Slaven Belupo Koprivnica

 Na meczu przebywającego na zgrupowaniu w Słowenii Śląska z chorwackim Slaven Belupo Koprivnica zawitało trzech fanów Ferencvarosu Budapeszt, którzy wywiesili na ogrodzeniu dwie swoje flagi.
Po pozbyciu się Robaka my złośliwie czekamy na bramkę napastnika. W sparingu wygranym 2-0 oba gole zdobył pomocnik Damian Gąska. No, piłka w siatce wylądowała także bo strzale Bergiera, nawet ładne to było, ale sędzia znacznie wcześniej odgwizdał spalonego.
Nas szczególnie interesuje kiedy do siatki trafi superstrzelec z Hiszpanii. Tak, by rozwiać nasze złośliwe podejrzenia, że został wzięty, gdyż komuś się wydawało, że coś o nim słyszał, a tak naprawdę to z radia na plaży leciało „Despasito”.
Oczywiście złośliwie przyglądaliśmy się innej gwieździe Śląska. Tej, którą obecnie obserwować najłatwiej – nawet daltonista nie ma możliwości pomylenia. No i szukamy tych elementów gwiazdorstwa, za które ma płacone. Niechybnie szybkość, ale na razie szukamy innych rzeczy i coś nie potrafimy ich znaleźć.
Dobra, a teraz na poważnie.
Fajnie, że zespół wygrywa. To podnosi morale. Chyba pożytek będzie z tego Płachety – szybki, z ciągiem na bramkę, potrafiący przyjąć trudną piłkę. Widać, że ktoś jednak ogarnął polski rynek, bo to kolejny zawodnik z niższej ligi po Cholewiaku, Gąsce, Łabojce czy Radeckim, który (chyba) coś do drużyny jest w stanie wnieść. Trzeci bramkarz też nie sprawia wrażenia lebiegi.
Żeby nie było za wesoło – w chwilach wysokiego presingu zespół się gubił. Wygrana 2-0 podnosi poprzeczkę oczekiwań.
RZ, AP, B-B, ja

komentarzy: 10

  1. Czytam komentarz i więcej wiary? Sorry Panowie ale bądźmy realistami!!! Ja akurat jestem osobą bardzo twardo stąpającą po ziemi i uważam że będziemy w dolnej ósemce. Chcę jeszcze przypomnieć że po tym sezonie z ligi lecą trzy drużyny. Tak więc moimi typami do spadku jest nasz były zgodowicz (czego im z całego serca życzę), któryś z beniaminków (typuję jednak Raków który wszystkie mecze będzie grać na wyjeździe) i pozostaje jeszcze trzecia drużyna – obyśmy to nie byli my!!!

  2. W sezonie mistrzowskim (nie)mieliśmy takich tuzów napastników jak Voskamp, Diaz(gość przewyższał naszą pierwszą ligę o lata świetlne i został zmarnowany) oraz bliźniak. Więc naczelny i czytelnicy trochę pokory może albo i na pewno ktoś błyśnie i to nam wynagrodzi bramkami (Radecki lub Gąska ) trzymam kciuki.

  3. Wiadomo, jakby napastnikiem ponownie był Kamil Biliński to spoko. Robaczek w sercu Żydzewiaczek już w Czerwonej Armii. A wy dalej swoje. Więcej wiary ludzie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *