„Nie możesz przegrać”

 – Z pozycji naczelnego szydercy nie możesz przegrać. Albo będziesz darł łacha z naszych skórokopów, jak przegrają z Wisłą Płock, bo przegrali. Ale jak wygrają, to będziesz się nabijał z Wisły Płock. Zobacz w jakim składzie zagrali w Pucharze Polski ze Stomilem. – podpowiedział kolega Andrzej.
Sprawdziłem. Faktycznie, ktoś w Płocku powielił numer a’la Śląsk w Łodzi z Widzewem.
Skład wyjściowy Wisły Płock w ostatnim meczu ligowym z Jagiellonią Białystok 27 X:
Dahne, Stefańczyk, Rzeźniczak, Uryga, Michalski, Sahiti, Rasak, Furman, Szwoch, Tomasik, Ricardinho.
Skład wyjściowy Wisły Płock w meczu 1/16 PP ze Stomilem w Olsztynie 31 X:
Wrąbel, Stępiński, Marcjanik, Fojut, Garcia, Kwietniewski, Sielewski, Ambrosiewicz, Zawada, Merabaszwili, Kuświk.
Dwie dokładnie inne jedenastki. Na razie dorobkiem tego myślenia w Płocku jest odpadnięcie z Pucharu Polski.
Faktycznie, co się w poniedziałek nie wydarzy, to szydera jest u nas zapewniona już teraz.
Roman Zieliński, fot. SO – Fani Wisły Płock we Wrocławiu w maju 2019, gdy przybyli do Wrocławia w 169. Statystyki wyjazdowe meczów Śląska w sezonie 1018/19 znajdziecie tutaj: http://fanatik.ogicom.pl/archiwa/11198

https://sklepkibol.pl/pl/p/kurtka-harrington-WKS-Slask/143
Zajrzyj na sklepkibol.pl

komentarzy: 14

 1. Płock zagra bez jednego ważnego grajka – Rzeźniczaka. Wykryto u niego zapalenie opon mózgowych. Szkoda chłopa tak czysto po ludzku, ale defensywa Wisły będzie mocno osłabiona. Ale wiadomo, najważniejsze to szukać mocnych stron na własnym podwórku, a nie oglądać się na przeciwnika. Chociaż akurat na Furmana, to należy zwrócić baczna uwagę i go po prostu zneutralizować. Jest głównym reżyserem gry Płocczan. Nie dać mu swobodnie rozgrywać i nie prokurować fauli od 30-40 m od własnej bramki , unikać również rzutów rożnych. Koleżka ma dobry plasowany wrzut piłki na pole karne. Myślę, że to oczywiste i nasze orły i trener wiedzą to doskonale. Ważne, żeby przełożyli to na rzeczywistość boiskową.

 2. Każda seria musi się kiedyś skończyć i dzisiaj mamy dwie ważne serie:
  1) Śląsk od bardzo dawna nie przegrał u Siebie.
  2) Wisła P. ma 6 zwycięstw z rzędu

  Rozum – biorąc pod uwagę absurdy ekstraklasy i poniedziałkowy termin, obstawiam, że będzie remis po grze, która na długo zapadnie w naszych sercach i głowach.
  Serduszko – podpowiada 1:0 dla Śląska.

  1. Legia na Widzewie i Legia w Gdyni – w podstawowym składzie 9 tych samych zawodników. Różnica to bramkarz (Cierzniak – Majecki) oraz jeden zawodnik z pola (Karbownik – Rocha).
   Efekt? Przeszli Widzew, spuścili z nich powietrze (dziś Widzew przegrał u siebie z Resovią), zdobyli 3 punkty w Gdyni (nie widziałem meczu, podobno najlepszym zawodnikiem Legii był sędzia, ale mecz z Widzewem na to wpływu raczej nie miał) i Legia na przynajmniej do jutra wysforowała się na szczyt tabeli.
   RZ

  2. Normalnym jest granie na tak wczesnym etapie zmiennikami. Liverpool wygrał z Arsenalem po karnych kompletnie drugą jedenastką. Czy z Widzewa zeszło powietrze to nie wiem, natomiast można być pewnym że zajechali się meczem z Legią. U nas wyszło jak wyszło, rozwiązań było kilka a niestety zostało przyjęte te które się nie sprawdziło. Po co to gdybanie?

  1. Z tego co zrelacjonował nasz koleżka z Nowej Rudy, Górnik Wałbrzych był obecny na sobotnim meczu Piast Nowa Ruda – Polonia Świdnica. Kibiców gości – 2 autobusy. W przerwie miejscowi próbowali wykręcić awanturę wybiegając na boisko w kierunku fanów gości, lecz zwiększone siły milicyjne nie dopuściły do starcia. Po całej akcji mundurowi wbiegli w sektor miejscowych. W efekcie taj „dodatkowej interwencji” dwie osoby zatrzymane, jedna z Nowej Rudy, druga z regionu Kotliny Kłodzkiej. Relacja P-NR.
   RZ

  2. Źle się dzieje w Biedaszybach – kolejna ich zgoda z Gwardią Koszalin też poszła do śmieci. Zostały im tylko zgody z Zawiszą, Tychami i Polonią Świdnica

  3. Tak , wg kumaterii z k.net Zawisza ich bardzo mocno wspiera szczególnie w temacie H a reszta to w ich opinii zgody papierowe lub pijackie. Niech ktoś potwierdzi jak jest naprawdę.

  4. XYZ- racja, czasem jakieś suche info, które tam podają okazuje się prawdą, ale ogólnie poziom merytoryczny to dno. Dopytuję o Zawiszę, bo chyba ostatni mecz gdzie wsparli Górnika to spotkanie z rezerwami na Oporowskiej a ta gimbaza z k.net próbuje wcisnąć, że bydgoszczanie wspierają ich mocno w temacie H.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *