Czasu nie ma

 O tym, jakie zagrywki polityczne zastosowała „dobra zmiana”, żeby uwalić mniejsze partie można pisać całe elaboraty. Tego odkręcić się już nie da. Ale można jeszcze pomóc innym – tym nie z bandy PO – PiS – PSL. Trzeba pozbierać podpisy pod listami poparcia dla list wyborczych. Czasu jest naprawdę niewiele –praktycznie jeśli nie da się ich zebrać do końca tego tygodnia, to będzie po zawodach.
W sklepie kibol (Wrocław ulica Czysta 7) można się podpisać pod listą poparcia dla Konfederacji. W dni powszednie w godzinach 10:00 – 18:00, w sobotę 10:00-14:00 (może troszkę dłużej, ale na to lepiej nie liczyć).
RZ, fot. dreamstime.com

komentarzy: 50

 1. Zboczeńcow finansuje samorządy Wrocław wybrał, Warszawa wybrała, Gdańsk, Łódź oni kur..a na złość PISowi będę tych zboków finansowali.Co do zboczeńcow, to pierwsze co ,jako rodzic już drugi rok będę w radzie rodziców, i na samym początku roku szkolnego powiem jak powiedziałem, w tamtym roku szkolnym, żeby uważali kto i pod jaką nazwą chce edukować nasze dzieci, pochodzę z miasta małego tam nie ma takiego problemu jak we Wrocławiu.
  A co do tęczowych zboków, to kasa idzie z zachodu, żadną ustawą nie zniesie się pedalstwa, na razie w Polsce nie ma i nie będzie małżeństw homosi i adopcji przez nich dzieci

 2. @RZ panie redaktorze, proszę nie ograniczać dyskusji ze mną do rozróżnienia: ,,nie kupuję PiSowskiej narracji”, ,,głosuję na PO” , albowiem, po pierwsze: ,,głosuję na PO” – nie jest takie oczywiste, a po drugie, tutaj gra toczy się o coś bardziej poważniejszego, ba śmiertelnie (nomen omen) poważniejszego. Czy pan w teraźniejszej Polsce czuje się w miarę pewnie, jako krytyk oczywistych cynizmów i przekrętów władzy? Czy po niewyjaśnionych zniknięciach na Rzeszowszczyźnie, po cokolwiek zastanawiających samobójstwach więziennych, kneblowaniu ust innym oponentom, nie uważa pan, że mamy problem?
  Przyznam, że jak krytykował pan PO, za ich rządów (przyzna redaktor ostro i bez pardonu), byłem o pana i jego podobnych spokojny (wiem, ciąganie po sądach, akcja widelec, owszem uciążliwe, ale i licytował pan ostro). Niemniej gdyby zaszła potrzeba sam stanąłbym na barykadzie w jego obronie. Dzisiaj, mimo, że przeszedłem sporo, w tym próbę kaperowanie mnie, młodego pracownika zakładów państwowych, przez ,,przemiłego” (do czasu) eSBeka, takiej pewności nie mam.
  @Piertas – jestem jak najbardziej za tym, żeby pociągnąć do odpowiedzialności ewentualnych przekręciarzy, aferzystów, zdrajców (zbliża się 4 lata rządów PiS, i co?), ale zdumiony jestem, że podoba ci się zlew, szambo i pomyje dziennikarskie. Raz, że to po prosty syf a nie profesjonalna robota, dwa, a jak się wajcha odwróci?, bo jak głosi stary szlagier: ,,nic nie może wiecznie trwać”, i szczujnia dziennikarska zwróci się, choćby z chęci odwetu, zemsty przeciwko twoim idolom czy choćby osobom, które szanujesz i im ufasz?. A biedacy z ściany wschodniej będą skazani tylko na taki przekaz.
  @Marenio – mam wrażenie, że na tym forum ilość @Antykomuchów musi się zgadzać. To nie jest kwestia niku, to kwestia stanu umysłu. Ktoś pluje w twarz, a ten mówi: o jaka miła bryza morska. Bez kręgosłupa moralnego, bez argumentów (przepraszam Antykomuch, wybiórcze, bo wybiórcze, ale argumenty miał).

  1. @Umberto e co Moim idolom?.A niby którym?. Szamba i zlewu to można szukać w PO i jej przybudówkach z którymi startują do wyborów. A poza tym kogo masz na myśli mówiąc,”biedacy ze ściany wschodniej” masz się za kogoś lepszego czy jak?.

  2. @Pietras – szambo może wybić wszędzie. W nikczemnym zachowaniu polityka, w judaszowskim uprawianiu zawodu dziennikarza, w potwarzach i obmowach bliźniego w usłużnym a nawet bezinteresownym podłożeniu świni. I uwierz, szambo nie ma barw politycznych, tak jak owa aplikacja LBGT, która w sporym odsetku jest używana zarówno w społeczeństwie jako takim, ale również na stadionie Legii jak i również Stadionie Wrocław. Wiem, z racji zawodowych inklinacji, że ludzie próbują porządkować sobie otaczającą ich przestrzeń, opisując złożoność świata narzędziami sobie dostępnymi. Stopień wiedzy, wyedukowania, inteligencji, obycia – poszerza bądź zwęża perspektywę owego opisu. W zależności od kwalifikacji intelektualnych ten świat jest bardziej bądź mniej jednowymiarowy. Nie mam o to do nich pretensji, nie każdemu dane było pojeździć po świecie, zetknąć się z różnymi kulturami, z osobą/osobami, przy której/których mógł przeżyć ekstazę intelektualną, doznać epifanii, zakrzyknąć Eureka! – po prostu, ja widzę u nich te deficyty. Nie każdemu, w końcu, dane było chodzić do szkół od podstawówki przez szkołę średnią po studia i ewentualny doktorat – choć zdarzają się również buce z tytułami.
   2 – nie masz ewentualnych idoli, osób których szanujesz i którym ufasz? Które mogłyby być oplute przez miernoty moralne udające dziennikarzy?
   3 – nie czuję się od nikogo lepszy, po prostu inny. A określenie ,,biedacy ze wschodu”, to raczej figura stylistyczna i odnosi się do zapóźnienia cywilizacyjnego ściany wschodniej. Masz pojęcie o sieci połączeń komunikacyjnych ( a raczej jej braku) na tamtym terenie? O ,,uzbrojeniu” tych terenów w media (woda, gaz, kanalizacja)? Miarą wszystkiego jest fakt, że są tereny – 20-30 km i więcej, w obrębie których ani nie pogadasz przez telefon ani nie wyślesz smsa, ani nie skorzystasz z internetu w telefonie czy innym urządzeniu. A jedynym źródłem (dez)informacji, to generał propagandy Jarosław Kurski.

 3. Budżet według PiSu:

  Od kilku dni słyszymy, że mamy mieć w 2020 roku budżet bez deficytu. Część osób się cieszy, część wskazuje, że jest to tylko propaganda, a po wyborach będziemy mieli korektę budżetu. Jak jest naprawdę? Oddajmy głos wiceministrowi finansów Leszkowi Skibie:

  „Jest to zdarzenie księgowe, iluzja księgowa, nadwyżka w 2020 r. ma charakter tylko i wyłącznie memoriałowo-księgowy”.

  Czemu ma to być iluzja księgowa? Ponieważ w 2020 roku rozpocznie się grabież OFE i państwo weźmie sobie 15% ze środków zgromadzonych przez nas w OFE. Co więcej, grabież będzie trwała dwa lata, więc połowa pieniędzy trafi do budżetu dopiero w 2021 roku, ale całość zostanie zaksięgowana już w 2020 roku.

  Gdyby sprawa dotyczyła jakiejś spółki, nazwalibyśmy to kreatywną księgowością i mieli pretensje o sztuczne zawyżanie wyników. Ale gdy robi to państwo, to po cichu nazwiemy to iluzją a głośno powiemy o wielkim sukcesie.

  dr Sławomir Mentzen

 4. @RZ TVP jest ok,tłuką w PO ile wlezie i mi się nie ukrywam to bardzo podoba,co do szmat z PO,i Schetyny,to mam nadzieję że spłyną razem z tym gównem które się teraz wylewa w Warszawie do Wisły. Raz i na zawsze.

  1. Niestety wielu w Solidarności dało się omamić i poprowadzić przez TW Bolka, a inni nawet ci z Solidarności Walczącej, a zwłaszcza ich potomki wybrali zapach banknotów syjonistycznych i gwarancję weksli, niż zapach wolności i gwarancję niezależności Ojczyzny. POPiS banda sprzedajnych postkomuchów i banksterów, którzy Naród Polski mają za niewolniczy tłum, a Ojczyznę za dojną krowę. Dość POPiSu czas na Wolny Naród Polski żyjący w Suwerennej Ojczyźnie Polsce rządzonej przez Polaków.

  2. Nie przeszkadza ci, że był prawą ręką Donalda Tuska z Gdańska ? Czyli był złodziejem, bo wszyscy z po to złodzieje. Co nie ?

  1. @marenio PO = PiS = POPiS = Porozumienie Centrum podzielone walką o stołki i wyrywające sobie weksle syjonistyczne i to co można jeszcze opylić, aby się ustawić dla jednych i drugich Nasza Ojczyzna to słynne już „h.j, du.a i kamieni kupa”, Narodem Polskim można manipulować, by ich bezkarnie okradać, a najlepiej ich podzielić, to łatwiej będzie można uwalić wszelki bunt rękoma samych buntowników. Obudź się Polsko, póki jeszcze jesteś Polską !

  2. @johnny88 tak właśnie dałeś się zmanipulować. Bo rozpad PC nastąpił nie tylko z z powodu pędu do władzy ale jak widać z upływu lat , z gigantycznej różnicy poglądów dotyczących obywateli i państwa.
   Dlaczego Konfederacja nie spróbuje konstruktywnie porozmawiać z PiS skoro tak bardzo zależy jej na Polsce?

 5. Mój głos wyborczy to jedno z niewielu praw obywatelskich jakie posiadam. Nie chce go zmarnowac, oddac stracony na partię (koalicję? próg 5% czy 8%?), ktora nie wiadomo czy w ogole wejdzie do Sejmu.
  Dlatego swój bezcenny głos oddam na PiS. Wy też tak zróbcie i nie rozdrabniajcie się na niespójny ideologicznie plankton (Braun, Korwin, Liroy, Godek – każdy chce czegoś innego…).
  W KW PiS też są ludzie spoza PiS, Zjednoczona prawica z partii Ziobry czy Gowina.

  1. Masz 100% racji w tym, ze Twój głos jest bezcenny.
   Szkoda tylko, że chcesz go oddać tym, którzy realizują plan przerobienia Polski na Polin.
   RZ

  2. POPiS to jedno g…..o. Jestem Polakiem synem i wnukiem tych, którzy walczyli o Wolną Polskę i nigdy nie zagłosuję na komuchów i syjonistów z POPiS.

  3. Konfederacja jest zarejestrowana jako partia polityczna więc wystarczy jej 5%. Aktualnie w sondażach ma 6%. Tak więc warto głosować na KONFEDERACJĘ.

   Sądzę, że po sprzedaniu się Kukiza, Konfederacja spokojnie przekroczy próg wyborczy.

 6. Byłem wczoraj podpisy zebrane po znajomych do punktu na Świdnickiej. Podobno kiepsko z ilością w naszym okręgu. Chłopaki z RN mówili, że chcą zbierać na meczu, jednak wiadomo jak to jest – im szybciej – tym lepiej. W niedzielę już to trzeba wysyłać, dlatego kto zdrów niech idzie do sklepu Kibol.

 7. Co jest gorsze ten przez Ciebie demonizowany PiS czy lewacko-komunistyczna PO. Jeśli zależy komukolwiek na dobru Polski to wybór jest prosty. Zastanów się czy dać się zalać tęczowej epidemi?

  1. Teraz masz i PiS i tęczowa epidemie. Przez 4 lata mieli prezydenta, premiera, rząd, większość w sejmie i senacie, służby i co zrobili z tęczowymi? Nic nie zrobili. Pozwolili im się rozplenic.

  2. Nie odrazu Panowie, nie wszystko naraz najpierw gospodarka . Na tęczowych przyjdzie czas, teraz można przez nieopatrzne ruchy zrobić z nich męczenników.

  3. @marenio:
   A za 4 lata, tuż przed wyborami 2023:
   „Nie odrazu Panowie, nie wszystko naraz najpierw gospodarka. Na tęczowych przyjdzie czas, teraz można przez nieopatrzne ruchy zrobić z nich męczenników.”

  4. Przez 4 lata można zrobić bardzo wiele.
   4 lata trwała II WŚ na Pacyfiku.
   4 lata trwała I WŚ.
   mniej trwało budowanie Sky Tower – najwyższego budynku w Polsce.
   największe firmy motoryzacyjne w ciągu 4 lat wprowadzają 4 modele nowych samochodów
   4 lata (mniej więcej) rozwijał sie przemysł związany z pagerami w Polsce (został wypraty przez telefony komórkowe)

   A Ty sugerujesz, że przez 4 lata nie można uwalić finansowania teczowej zarazy?

   To może inaczej. Jakie ruchy przez te 4 lata wykonano w Polsce w kierunku uwalenia zboczeńców? Jakiś jeden chociaż?

  5. a czym się rożni pis od po ? Teraz na jedynkach PO masz byłych pisowców, a w pisie ex-platformiarzy i komunistów. Nie przeszkadza ci to ?

  6. Jak w pisie jest wola to w ciągu kilku godzin można zrobić praktycznie wszystko vide ustawa o IPN i pare innych. A jak nie ma woli, to i 50 lat będzie za mało. Czyli jak coś nie jest robione to po prostu nie ma być robione. Co do tęczy itp Czym się różni Polska pisowska od Polski platformerskiej w tym względzie ? Tych parad to teraz nawet jakby wincej

 8. W kontekście machlojek przy ordynacji wyborczej, jak również zaopatrzeni w wiedzę i doświadczenie czterolecia rządów ,,dobrej zmiany”, możemy z pełnym przekonaniem powiedzieć, że taka twarz prawicy, którą reprezentuje pan naczelnik ze swoją kamarylą, to kolejna odsłona pazernych polityków, dojących nas z podatków, dla których dobro społeczeństwa jest li tylko pustym hasłem wyborczym, a odróżnia się od poprzedników kilkoma patriotyczno-religijnymi wrzutkami, którymi szafuje się na uciechę swoich wyznawców.
  PiSowi maski obrońców przeciętnego Kowalskiego już dawno spadły (lokowanie miernych ale wiernych na intratnych stanowiskach, kosztem nierzadko faktycznych fachowców, cichaczem przyznanie sobie przez rząd Szydło po 60 tys na głowę), tak samo jak opadły maski odpornych na korupcję (afera KNF) czy wolnych od machlojek pomnażających majątek (działki Mateuszka), tudzież pławiących się w przywilejach władzy (Kuchciński) a na rodem z orwellowskiej noweli skończywszy Ministerstwie tzw Sprawiedliwości . I teraz wracam do kodeksu wyborczego. Gdyby PiS wygrał wybory samorządowe w Warszawie, doprowadziłby w końcu do wydania upragnionych zezwoleń, przez Ratusz, na budowę dwóch wież przez spółkę Srebrna, następnie zaczęliby czerpać korzyści z wynajmu (szacuje się, że rocznie między 30-50 mil zł), po czym (gdyby nadal rządzili) pozbawiliby subwencji partie polityczne i zabiliby względną równość ekonomiczną pomiędzy konkurującymi bytami politycznymi. Dlatego, aby utrudnić życie cwaniakom i macherom z PiS warto popierać różne koncepcje na rynku idei, tym bardziej, gdy są to faktyczne postulaty a nie marketingowa papka, która jest celem samym w sobie a nie, aby jakiś cel (społeczny, polityczny pro publico bono) zrealizować.

  1. Puszczam ten podprogowy przekaz „głosuj na PO”.
   RZ

   PS Mam nadzieję, że Czytelnicy Fana w większości są na tyle wyrobieni, że widzą, iż to dwie takie same bandy, przy czym najistotniejszą zasadą panującą pomiędzy nimi, to ta o „nie ruszaniu waszych, ale wy nie ruszacie naszych”.

  2. Fakty PO faktach ? Jak bym słyszał Brejze,Nitrasa,Neumanna, Gawłowskiego,Szłapkę,Balcerowicza itp . Goście TW Stokrotki tacy jak sędzia Tuleja,Łączyński,Milewski Giertych też tak mówią ! Głosujcie na UBwateli RP , KODomitów, Timermansów, POko- loko i innych którzy wydoją RP z miliardów zł .

  3. @ Marko, a mniej TVPiSem, a bardziej merytorycznie dałoby się? Tępa propaganda nie ruszała mnie za komuny, nie rusza mnie i teraz, ba mam z tego niezłą polewkę jak tzw dziennikarz może się zeszmacić za judaszowskie srebrniki.
   Niedawno w ramach wypadu do Gdańska, z wiadomych powodów, odwiedziłem Europejskie Centrum Solidarności na terenie Stoczni. Jedną z ekspozycji są monitory telewizyjne w trzech rzędach (w dwóch?) po trzy. Nadawane są tam Wiadomości, wróć Dziennik Telewizyjny oraz wystąpienie Jaruzelskiego. Pomyślałem z przekąsem: lata lecą a poza gębą generała nic się nie zmieniło.

  4. @ UeCo
   Podczas gdańskiego wypadu ekipy mające wywalone na politykę szły na plażę lub do knajpy. Ci uświadomieni, ale normalni kierowali się do Muzeum II WŚ. A za zwiedzanie ECS wzięła się kasta oderwanych od koryta.
   RZ

  5. @RZ,to pokazuje jak różni są ludzie. I proszę bez epitetów.Ilu ludzi, tyle pamięci historycznych. Dla zapiekłych i posiadających wiedzę ,,pewną”, przypomnę , że dla ówczesnych zdrajcami byli: Mickiewicz, Norwid, Chopin, Traugutt etc. A teraz kamyczek do ogródka redaktora. Gdybym był tak ,,uświadomiony”jak redaktor Roman głosił onegdaj, to dzisiaj PiS zamieniłby nasz kraj w coś na kształt Białorusi.I to na co pomstuje redaktor (szybkie machloje przy ordynacji wyborczej), byłoby betką i naiwnym kwileniem wziętego pod but suwerena, a niewygodni Kosteccy, być może w ilościach znacznych ,,popełnialiby: samobójstwa lub ginęli w niewyjaśnionych okolicznościach. Tak się dzieje zawsze, gdy w obojętnie jakim systemie politycznym, jakieś ugrupowanie, stronnictwo, partia, niebezpiecznie uzyskuje większość daleko odbiegającą od kruchej równowagi. Nie kupuję po prostu PiSowskiej narracji, widząc co się dzieje i jak odbiega to od rzeczywistości.

  6. @RZ Ja też kiedyś byłem w tym całym ECS, i nie jestem nikim oderwanym od koryta.Niektórzy z Konfederacji byli też w muzeum Polin ( w sumie nie wiadomo co gorsze).I co z tego?.

  1. Jeżeli wszyscy będa myśleć, „konfederacja nie przekroczy progu” to rzeczywiście tak się stanie. Wszystkie ręce na pokład i głosujemy.

  2. Kiedyś też nikt sobie nie wyobrażał, że PZPR może nie rządzić, że jakaś inna oddolna inicjatywa pospólstwa robotniczo-inteliktualnego może odebrać im władzę. Czas aby POPiS też się o tym przekonał, bo to wciąż te same postkomuchy i wylazłe spod stołu potomki syjonistyczne ukryte po marcowych idach, zakorzenieni w polskich nazwiskach z nadania sowieckiego. Nie ważne czy za setnym, czy za tysięcznym razem, ale wyzwolimy Ojczyznę z ich łap.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *