Twarz porażki

 Porażka intelektualna PiS-u ma swoją twarz oraz imię i nazwisko. Twarz nawet nie najbrzydsza, bo nie straszy po nocach jak niektóre oblicza rodzimych polityków. A nazwisko tej porażki to Dominika Chorosińska. Nie znacie? Nikt nie zna. Jeśli już, to Dominika Figurska, bo jako aktorka występowała pod tym nazwiskiem. Ale nie wchodźmy w prywatne, nieco zabagnione życie działaczki PiS-u, nie takie cyrki w tej partii i całym Sejmie widziano jak porzucanie mężów, następnie kochanków by wrócić do męża, by potem jeszcze inne jaja sobie z rodziny robić i na koniec zrobić z rodziny hasło wyborcze. To naprawdę pryszcz.
Jest lepszy numer
Dominika Chorosińska, jeszcze jako Figurska była jedną z komentujących polityczną rzeczywistość nam, maluczkim w telewizyjnej audycji dla tych, którzy nic z polityki nie kumają, a chcieliby się dowiedzieć jak to PiS jest najlepszy (TVP) lub najgorszy (TVN) na świecie, w sposób mniej siermiężny niż w dziennikach telewizyjnych. „W tyle wizji” się ten program nazywa i nadawany jest na TVP Info, gdzie jako dziennikarze wstęp mają tylko propagandziści pisowscy.
Formuła programu jest taka, że dwóch prowadzących bierze na tapetę jakiś wycinek rzeczywistości i się z niego nabija. Nabijanie jest różne, mniej lub bardziej toporne, czasem finezyjne, innym jeszcze razem poprzez nakładanie skojarzeń.
Nieważne już, że w tej telewizji i w tym programie z PiS-u śmiać się można tylko pozytywnie, jaja na poważnie to się robi z bandy Schetyny, bandy Tuska, bandy SLD czy PSL-u. Jednak od prowadzących taki program wymaga się przynajmniej jednego. Jak już się nabijają z polityków, to powinni choćby w przybliżeniu posiadać wiedzę o tym, z czego się nabijają. Trudno robić bekę z Petru, że powiedział o Święcie Sześciu Króli, jeśli się samemu nie wie, że to Święto Króli Trzech. Nie można się nabijać z polityka czy historyka, jeżeli samemu się nie rozróżnia I Wojny Światowej od drugiej. Nie można się nabijać z siatkarzy, skoro się nie wie, że grają do trzech wygranych setów. I tak dalej, i tym podobne.
Pani Dominika Figurska Chorosińska przestała występować w telewizji w charakterze dziennikarza wraz z chwilą, gdy postanowiła zostać kandydatką PiS w wyborach. To akurat się chwali, choć czy to była jej decyzja, tego nie wiadomo.
A teraz najlepsze. Pani Dominika robiła płatny polew z polityków. Aż trafiła do radia w charakterze odsłuchiwanej kandydatki na posła na Sejm.
I wiecie co? I okazało się, że osoba, która wcześniej się nabijała z polityków nie wie nawet do czego startuje. Nie ma pojęcia ilu posłów jest w polskim Sejmie, ilu mamy senatorów ani jaki wiek trzeba osiągnąć, by móc startować na prezydenta Polski.
W życiu codziennym można tego nie wiedzieć. Więcej – ostatecznie możemy mieć nawet tak głupich posłów, którzy chcą się dostać i nawet nie wiedzą do czego. Ale pozwolić się nabijać za pieniądze komuś, kto nie ma najmniejszego pojęcia o tym, z czego się śmieje, to tylko w bandzie PiS jest możliwe.
Roman Zieliński, fot. wsieci.pl – to akurat jest twarz polskiej lewicy parlamentarnej – oblicze Krzysztofa Begowskiego, który zrobił sobie jaja twierdząc, że teraz jest Anną Grodzką i niedługo będzie mógł dzięki temu iść na emeryturę.

Zajrzyj na sklepkibol.pl

komentarzy: 30

  1. W kwietniu 2017 roku w wyborach do rad osiedlowych we Wrocławiu na osiedlu Ołbin Klaudia Jachira dostała 96 głosów,
   Ile głosów dostanie lewacka aktywistka startująca z POKO po tym, jak TVP zrobiła jej ogromną, darmową reklamę w telewizji?

  1. JKM to idiota. Widzi świat z pozycji pieniądza, i nie dostrzega innych zależności w społeczeństwie niż kupno – sprzedaż.

   A teraz,dla równowagi poprosiłbym ten fragmencik z wypowiedzi Kaczyńskiego o wspólnej historii Polaków i żydów, o tym jak jego brat zalegalizował masońską lożę w Polsce. I koniecznie obrazki z zapalanie świec hanukowych w polskim Sejmie.

   JKM sprzedałby wszystkich i wszystko za pieniądze, Kaczyński odda Polskę za darmo żydom i Amerykanom.
   JKM nigdy się nie dorwie do władzy, Kaczyński swój plan już realizuje. Robi to na naszych oczach.
   RZ

  2. Błędu?

   Obaj nie przepadamy za Korwinem i jego bredniami.
   Z tym, że Ty lubisz PiS, a ja widzę, jak PiS kłamie w żywe oczy.
   Dlatego ja zagłosują na Konfederację z jej wynalazkiem Korwinem, a Ty będziesz umacniał w Polsce syjonistów.

  3. Roman szkoda mojego lub twojego głosu, bo myślę że zależy nam na dobru Polski. A jesteśmy podzieleni, lewactwo skorzysta.

  4. W intencjach na pewno.
   Ja żałuję jedynie, że Ty nie widzisz zagrożeń związanych z polityką PiS. Zagrożeń dla Polski.
   RZ

 1. „Jakie teraz macie hasło?” – takie pytanie usłyszał poseł Platformy Obywatelskiej Marcin Święcicki. Jak się okazało, nie było to wcale łatwe pytanie, przeciwnie – przysporzyło politykowi trochę kłopotów. Pomogła dopiero podpowiedź… posła Prawa i Sprawiedliwości.
  Problemy Grzegorza Schetyny z zapamiętaniem „sześciopaku Schetyny”

  Grzegorz Schetyna, lider Platformy Obywatelskiej, miał problemy z wymienieniem programu politycznego własnego ugrupowania, nazywanego „szóstką…
  zobacz więcej

  – Teraz mamy hasło, że „może być lepiej”… „Polska może być lepsza” – zakomunikował Święcicki, który był gościem Polsat News. Pytanie dotyczyło hasła zaprezentowanego kilka godzin wcześniej, w czasie konwencji programowej Koalicji Obywatelskiej. Odpowiedzi polityka PO nie były jednak prawidłowe – także ta z hasłem „przyszłość może być lepsza”.

  Z pomocą przyszedł Zbigniew Kuźmiuk z PiS, który podpowiedział tylko słowo „jutro”. To wystarczyło.

  – Jutro może być lepsze – ogłosił Święcicki.

  – Co się z wami dzieje, panie pośle? – pytał prowadzący program dziennikarz. Przypomniał, że w czwartek okazało się, że Grzegorz Schetyna nie zna „szóstki Schetyny”, a teraz – jak zauważył – poseł PO nie zna hasła wyborczego.

  1. A Ty@Raku straciłeś już znacznie więcej w podatkach pośrednich, bezpośrednich, w podwyżkach cen i inflacji na poziomie 4,7%. Poczekajmy po wyborach (podwyżka gazu, wody, energii). Z tych 500 + już nie zostało śladu, a za moment będziemy do tego dopłacać. Jak łatwo ogłupić społeczeństwo? Dać mu marny grosz, wyciągając z kieszeni drugie tyle, a może i więcej.
   Jak ulżyć rodzicom? Proszę bardzo, przykład z Niemiec. Dzieci do lat 18 wizyty u stomatologa za darmo. Czyszczenie zębów tzw piaskowanie i fluorowanie, u nas 200 zł, u nich co pół roku za free. Wizyta u lekarza 1 kontaktu. Zdiagnozowano u 2 latka zapalenie górnych dróg oddechowych, kuzyn wychodzi z inhalatorem dla dziecka za free i podstawowymi lekami. Ja płacę kolejne 200 zł. Rzekome 300 zł na wyprawkę, które miało załatwić sprawę książek i przyborów szkolnych. He, he, wolne żarty. Tak to ministerstwo ułożyło, że za same książki do 2 kl LO musiałem dopłacić ok 500 zł I tak na każdym kroku. Skubanie podatnika, rodzica, przedsiębiorcy. A lud woła 500 +, 500+.
   @Raku, jaki problem systemowy rozwiązał PIS przez 4 lata? Skrócił kolejki do zabiegów medycznych? Zmniejszył czas oczekiwania w sądzie na orzeczenie? Usprawnił SORY? Ułatwił życie przedsiębiorstw poprzez uproszczenie prawa, w tym prawa podatkowego? Zmniejszył nakłady rodziców na wychowanie dzieci (patrz kilka przykładów wyżej, tak na poczekaniu)? Polepszył ofertę edukacyjną i usprawnił szkolnictwo (ha, ha, zapraszam do szkół średnich). PiS i jego tv tak ohłupiła ludzi, że na merytoryczną krytykę władzy nie spotykam się z racjonalnym argumentami, tylko zaklęcia i podnoszeniem otrzymania ochłapu finansowego. A rozwiązania systemowe? E, to za trudne, niemedialne i słabo sprzedające się politycznie.

  2. @Miodek 9028 – widzę że za Platformy cudownie Ci się żyło, ceny nie drożały, inflacja była na poziomie 0 %. Reasumując: i za PO i za PiS inflacja jest na podobnym poziomie a jednak PiS „wyczarował” pieniądze na 13 emeryturę czy na 500+ więc gdzie widzisz problem? Jak nie dają – źle, jak dają to jeszcze gorzej

  3. I wierzysz w płacę minimalną 4000 zł. Tylko nikt Ci nie powiedział , że chleb będzie wtedy po 50 zł. Jedni ja i drudzy cynicznie nami grają na podstawie badań i to pojmij człowieku

 2. Często się wadzę z Redakcją i RZ na tych łamach, ale teraz muszę przykadzić. Tak logicznie, warsztatowo, i wręcz literacko, a przy tym przejrzyście napisanego tekstu dawno nie czytałem. Brawissimo, dobra robota. Przy tym wywód, z którym się w pełni zgadzam (chociaż z ,,małym” wyjątkiem, ale o tym na koniec). Osobiście uważam panią Figurską jako mało lotną osobę, ale jak nie przeszkadza to jej wyborcom i zwolennikom, to nie ma tragedii jak w sejmie znajdzie się kolejny nielot i automat do głosowania. Jest ich więcej, zatem jeden w tą, jedna w tamtą. Bez większej różnicy. Spuszczę również zasłonę litości na jej (sex)scesy, wszak gdyby takich kobiet nie było, my mężczyźni, nie moglibyśmy chełpić się doświadczeniem wykraczającym poza stały związek (pomijam kwestie moralności i sensowności takich postaw, ot takie życie). Ale, żeby w obliczu pewnych zachowań, wypisywać na swoich sztandarach politycznych hasła: lojalności, zaufania, rodziny, wierności, wiary, to … cynizm czystej wody.
  Celna riposta, sarkazm, przytyk uczyniony w sposób finezyjny, to oznaka, jak twierdzą naukowcy, inteligencji, myślenia przestrzennego. Jednakże krytyka, nawet słuszna, wobec oponenta, który nie zna tabliczki mnożenia, albo podstawowej ortografii, gdy samemu ma się z tym kłopot, to podłostka, obłuda, kabotynizm.
  Przypomina to trochę księdza, spowiadającego piękną kobietę, napominającego grzeszną za jej niedoskonałość, równocześnie świdrując rozmarzonymi oczyma jej cycki (proszę o brak korekty ze strony Redakcji, ma być cycki a nie biust czy inny dekolt)
  Jeżeli taka postawa nie przeszkadza @Pietrasowi i @XYZ, to dlatego nie rozpatrujemy polityków co do ich merytorycznych stanowisk i fachowości w działaniu, tylko plemiennie naparzamy się maczugami. Nie będzie nam przeszkadzało, że marszałek zrobił sobie z samolotu rządowego bezpłatną taxi, a szef NIK przekazał w zarząd własne mieszkanie sutenerom. Dlatego, taka przykładowa Figurska, nigdy nie powinna być kandydatem na kandydata, a co dopiero prawdopodobnym posłem (dzisiaj jest już chyba radną). Dodatkowo @XYZ twierdzi, że babka sensownie gada. Człowieku, po pierwsze, jest niewiarygodna, bo jej postawa nie współgra z głoszonymi hasłami, a po drugie, idź na kilka spędów partyjnych, daj sobie przetrzepać mózg przekazami z centrali, to i Ty, na pozór, będziesz gadał sensownie. Ba, zapewne przebijesz naszą ,,faworytkę” na luzie.
  Na koniec wspomniany wcześniej ,,mały” wyjątek , w którym muszę się nie zgodzić z Redakcją.
  @RZ pisze: (…) oblicze Krzysztofa Begowskiego, który zrobił sobie jaja twierdząc, że teraz jest Anną Grodzką (…).
  Otóż, K.. Bengowski ,,nie zrobił sobie jaj”, on się ich zapewne … pozbył.

 3. Tego właśnie PiSowcy nie rozumieją – PiS to to samo co PO tylko jedni wycierają gęby flagą, religią i jałmużną 500+, a drudzy europejskością, nowoczesnością itp. Układ jest tak zaplanowany aby trafiać do każdej grupy społecznej. Zresztą nie dziwota – to Kaczyńscy balowali w Magdalence.

  A tymczasem:

  Już kilka miesięcy temu pisaliśmy, że z przybytków braci R. miało pochodzić aż 4 tys. nagrań dotyczących m.in. polityków, wiceministra obrony, arcybiskupa i szefa wojewódzkiej komendy policji. Taśmy miały trafić na Ukrainę, a do jednej z nich dotarł, jak twierdzi, Wojciech J.
  https://www.rp.pl/Przestepczosc/309229961-Seksafera-na-Podkarpaciu-z-ukrainskimi-sluzbami-w-tle.html

 4. Jeśli wierzyć w sondaże przedwyborcze (a ostatnio coraz częściej wspominają o Konfederacji, więc coś w tym może być), to Konfederacja osiągnąć może 7,5 % poparcia i być 4 siłą sejmu – no to zobaczymy. https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/wybory-parlamentarne/nowy-sondaż-pis-umacnia-się-na-prowadzeniu-zaskakujący-wynik-konfederacji/ar-AAHG7YD?ocid=spartandhp

  Wystarczy uwierzyć i zagłosować, wystarczy chcieć zmian i o nie walczyć – oby nie zawiedli, bo jak i oni będą tacy, jak pozostali, to już tylko zostanie „krwawa rewolucja”, tym razem prawicowa.

 5. Widziałem teraz właśnie ten wywiad na Youtube i gościówa mądrze gada a to że nie wiedziała ilu jest posłów i senatorów – to ja też nie wiem pomimo tego że się interesuje polityką. Po co się z niej nabijacie? Tak, jestem za PiS-em a obiektu do drwin to może lepiej poszukać u POpaprańców lub w kochanku Biedronia który kandyduje z Wrocławia.

  1. Ależ..
   nam nie przeszkadza, że kandydatka na posła z ramienia PiS ma luki w wiedzy.
   Przeszkadza natomiast, i to bardzo, że osoba z takimi lukami była brana jako ekspert/ komentatorka do programu w którym podobne niekompetencje u innych osób miała śledzić.
   RZ

  2. XYZ mimo że nie jestem za PiS,to absolutnie zgadzam się tym co napisałeś. W ogóle to zamiast Figurskiej,na tapetę powinna wzięta być Jachira. No ale cóż.

  3. @XYZ
   Po co się nabijamy? Bo jest się z czego nabijać. Oczywiście Ty się nabijasz tylko z PO, a żarty z PISu Cię nie śmieszą. Niektórzy jednak, w przeciwieństwie do Ciebie, mają weselsze życie i częściej znajdują powód do uśmiechu. Ja mogę się pośmiać z żartów i z PiS i PO, nawet z Konfederacji, którą popieram, Ciebie rozwesela tylko polewka z konkurencji PIS. To tak jakbyś kupił 10 piw, smakowałoby Ci 5, a reszta okazała się szczynami. Trochę słabo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *