Zmiana ról

 W dotychczasowych sześciu meczach ligowych sezonu 2019/20 Śląsk raczej nie występował w roli faworyta. Przypomnijmy wszystkie te pojedynki:
Wisła Kraków – Śląsk 0-1
Śląsk – mistrz Polski Piast Gliwice 2-1
wicemistrz Polski Legia Warszawa – Śląsk 0-0
Amica Poznań – Śląsk 1-3
Śląsk – pucharowicz Cracovia 2-1
zdobywca PP Lechia Gdańsk – Śląsk 1-1
Teraz, po tych sześciu seriach spotkań Śląsk zagra z inną, rewelacyjną drużyną – Pogonią Szczecin. Pogoń własnie dostała zadyszki i przegrała u siebie z Wisłą Płock, zatem chyba po raz pierwszy Śląsk wystąpi w roli faworyta. Ciekawe, jak się w niej spisze.
Mecz Śląsk – Pogoń, na który wybiera się całkiem zgrabna ekipa fanów Pogoni, rozpocznie się w niedzielę 1 września o godzinie 15:00.

Trzy godziny po zakończeniu meczu w innym miejscu stolicy Dolnego Śląska, pod konsulatem Niemiec przy ul. Podwale 76 (niedaleko Galerii Dominikańskiej) o godz. 19:39 odbędzie się demonstracja upamiętniająca zdradziecki napad Szwabów na nasz kraj, oraz Polaków, którzy zginęli w czasie II Wojny Światowej wywołanej przez niemieckich i austriackich Niemców.
RZ, fot. DK

komentarzy: 6

  1. Na stadionie będzie mnóstwo rodzin z dziećmi. Sam ściągam siostrę spoza Wrocławia z dwójką małolatów 7 i 5 lat. Parafrazując słowa Legionu – Młode pokolenie, może przynieść Śląskowi odrodzenie.

  2. Jutrzejszy mecz dobitnie wskazuje, że we Wrocławiu jest potencjał w postaci publiki piłkarskiej. Wystarczy, że Śląsk gra i osiąga wyniki. Tak- wynikowcy, janusze, pikniki, kiełbasożercy wypełnią nasze trybuny nawet na meczu z paprykarzem, a nie tylko z ległą, amicą… Pustki na trybunach to nie do końca wina marketingu, braku info na mieście o tym, że jest mecz. Ludzie doskonale wiedzą kiedy gra Śląsk ale musi grać! Śląsk to firma, a firma musi odnosić sukces, wtedy będą efekty w postaci pełnych trybun. Hej Śląsk!!!

  3. W tej kolejce mamy pojedynek na najwyższą frekwencję na stadionach: Śląsk Wrocław vs. Amica Poznań. Na chwilę obecną obydwie strony idą łeb w łeb i w mediach społecznościowych chwalą się przekroczeniem liczby 20 tysięcy sprzedanych wejściówek. We Wrocławiu sektory C i D na Stadionie są już wyprzedane. Pytanie: na ile zasadne było ograniczenie ilości miejsc na sektorze B?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *