LG zostaje sponsorem tytularnym stadionu.
  Ciekawe co teraz.

 6. Pamietam jak kibice WKS pojechali do Lubina uczyć miejscowych dopingu . Latało konfetti . Wiocha. Oglądałem jeszcze raz filmik dzieiencio minutowy z pokazu fajerwerków stadionu Slaska. Komuś pomylił sie Nowy Rok z meczem. Pozdrawiam decyzyjnych Sutryka z trybuny górnej .

 7. Nie chcę nikogo bronić, na kogo wniosek wojewoda zamknął stadion? I tu nie ma znaczenia z jakiej partii wojewoda. Środowisko kibicowskie nie robi nic ,z ustawą o zgromadzeniach, wiecie kto to wprowadził i nowej ustawie PZPN o zamykaniu stadionów. Na zachodzie nie ma takich cyrków z wejściem na stadion i policja nie ma nic do tego oni są przecież między innymi do tego. A ci co teraz wypowiadają się, że fajerwerki złe, że przeklinanie złe, nie kultularne proponuje Iść do teatru, poczytać Tokarczuk, podotykać się…Z Sutrykiem. I tu wychodzi zlewaczenie publiki, cicho bo zamkną stadion, tak się nie robi na zachodzie, a ja was pytam się facetów macie jaja? Czy wydmuszki, lewactwo tłumi emocje zakazuje, śpiewów, walk, a testosteron macie panowie? Nie walczcie z naturą. A ci co piszą w slasknecie no właśnie, grzeczni chłopcy wychowani na Barcelonie z popcornem w rękach.

  1. Oprócz testosteronu trzeba też mieć choć odrobinę mózgu. Trwa wojna ideologiczna, a „kumaci” sami strzelają sobie w kolano dając pretekst do zastosowania odpowiedzialności zbiorowej. To nie pierwszy raz, kiedy w Polsce stadion jest zamykany i można się było spodziewać jak to się skończy. Dla mnie nie było nic ciekawego w odpalaniu fajerwerków jeden za drugim, ale masz rację, to kwestia gustu. Oprawa z racami zwykle kończyła się karą finansową, a kilkunastominutowe strzelanie fajerwerkami to już grubsza sprawa. I kto na tym stracił? Oczywiście klub. Ale to Ciebie kolego chyba najmniej interesuje.

  2. Te fajerwerki na meczu z Legią były, delikatnie mówiąc, nietrafione. Wiem, wiem, trzeba było się pokazać na tle gości w siedzących w sektorze X. No słabo to wyszło. Legioniści wypadli kibicowsko lepiej, a my mamy zamknięty stadion. Ktoś nie pomyślał. Teraz można sobie gdybać, ilu to widzów by przyszło na mecz z Amicą. Raczej bym się nie przeliczył twierdząc, że jakieś min. 15 tys. No to teraz jest wymierna strata dla klubu przez niesprzedane bilety, reklamy, itd. Nie lepiej było zrobić tę kanonadę właśnie na meczu z Amicą, ostatnim w tym roku na naszym stadionie? Nałożona kara obowiązywałaby dopiero w przyszłym roku, bo to, że takowa będzie to nawet dziecko by się spodziewało.

 8. Jak czytam niektóre wpisy to widać co się udało lewactwu i innym pierdołom pozmieniać w mentalności ludzi. Wśród czytelników Fana komentarze przeciwko oprawie i żale, że ochrona naszych Ultrasów nie wyłapała. Już się niektórym w głowie powaliło i nie rozróżniają tej strony od sekcji komentarzy Głosu Tel Avivu. Pod względem estetyki może ktoś woli kartoniady itp. ale co to ma do rzeczy, zrobili coś ciekawego a płaczki ujadają na nich nie widząc że d…jebca z ratusza razem z wojewodą od pobożnych socjalistów rozgrywają sobie nami partie szachów.

  Klub kierowany przez ludzi Sutryka zaczyna licytacje „”Zamknąć na nasz wniosek trybunę B” plus grzanie do posrania tematu przez lokalną redakcje gazety robotniczej dziś Wrocławskiej oraz Głosu Tel Avivu.
  Pisowski pajac mówi podbijam „zamykamy cały stadion”. No i tyle z meczu.

  Sutryk wie gdzie może uderzyć w środowisko narodowe i kibicowskie. Jak masz własny biznes albo pracujesz gdzieś gdzie nie ma to żadnych konotacji z miastem to może Tobie skoczyć. Ale wie że 80 procent środowiska kibicowskiego – w rozumieniu fanatyków – to są jego wrogowie ideologiczni. Dlatego teraz nastąpi okres walki i próby wymiany widowni na Śląsku.

  Tylko silne środowisko posiadające swoją reprezentacje polityczną na szczeblu lokalnym – radny miasta – może się oprzeć takim chorym gierkom. Myśleć, działać szykować się na wybory samorzadowe. Zaświadczenie o możliwości głosowania poza własną komisją i 3 tysiące kibiców w jednym okęgu i mamy 1 mandat radnego. Druga taka grupa i mamy drugi. Moim zdaniem jest szansa na 3 mandaty do rady miasta. Można rozważać współprace np z Konfederacją. Ogólnie to trzeba myśleć o wygryzieniu tęczowego Jacka.

  1. @wilq102
   Zejdź w tym momencie z władz klubu. Prośba o „samoukaranie” i zamknięcie Oporowskiej była próbą minimalizowania strat. Skoro wiadomo, że blond cherubinek na stanowisku wojewody, na wniosek policji aż przebiera nóżkami, żeby zamknąć cały stadion, trzeba próbować minimalizować straty.
   Teraz porównaj dwie opcje:
   1) aktualną – czyli zamknięcie dla kibiców całego stadionu
   2) ewentualną, na wniosek Śląska, – czyli zamknięcie B
   Co byś stracił w opcji nr 2? Że musiałbyś usiąść na D?
   Pomyśl chwilę, zanim zaczniesz kogoś ( zbyt ) surowo oceniać. Jest za co jechać po Zarządzie, ale w tej sytuacji próbowali uratować, co się da.
   Zamknięta B na mecz z Amiką? Ok, Ale pozostaje 30 tysięcy wolnych miejsc na innych sektorach. Jak Ci to wychodzi pragmatycznie i finansowo?
   Dalej jedziesz po Klubie za autodonos?

  2. Oczywiście, jakbyśmy jeszcze wydali Policji imiona nazwiska ksywy to już w ogóle dostalibyśmy medal z ziemniaka. Klub powinien walczyć z bezpodstawnym zamknięciem stadionu, odwoływać się od tego a nie profilaktycznie samemu przyznawać się do tego że takie przesłanki były. Skoro klub mówi – „zjebaliśmy to nas ukarajcie klub tylko tak łagodnie.” To odpowiedź Policji/Wojewody brzmi – „Już przyznaliście że zjebaliście to ten etap mamy za sobą a od ustalania kar jesteśmy my”.

   Klub winien wskazywać, że nie doszło do zagrożenia życia i zdrowia i to była zwykła oprawa. Czy nie pamiętacie że przez 5 minut wszyscy piłkarze oglądali fajerwerki a na 30 sekund przed ich końcem sędzia ściągnął towarzystwo do szatni.

   Jak zamkną sektor za przekleństwa to prewencyjnie wprowadzamy okrzyk „Motyla noga” i wnosimy o klęczenie na grochu dla co drugiego żartownisia co powie słowo ku**a.

   To są jakieś żarty według mnie. Sami przesuwamy granicę a niedużo już marginesu swobody zostało.

  3. Jeszcze kończąc temat przypominam że to bardzo przypomina tak zwane gotowanie żaby. Temperaturę podnosi się stopniowo bo żaba z wrzątku wyskoczy. A tak spokojnie się da ugotować nie zauważając stopniowego podnoszenia temperatury. Inna nazwa to metoda salami tu cytat: „Taktyka salami (węg. Szalámitaktika) – określenie praktyki stopniowego eliminowania (krok po kroku) przedstawicielstwa partii demokratycznych oraz przejęcia władzy przez komunistów w państwach zajętych podczas II wojny światowej przez Armię Czerwoną i znajdujących się odtąd w strefie wpływów ZSRR”.

   Już sami jesteśmy gotowi na autocenzurę. Zaraz stwierdzimy, że świeczki są złe a achtungi hałasują nieładnie. Potem, że flagi i machajki to w sumie zasłaniają. Oczywiście każdy w nowej koszulce Against Modern Football.

  4. @@wilq102
   Błagam, zamknijmy temat.
   Miej jaja Chłopie.
   Są przepisy o/przeciwko piro
   jak zrobiliśmy coś, co z nimi koliduje, to, proszę Cię, nie mazgaj się. I tyle w temacie,
   Czy to słuszne? Oczywiście, że nie, ale nie skamlaj, żeby nie było żenuła…

  5. @Chlopek_Roztropek Powiedź kto się mazgai? Nie znam przepisów gdzie piro równa się zamknięty stadion. Nie ma takiego automatyzmu. Zobacz sobie ustawę o bezpieczeństwie imprez masowych. Ja stoję na stanowisku że samodenuncjacja to błąd. Ty twierdzisz że super pomysł. O efektach walki z zakazem się nie dowiemy bo nikt nie próbował. O tym, że i tak zamknięto stadion po samopodpierdolce wiemy i taka opcje życie już zweryfikowało.

   Raczej jako skamlenie odbieram poparcie dla walki z własnymi kibicami w imię mitycznego „ratowania co się da”. Po chuju fest uratowali.

 9. Z jakiej partii jest wojewoda? Bo nie pamiętałam… A tak na poważnie. Jak pisałem kiedyś, jak się zachwycaliście tym jak to będzie kiedy PiS będzie rządził i jak to wówczas będzie wyglądała współpraca z kibicami to żal było to czytać. Macie swoich ludzi z PiS na stanowiskach. Kto jeszcze kiedyś zamkną stadion? Który Wojewoda. Żenada!
  Inną sprawą jest fakt, że zamknięty stadion to wina tylko kilku „osobników”, którzy przywłaszczyli sobie albo tak myślą, że sobie przywłaszczyli
  Śląsk Wrocław i nie widzą, że po pierwsze nikt tych żenujących fajerwerków nie chciał oglądać i po drugie lepiej było ich nie odpalać bo na tle Legii to co zostało zrobione, odpalone nawet nie pasowało do słowa oprawa. Lepiej było nie robić nic. A tak obnażyło się coś co ktoś nazywa pokazem, czegoś czego nikt nie chciał chyba pokazać na tle faktycznej oprawy. Paradoksalnie te właśnie fajerwerki pokazały jak daleko niektórym do profesjonalnych opraw czy dobrze wyglądającej kartoniady.

  1. 1. Mógłbyś przypomnieć kto się zachwycał, bo być może chodzi Ci o jakiś wpis w komentarzu, bo na pewno nie w artykule.
   2. Może i fajerwerki to nie był najlepszy pomysł, ale określenie „nikt tych żenujących fajerwerków nie chciał oglądać” jest cokolwiek mijające się z prawdą. Wszyscy się na nie patrzyli, przy czym stopień zainteresowania był dość spory.

  2. Po kolei: nie będę przytaczał fragmentów tekstów czy komentarzy jakie były wpisywane a dot przekonania, że za PiS to będzie super hiper układ z kibicami. Ale jeśli twierdzisz, że tak nie było to jest to nieprawda. Było tak. Nawet pojawiały się wpisy jak to Policja od pewnego czasu inaczej niż kiedyś reaguje na tego typu i inne kibicowsko-patriotyczne działanie. I do czasu aż, kibice nie zorientowali się, że żadnej pomocy ze strony władz nie ma i nie będzie i że to wszystko to czysta hipokryzja i obłuda a w szczególności jak między innymi rządzący zaczęli łamać tak ważne zasady i ideały dogadując się za placami po kryjomu w USA w sprawie dot żydów. I tu chciałbym skończyć polemikę albowiem nie mam na myśli nikogo przekonywać, że białe jest białe a czarne jest czarne. Było tak i już. Tak jak teraz jest wsparcie dla Konfederacji. Po drugie, owszem na fajerwerki faktycznie wszyscy się patrzyli ale ludzie mają naturę np patrzyć się np na garbatego, karłowatego, wysokiego, grubego, ładnego i brzydkiego człowieka czyli na coś kogoś czy coś czego nie ma na codzień, co jest niepospolite i niecodzienne. Fajerwerki są czymś niecodziennym i z tego punktu wiedzenia to tak racja, ludzie patrzyli na fajerwerki. Ale jak dobrze wiesz, nie o to w tym wpisie chodziło, a głównie o to, że to co było w porównaniu do oprawy Legii, którą zrobili ich kibice na stadionie przyjezdnym to jest żenada. I to w dosłownym tego słowa znaczeniu. Po pierwsze dla tego, że nie wymaga żadnej inwencji twórczej ani intelektualnej o logistycznej na trybunach nie wspomnę, ponieważ fajerwerki się kupuje, przemyca i odpala. I po drugie bo było to coś w stylu dobitnie – przyjechała baba z ładnymi cyckami do obcego domu, po kryjomu rozebrała się w sypialni cudzego męża, pokazała swoje walory w pięknym nowy ekstra staniku i pojechała. Na co żona męża, nie chciała być jej dłużna i pokazała swoje cycki, które w tym wypadku są fajerwerkami, ubrane w podstarzały na szybko założony i niemodny stanik. Tylko tyle i aż tyle. I wiem, że wiesz o czym mówię. Tak więc przepraszam za dobitność ale tak to wyglądało.

  3. To,że psiarnia inaczej zaczęła reagować na różne wydarzenia jest faktem, co do którego nawet chyba sam nie masz wątpliwości. Ale o świetlnej przyszłości nikt to nie mówił. Jeśli twierdzisz, że było inaczej – czekam na linki.
   Druga część wypowiedzi- trochę się uśmiałem.
   RZ

   PS http://fanatik.ogicom.pl/archiwa/7586

  4. Nie wiem o co z tym chodzi, że niektórzy mają problem do chłopaków z trybuny B…, zwłaszcza na śląsknecie,
   Normalne jakbym komentarze na GW czytał….
   Oprawa Śląska extra rakiety w połączeniu z racami i strobo dały niezły efekt, wizualnie na fotkach super trybuna wyglądała,
   Legia również pomysłowo a – przerwa techniczna – kapitalny pomysł,
   Doping niestety jak zawsze kuleje..
   Duża wina chyba jednak prowadzącego…
   A wojewoda i jego śmieszna decyzja, potwierdza w która stronę PiS skręca,
   Pamiętając o wydarzeniach z 11 listopada.

  5. @redakcja
   przed wyborami stawialiście na PiS i mocno się zachwycaliście tą partią. Było o tym dużo w samych artykułach jak i w komentarzach. Potwierdzam i mam na to dowód. Zresztą wystarczy się cofnąć do artykułów z tamtego czasu i sobie poczytać.

  6. „którzy przywłaszczyli sobie albo tak myślą, że sobie przywłaszczyli
   Śląsk Wrocław” – Tym wpisem zupełnie się zdyskredytowałeś, chyba świat kibicowski jest ci zupełnie obcy. W każdym kraju świata, w każdym klubie piłkarskim (i nie tylko) są osoby decyzyjne (jak w armii) i one podejmują decyzję, z którą reszta czy chce, czy nie musi się zgodzić, a nawet, jak się nie zgadza, to i tak było, jest, będzie tak, jak zadecydują osoby stojące najwyżej w hierarchii danej grupy. Dziwne, że jeszcze po tylu latach pojawiają się, co do tego jakieś wątpliwości. Chcesz to zmienić, zaangażuj się, znajdź się w grupie kumatych, awansuj do ścisłego grona osób decyzyjnych (zwłaszcza, że co jakiś czas „młodzi” zastępują „starych”), a potem próbuj wprowadzać lepszy (Twoim zdaniem) model kibicowania, dopingu, organizacji opraw itd. Powodzenia (na prawdę szczerze, bo może masz w sobie to coś, aby zbudować silny i liczący się w Polsce ruch kibicowski związany ze Śląskiem Wrocław), raz jeszcze powodzenia – rób coś, a nie jęcz tylko.

  7. @redakcja
   Wlaśnie m.in. o ten wpis mi chodziło. Wychodzi z niego ewidentny zachwyt skierowany do PiSu. I to jest odpowiedź do punktu 1ego, w którym padło pytanie o przypomnienie kto się tak zachwycał tym PiSem. No kto? Redakcja!

 10. Skoro zatrzymani za wnoszenie piro to Legioniści to czy nie dostaną zakazu wyjazdowego w ramach odpowiedzialności zbiorowej w końcu też odpalali pirotechnikę.

 11. Przed nami smutna sobota, idę na kosza dla odmiany. Śląsk gra o 14.30 w Orbiciei.

  Nie pamietam zamkniętego stadionu, kojarzę jakiś mecz kiedy kibice stali nie na pafawagu tylko przed bramą wejściową, ale kiedy to było? Jest tu jakiś kronikarz?

 12. Niech się jakiś kronikarz wypowie, czy to nie jest przypadkiem pierwsze zamknięcie obiektu z szeregu których wybudowano i przerobiono na Euro 2012? W kwestii formalnej, czy można prawnie ominąć takowy zakaz rozgrywając mecz na innym stadionie?

  1. 1. Kiedyś stadion Amiki zamknięty został i to nie na jeden mecz. 2. Licencję dostaliśmy na granie na Miejskim. Stadion do gry może być zgłoszony chyba tylko jeden i nie może być zmieniony w trakcie rozgrywek, a Oporowska i tak na pewno nie była badana pod kątem infrastrukturalnym.

 13. Mecz był o 17:30, ja na stadion na sektor B wchodziłem gdzieś o 16:45 i na bramkach były mega tłumy. Nikt nie był sprawdzany, można było wnieść np. bombę. Tutaj firma ochroniarska powinna za to beknąć ale że ci są na dobrym układzie z miastem to rozejdzie się po kościach. Zawsze tak jest przy meczach z dużą frekwencją. Przypomniał mi sié jeden z Finałòw Pucharu Polski gdzie rudemu bońkowi sprawdzali samochòd a póżniej Cracovia strzelała z rakietnic. Jeżeli ochroniarki nie potrafią tego ogarnąć to niech się za to nie zabierają. Uważam że to wina ochrony!!!

 14. Drodzy

  To nie jest odpowiedzialność zbiorowa jak niektórzy z Was uważają tylko kara dla organizatora za niedopełnienie obowiązków w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa na stadionie.

  Zwykle fajerwerki nie sprawiają aż tak dużego zagrożenia poza tym ładnie wyglądają (np L na ostatnim meczu), ale są zakazane więc przeważnie kończy się karą finansową ku uciesze Ekstraklasy czy tam PZPNU. Natomiast strzelanie fajerwerkami po dachu , po telebimie a czasami nad głowami ludzi z B i C to był dramat, to nawet nie było ładne

 15. Uważa, że ludziom którzy wymyślili i zorganizowali taki pokaz nie zależy na wielkim Śląsku w jakiejkolwiek innej kategorii niż liga chuliganów, szkoda, bo prawdziwy kibic Ślaska powinien chcieć aby na każdym meczu był pełny stadion i aby grać z coraz trudniejszymi zespołami w pucharach itp.Bez wielkiej publiki klub nie będzie wielki, sami tzw szalikowcy nie wystarczą aby wypełnić trybuny. A takim zachowaniem jak niedzielne odstraszamy szerszą publikę.

  Rozumiem argumenty, że te osoby pewnie jako jedyne były na meczu w Czarnowąsach albo że bez nich nie byłoby dopingu ale chyba są jakieś granice?

 16. No bo w zoo zwierzaki popałniają samobójstwa.A prezydent z kotkiem do psychiatry teraz będzie musiał chodzić po tej kanonadzie.Żabki się z pod obwodnicy wyprowadzą.Na poważnie fajny koment w necie- Proszę podać ilość zabitych,rannych poturbowanych.

  1. Kost po sylwestrze będziesz słyszał o pourywanych rękach i palcach.Podaj przykład czy kiedykolwiek na meczu coś się komuś stało od rac.

  2. No toś wygrzebał.Tylko z filmiku jakoś nie wynika.Achtungi były maglowane na fanie i powiem Tobie tak.Bezpieczniej się czuje koło ultrasa z racą niż jakiegoś kretyna w tłumie co rzuca to pod nogi na różnych imprezach i to jeszcze z przyczajki.

  3. Ja mam tylko nadzieję, że ci, co teraz tak płaczą, piszą o przerażonych dzieciach, to będą potrafili dopilnować swoje dzieci na ulicach i w parkach wrocławskich, gdy w czasie świątecznym i noworocznym będą biegały z wszelkiego rodzaju piro i będą rzucać gdzie popadnie – to dopiero koty, psy, ptaki z przerażenia uciekają, o zwykłych ludziach, którym wrzucają pod samochody nie wspomnę. Bilans wypadków na stadionach jest prawie zerowy, ale bilans w mieście – pourywane palce, spalone samochody (w 2017 zapalił się od racy, która wpadła pod oponę na parkingu samochód mojego kolegi i 2 inne spłonęły doszczętnie), oparzenia, itd. i itp. Mam nadzieję, że z tą samą surowością nie będą pozwalać dzieciom (bo się boją, bo się przestraszą) i sami także nie będą odpalać, a nawet równie ochoczo zawiadamiać będą wojewodów, policję, straż i… kogo tam jeszcze mogą. Bo przecież prawo należy przestrzegać i nie pozwalać na debilizm, prawda ?

 17. W jednym komentarzu do tego artykułu i poprzedniego. Taka mała dygresja (w tle zamkniętego stadionu po fajerwerkach), tak do przemyślenia dla tych, którzy są oburzeni i płaczą nad rozlanym mlekiem. Kasa na kary za widowisko, czy kasa wydawana z miasta na Śląsk Wrocław, to pikuś… Nawet łamanie prawa przez nas, złych „kiboli”, to przy tym pikuś. Tu macie prawdziwą patologię, bandytyzm, korupcję, niegospodarność i łamanie prawa, a nie u fanatycznych kibiców, którzy okrasili dramat piłkarski efektami specjalnymi, aby zabawić liczną publikę – https://gazetawroclawska.pl/pracownicy-ratusza-doniesli-do-prokuratury-na-jacka-sutryka-chodzi-o-bajonskie-nagrody-i-blokowanie-negocjacji/ar/c1-14645387
  Miliony to Sutry wydaje dla siebie (urodziny za 61 tys zł, premie dla siebie na kwotę 200 tys zł) oraz swoich sługusów – teraz powinni „prawdziwi kibice, a nie kibole” biadolić, ile to by dróg zbudowano, ile przedszkoli, ile chodników wyremontowano, zamiast na klub dawać…o sorry, tym razem nie na klub, tylko sobie przyznali nagrody, aby nie nazwać czynu po imieniu – ukradli środki publiczne ze skarbu państwa. Oni nigdy nie sprzedadzą Śląska Wrocław i nie szukają właściciela, bo kto by oddał dojną krowę, firmę dla przekrętów i wzbogacania się miernych urzędasów (nie od dziś wiadomo, że jak ktoś się na niczym nie zna, to mianuje się go ministrem sportu lub kultury). Obudźcie się Wrocławianie, nie walczcie ze Śląskiem Wrocław i jego wiernymi kibicami (bo to wasz najmniejszy problem), ale walczcie ze złodziejami i prawdziwymi bandytami z POPiSu, którzy gnębią Polaków, stanowią prawo dobre tylko dla nich. „Gdy król jest zdrajcą, to Naród ma prawo wypowiedzieć mu posłuszeństwo. Gdy prawo jest złe, to należy je ignorować” – poszukajcie kto wypowiedział te słowa, pomogę, że na pewno nie Tokarczuk ekspertka od fikcji historycznej, sponsorowana przez środowisko antypolskie i światowe lewactwo. Pamiętajcie, że dla Tokarczuk zmieniono prawo i nie zapłaciła podatku od nagrody, a inni wybitni nobliści zapłacili podatek, a nagrodę przekazali na cele charytatywne, w takich chwilach poznaje się prawdziwe oblicze człowieka. Teraz pomyślcie kto jest wrogiem i nie dajcie się zmanipulować !!! Co do zamknięcia stadionu, to moje skromne zdanie brzmi, że i tak po wyniku z meczu Śląsk: poLegła, na stadion przyszłoby max. 5-8 tys., Pan Prezes teraz będzie mógł wszem i wobec ogłosić, że byłoby kolejne 30 tys., ale przez nas nie będzie (i kto mu udowodni tanią propagandę). Zamknięty stadion na ten mecz, to jeszcze nie problem, ale za tym kryje się plan, dalszych działań, których końcowy cel – tęczowe trybuny i kontrola opraw na młynie (choć co do treści opraw, to chyba już od dawna miasto ma na nie wpływ i raczej głos trybuny i „ludu kibicowskiego” dawno już przestał być niezależny i wolny, a stał się „dupowlazły”, a na pewno „asekuracyjny i modnie apolityczny”).

  1. @Rysiek Nie zrozumiałeś, my – kibole – jesteśmy wygodnym wrogiem, jak kiedyś tzw. reakcyjne podziemie, które wyciąga rękę na pracujący lud robotniczy. Dziś my kibole zagrażamy liberalnemu ludowi pracującemu, który chce „kulturalnej tęczowej” rozrywki, cieszą się z rządów Sutrykomanów i nie widzą, jak ci ich patologicznie okradają, oszukują, gwałcą ideowo i politycznie. Tak, my nie jesteśmy aniołkami, nasze środowisko jest specyficzne, ale my nie udajemy kogoś innego, nie wpływamy na losy setek tysięcy. Stanowimy specyficzną subkulturę (niewiele bardziej szaloną od klubu golfistów), my mamy swoje zasady i honor, a nasi adwersarze to zwykłe skundlone szumowiny, które na mocy Konstytucji z 1935 r. powinny zostać skazane za zdradę Ojczyzny i działanie na szkodę Narodu Polskiego. Już niedługo wielu się oczy otworzą i zrozumieją, że POPiS niewiele się różni od PZPR (Ze wszystkimi jej wewnętrznymi frakcjami, wzajemnie się zwalczającymi. Czyż POPiS, to nie podzielone, frakcyjne PC – Porozumienie Centrum, które szybko obaliło rząd Olszewskiego, chcący dekomunizacji i rozliczenia czerwonej hołoty, upier…lenia korupcjogennych schematów i prawa, które tak dobrze pamiętają i dziś odbudowują pod przykrywką pseudo-prawicy lub pseudo-liberałów lub pseudo-lewicy (w rzeczywistości to wszystko komuchy, syjoniści, lewacy którzy uniknęli czystki sowieckiej i wymyślili sobie chlew dla siebie pod nazwą realnego socjalizmu, a dziś zwany POPiS wraz z pomniejszymi frakcjami) towarzysze postkomuniści z PO, PiS, SLD, PSL, Nowoczesnej, itd.). Nas już nie nabiorą na wybory prezydenta lub rządu raz POPiS, raz PiSPO… Dlatego z nami walczą i jesteśmy wrogiem numer jeden mas pracujących wsi i miast Lewackiego Kibucu Polin.

 18. Wojewoda zamknął Stadion Miejski !
  Bilety już sprzedane !
  Do Włodarzy WKS ŚLĄSKA WROCŁAW !
  Spotkanie Śląsk- Amika, 14.12.2019 na OPOROWSKIEJ !…

  Mł…..ŚWO !

 19. Mamy wolne? Jak nie wpuszczali na Oporowska to doping był z górki pafawag
  Żadne wolne! Nasz doping w kilka tyś na Lotniczej to byłoby coś! Wooojnaaa

  1. Popieram oddolną inicjatywę – doping z „łączki” pomiędzy Ślęzą, a ul. Pilczycką – bok stadionu wejścia od ul. Królewieckiej. Jesteśmy zawsze tam, gdzie Nasz Śląsk Wrocław gra !!! Ta decyzja o zamknięciu stadionu, to powolny standard i zmiany – POPiS już nie potrzebuje wyborców – PiS ukrycie-lewicowy zaczyna walkę z prawicowym środowiskiem kibicowskim, które jest nieprzekupne (w większości), niezależne, samodzielne, wolne i co dla nich najgorsze świadome prawdziwej twarzy władzy. Zaczęli walkę z pokoleniem antypostkomunistycznym, pokoleniem antyokragłostołowych zdrad, antymagdalenkowych układów, z pokoleniem bezkompromisowym, neosolidarności walczącej, z pokoleniem wnuków Żołnierzy Wyklętych, z pokoleniem pamiętającym jak obecni pseudo prawicowi politycy wymachiwali swoimi czerwonymi krawatami i legitymacjami PZPR, pokoleniem obudzonym ze snu o drugiej Irlandii… PO kradło i oszukiwało, zdradzało, a teraz PiS kradnie, oszukuje, zdradza… jedni dorównali drugim – bo świnia w chlewie pozostanie świnią niezależnie od rasy. Wojna – jest wojna o zachowanie niezależności ruchu kibicowskiego, o kształt i przyszłość Ojczyzny Rzeczpospolitej Polskiej. Powinniśmy okazać obywatelskie nieposłuszeństwo, odwagę i środkowy palec władzy samorządowej kierowanej na sznurku przez POPiS – zgromadzić się pod stadionem, prowadzić doping oraz oprawę – Patologia jest w urzędach, a nie na stadionach –

 20. Do Redakcja
  „Nie muszą również wydawać peniędzy na bilety i dojazdy”.
  Ja już wydałem…
  Urlop w robocie też już zdążyłem zaplanować…
  Oj, posypią się odszkodowania, posypią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *