Szach–mat onuce

 Wielu z nas dowiedziało się od pisowskiej pelikanerii, że jesteśmy ruskimi onucami. Nie tylko my, zwykli przeciwnicy ustawy 447 i roszczeń żydowskich, ale również i istotniejsi przedstawiciele opcji „nie dla żydów” także zostali bezkarnie opluci jako ruskie trolle, rosyjscy agenci, ludzie Putina i tym podobne.
Zareagował Grzegorz Braun. Otóż złożył zawiadomienie do prokuratury na… możliwość bycia rosyjskim agentem.
Teraz obóz rządzący będzie miał zagwozdkę, bowiem jeśli Braun faktycznie jest ruskim agentem, to dlaczego nie złożyli na niego zawiadomienia ci, którzy to ogłaszali, czyli pisowscy propagandziści Tomasz Sakiewicz i Michał Rachoń*. A jeśli nie jest „człowiekiem Putina”, to wspomniani powinni swoje oszczerstwa odszczekać.
Braun takim wesołkiem – kawalarzem jest nie od dziś. Gdy lata temu był nazywany przez inne media, Głos Tel Awiwu ”faszystą”, zrobił identyczny numer. Wówczas prokuratura nie podjęła śledztwa, w związku z czym Braun, chyba jako jedyna osoba w Polsce, ma na papierze to, że nie jest faszystą.
Roman Zieliński, fot. TVP Info

* lista jest dłuższa, zahacza także o polityków. Pisowskich i Kukiza.

komentarzy: 33

 1. @kibic
  Głosujesz na PiS,Twój wybór,w 2015 r. tez glosowałem na PiS,i moja córka,w tym roku oboje glosowaliśmy na Konfederacje. Ja na Jakubiaka,na listę warszawską,ponieważ glosowałem za granica. Nie wiem ile masz lat,ale Sakiewicz jest młodszy od Redaktora Naczelnego o 6 lat. W 1980/1981 a wiec spał pod pierzyna,kiedy Redaktor Naczelny w Trójkącie Bermudzkim na ZOMO rzucał kostkę brukowa,z dachów budynków,i nie ma moralnego prawa ubliżać tym co maja inne zdanie niż on,wyzywania od ruskich agentowi czy ruskich onuc. Ustawa 447 jest faktem,była przez PiS,PO,PSL,N,SLD,Biedronia,Razem przemilczana, z wyborców robiono przygłupów,bo taki Sakiewicz jest najmądrzejszy- taki Szechter po prawej stronie sceny politycznej. Sprawa się wydała,tak jak w przypadku Komorowskiego,który handlował lasami aby zadość uczynić parchom za to co Berman,Minc, Szechter znacjonalizował. Faktem jest,że PiS nie dotrzymał obietnic wyborczych,stad cześć wyborców ich olała.Tak to działa.

  1. Jeszcze chwila i na Fanie będzie się polszewizm i pedalstwo nawet zachwalać. Kodziarstwo tu ma najwięcej do powiedzenia, tylko dlatego że konfederacja czyli jedyna słuszna wizja na Fanie uznała, że głosy można podebrać tylko z jednej strony.

  2. @kibic
   Kolega może o tym nie wie, ale gdy na Fanie jechano z pedrylami, to w żydowskiej gazecie dla Polaków specjalne nagonki na Fana robiono. I nie tylko tam.
   Niestety, ze smutkiem stwierdzam, że kolega @kibic jest typowym przedstawicielem pisowskiej propagandy. Lubię się z nimi droczyć na jednej z platform społecznych, a swoje spostrzeżenia opisałem tutaj: http://fanatik.ogicom.pl/archiwa/12669
   W skrócie: Pis jest dobry, a jak ktoś ma inne zdanie, to najpierw lecą inwektywy, a następnie pisopelikan nakłada bana.
   Uwielbiam wk..ć pisopelikanów i mam tych banów już kilkadziesiąt. Ale do rzeczy.
   Na Fanie nigdy nie było (i nie będzie) nawet cienia zrozumienia dla pedryli, czy później kodziarstwa, nie było i nie będzie dla złodziejaszków z PO. Ale oczywiście wytykanie PiS-owi złych rzeczy, które ściąga na Polskę swoimi decyzjami, wśród pisopelikanów powoduje ogólną frustrację, która powoduje, że tracą rozum i zaczynają p…ć bezsensowne głupoty.
   RZ

  3. Nie wiem przez co Antykomuch zrezygnował z udzielania się na Fanie, może też mu co 2 komentarz obcinaliście lub nie publikowali wogóle, jak mi.
   Nie chciałem tu uprawiać PiSowskiej propagandy, ale po prawdzie to zmusiliście mnie do tego waszą jedyną wizją…

  4. Zapraszam na portal niezależnej lub jakiejś innej pisowskiej propagandówki. Tam takie teksty przyjmą z lubością.

  5. Tak, nic tu po mnie, ideowo nie mój świat, zajrzę od czasu do czasu na kibicowskie artykuły, ale tym wpisem kończę jakiekolwiek udzielanie na Fanie.
   Pozdrawiam wszystkich, którzy dobrze życzą Polsce.
   Bóg, Honor, Ojczyzna.

  1. Niektórzy piją, żeby sobie ubarwić życie, niektórzy ćpają, a kibic zażywa Kaczyńskiego i bez przerwy zwiększa dawki. Można i tak, mózg przy zażywaniu Jarosława reaguje tak samo, jak przy innych nałogach, chce więcej i więcej.

 2. Gospodarcze konsekwencje..Sorry Romek ale Twój post, to jakbym czytał GóWno.. piniendzy nie ma i nie będzie i póki co trza robić jak beduini na pustyni.. Pracowałeś gdziekolwiek za granicą, tam pomoc dla dzieci jest normą od 30 lat. U nas to novum, rozdawnictwo, gopspodarcze konsekwencje..

 3. Nie ośmieszajcie się, ten nowotwór rozbije wasz chory organizm już w październiku na kolejne 4 lata.
  Możecie zaklinać rzeczywistość, kłamać, obrażać, to tylko pokazuje bezsilność na demokratyczny wybór Polaków.
  Mógłbym zacząć zastanawiać się nad zastanawianiem się nad sobą jakbym był marginesem, ale jestem wśród wielomilionowej zdecydowanej większości i to się nie zmieni.

  1. Już kiedyś mieliśmy taką większościową partię. nazywała si Polska Zjednoczona Partia Robotnicza i miała 99% poparcia. Choć nie była ani polska, ani zjednoczona, ani tym bardziej robotnicza. Tak samo jak Prawi i Sprawiedliwość niewiele ma wspólnego tak z prawem jak i sprawiedliwością.

  2. @kibic
   Demokracja to taki ustrój, gdzie dwa żule mają więcej do powiedzenia niż profesor uniwersytetu. Ty jako komunista lubisz być pod butem, butem zrównującym wszystko i wszystkich do roli trybiku, gdzie wszyscy myślący inaczej są elementem zakłócającym, który należy zwalczać. Jesteś wśród wielomilionowej większości? Wielomilionowa większość w ogóle nie zagłosowała, ale rozumiem, że dobrze się czujesz wśród większej zbiorowości. To taka przypadłość ludzi nie potrafiących myśleć samodzielnie. Do tego trzeba mieć odwagę i/lub własne zdanie. Tobie brakuje jednego i drugiego.

  3. Redakcjo, bywały okręgi, w których PiS, o przepraszam PZPR osiągała 102-103% poparcia. Niezgodne z matematyką? Tym gorzej dla matematyki.

 4. Antykomuch już wam dobitnie wytłumaczył kto jest pelikanem.
  Czy ci którzy głosują na PiS po spełnianiu obietnic, czy ci głosując na PO, którzy nigdy ich nie spełniają, czy konfederaci, którzy głosują ale nie mieli nigdy okazji się przekonać czy to co im obiecał korwin i reszta się wypełni.

  1. „PiS po spełnieniu obietnic”
   Spełnili wszystkie obietnice „rozdamy państwowe pieniądze” oraz obniżenie wieku emerytalnego oraz te, które uszczelniają wydatki z państwowej kasy na coś, co PiS-owi nie pomaga (reforma szkolnictwa).
   Innych nie spełnili.
   Pelikany łyknęły nawet gadkę o spełnieniu obietnic przez PiS.
   A niedługo zaczną się gospodarcze konsekwencje tych spełnionych obietnic rozdawniczych.

  2. Tja, emerytury po 5 latach pracy w Polsce dla pewnej „narodowości”, czy ściąganie do Warszawy kilkudziesięciu tysięcy ludzi z Azji, którzy na pewno się nie zintegrują. Fajny PiS. Tacy „patriotyczni”.

   Wyborcy PiS to największy nowotwór tego kraju. POKO nawet nie udają, że są patriotami. Są „Europejczykami”. Ale wyznawcy PiS, nie dość, że nadal bajdurzą o swoim „patriotyźmie”, to jeszcze za największych wrogów uważają innych patriotów. Cała ta kampania „antykonfederacyjna” utwierdziła mnie w przekonaniu, że największe zagrożenie dla Polski to właśnie PiS. Ekonomiczne (zadłużenie), narodowościowe (ściąganie wszystkich i wszystkiego, atakowanie prawicy), politycznie (usługiwanie wiadomo komu), biznesowo (ubijanie polskich przedsiębiorców i akcje typu, płacimy Mercedesowi 80mln zł, żeby założył na Dolnym Śląsku fabrykę, żebyśmy mogli ściągnąć ludzi ze wschodu do pracy. Mercedes nie płaci podatków. My z tego nie mamy absolutnie nic), społecznie (tworzenie z Polski kraju roszczeniowych nieudaczników, beneficjentów 500+ i emerytów. Bo klasa średnia to przecież wróg)…

   Jesień to ostateczny termin. Jeśli Konfederacja nie wejdzie, to dla tego kraju nie ma przyszłości.

  3. @Kibic, i co my teraz zrobimy, gdy zabraknie, zgodnie z jego obietnicą, Antykomucha? Kto będzie nas utwierdzał w przekonaniu, że socjalne rozdawnicrwo z naszych podatków, a nie prywatnej kieszeni pana prezesa, to szczyt spełnienia obietnic wyborczych? Jednak po chwili zastanowienia myślę, że może być życie po Antykomuchu. Włączam TVP i TVP Info i jestem w jego świecie.

  4. Antykomuch ponoć zakończył swoją działalność na Fanie więc zapytam Ciebie jako jego godnego następcę. Co z ujawnieniem aneksu do WSI? Jeśli mnie pamięć nie myli to PiS miał go pokazać.

  5. Co do rozdawnictwa pisu co tu dużo mówić Gierek reaktywacja. Ja poniekąd rozumiem myślenie niektórych, ma 4 dzieci dostaje nagle 2 koła jest szok, super. To samo emeryci, 13 wjedzie miód malina. Tylko że to jest złudne. To jest fajnie tu i teraz ale w skali następnych 5-10 lat katastrofa. Bo nie ma zlituj, z czegoś muszą to ściągnąć. Jak już uduszą drobnych przedsiębiorców, to przyjdzie czas na podatek od deszczówki czy tam śniegu zalegającego pod blokiem.
   Śmiechy śmiechami, ale wiadomo że oberwie się najbardziej kierowcom bo to jest grupa która i tak zapłaci bo jeździć musi plus nie ma czasu na jakieś protesty, a tym bardziej się zorganizować w sali kraju, a nagle ekologia okaże się taka ważna bardzo….
   Tak czy siak ceny pójdą mocno w górę. Tym bardziej, że i tak już mamy gruby dług publiczny, a o ZUS nawet nie wspomnę. Duża część ludzi, jak nie większość, nie rozumie podstawowych zasad, choćby tego że rząd nie ma własnych pieniędzy. Jeżeli rząd da Mi, to zabierze Tobie i na odwrót.
   Jest jeszcze opcja drukowania ale starsze roczniki chyba najlepiej wiedzą jak w latach 80 w ciągu kilku dni kupon lotto o wartości syreny stał się pralką (znam to tylko z opowiadań starszych ale chyba nie przesadzili … ?)
   Do czego zmierzam – Ameryka początek XX wieku. Największy boom nawet mój pradziadek pojechał tam zarobić z powodzeniem na dom przed wojną. Czy mieli tam programy socjalne? Nie, a przyrost naturalny był wzrostowy, nie jak dziś. Po prostu wystarczy że państwo się nie wtrąca i jednocześnie nie okrada ludzi z zarobionych pieniędzy. Jeden pracujący robol był w stanie utrzymać całą rodzinę. Inna sprawa że dzisiejsze USA to rządy lewicowych liberałów od jakiś 20-30 lat i teraz im bliżej im do tych wzorców europejskich które to jeden kolega pro-pis tak wychwalał na zasadzie, że w innych krajach tak jest to czemu nie u nas? Tamci też się zadłużają to też tak tak trzeba.
   Cały czas krótkowzroczność. Co z tego że rodzina dostanie +500 jak samo wygenerowanie tego 500 już na dzień dobry kosztuje budżet jakieś 700, bo koszta armii urzędników którzy to wszystko muszą przyjąć, przeanalizować każdą sytuację rodzinną, zatwierdzić, wklepać, wypłacić. Dalej mamy wzrost minimalnej – brzmi fajnie robol dostanie załóżmy te 100 więcej. Ale chodzi o zależność. Robol dostanie te 100 więcej ale pracodawca zapłaci blisko 200 więcej za to wszystko, bo nie tylko koszta podatków z większej kwoty brutto, ale w Polsce jest coś takiego że dodatkowo jest podatek (tfu) pod tytułem koszty uzyskania przychodu, bodajże się to nazywa.
   Co ja w szoku jestem wciąż mieszkając w UK, że przez takie coś, przynajmniej na ten moment, nigdy się nie odważę założyć działalności w naszym zbrodniczym systemie fiskusowo-zusowym. Rząd i pis robi wszystko, żeby to jeszcze bardziej dobić z premierem banksterem byłym POwcem na czele.
   Znów mógłbym tu pisać i pisać… ale kto nie zaznał wolnego rynku, ten nie wie i będzie dalej się produkować o słuszności programów socjalnych.

  6. To jest już jakieś kuriozum. „Bo na zachodzie rozdajo to tu też trzeba…” tja… a na zachodzie legalizują pedaliadę i ściągają uchodźców na potęgę to znaczy, że tu też trzeba, nie? A że na zachodzie rozdawnictwo nie poprawiło w ogóle dzietności wśród rodowitych Niemców, czy Francuzów (nie ujmuję w tym islamskich przybyszów, bo nie o to w tych programach chodzi)? Te programy to kompletna klapa, a u nas posłużyły jako kiełbacha wyborcza, której nikt nie będzie mógł zlikwidować nie tracąc poparcia plebsu. Jak to sie nie muszą Ci wszyscy bojownicy PiSu nagimnastykować, żeby na siłę uargumentować tą politykę rozdawania cudzych pieniędzy a i tak im nie idzie. żenada lewacy z PiSu, żenada!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *