Gospodarze

 Dążenie wszelkich piłkarskich organizacji do maksymalizacji zysku spowodowało, że nie ma już „piłkarskich śród”. To pojęcie odeszło do lamusa. Obecnie mecze gra się cały tydzień. Tak więc w ramach eliminacji do mistrzostw Europy w Polsce żydzi zagrają w poniedziałek.
Niektórzy przedstawiciele nadwiślańskich „elit” będą skonsternowani, gdyż nie bardzo będą wiedzieć czy podczas potyczki kadry PZPN, który jednak w nazwie ma ów „polski”, można otwarcie trzymać kciuki za żydów, czy jednak nie wypada.
Swoją drogą ciekawe, jak wielu przedstawicieli obecnej władzy zaszczyci Stadion Narodowy swoją obecnością, i czy włożą na to „braterskie święto sportu” odpowiednie nakrycie głowy.
Formalnie gospodarzem tego meczu jest strona polska, ale natknąłem się w sieci na świetny, szyderczy wpis:
„Izraelskiej reprezentacji bardzo spodobał się Stadion Narodowy…. Prawnicy pogrzebali i odkryli, że stoi w miejscu gdzie przed wojną, żydowski kupiec rozstawiał swój dwukołowy wózek i handlował guzikami….. Pytanie, kto w takim przypadku wystąpi w roli gospodarza?”
Roman Zieliński, fot. Agora. NI-FO

PS: Koszulki t-shirt „Tu jest Polska a nie Polin”, oraz koszulki z krzyżem celtyckim (t-shirt oraz polo) dostępne na stronie sklepkibol.pl

komentarzy: 5

  1. Dzisiaj mecz kadry PZPN, jednak mnie ciekawią trybuny. Kadra , kadrą ale wiadomo że na trybunach oprócz pikoli będą i kumaci. To jest doskonała okazja do zamanifestowania i pokazania że ludzie myślą co innego niż uniżony względem żydków rzad. Przekaz może pójść w świat. Swoja drogą jakiż ból d… muszą mieć przed meczem w wiadomych ministerstwach.

    1. Śpiewka stała – ruska prowokacja chce skłócić bratnie narody. I nie zdziwiłbym się jakby reakcja była bardzo ostra. Ostrzejsza niż za Tuska.

  2. Mnie najbardziej ciekawi jak organizatorzy zabezpieczą się przed „antysemickimi” ekscesami podczas tego meczu. Czy na przykład uda im się przebić działania komunistycznej telewizji podczas MŚ1982 w Hiszpanii, kiedy w Polsce był stan wojenny a na trybunach flagi „Solidarności”.
    Druga rzecz to czy na przykład pan Duda zaryzykuje obecność na stadionie i świecenie przed żydami oczami wobec ewentualnych nieprzychylnych reakcji kibiców.
    A tak w ogóle to ciekawe czy polscy piłkarze otrzymali instrukcje jaki wynik jest dopuszczalny a jaki zostanie uznany za antysemityzm. No i czy sędziowie będą żydom odgwizdywać spalone?

  3. „‚… można otwarcie trzymać kciuki za żydów”. Żydów to za bardzo nie ma w tej reprezentacji, która gra dziś w Polsce. Żydzi może do interesów mają smykałkę, ale umiejętności piłkarskich niewiele. Więc zrobili interes. Gra w Europie, bardziej pociąga niż gra w Azji (tam gra reprezentacja Palestyny). Stąd Arab wybiera Izrael, a kapitanem drużyny jest muzułmanin. I nawet to, że przed meczem nie śpiewają hymnu, czy po strzeleniu bramki robią pokłony w kierunku Mekki, nie przeszkadza w reprezentowaniu interesu państwa Izrael.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *