Nobel dla Wrocławia

 Początek grudnia to ważna czas łączący Nobla z Wrocławiem.
10 XII w 2019 roku władze Wrocławia fetowały przyznanie w Sztokholmie nagrody Nobla. Jaki noblista, taka feta. Noblistka z mopem na głowie spotkała się z „szwedzkimi” dziećmi Afrykanów, Mongołów, Arabów i stwierdziła, że „jest jej wstyd za Polskę, gdyż nie przyjęła uchodźców“, czym mówiąca te słowa właścicielka mopa udowodniła, że nie ma pojęcia jak bardzo antyimigranckie nastroje panują obecnie w szwedzkich domach. Szwedzkich, nie afro-szwedzkich.
9 grudnia to dla wrocławskiego Nobla bardzo ważna data. Otóż 9 grudnia i Wrocław to dzień i miejsce urodzin noblisty. Poważnego noblisty. Nie takiego, który dostał nagrodę za antypolskie wypociny, lecz z uwagi na wiedzę i jej skuteczne wykorzystanie. Urodzony w naszym mieście Fritz Haber został uhonorowany nagrodą Nobla w 1918 roku z chemii. Był bardzo dobrym chemikiem, wynalazł Cyklon B. I na dodatek był żydem.
Początek grudnia to ważny czas łączący Nobla z Wrocławiem.
Roman Zieliński, SW WKS, fot.demotywatory.pl

https://sklepkibol.pl/pl/p/Bluza-Rotmistrz-Pilecki/186
Zajrzyj na sklepkibol.pl

komentarzy: 7

  1. pokojowy<literatura<ekonomia<nauki ścisłe; co by jednak nie mówić i jakby nie deprecjonować znaczenia tego z literatury, to jest to bardzo prestiżowa nagroda. Osobiście chętnie bym przytulił nawet i tego pokojowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *