Druga połówka

Raków Częstochowa – Śląsk 1-0 (0-0). Na tym meczu zameldowało się po układzie 28 fanów dopingujących Śląsk. W tym jeden z Lublina i 4 z Częstochowy. Ci ostatni wywiesili na trybunach transparent dla jednego z fanów Śląska z Częstochowy, który od 2 maja znajduje się w śpiączce (zdjęcie u góry).
Rozegrany w Bełchatowie mecz ligi podwórkowej jeśli chodzi o poziom spotkania, Śląsk rozegrał z Mączyńskim i Pawelcem oraz wchodzącym Radeckim, których dawno na murawie nie widzieliśmy. Jeśli ktoś miał jakiekolwiek złudzenia, czy Murzyn jest piłkarzem, to musi dokładnie przeanalizować akcję z 39 minuty. Co z tego, że fajnie poszedł do przodu, skoro nie potrafi podać na 5-7 metrów do niepilnowanego zawodnika z drużyny.
Fatalne spotkanie całego zespołu, ale zwłaszcza linii obrony. Znów najlepszym zawodnikiem WKS-u był Putnocky, co najlepszej wizytówki drużynie nie wystawia.
Pierwszy i jedyny celny strzał Śląsk oddał w 65 minucie (Mączyński).
W wyjściowym składzie 5 Polaków i 6 obcokrajowców.
Na trybunach znalazło się także 31 fanów Śląska z KKN-u z dwiema flagami. Raków kibicowsko – bez fajerwerków, nie wolno jednak zapomnieć, że dla nich to również był mecz wyjazdowy – to dla nich już 13 wyjazd w tym sezonie.

Porażka. Bez wygranej od ponad dwóch miesięcy. Jak tam trenerze Lavicka eksperyment w Łodzi? Od tamtej pory cały czas tyły (chyba że remis z Jagiellonią uznamy za sukces). Tak dla odwrócenia sytuacji – Widzew się tak tym meczem napompował, że dopiero teraz stracił pierwsze punkty.
Po czasie, w którym byliśmy liderem Śląsk orbituje w kierunku dolnej połówki tabeli.
RZ, AP, F-M, P NR, fot NI-FO transparent dla „Diabła”, koleżki z Częstochowy, który uległ wypadkowi wracając 2 V 2019 z Warszawy po meczu finałowym o Puchar Polski Lechia – Jagiellonia. Fot2 – młyn Rakowa