Dwa fronty

 I tak wytrzymał długo. Po wyborach z 2015 roku wieszczyliśmy rozpad ekipy Kukiz’15. Co prawda parlamentarna zgraja nie rozleciała się doszczętnie, lecz została zredukowana o połowę, lecz obecnie ustami samych kukizowców zapowiedziano koniec tej formacji politycznej.
Koniec Kukiza’15 jako samodzielnej ekipy zapowiedział poseł owej formacji Rzymkowski, który stwierdził, że mogą mieć kłopoty z zebraniem podpisów potrzebnych do rejestracji przed wyborami. Nie jest to zresztą tajemnicą, gdyż źródła dobrze poinformowane podają, iż już przed eurowyborami zbiórkę podpisów dla kukizowców wspomagał PiS. Brak tych podpisów byłby wyrokiem skazującym na polityczny niebyt.
Drugi sygnał szybkiej likwidacji ugrupowania dał sam lider, artysta scenowy, Paweł Kukiz, który nagle stał się zwolennikiem PSL-u i zaczął przepraszać ludowców za wcześniej wypowiedziane pod ich adresem, mało przychylne słowa.
Oczywiście w ramach „ratuj się, kto może” odwołujący się do swojej antypartyjności Kukiz może się sprzymierzać/ łączyć/ wpisywać na listy ze skrajnie etatystycznym ugrupowaniem, ale wiarygodność przy takim postępowaniu spada do zera. Ciekawe, jak się teraz czują wyborcy „antysytemowca”?
PiS mocą posiadanej władzy chce skrócić do minimum czas na zbieranie podpisów potrzebnych do rejestracji list wyborczych. To na wstępie wykluczy kilka opcji politycznych. Zwłaszcza tych, które nie posiadają struktur. Wiosna Biedronia, Kukiz czy Federacja Liroy&Jakubiak na tym szybkim zbieraniu podpisów polegną. Zainteresowani sami bardzo dobrze wiedzą, że zastawiono na nich pułapkę, zatem już zaczyna się w tych ugrupowaniach nerwowy taniec.
My od paru dni przyglądamy się ruchom Marka Jakubiaka, który postanowił wraz z Piotrem Marcem vel Liroyem utworzyć nową formację. Z uwagi na to, iż nie mają szans na sformalizowanie swojego projektu w partię, zatem o pieniądzach za zdobycie 3 procent głosów (co i tak im nie grozi) mowy nie ma. Tak więc można spokojnie czekać na ogłoszenie, z kim się panowie zechcą porozumieć tym razem. Stawiamy na… PSL, bo PiS-owi raczej są niepotrzebni, a nie po to odchodzili z Konfederacji, żeby wylądować na bruku.
Polska powoli zmierza do systemu dwupartyjnego. Będziemy mieli z jednej strony byłych liberałów zlepionych z pedrylami, a z drugiej żydowskich szabesgojów.
Roman Zieliński, fot. twitter

komentarzy: 10

 1. Dziś robiliśmy przyłączenia na osiedlu,u dobrego znajomego Ojca i jego sąsiadów,ja spawałem na zewnątrz kumpel N. w pomieszczeniach robił swoje,na koniec u Pana jedliśmy obiad,oni pili ja jako,że jechałem dostawczakiem nie mogłem.Kolega lekko wstawiony mówi patrząc na telewizor Pana i sprzęty AGD:”Niedługo dupa wyjdzie z TV ją wy….sz ubierze się i wejdzie z powrotem,albo lodówka ci obciągnie,lub smartfon. Ogólny brecht,choć moim zdaniem miał rację,Pan pyk i zmienia kanał,na TVP INFO idą w Poznaniu pedały,N. mówi patrz k…a same dzieci,pamiętacie jak PO odbierali ludziom dzieci za rzekomą biedę?.Ja mówię z Panem: no było coś takiego, kolega N: odbierali normalnej rodzinie z rzekomej „biedy”po to tylko by oddać je pedałom,przecież dwóch cweli,lub dwie lesby dzieci mieć nie będzie mogło.I rzeczywiście miał rację( rozważcie to Państwo Szlachta we własnych sumieniach, i ja bije się w piersi że na to nie wpadłem},dziś Arłukowicz w białej koszuli śmieszkował z jakiegoś człowieka w małej miejscowości,Bogu dziękuję że nie trafiło to na mnie bo by tą koszulę miał zafarbowaną juchą na czerwono śmieć pi…y. POwskie sku…..y.

 2. PiS jako żydowscy szabesgoje. Dawno się tak nie obśmiałem !
  P.S. Panie Red. Zieliński – to kiedy wychodzi pierwsza transza dla Żydów za 447 ?

  1. A ostatnio Sejm uchwalił dotację do Muzeum Polin, 100 milionów złotych. Na teatr żydowski w Warszawie 150 milionów przyznano.
   RZ

  1. Bredzisz.
   Nigdy nie popierałem PO.
   Między innymi dlatego, że na początku jej istnienia wstąpił w szeragi tej partii Grzegorz Schetyna, który na przełomie wieków doprowadził na koszykarskim Śląsku do pozbycia się kiboli, a w 2003 roku chciał likwidacji Śląska piłkarskiego pod płaszczykiem fuzji z Polarem.
   Ale o tym wiedzą ci, którzy się interesują tematem, ty do tego grona nie należysz.
   Zmień portal.
   RZ

 3. Obserwując politykę myślę, że będzie następująco: PSL dogada się z Kukizem a do nich przykleją się Bezpartyjni, którzy są podobnie „bezpartyjni” jak „antystemowy” Kukiz. Do nich dołączy Jakubiak i Liroy. Jest to zlepek dający każdemu z nich jako takie szanse na zostanie przy korycie sejmowym (nie licząc bezpartyjnych bo oni debiutują), jednak osobno, nikt z nich nie wejdzie. Najgorsza chorągiewka to PSL i Bezpartyjni, bo ci drudzy zrobią wszystko, wejdą w każdy deal, żeby w końcu dorwać się do żłoba (patrz sejmik dolnośląski). Lider bezpartyjnych czyli prezydent Lubina, swego czasu mocno wojował z kibicami Zagłębia, którzy wybili mu z głowy przejmowanie klubu, który prawdopodobnie w późniejszym czasie by zaliczył padaczkę pod ich rządami, a bez KGHM-u. Coś pokroju Waszego byłego prezydenta, zresztą obaj dobrze się znają i robili razem biznesy, dzięki którym chyba do dziś zjeżdżają na lubińskie wysypisko śmieci z Wrocławia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *