Powrót do nacjonalizmu

 Mądre głowy w PiS-ie zauważyły, że tracą elektorat z prawej strony sceny politycznej. Przedsiębiorcy są już nie do „odzyskania”, bowiem PiS jest partią socjalną, a „4 tysiące minimalnej pensji” otworzyło oczy drobnym przedsiębiorcom, ale także sporej części pracowników niewielkich firm. Zatem wolnorynkowców PiS spisał już na straty. Pewnie dalej pisowscy propagandyści będą tłuc bajki o „ruskich onucach” i „putinowskich trolach” by ich zohydzić, ale na to nabierze się tylko pisowski beton, czyli ci, którzy i tak będą uwielbiać naczelnika nawet gdy ten już będzie tonął.
Od dłuższego czasu PiS próbuje ratować dla siebie elektorat narodowy. Stąd wziął się „transfer” Andruszkiewicza, ale mamy też telewizyjny zalew twarzą Mariana Kowalskiego.
Na Kowalskiego nawet bym się dał nabrać, ale na początku roku 2016 pofatygowałem się na spotkanie z nim. Wówczas był NarodowcemRP. I dopóki gadał, wszystko wyglądało sensownie. Niestety, po pogawędce przyszedł czas na pytania od zgromadzonej publiki. Tu Marian poległ. Poległ doszczętnie. Wyszło na to, że Marian chce, by wszyscy się organizowali, a jak już się zorganizują, będą mieli struktury, lokale, sieć kontaktów, to niech się do Mariana zgłaszają. On wtedy wszystko pobłogosławi i łaskawie weźmie pod swoje skrzydełka.
Taki miał cwany plan. „Wy się narobicie, cycki po ordery wypnę ja.”
Na dodatek stawiał warunki.
Ruch Narodowy – broń Panie Boże
NOP – no, nie są źli, ale nie.
Młodzież Wszechpolska – dzieci to nie jest to, co nam jest najpotrzebniejsze.
ONR – oni też nie, chociaż ich trochę lubię.
I tak o wszystkich stowarzyszeniach, partyjkach, organizacjach czy poszczególnych ludziach (miałem zadać pytanie o jego stosunek do Grzegorza Brauna, ale widząc, że mam do czynienia z politycznym hochsztaplerem dałem sobie spokój z pytaniami).
Zatem miało powstać coś nowego, czego nie można byłoby obarczyć błędami przeszłości, a Marian z podstawówki miał zostać liderem, a wręcz wodzem struktury, do powstania której nie dołożył nawet złamanego grosza.
Skoro ja podczas jednego spotkania zauważyłem, że to megaloman, to inni też musieli zauważyć jego… niedoskonałości.
Mimo wszystko podpięcie się pod sektę Chojeckiego uznałem za ruch cokolwiek dziwny. A to, co nazwany przez internautów Maryjanem, Kowalski tam wygadywał, zdyskwalifikowało go w moich oczach kompletnie.
Jełopa po prostu.
Po jakimś czasie jełopa doszedł do wniosku, że Chojecki daje mu za mało kasy (bodajże 5 tysięcy miesięcznie) i postanowił, że teraz sam zrobi telewizję i wszystkie dotacje zabierze dla siebie. Po okresie lizania sobie dziubków wdrożył projekt „h..j z Chojeckim”. Gamoń nie zauważył, że u Chojeckiego są także programy w których nie ma Kowalskiego. Umknęło mu również, że flaga Izraela, która często stała u Chojeckiego na stoliku była potrzebna do naganiania kasy z jakieś podejrzanej sekty. Prostakowi się wydawało, że włączy kamerkę i hajs będzie leciał strumieniem.
Nie poleciał. TeleMaryjan odszedł do lamusa. I byłby tam pozostał, ale…
…ale od paru miesięcy jełopa został reanimowany przez pisowską propagandę. Michał Rachoń nazywa się ten, który firmuje swoim nazwiskiem „wielki powrót narodowca na ekrany telewizji”.
Czy Maryjan zdaje sobie sprawę, że robi za „narodową małpkę dla ciemnego ludu”, czy nie jest tego nieświadomy, tego nie wiem. Ale od dziś, tj. od 29 października 2019 wiem, że taki kompletny głupek to on nie jest. Jak wykorzystać swoje podlizywanie się PiS-owi w mediach? Maryjan wymyślił:
– Trzeba ufundować PiS-owi kolejną nogę – narodową. Po co zabiegać o głosy Konfederacji, skoro można z tych prawdziwych Konfederatów, którzy są już od dawna, zorganizować czwarty filar Zjednoczonej Prawicy.
Wiecie, co tak naprawdę Maryjan powiedział?
On stwierdził, że teraz czas na powrót PiS-u do haseł narodowych, a za nie odpowiedzialna będzie nowa frakcja. Oczywiście jej szefem będzie nie kto inny, lecz Maryjan.
Powiem szczerze. To, że jest sprzedajny to już chyba wszyscy wiedzą. Ale szacunek (to jest napisane bez najmniejszego cienia ironii) za pomysłowość na zapewnienie sobie fuchy.
„Kaczyński zrobi mnie szefem narodowców w ramach PiS, pozbieram tych Andruszkiwiczów, tych osieroconych z frakcji Macierewicza, paru wkurzonych na Ziobrę czy Gowina i będziemy epatować hasłami narodowymi, będziemy mówić o Żołnierzach Wyklętych, o fladze biało – czerwonej, czyli będziemy się poruszać w patriotyzmie w ramach nakreślonych przez PiS, i stanę politycznie na nogi. A przy okazji załapię się na partyjna pensyjkę”
Czujecie temat?
On jest naprawdę dobry.
Roman Zieliński, fot. Wolna Polska

https://sklepkibol.pl/pl/p/smycz-smierc-wrogom-Ojczyzny/118
Zajrzyj na sklepkibol.pl

UWAGA! Marsz dla uczczenia odzyskania niepodległości przez Polskę 11 listopada we Wrocławiu tym razem rozpocznie się na Wyspie Słodowej o godzinie 19:00 (nie o 17:00 jak uprzednio informowaliśmy). Podaj tę informację jak największej liczbie osób.

komentarzy: 27

 1. Bohater tego artykułu, czyli MK, w mojej skromnej ocenie ma zbyt skromny potencjał intelektualny, organizacyjny, kompetencyjny do zorganizowania (lub przejęcie już zorganizowanej) struktury liczebnie znaczącej, dlatego nie uważam, aby otrzymał tego typu misję od partii obecnie rządzącej.
  Podejrzewam, że albo jakimś cudem wpadł na pomysł, albo ktoś mu podpowiedział, że prezentując ideały Konfederacji (przynajmniej ich część) i jednocześnie nie bawiąc się w totalne krytykanctwo PIS-u (wzorowane na najlepszych w tej kwestii), może uda mu się zagospodarować elektorat, który zechce w przyszłości głosować w wyborach, ale nigdy nie zagłosuje na arbuzów, na p.o., na lewaków, a który wahał się między PIS-em (dotychczas głosował, ale oczekuje skrętu w prawo), a Konfederacją (nie zagłosuje, bo jednak zbyt ostra jazda z PIS-em). Zapewne jakaś niemała liczba głosów na takim projekcie jest w przyszłości do ewentualnego ugrania. Teoretycznie to bajka dla mnie, ale kończy się ona tuż po przeczytaniu imienia i nazwiska jej autora (MK).
  Obecnie koalicja ZP przez najbliższe 3 lata raczej nie będzie potrzebowała robić takich zabiegów w celu zagospodarowania elektoratu trochę niezadowolonego z ich rządzenia, a wykluczającego oddawanie głosu na inne ugrupowania parlamentarne. Temat może powrócić na rok przed kolejnymi wyborami, ale do nich jeszcze długi czas (pod warunkiem wykluczenia wyborów przedterminowych) i może się wiele wydarzyć, np. JK po wyborach prezydenckich (zakładając, że wygranych przez PAD-a) wycofa się z polityki na emeryturę, albo np. liderzy Konfederacji chcąc choćby cokolwiek zrealizować w tym Sejmie zrozumieją, że mimo wielu zarzutów, to mimo wszystko bliżej im do PIS-u, niż którejkolwiek innej siły parlamentarnej, albo może wrócić Tusk i jeszcze bardziej rozproszyć scenę polityczną, mogą wydarzyć się sytuacje trudne do przewidzenia.
  Teraz koalicja ZP będzie koncentrowała się na doprowadzeniu do >50 szabel w Senacie (ważne, ale nie najważniejsze) oraz na wygraniu wyborów prezydenckich (najważniejsze). Jeżeli to im się uda (zwłaszcza to drugie), bo obecna władza nie będzie musiała przez najbliższe 3 lata szukać rozwiązań opisywanych przez Romana w komentowanym artykule ani temu podobnych, ku uciesze jednych, obojętności drugich, rozpaczy/wnerwieniu trzecich.

  1. Rozbawiasz.
   „…bawiąc się w totalne krytykanctwo PIS-u…”
   Nie słuchasz, co on wygaduje? On liże zadek Kaczyńskiemu i PiS-owi.
   Tak zresztą w ogóle się pojawił na ekranach TVP.

   Jasne, że to jego pomysł lub jakiegoś podpowiadacza. Gamoń wierzy, że dane mu będzie go realizować, choć każdy wie, że nie ma to żadnego odniesienia do rzeczywistości.

 2. @zk
  wpisałem w wyszukiwarkę hasło „podatki PISu”, Wklejam linki, które mi wyrzuciło.
  Jeśli Cię dobrze zrozumiałem jesteś przedsiębiorcą/prowadzisz własny budżet.
  Więc wiesz, że powinno się również inwestować, a nie wyłącznie przejadać ( rozdawać ) zyski. Pewnie wiesz też doskonale, że kiedy masz lepszy rok, odkładasz część zysku, żeby było na lata kryzysu, które mogą przyjść szybciej niźli się wydaje.
  W kraju i na świecie mamy pod kilku lat dobrą koniunkturę. Co robi PIS? Rozdaje to, co w budżecie pozostawili poprzednicy ( swoją drogą głupcy, bo gdyby podzielili się chociaż częścią z mniej zamożną częścią Polaków, nie przerżnęliby sromotnie wyborów 4 lata temu ). Rozdaje zysk NBP, rozdaje pieniądze z aukcji LTE. Ale najgorsze, że wydatki socjalne finansuje z… Obligacji. Zapożyczają Polskę jak Gierek, z tym, że Edward przynajmniej inwestował i ściągał nowe technologie, patenty, linie produkcyjne itd. A Mateuszek mówi, że będzie to robił, samochody elektryczne, budowa tanich mieszkań, dróg. Tylko, jakoś tak, mu, ku.wa, nie wychodzi. Tak więc w okresie gospodarczej koniunktury i prosperity, zamiast inwestować i odkładać rezerwy, wszystko przejadamy. A Rząd udaje…Greka. Tylko niestety, niedługo grozi nam właśnie Grecja i Argentyna. W gospodarce z reguły bywało tak ( Stany, Wielka Brytania ), że jak rządziła prawica ( chodzi mi o aspekt gospodarczy ) to w ramach odpowiedzialności za państwo musiała łatać dziury, które powstały z radosnego rozdawnictwa lewusów. Wyglądało to często jak sinusoida: prawica zostawia coś w budżecie, przychodzą lewusy, rozdają, na koniec nie ma już czego rozdać, więc wraca odpowiedzialna prawica.
  U nas od 4 lat rządzi najbardziej lewicowo gospodarczy rząd od 1989 roku, analogia z kreatywnym podejściem do budżetu, jego deficytu i skutkami tego w Grecji, we Włoszech nasuwają się same. No, chyba, że ogląda się wyłącznie TVPis, gdzie dzięki Prezesowi Państwa cielą się krowy, miód płynie z kranów, a Polska jest mocarzem gospodarczym i za chwilę zdystansuje Chiny. Tak, w socjalizmie i centralizacji wszystkiego, co tylko można, dla niepoznaki nazywając to „narodowym”.

  https://businessinsider.com.pl/finanse/makroekonomia/wplywy-z-podatku-cit-eksperci-sgh-obalaja-mit-rzadu/s35wl68

  https://konkret24.tvn24.pl/polityka,112/rzad-pis-obnizyl-kazdy-istotny-podatek-sprawdzamy-slowa-premiera,912287.html

  https://www.youtube.com/watch?v=rQWT0lSEPn0

  http://tomaszcukiernik.pl/artykuly/artykuly-wolnorynkowe/polityka-pis-kalna-przeraza/

  https://www.planeta.pl/Wiadomosci/Polityka/Skad-PiS-ma-pieniadze-na-500-plus-30-procent-nie-wie-ze-to-podatki

  https://www.pit.pl/aktualnosci/ponad-30-nowych-oplat-podatkow-i-danin-943157

  https://www.money.pl/gospodarka/40-nowych-danin-pis-u-mowienie-ze-obnizacie-podatki-jest-smieszne-grzmi-poslanka-6433294510647425a.html

  http://www.wykop.pl/ramka/4816165/pis-wprowadza-nowe-podatki-jest-ich-juz-34/

  https://businessinsider.com.pl/finanse/makroekonomia/nowe-podatki-pis-akcyza-w-gore-podatek-cyfrowy/vh5e2we

  https://dziennikzachodni.pl/nowe-podatki-od-2020-pis-potrzebuje-pieniedzy-na-obietnice-w-gore-m-in-akcyza-podatek-cyfrowy-oplata-recyklingowa-18-4-2019-r/ar/c1-14059963

  https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/rynek/1930182,1,nowy-podatek-zarobi-rzad-straca-klienci-sklepy-sobie-poradza.read

  https://superbiz.se.pl/wiadomosci/pis-chce-wprowadzic-nowy-podatek-odczuja-go-wszyscy-polacy-aa-c93c-Uu87-qznP.html

  https://www.newsweek.pl/polska/polityka/oplata-drogowa-ceny-paliw-wzrosna-pis-podnosi-ceny-paliw/42ndcqs

  1. Sprzedawcy śmierci , przewożnicy lewych fajek,alkoholu,paliwa itp przez pisiorów maja pod górkę ! Nawet tygrysy cierpią na granicy przez pisowców ! Samorządowcy z lepkimi łapkami muszą uważać na latające torby z kasą i jak tu żyć ?

  2. Jak żyć? Jak Prezes Banaś, jak jego podwładni z Ministerstwa Finansów wyłudzający VAT, Jak funfel Prezesa Państwa Pan Adam Glapiński płacący swoim długonogim asystentkom po 50-60 tysięcy miesięcznie, jak były radny sejmiku dolnośląskiego Roman G, który tym razem wykręcił na setki tysięcy PCK, a poprzednio był biedaczek umoczony w aferę SKOKu. Jak masz lepkie łapki, ale jesteś ze Stajni Prezesa, krzywda ci się nie stanie. W, kształtującej Twoje osądy, TVPis tego nie zobaczysz, prawda?
   Zostaniesz za to kompetentnie poinformowany, że ciężki los tygrysów/muszek owocówek/rzekotek drzewnych i myszoskoczków to wina Tuska. Niedługo narracja zostanie rozszerzona o winę Korwina, Bosaka, Brauna. A Ty będziesz zasypiać spokojnie obejrzawszy publiczną dobranockę, że rządzą nami prawi i sprawiedliwi, oczywiście do tego krystalicznie czyści, nieprzekupni, pozbawieni bizantyjskich zachowań członkowie Jedynie Słusznej Partii. Śnij dalej kolego.
   Na koniec Cię zdziwię, nie mogę uczciwie nie oddać PISowi, że rzeczywiście uszczelnili w sporym stopniu system VATowski. Po prostu kary więzienia za ten proceder są teraz na tyle wysokie, że oszuści zaczęli się bać. Z tego tytułu rocznie do budżetu państwa wpływa około 10 miliardów złotych, których w poprzednich latach nie było. I za ogromny plus dla PISu.
   I byłoby wręcz cudnie, gdyby nie:
   https://fakty.interia.pl/prasa/news-rz-miekkie-ladowanie-aresztowanych-pracownikow-mf,nId,3309706
   i
   https://www.se.pl/wiadomosci/polityka/dzika-awantura-z-markiem-suskim-skur-synu-zamknij-ryj-aa-ZSxA-zZpx-3d41.html

 3. też mi się nie chce – po pierwsze taka wiedza kosztuje, po drugie trzeba by było zrozumieć co artysta ma namyśli – ja podatków od kredytów nie znam, handlowych ( może chodzi o podatek od sklepów wielkopowierzchniowych ? ) również a po trzecie to nie ja wpisałem bzdury a na listę od redaktora nie mogę się doczekać ot rzetelność.

  1. Ja tam kilkanaście podatków z tej listy doświadczam osobiście.
   Nie chce mi się weryfikować, bo jak sam zauważyłeś – wiedza kosztuje. Nie chce mi się dzwonić, wyłapywać po internecie itd, itp. Ale właśnie na to liczą „usprawniacze gospodarki”.
   RZ

 4. To zestawienie to bzdury. Proponuję jednak przynajmniej podać źródło bo jak nie to całość spada na wpisującego komentarz i zatwierdzającego jego publikację. Ludzie piszecie o rzetelności to proponuje zweryfikować listę i rozeznać się które z tych zmian to realizacja dyrektyw unijnych, próba opodatkowania tego co należy sie nam jak psu zupa na przekór umową w sprawie unikania podwójnego opodatkowania –
  3. Podatek „galeryjny” – początkowo od galerii handlowych i biurowców,
  4. następnie od wszelkich nieruchomości komercyjnych,
  jakie pojęcia kryją się za daniną solidarnościową, podatkiem od nieruchomości – a które wrzucane są przez media by robić wam siku w głowie. itd itp.
  Przykładowo :
  13. Zlikwidował liniowy PIT dla przedsiębiorców.
  No nie zlikwidował – cały czas mamy 19 % podatek liniowy, ale wprowadził za to 9 % podatek dla małych podatników i rozpoczynających działalność – pdop, obniżył 1 próg podatkowy – 17 %, zmienił koszty i skalę, zmienił zasady dla młodych do 26 roku życia
  14. zniósł limit składek emerytalno-rentowych,
  No nie zniósł.
  Kuźwa banialuki takie …

  1. @bz – to co wymienił @Bankai, to nie wszystko. Np. bezsensowna reforma edukacji, która została przerzucona na barki samorządów. Wymysł Państwa, a koszt (wielomilionowy) głównie dla gmin. Wiem o czym mówię, bo rozmawiałem na ten temat z szefem departamentu w UM we Wrocławiu. A tzw ulga w Pitach, to przerzucenie obietnic wyborczych również częściowo na samorządy (samorządy w połowie są beneficjentami podatku od dochodów – pit, cit). Konkluzja jest następująca: jak cię nie hukną podatkiem bezpośrednim, to poprawią pośrednim. Bo przecież mniej kasy w twojej gminie, to mniej inwestycji (drogi, remonty kamienic, przedszkola, parki i dziesiątki innych), to brak kasy na rozpoczęte projekty, dlatego gmina ich nie realizuje albo zaciąga kredyt.. Żeby spiąć uszczuplony budżet i chcąc powetować sobie stratę, jednostka samorządowa musi zwiększyć inne daniny, które są w jej kompetencjach, czyli znów rąbnie obywatela. Dlaczego? Bo Państwo wspaniałomyślnie, niekiedy bezsensownie, dla poklasku i wyborczego mięcha, naraża siebie ale i inne podmioty na drenaż portfela. Co tam ostatnio wymyśliła pani minister Emilewicz? Podatek handlowy od uciążliwości ruchu handlowego. No paranoja. Za chwilę będzie podatek od ,,nie mańkutów” a na koniec? Chyba podatek od konta bankowego i jego stanu.

  2. @Ueco
   W kwestii reformy szkolnictwa – tu się nie zgodzę.
   Być może w realizacji coś zostało przekombinowane, niekoniecznie centralnie. Ale założenie jest proste – nie ma gimnazjów, znikają piony administracyjne tychże gimnazjów. Dosyć spore oszczędności.
   Tak, możliwe, że przy lepkich łąpkach samorządów „coś nie pykło”, ale jeśli zastosować żelazną zasadę likwidacji etatów nienauczycielskich, to powinno to przynieść oszczędności.
   RZ

 5. https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/851828/janusz-korwin-mikke-kibice-sa-ostoja-patriotyzmu

  I jeszcze ku refleksji, co się może dziać, jeśli to Wasz syn, brat, sąsiad miałby nieszczęście skonfliktować się z rządzącą kliką…
  https://wiadomosci.wp.pl/wypadek-beaty-szydlo-doniesienia-o-sfabrykowanym-nagraniu-z-monitoringu-6433339887188097a
  Przypomnę, że bezinteresowny i bezpartyjny @Antykomuch już pierwszego dnia po wypadku pisał, że winę ponosi młodzian z Seicento. Tak, jak bronił Bartusia Misiewicza. Oczywiście do czasu, aż obowiązywał taki właśnie przekaz partyjny. Później stał się bardziej surowy, bo przecież „myśli samodzielnie i dostrzega błędy rządzących”, co napisawszy zaniosłem się głośnym rechotem…

 6. Czekam dalej na zestawienie tych nadtu podwyzek podatkow przez Pis. Zapraszam tez do zapoznania sie redaktorowi i przedsiebiorcow do pojecia placy minimalnej na poziomie 4 tys.w 2023. Jak redaktor znajdzie mi pracownikow za 4 tys. Brutto minimalnej w tej chwili to przyjmuje kazda ilosc bo w tej chwili to do przysłowiowej łopaty we Wrocławiu to za te pieniadze nie ma chętnych.

  1. Takie coś znalazłem:

   1. Podatek bankowy, czyli od kredytów,
   2. Podatek handlowy, czyli od zakupów,
   3. Podatek „galeryjny” – początkowo od galerii handlowych i biurowców,
   4. następnie od wszelkich nieruchomości komercyjnych,
   5. w tym nawet od budynków z mieszkaniami na wynajem.
   6. Rząd utrzymał wyższą stawkę VAT 23%
   7. Podniósł VAT z 8 na 23% na wybrane produkty, np. na prezerwatywy.
   8. Postanowił owatować „Noc Muzeów” i inne imprezy promujące instytucje kultury (muzea nie będą mogły w całości odliczać VAT-u z faktur dokumentujących wydatki związane z organizacją tych imprez).
   9. Zaostrzył sposób naliczania akcyzy od samochodów sprowadzanych z zagranicy
   10. i opodatkowania farm wiatrowych.
   11. Zamroził progi w PIT.
   12. Wprowadził „daninę solidarnościową”
   13. Zlikwidował liniowy PIT dla przedsiębiorców.
   14. zniósł limit składek emerytalno-rentowych,
   15. obniżył do zera kwotę wolną od wysokich zarobków
   16. i pozbawił wiele grup podatników możliwości korzystania z 50% kosztów uzyskania przychodów.
   17. Opodatkował wkłady pieniężne wnoszone do firm
   18. oraz przychody z dziedziczonego majątku lub
   19. otrzymanego jako darowizna, którego nie będzie można już amortyzować (w lipcu ma zostać przywrócona możliwość amortyzowania dziedziczonego majtku).
   20. Ograniczył możliwość zaliczania do kosztów podatkowych wydatków poniesionych na usługi świadczone przez podmioty powiązane, na odsetki, opłaty, premie, czy prowizje od pożyczek i kredytów, jak również na znaki towarowe, czy licencje.
   21. Zlikwidował możliwość pomniejszania przychodów z działalności operacyjnej o koszty uzyskania przychodów kapitałowych.
   22. Zawęził listę przychodów (dochodów) z tytułu udziału w spółce kapitałowej zwolnionych z opodatkowania. Oprócz wyżej wymienionych rząd zwiększył lub wprowadził quasi-fiskalne opłaty:
   23. opłatę przejściową.
   24. i tzw. opłatę mocową za prąd,
   25. opłatę emisyjną od paliw,
   26. opłatę wodną,
   27. opłatę jakościową za badanie techniczne pojazdów
   28. i opłatę dodatkową, jeśli przeprowadzi się je po terminie,
   29. opłatę denną od przystani,
   30. opłatę recyklingową
   31. a teraz nową podwyżkę opłat za wywóz niesegregowanych śmieci!

  2. @Bankai
   śliczne dziękuję. Nie chciało mi się tego szukać.

   @zk
   Całkiem na poważnie. Skontaktuj się.
   Czasem ktoś szuka pracy. Obecnie mam kogoś, kogo polecę z czystym sumieniem, kto właśnie szuka pracy. Może się dogadacie.
   RZ

 7. Wszystko to już było ….spór Sanacja Endecja żyje do dziś. Wielbiciele socjalizmu z PIS gloryfikują piłsudczyzne, wielkie budowy państwowe, państwowe spółki i posady. Prosto pisząc etatyzm pełna gęba. Nawet zarzuty o rusofilizm Konfederacji są wypisz wymaluj tym, co sanacyjne burki zarxucaly endekom. Próby przejęcia narodowych emblematów i działaczy , tez są kopia tamtych zachowań ( a to BBWRy a to inne przybudówki rzekomo niezależne od sanacji). Wielbiciele Ziuka to wielbiciele Jarka, Kwiatkowskiego to apologeci Morawieckich etc. Nawet machania szabelka, nie oddamy nawet guzika, mieszanie ludziom w głowach ( jacy my to silni i pójdziemy na Moskala) tam maja swoje korzenie….ta świadomość powinnismy mieć. Brzydząc się metodami i mentalnością Ziuka i jego czwartej brygady ( jej liczebność rosła wraz z oddalaniem się od czasu walk legionów), PPS czy PIS jaka to różnica. Wszystkie zagrywki tych cwaniaków będą się powtarzać wg tego schematu……

 8. A do czego niby pis-owi elektorat prawicowy teraz? Wygrali na farcie, bo gdyby ludziska uwierzyli w Konfederacje, to wynik byłby znacząco inny. Już po wyborach. Następne prezydenckie i najbardziej prawdopodobny scenariusz, że w 2 turze Duda-Kidawa i wtedy nawet nawet największy nieogar z prawicy da krzyżyk na obecnego prezydenta.
  Na sejm obecny wynik pis-wi jak najbardziej wystarcza, co nie zmieni faktu, że tradycyjnie rusza na polowania w kierunku odrzuconych z psl-u i Konfederacji. Tyle, że to już chyba na Żoliborzu nie jest priorytet.
  Zakładam, że owszem tuba prawicowa by się przydała, ale tylko wtedy, gdy juz raport dla Kongresu i senatu USA, bedzie mocno wskazywał, że Polska musi bulić. Wtedy wyjdzie pewnie narracja, że miejmy już z tym spokój, zapłaćmy a ci co protestują to tradycyjnie agenci śmierdzących onuc. A i jeszcze znajdą się agenci Pekinu, bo stawiając całkowicie na USA jedwabny szlak przesuwamy na południe ku Węgrom, którzy tradycyjnie z sukesem lawirują pośród wszystkich graczy świata.

 9. UWAGA! Marsz dla uczczenia odzyskania niepodległości przez Polskę 11 listopada we Wrocławiu tym razem rozpocznie się na Wyspie Słodowej o godzinie 19:00

  Ciekawe, czy pedał na Harley’u, znowu przyjedzie dnia następnego posprzątać WS.

 10. Też swego czasu dałem się nabrać na mądrości tego człowieka. Powiedzenie że broń boże przed przyjaciółmi bo z wrogiem sobie poradzę pasuje tu jak znalazł.

 11. Wrogiem PiS nie jest lewica ani kawiorowa ani twarda (potrzebują jej żeby z nią „walczyć”) ale wszystko to, co może się urodzić „na prawo” od PiS i stanowić dla niego konkurencję oraz rozbić martyrologicznopowstańczo-tupolewową wizję świata lansowaną przez tę partię.

  Jaśniewielmożny Naczelnik doskonale wie, że za chwilę Konfederacja, mająca na ten moment dużo mniejsze poparcie niż PiS, a więc mogąca sobie pozwolić na zgłaszanie kontrowersyjnych ustaw, zaatakuje kwestie LGBT, podatków i mienia :pożydowskiego” – stąd – wszelkie próby zgniecenia tego środowiska – zobaczcie jak gnoją Konfę już przy podziale miejsc siedzących w Sejmie – PiS chce ją wywalić gdzieś do tylnych ław.

  Polecam również czytelnikom Fana dwie kwestie, jakie ostatnio wypłynęły – sławetne „uszczelnianie VATu” (czyli gnojenie małych przedsiębiorców z Polski) gdzie okazało się, iż to pisowski urzędnik kręcił na nim największe lody oraz sprawę konkursu na historyczną książkę roku gdzie wycięto w pień Zychowicza, z zasiadania w jury zrezygnował Cenckiewicz, IPN się wycofał a ludzie z TVPPiS argumentowali, iż „Powodów podjęcia takiej decyzji jest kilka. (…) W ocenie naszego rozmówcy, śp. prezydent Kaczyński na pewno byłby przeciwny wyróżnieniu czy nagrodzeniu książki, która w sposób brutalny szkaluje Polskie Państwo Podziemne i Armię Krajową, a jednocześnie bardzo wychwala Niemców”.

  Źródła do kwestii VATu:
  „Były szef Krajowej Szkoły Skarbowości, a jednocześnie bliski współpracownik Banasia – Arkadiusz B., który zajmował się po godzinach wyłudzaniem VAT, jest również prezesem spółki Agencja Monitoringu Wywłaszczeń. W radzie nadzorczej tej spółki był obecny prezes ABW Piotr Pogonowski, a także Konrad Raczkowski – wiceminister finansów w rządzie PiS, zajmujący się uszczelnianiem systemu podatkowego. Obaj wpływowi panowie weszli do rady nadzorczej w tym samym dniu, w którym Arkadiusz B. został jej prezesem. Co może oznaczać znajomość tych Panów pisać nie zamierzam, każdy sam powinien wyciągnąć wnioski”.
  https://www.facebook.com/slawomirmentzen/posts/2558997300828124

  O konkursie i uwaleniu „Wołyń w ogniu”:
  „W związku z bezprawnym – bez wiedzy i zgody jury konkursu – wycofaniem książki Piotra Zychowicza »Wołyń zdradzony« z konkursu Książka Historyczna Roku, rezygnuję z zasiadania w jury w/w konkursu z ramienia Polskiego Radia” – napisał Sławomir Cenckiewicz.”
  https://www.wprost.pl/zycie/10264021/ksiazka-zychowicza-o-wolyniu-usunieta-z-konkursu-wspolorganizowanego-min-przez-tvp-ipn-odcina-sie-od-decyzji.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *