Bój o lidera

 Interesujące. Po 3 seriach spotkań rodzimej ekstraklasy trzy drużny mają po 7 punktów na koncie. I dwie z nich zagrają ze sobą. Te dwie to Amica Poznań i Śląsk Wrocław, a trzecia to szczecińska Pogoń. Kto z fanów Śląska studiując przed sezonem terminarz stawiał na taki zbieg okoliczności?
Pozycja Śląska jest tym bardziej zaskakująca, że dwa z dotychczasowych trzech spotkań WKS rozegrał na wyjazdach, ale jeśli to porównujemy do pozostałej dwójki liderów, to także 2 razy byli na wyjazdach.
Taki dobry start wrocławian z jednej strony rozbudza nadzieje, z drugiej zwiększa zainteresowanie poczynaniami naszych orłów/ skórokopów/ wkładów do koszulek.
W Poznaniu ambicje od dłuższego czasu mają dość wyśrubowane. Ale i sukcesy na krajowym podwórku są, zatem nie jest dziwne, że celują w najwyższe miejsca. Zeszły sezon uznano za porażkę, gdyż zespół nie zakwalifikował się nawet do eliminacji do Ligi Europy. A to dla nich stanowi minimum.
O celach Śląska na Fanie już było. Powiedzmy sobie szczerze: chodzi o górną ósemkę, ale jeśli idzie tak dobrze, jak jest po 3 seriach spotkań, to dlaczego poprzeczki nie podnieść?
Kibicowsko spotkania z zespołem z Poznania nie wywołują już we Wrocławiu takich emocji, jak jeszcze z 10 lat temu. Chyba podobnie jest w Poznaniu. Tam obecnie mówiąc „Śląsk” wnerw jest głównie dlatego, że Wrocław do dziś wytyka kibicom ze stolicy Wielkopolski, że tak naprawdę ich klubu nie ma już od 13 lat, a w Poznaniu gra po przeprowadzce z Wronek – Amica.
Mecz Amica – Śląsk rozpocznie się w piątak 9 sierpnia 2019 o godzinie 20:30. Jego zwycięzca zostanie samodzielnym liderem przynajmniej do soboty, gdy to Pogoń zagra u siebie z Wisłą Kraków.
Roman Zieliński, fot. fejsbukowa przeróbka oprawy Amiki

Aktualizowany na bieżąco terminarz meczów Śląska:
http://fanatik.ogicom.pl/archiwa/13006
Zajrzyj na sklepkibol.pl

komentarzy: 16

  1. Proste pytanko, po meczu z Cracovią w który tramwaj trzeba się wbić aby z okolic stadionu dostać się na dworzec główny PKP? Pierwszy raz na Śląsk jadę pociągiem z dzieciakiem

  2. Do Sierpnia z Solidarności w Pafawagu Niech Amica się martwi o wynik a my 3 do przodu . Tak na poważnie Chlapek i linia pomocy musi zagrać na skrzypcach jak chcą 1 punkcik dostać 0–1 dla Śląska

  3. Amica bardzo mocno nadmuchała balonik na dzisiejszy mecz. Przyjdzie ponad 30k ludzi, a u nich dawno takiej frekwencji nie było, ich drużyna gra dobrze, a oni liczą, że zobaczą dzisiaj wynik w okolicach 3:0 lub 4:0, aż się kusi, aby Nasz Śląsk przebił ten balonik i wywiózł 3 punkty. Hej Śląsk!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *