Protest ziomali

 Mają w Opavie kibice swoją wojenkę z działaczami klubowymi. Dzielą ich na dwie części. „Tych od sportu” i „tych z miasta”. O ile pierwszych uważają za sensownych, to „miejskich” (klub jest na garnuszku miasta) uznają za cwaniaków i kombinatorów.
Dlatego na meczach Opavy, tych domowych i tych wyjazdowych, pokazują się transparenty domagające się wywalenie trójki „miejskich” działaczy z klubu.
Podczas meczu ze Slavią Praga około 30 minuty fani z Opavy opuścili trybuny. Co ciekawe – choć kibole Slavii nie byli proszeni o solidaryzowanie się z gospodarzami, jednak również zeszli z trybun.
Ze sportowego punktu widzenia: Opava nowy sezon zaczęła od dwóch zwycięstw, by potem 5 kolejnych meczów przegrać. Slavia to zdecydowany lider i w tym pojedynku była faworytem. Po kwadrancie Opava już grała w „10”, Slavia trochę później zdobyła gola i w sumie oddała 8 celnych strzałów. Opava jedyne celne uderzenie na bramkę gości oddała w doliczonym czasie gry i dało ono bramkę na wagę remisu 1-1.
RZ, O-Op, AP-Z fot. sfc.cz

zajrzyj na sklepkibol.pl

komentarzy: 10

 1. Zejdą sobie z trybun, a na działaczach i tak nie zrobi to większego wrażenia. Dalej będą robić swoje. Pamiętam taki mecz na Stadionie Wrocław (z Zawiszą, zdaje się?), też był protest przeciwko zamykaniu trybun, polegający na braku dopingu w pierwszej połowie. Dopingu nie było, a zakazy stadionowe, zamykanie trybun, jako kara dla klubów, jak były tak są…

 2. Pytanie techniczne. Skoro jest Amica, skoro jest drużyna z Lublina to dlaczego w przypadku Opavy jest używana nazwa klubu? Chyba, że to takie obejście bo faktycznie Slezsky się raczej się u Was nie pojawia ale też nikt na Opavę nie mówi Slezsky tylko właśnie Opava.
  Jest jakieś drugie dno w ich fuzji, że ją uznajecie czy też wykorzystujecie to o czym napisałem wyżej?

  1. Tak jest, nie umknęło nam, że w Opavie też była jakaś dziwna fuzja, choć w szczegóły się nie wdawaliśmy i chyba nikt z nas nie wie dokładnie na jakich zasadach się tam połączono.
   „… dlaczego w przypadku Opavy jest używana nazwa klubu?”
   No to szukamy na Fanie nazwy Slezsky.
   Jak znajdziemy, to może wówczas będziemy o tym dyskutować, dobrze?
   RZ

  2. No właśnie o to pytałem choć może trochę pokrętnie. Czy piszecie Opava bo tak się mówi na ten klub czy też dlatego, żeby nie używać nazwy Slezsky.
   Dzięki za odpowiedź.

  3. Wiem i szanuje chociaż się z tym nie zgadzam (z tak rygorystycznym patrzeniem na fuzje).
   Nic jednak w życiu tak mnie nie wkurwia jak podwójna moralność i krzyczenie niebieskie pionki a po chwili pisanie/mówienie, że Motor dzisiaj wygrał.

  4. I dlatego od 2006 na naszych łamach nie ma Lecha (chyba, że piszemy o czasach sprzed 2006), lecz jest Amica, oraz zniknęła nazwa Slezsky, a od 2010 jest tylko „Lublin”.
   Co więcej. Gdyby w 2008 roku doszło do likwidacji Śląska i wejściu Drzymały na zasadach, jakie proponował Dutkiewicz, to na Fanie byłby jedynie Groclin Wrocław. Zresztą wcześniej (w 2003 roku) Schetyna próbował zrobić fuzję z Polarem, stąd powstała B-klasowa drużyna kibicowska. Na szczęście mu się to nie udało dzięki postawie Bogdana Ludkowskiego i nie trzeba było wcielać w życie planów awaryjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *