Trzecia wygrana

 Śląsk kończąc zgrupowanie w słoweńskiej Rogli zagrał z ukraińską Zorią Ługańsk. Co do tego, czy Ługańsk jest wciąż ukraiński to mamy uzasadnione wątpliwości, ale formalnie zespół jest z Ługańska i jest ukraiński. A na pewno gra w lidze ukraińskiej, choć nie gra w Ługańsku (na pewno w Zaporożu, a czy gdzieś indziej również – tego nie wychwyciliśmy).
Problemy drużyny z dziwnego państwa to nie nasze problemy. My mamy inne. Co prawda w okresie przygotowawczym Śląsk zdobył już sporo bramek, jednak żadnej nie zdobył napastnik. Tym razem strzelcem pierwszej był pomocnik Pich po przytomnym przejęciu piłki przez Łabojkę. A drugą zdobył pomocnik Cholewiak strzałem z dalszej odległości.
Najważniejszym dla nas zawodnikiem był oczywiście nasz ulubiony Murzyn. I w dalszym ciągu nikt z nas nie potrafi odpowiedzieć za co Śląsk mu płaci. Dwie fajne akcje, trzy czy cztery przejęcia, jednak nic z tych lepszych momentów nic nie wynikło, bo ani toto strzału nie ma, ani dobrze podać nie potrafi. No, na jego usprawiedliwienie wpływa fakt, że nie mógł się pokazać w całym meczu, gdyż wredny trener ściągnął go już w przerwie. Stałe fragmenty gry to raczej naszym atutem nie będą. Z Mączyńskim – słabo, bez Mączyńskiego – beznadziejnie. Będą też problemy, jeśli nasi rywale zagrają wysokim pressingiem, bo ewidentnie widać, że pod presją nasi obrońcy się fatalnie gubią.
Generalnie – kolejna, trzecia wygrana podczas obozu, tym razem 2-1, zła nie jest, Śląsk posprawdzał zawodników. Liga zaczyna się już w następny łykend.
AP, RZ, fot. niezalezna.pl – to akurat stadion nie w Ługańsku, lecz w położonym znacznie dalej na zachód od granicy z Rosją Doniecku.

komentarzy: 10

 1. Jakie tam orły.Namierzasz wieże kościoła i w takiej wichurze musi być gorzał.Brak doświadczenia,czeski sztab szkoleniowy i lipa z obozu.

 2. Ja bym się nie czepiał bambo bo wygląda dobrze, szybki, zwrotny i widać, że mu zależy. Minus to poziom inteligencji ale od tego jest Lavicka. Porównaj go z espasito tralalala, który jest totalnie beznadziejny i nie ma nic, a z uwagi na brak zaangażowania nie ma żadnych nadziei, że coś się zmieni. Albo z drugim hiszpańskim szrotem, ktorego kupili z kontuzją.

  1. A co Lavicka ma zrobić…. z szybkim Murzynem…?. Przeskoczyć 50 tys. lat cywilizacji w miesiąc?…. żeby Murzyn zaczął się mózgiem posługiwać? Bierzesz typa z dobrodziejstwem inwentarza…. Jak wszystko co w życiu robisz ma swoje plusy i minusy. Bierzesz hiszpańskiego kontuzjowanego grajka to nie masz pewności, że mu tą kontuzje wyleczysz…. a on będzie naciagał ZUS przez dwa lata. Tak jak było z Joanem Romanem…. gracz mistrz ale …..zagrał 45 minut i potem trzy miesiące naciągał ZUS….. 50 minut na boisku-4 miesiące na garnuszku ZUS… „To se ne da Pane”… więc jak bierzesz sprytnego Murzyna to skąd przekonanie, że on się będzie mózgiem posługiwał, jak nie robił tego jego ojciec, dziadek, pradziadek, pra pra dziadek i tak w linii prostej do epoki kamienia łupanego. Przecież nie można mieć pretensji do Murzyna, że jest Murzynem. On się znalazł w nieodpowiednim miejscu. Jaka jest jego wina? Żadna. Winny jest menago WKS-u… i wałkarze co mu w kontrakt wpisują 10 tys. Euro a na konto Murzyna wpływa 10 tys. Hrywien. hahahaha….. tyle, żeby na paciorki szklane dla całej wioski starczyło.

  1. Są:
   Trzy wygrane na obozie z zespołami średniej klasy.
   Przetestowanie sporej liczby zawodników.
   Bramkarze robiący wrażenie sensownych.
   Strzelający bramki zawodnicy z drugiej linii, a nawet obrońca.
   Nasze orły nie miały gdzie łoić gorzały (ta miejscowość ma bodajże 250 mieszkańców).
   Obóz na takiej wysokości najczęściej daje rezultaty wydolnościowe.
   Coś pewnie umknęło.

  2. Podstawowy bramkarz nie potrafiący grać nogami to kiepski pozytyw. Więcej minusów na tą chwile nie widze choc przydałby sie Rymaniak.

 3. Ja bym prosił żeby oddać Pana Brozia, potrzebny nam prawy obrońca i najlepiej napastnik bo u Hiszpana ciężko doszukać się czegoś z Carlitosa czy Angulo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *