Mogli się mobilizować

 To o czym informowaliśmy wczoraj, tzn. o możliwości podjęcia decyzji zamknięcia sektora gości dla fanów Arki stało się faktem. Nie po raz pierwszy i zapewne – nie ostatni.
Oczywiście nie o kibiców Arki chodziło tak naprawdę, lecz o mobilizację fanów klubów, które lubią Arkę, a które są położone znacznie bliżej Wrocławia niż Gdynia. Lubin, Wałbrzych – z tych kierunków miały przybyć do stolicy Dolnego Śląska większe ekipy.
No to już wiadomo, że nie przyjadą.
A szkoda. Bo bardzośmy ciekawi jak by się zmobilizowali fani z wymienionych miast. Dla zobrazowania o czym mówimy – zdjęcie sektora Zagłębia podczas ostatniego meczu tej drużyny w Lubinie z Pogonią Szczecin.
RZ, fot. SO

https://sklepkibol.pl/pl/p/koszulka-zielona-drapana/150
Zajrzyj na sklepkibol.pl

komentarzy: 14

 1. Daleki jestem od teorii spiskowych, ale czyżbyśmy 27 października 2019 r. mieli do czynienia z deja vu z 19 listopada 2017 r.?
  Wtedy również , tak jak teraz, graliśmy:
  1. Z Arką Gdynia.
  2. We Wrocławiu.
  3. W niedzielę.
  4. Po godzinie 15.
  5. Sędzią był Lasyk.
  A więc również czy:
  6. W naszej pierwszej jedenastce wybiegną: Pawelec, Chrapek i Pich?
  7. Zostaniemy wykartkowani przez sędziego Lasyka?
  8. Tak jak 19 listopada 2017 r. i 20 października 2018 r. przegramy z Arką 1-2?

 2. Błędne rozumowanie w sprawie obecności Górnika na Śląsk-Arka. Górnik „nie przeszkadza” w meczach Zagłębie-Arka w Lubinie. Do Wrocławia jeździ na Arkę normalnie (ostatni mecz z wpuszczonymi Arkowcami we Wrocku ok. 100 os.) Co do derbów z Zagłębiem to ich godzina nie kolidowała (!!!) z meczem we Wrocławiu.

  1. Popieram i sam nie idę ale bojkot powinien być ogólnopolski, transparenty na najbardziej „telewizyjnych trybunach” i parę kumatych osób pilnujących go

  2. Ja też jestem za. Nie idę na ten mecz. Ani na żaden inny. Karnet komuś oddam, koszulkę i szalik spienieżę a za zdobyte pieniądze kupie sobie karnet do KFC. To znaczy na KFC Gwardię. Zima idzie przynajmniej na meczach siatkówki nie będzie mi pizgać i naczosy będę mógł jeść w spokoju.

  3. Powtarzam. Taki bojkot na nikim z centrali nie zrobi wrażenia. Kto poprze bojkot? Fanatycy z sektora Oporowska, czyli max. jakieś 2 tys. osób. Wynikowcy, pikniki maja na takie bojkoty wywalone. Jeśli Śląsk jest w gazie i będzie mecz tego typu co Śląsk-Pogoń w tym sezonie, albo z krecikami, to można się spodziewać 13-15 tys. widzów. Jak nie będzie tych 2 tys., to organizatorom, centrali, itd. nie zrobi to żadnej różnicy. Mają do tego taki sam stosunek, jak do braku dopingu przez jedną połowę, jako formę protestu.

 3. Z Wałbrzycha wspierać Arkę nikt by nie przyjechał. Po pierwsze nie wchodzili by w drogę Zagłębiu Lubin (obrazują to mecze KGHM z Arką gdzie flag Górnika nie uświadczysz od dawna) a po drugie w niedzielę mają mecz z Zagłębiem Wałbrzych na, który organizują mobilizację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *