Wygrał znaczek

 Nazwanie tego co w czwartek wieczorem nadała TVP 1 przedwyborczą debatą to jakaś kpina z inteligencji telewidzów. Ułożone przez sztab PiS-u pytania, brak możliwości interakcji między rozmówcami, zakrzykiwanie przez prowadzącego niewygodnych dla władzy tekstów… Ale jak się nie ma co się lubi, to się ogląda co pokazali.
Telewizyjna prezentacja przedwyborcza była wielkim bólem dla obecnie rządzących. Choć stawką są nie wybory do Sejmu, lecz „tylko” do europarlamentu, jednak nie ma wątpliwości, że ich wynik będzie miał wpływ na kształt nowego Sejmu, który zostanie wybrany już w październiku tego roku.
PiS postanowił wypełnić żądania feministek pokazując, że parytety płciowe nie są mu obce. Teraz po występie pani Wiśniewskiej muszą tego gorzko żałować. Babeczka pogubiła się na samym początku zachwalając eurowalutę. A kompletnie zawiodła w chwili, gdy Krzysztof Bosak z Konfederacji wręczył jej plakietkę „stop 447” nawołującą do sprzeciwu wobec żydowskich roszczeń majątkowych.
– Jeśli jest pani przeciwko tym roszczeniom, to niech ją pani przypnie.
Nie przypięła.
I tak oto dla wielu stało się jasne kto po której strony barykady stoi. A na koniec powiedziała, że „…tylko PiS obroni nas przez roszczeniami”. Czyli jednak… są.
Bosak z Konfederacji ewidentnie całą debatę wygrał, nie tylko opanowaniem i przygotowaniem, lecz właśnie tym znaczkiem i biało-czerwoną flagą, którą przyniósł jako dekorację.
Fajnie, ale tylko dla oka wypadł lewacki Zandberg z partii Razem. Gadał z pasją. Ale merytorycznie była to gadka o pieniądzach z kosmosu.
Dobabolił Kukiz. Generalnie zachowywał się jak to Kukiz, naturalnie, lecz pierniczenie o homozwiązkach… chyba coś nie pykło.
Wiosna reprezentowana przez Śmiszka to kabaret. Ten facet przyszedł nie na debatę o polityce, lecz na wybieg. Albo na nagrywanie reklamy podpasek. Mówił o rzeczach, o których nawet nie przeczytał słowa na wikipedii (spalił go węgiel, na Górnym Śląsku mogą się pożegnać z sensownym wynikiem).
Gość z PO ani na plus, ani na minus. Taki nijaki.
Wybory już w niedzielę. Masz sześć list.
1 – na Polskę, wolny rynek i przeciw pedałom
2 – na pedryli komercyjnych
3 – na Niemców
4 – na żydów
5 – na pedryli ideowych
6 – na udawaną opozycję
Wybór należy do Ciebie.
Roman Zieliński, fot. niepoprawni.pl

komentarzy: 21

 1. Jak ja się z tym czuję???na pewno lepiej od redakcji Fana która gdy zobaczy wynik 42-38% (jakoś tak) to może sobie otworzy oczy i zapali się czerwona lampka nad głową ze nie dość ze zmarnowali głos na Konfederatów to prawie dopuścili po-wskie szmaty
  Jak się z tym czujecie????

 2. Romanie a jezeli PIS wygra wybory i spełnią obietnice tym ze nie wypłacą żydowi roszczeń to co???pora będzie pochylić głowę i odejść w cień bo sucha nitka na tobie nie zostanie

  1. Ależ nie mam nic przeciwko temu, żeby ktokolwiek (jeszcze raz; Ktokolwiek) spełnił życzenia Polaków o formalnym zabezpieczeniu Polski i Polaków przez żydowskimi roszczeniami.
   PiS dostał szansę rozbrojenia bomby, na której siedzi. Miał w Sejmie projekt Kukiza. I co? I się zes…li.
   Jakoś nikt atakujący PiS ze względu na postawę wobec tych roszczeń nie miał najmniejszej wątpliwości, że PiS ten projekt uwali. Nawet na Fanie padły propozycje zakładu w tej materii.

  2. PS
   PiS już wygrał wybory w 2015. I to podwójnie. Od czterech lat mają prezydenta, premiera, rząd, większość w Sejmie i Senacie.
   I prowadzą rozmowy z żydami o spłacie roszczeń. Co ciekawe – te rozmowy utajniają przed społeczeństwem, czyli również przed swoimi wyborcami.
   Mieli 4 lata na to, żeby uchwalić takie ustawy, które nie dawałyby żadnych możliwości do wypłacenia tych roszczeń. I co? I nic. Jedną wręcz uwalili.
   Jak się z tym czujesz?

 3. W skrócie.Poza Konfederacją i nic nieznaczącym Polexitem reszta towarzystwa to euroentuzjaści .Kukiz wraz włoską palikociarnią z ruchu pięciu gwiazd chce UE reformować,PiS też coś bredzi o reformie rzucając slogany o unii wolnych narodów(ciekawe jak sobie poradzą z hegemonią Niemiec,od których w dużym stopniu uzależniona jest gospodarczo Europa).O pozostałych nawet nie ma co strzępić klawiatury. Dla tych którzy jeszcze rozważają na kogo zagłosować polecam obejrzeć 40 minutowy film który krąży w sieci autorstwa polskiego europosła o brukselsko-strasburskiej biurokracji:
  https://youtu.be/TXC-guxKrhs

  Precz z komuną!

 4. Swoją droga w PIS-ie musi działać jakiś kret – wysyłanie takiej siermięgi do debaty, nawet jeśli jest to debata w propisowskim medium, to strzał w stopę przez kolano. Już słuchanie tej jej napastliwego skrzeczenia, było trudne do wytrzymania, a kocopoły, które wygadywała dopełniły tylko tego dramatu. Bosak ewidentnie debatę wygrał i nie mówię tego dlatego, że głosuję na Konfederację, gość rzeczowością i elokwencją zdecydowanie na plus. Muszę przyznać, że przez te wszystkie lata w polityce bardzo się wyrobił. Zandberg przyjemnie dla ucha, ale to jest gość z zupełnie nie mojej bajki, czysty lewicowy ideowiec, niemający pojęcia o ekonomii. Choć w punkcie z budową elektrowni atomowych się z nim zgadzam.

 5. Właśnie oglądam tv i jakiś gość z PiS-u w zadanym mu pytaniu powiedział że nic nie będą żydom płacić. Teraz nie wiem czy głosować na PiS czy na Konfederację? Korwina spotkałem w ostatnią niedzielę w pociągu gdy w Warsie zamawiałem piwo i powiedział mi że program 500+ jest dla niego do wykasowania od teraz, natychmiast. Chwilę też porozmawialiśmy o STOP 447 i tu akurat go popieram.
  Uszczelnienie VAT to jest dla mnie lipa. Sam w 2002 roku widziałem wała (niemożliwego do zrobienia dzisiaj) i wpadło komuś do kieszeni tyle ile większość z nas w kilka lat nie zarobi.

  1. W Polsce pod rządami PiS Soros robi co chce. Finansuje kogo chce. Wykupił udziały w Głosie Tel Awiwu.
   Zatem gratuluję spostrzegawczości.
   RZ

  2. Na to kogo finansuje Sorosz to PiS nie ma wpływu , ale że wielu daje się się złapać w pułapkę to już inna sprawa.
   Cieszy mię ten rym: «Polak mądr po szkodzie»;

   Lecz jesli prawda i z tego nas zbodzie,
   Nową przypowieść Polak sobie kupi
   Że i przed szkodą, i po szkodzie głupi.

  3. Fantastyczny wierszyk dla wyborców PiS, którzy dalej łykają pisowską propagandę widząc jaka jest rzeczywistość.

   Twierdzisz, że nie ma prawnych ionstrumentów, które mogłyby uwalić dofinansowanie lewactwa z podejrzanych, zagranicznych źródeł? A to dobre! Nie ma! Choć PiS miał całe cztery lata na to, żeby prawnie takie finansowanie uwalić. To fantastycznie pokazuje niezdolność PiS do realnego działania w idealnych warunkach do sprawowania władzy: mają prezydenta, premiera, rząd, większość w sejmie i senacie. I, biedactwa, nie mogli nic zrobić…
   RZ

  4. To nie wierszyk , tylko fraszka Jana Kochanowskiego. Zamieściłem jej treść tutaj za względu na to że w historii naszego narodu były już takie sytuacje, jak widać nie skończyły się dobrze dla Polski.
   Zgoda buduje , niezgoda rujnuje.Nie namawiam do zgody z lewactwem.
   A jeśli chodzi o odszkodowania to Marszałek Senatu na dzisiejszym briefing z dziennikarzami wyraźnie powiedział że Żydom nikt i nic nie będzie w Polsce oddawał, zaznaczam ŻYDOM.

  5. Wiem kto napisał i znam ten wierszyk doskonale. Kpię sobie.
   Niestety, Twoja wiara w to, co mówi PiS nie nadaje się do tego, by podobne wypowiedzi traktować inaczej niż kpiąco.

 6. Ja tu prędzej sędziów, bym się obawiał (naszych polskich) kamienice w Warszawie ,Krakowie -Wrocław już sam oddaje za darmo,i o takie przypadki może chodzić.
  Szwajcaria była neutralna podczas wojny,w bankach kasa żydów była i jest trzymana łatwiej odzyskać jak coś jest fizycznie dostępne. Ani ustawa 447, ani Deklaracja Terezinska nie pozwalają międzynarodowym organizacjom żydowskim czy państwom (np. Izraelowi) na wnoszenie konkretnych roszczeń odnoszących się do tzw. żydowskiego mienia bezdziedzicznego. Jednak mogą być wykorzystywane jako narzędzia nacisku w stosunkach dwustronnych, np. amerykańsko-polskich czy izraelsko-polskich.(30 czerwca 2009 r., także przez rząd Donalda Tuska (podpis złożył w imieniu rządu Władysław Bartoszewski). Cimoszewicz tez chce oddawać,głupki (Polacy) swoim zachowaniem,są bardziej żydowscy od żydów (pomalowany cmentarz żydowski i media,pieją). I tak na zdrowy rozum,kto będzie tym żydom płacił ?(ci wyżej wymienieni jak dojdą do władzy ). Co jak co Kaczyński wyrażnie i donośnie mówił 10lat temu teraz,co mogą dostać żydzi) no nie wiem jak na razie co mówią to robią (Oprócz PAD_a)
  Nie wiem do czego ma służyć ta napinka Konfederacji i redakcji .Nie chcę być złośliwy,konfederacja nie ma nic do zaoferowania,Korwin gada to samo co gadał 20-25lat temu wiem to jest ładne dla ucha przede wszystkim młodego,bo nie realne do spełnienia w Europie,podatki itd,Jak miałem 18 lat też go popierałem,ma fajną „docinkę” nic więcej.

  1. To że cały czas gada to samo, to chyba komplement. Podatki itp nierealne? UPR raz „dorwała” się do władzy i w skali mikro (bo tylko gminy Kamień Pomorski) pokazała, że to co głosi działa w praktyce.

 7. Polacy to biedny naród. Mam wrażenie, że zupełnie zmanipulowany…i manipuluje każde medium….każde, które się wypowiada politycznie. Demokracja to fikcja…. Jeśli wygra Kodziarstwo Europejskie to może być to punkt zwrotny…i Polska znowu będzie dojona przez mafie i obce państwa, a Polak zwykły dostanie nic. Krótką pamięć mają Polacy…

 8. Nie oglądałem, ale te całe protesty przeciwko 447 są śmieszne, bo roszczenia spłacono w latach ’60 i nawet podpisano porozumienie. Żadnych dalszych spłat nie będzie niezależnie kto będzie rządził.

  1. Powiedz to sekretarzowi stanu USA – Pompeo. Temu, co wysiadając z samolotu 14 lutego wyraźnie mówił do polskiego premiera, by jak najszybciej znowelizował prawo tak, by pozwalało ono na zaspokojenie roszczeń żydowskich.
   Ponadto dobrze jest posłuchać znających temat prawników, mających wiedzę o wspomnianej przez Ciebie umowie zawartej między PRL-em a USA. Kogo dotyczy i na jakich zasadach. To, że coś tam usłyszałeś w interpretacji Śmiszka czy Zandberga nie znaczy, że „sprawa jest definitywnie załatwiona i nie ma o czym rozmawiać”.
   Szwajcarzy też tak myśleli. I nie trzeba było żadnej ustawy amerykańskiego Kongresu, by z 32 milionów dolarów które zapragnęli od nich wyrwać żydzi, ostatecznie zrobiło się 1,5 miliarda dolarów.
   W Polsce skala rozboju haraczowego jest większa. Tu stawką jest na dzień dobry 300 miliardów dolarów. 3-letni polski dochód narodowy.
   RZ

 9. Główne argumenty:
  500+ / 13nastka dla emerytów – bekniemy za to niedługo wszyscy + 500+ idzie do kieszeni wszystkich, bez względu na problemy z alkoholem albo dochody (dostają bardzo bogaci – strata kasy)
  VAT uszczelniony – VAT jest / będzie uszczelniony zgnojeniem małych i średnich firm – jeśli ktoś myśli, że korporacje / milionerzy / przekrętasy coś bekną to jest chyba naiwny i nie zna mocy prawników / doradców podatkowych / optymalizacji podatkowej na którą stać w/w podmioty
  Brak uchodćów za PiS – totalny bullshit – nigdy tylu nachodćów nie było w Polsce od 1989 roku (dane eurostatu)
  Niezależna polityka zagraniczna – przed 1989 ZSRR teraz USA.
  Oto „dobroci” PiSu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *