Lewy sierpowy

 Tego PiS najwyraźniej nie przewidział. Dotychczas ze swojej prawej strony miał własne „prawe skrzydło” z Macierewiczem i Klubami Gazety Polskiej. Kto był jeszcze bardziej na prawo, to okrzykiwano go „oszołomem”.
Bardzo zabolało ich uderzenie amerykańską ustawą 447 Just, ale szybko wymyślili, że kto rusza ten temat jest ruską onucą. Dlaczego? Bo to bije w sojusz polsko – amerykański. A kto się najbardziej tego sojuszu boi? Putin. Więc za podważanie sensowności rozmów z żydami, którzy przecież są w sojuszu z Amerykanami, odpowiedzialni muszą być Rosjanie.
Nie trafiło do głów pisowskim propagatorom tłumaczenie, że Rosja może i zagraża Polsce, choć ma swoje, dużo poważniejsze problemy, ale nic tak bytowi Polski nie zagraża, jak żydowskie roszczenia majątkowe. Narrację ustawiono tak, że jak tylko ktoś wspomniał, że te roszczenia to rzecz niepokojąca, natychmiast stawał się ruską onucą.
Jak tłumaczono te roszczenia własnym wyborcom? Wmówiono im, że te roszczenia są bezpodstawne, a kongres USA ustawę 447 Just uchwalił tak dla jaj.
„To nic nie znaczący akt prawny, nie dotyczący Polski” – tak to brzmiało w przekazach polityków PiS. „A wszyscy, którzy tę kwestię podnoszą działają na zlecenie Moskwy”.
Oczywiście tymi ruskimi onucami byli atakujący żydowskie roszczenia politycy prawej strony sceny politycznej.
I zdarzyło się coś niespodziewanego. O żydowskich roszczeniach i konieczności ich zaspokojenia wspomniał członek Sojuszu Lewicy Demokratycznej, czyli postkomunista, obecnie zlepiony z Platformą Obywatelską Włodzimierz Cimoszewicz. Żydowski lewy sierpowy w wykonaniu komunisty.
Pisowskie media natychmiast rzuciły się na komunistę z dość oryginalnym atakiem: „jak zagłosujecie na POKO, to będziecie musieli oddawać żydom pieniądze”. Tak to wybrzmiewało, choć oczywiście słowo „żydzi” jest w tych pisowskich nawoływaniach nieobecne. Ale nikt nie ma najmniejszej wątpliwości, że chodzi o żydowskie roszczenia do których odniósł się Cimoszewicz.
No to jak to jest, propagandziści z PiS? Bo coś z logiką jest na bakier.
Albo te roszczenia nie mają żadnej mocy prawnej, zatem nie ma się czego obawiać (jak wygra PiS), albo jednak stanowią dla nas zagrożenie, i trzeba je będzie spłacać (jeśli wygra POKO).
Propaganda PiS-u wpadła w pułapkę, którą niechcący zastawiła sama na siebie.
degrelle fot. alouc.com

komentarzy: 29

 1. Głos rozsądku podpowiada mi tak.. Żmijowe plemię od dawna dogadało się z władzuchną, że krzyczymy tyle i tyle
  a 15 procent dla was i przyblatowane.. Na spokojnie, po wyborach, od Nowego Roku..Git? …git..

 2. Przykład ministra z puszczy chybiony. Pokazuje bardziej, że w PiS-ie puszczają hamulce, trwa panika i brakuje sztabowców (choćby pokroju śp „Gofra”), którzy kontrolują newsy i wychładzają nastroje. Dopiero Jaki się połapał, że ten co się zderza z rowerzystkami, autem bez przeglądu, rozróżnił jednak w wywiadzie mienie, które będzie można „odzyskiwać” na podstawie tworzonej od lat ustawy reprywatyzacyjnej, od mienia bezspadkowego, które wg prawa rzymskiego przechodzi na skarb państwa. Wyszło tak, że „pisowcy” zaczęli krzyczeć – „nic dla Żydów”, nie wiedząc co krzyczą, bo pierwszy zaczął Jarosław (któremu jakiś dyletant puścił newsa o Cimoszewiczu), to pozostali naturalnie też musieli wyć z oburzenia. Mnie bardziej niepokoją wojaże profesora Legutko do siedziby Mossadu, które do tej pory nie zostały skomentowane, czy zakwestionowane.

 3. Uważam, że niezależnie od wyniku wyborów Konfederacja się rozpadnie/skłóci lub PiS ją rozbije. Skrzykneli się aby dostać się do koryta UE i tyle. Za dużo „przerzutów” w tej partii.
  Po drugiej stronie jest Grześ i jego banda, którą łączy jedynie nienawiść do Kaczyńskiego.

  1. W pis-ie są „przerzuty

   W Pis-ie są „przerzuty” z PO,PSL,KUKIZ,Unia Wolności,Samoobrona,LPR i itd. A i paru starych dobrych pzpr-owców się znajdzie.

  1. Więc tak:
   1. Myślałem, że rozmawiamy o wywiadzie telewizyjnym.
   2. Utrzymana w tonie hipoetycznej wypowiedź traktowana jako poważna dyskusja i poważna propozycja, by Putin został kimś w rodzaju króla w Polsce – bierzemy to za poważne propozycje polityczne?
   3. Czytanie mediów Sakiewicza – wybacz. Puściłem linka, może ktoś wejdzie i się pośmieje. Targalski ma bardzo dużą wiedzę, niestety u niego wszyscy są ruskimi agentami (nie czytałem i nie zamierzam, ale stawiam 100 do 1, że wylicza ruską agenturę).

   Jak dyskusja ma być na poziomie, to nie wrzucaj tu komiksowych linków.

 4. Zaczyna się tłumaczenie, co miał na myśli, ale tak powiedział, nie o to chodziło. Zrównanie komunistów z USA? Oby nigdy do tego nie doszło. Panowie Precz z komuną! Pamiętacie?

  1. Nie, to nie tłumaczenie co miał na mysli.
   To tłumaczenie, że z całości wypowiedzi wyrwano kilka słów i na dodatek puszczono z taka interpretacją, by zrobić z nigo wariata.

   Do „wypowiedzi Brauna” się nie odniesiesz?
   RZ

 5. No to zapytam wprost, czy redakcja się zgadza ze słowami Korwina, że najlepszym polskim królem był Car ruski, najlepiej by było, żeby Putin był prezydentem Polski lub Brauna, że Chińczycy powinni wybudować na terenie Polski swoją bazę wojskową, itp, itd.?Co do roszczeń żydowskich się zgodzimy (są bezzasadne), ale do całej reszty co ci panowie (liderzy Konfederacji) mówią, niestety nie. Więc po co mam głosować na Konfederację, w wyborach do Europarlamentu, jak i tak w Europarlamencie nic na temat roszczeń załatwić się nie da, ale da się gadać głupoty na temat wspaniałości wschodu? Co do Kaczyńskiego, to mam podobne odczucia jak słyszę ten bełkot.

  1. 1. Słuchaj całej wypowiedzi, a nie fragmentu.
   Kowrwin powiedział, że chciałby kogoś takiego jak Putin na czele państwa Polskiego.
   Braun na 100% nie powiedział o budowaniu przez Chiny w Polsce baz wojskowych. Słucham Brauna i znam jego przekaz, nie ma szansy na taką wypowiedź.
   Narracja równowagi w rozmowach z USA i Chinami to przekaz Winnickiego. Ale on nie mówi o bazach wojskowych.
   W europarlamencie można na wiele spraw zwracać uwagę i na pewno łatwiej jest jakieś rzeczy sygnalizować będąc europarlamentarzystą niż nie mając tej funkcji.

 6. Tak brednie Sakiewicza. Wystarczy posłuchać o czym oczywiście poza ustawą 447 mówią panowie Braun, Korwin itp. No chyba, że redakcja się z całą resztą wypowiedzi Korwina itp. zgadza. No to ciach.

  1. Coraz uważniej słucham, co do powiedzenia ma Kaczyński. I wśród fajnych haseł wychwytuję coraz więce głupot.
   Obecnie bawi mnie ekwilibrystyka z jaką Kaczyński mówiąc o roszczeniach żydowskich robi wszystko, by z jego ust nie padły magiczne słowa „żyd”, „żydzi”, „żydowskie”. To naprawdę wielka sprawa, takie wygibasy frazeologiczne.
   RZ

 7. Tyle się mówi o mieniu żydowskim, ale NIKT nie kwapi się ze słowem wyjaśnienia opinii publicznej pewnych kwestii.
  1. Jeśli to byli Żydzi polscy, to o jakim mieniu tutaj mówimy? Przecież rząd polski może powiedzieć: „Dobrze, zwrócimy to mienie spadkobiercom, czyli sobie samym”.
  2. Jeśli to byli Żydzi, którzy uciekli do Polski z innych krajów, to o jakim mieniu tutaj mówimy? Jak je zinwentaryzować? Jak policzyć? Co to za mienie przede wszystkim?
  3. Skąd mieli to mienie? Skąd u Żydów tyle dobra? Czy nie z lichwy, która była zakazana prawem polskim? Czy nie z polskiej biedoty wiejskiej?
  Redakcja zna sporo historyków, może ktoś napisze trzy zdania o co chodzi z tym mieniem… Póki co mam wrażenie, że równie dobrze Kosmici mogą czegoś od nas żądać… Np. „Oddajcie nam nasze kamienie księżycowe…”.
  Z góry dziękuję

 8. Kolejny raz PIS odpowiada NIE dla roszczeń, więc jakby wygrali a nie dotrzymali słowa to będzie oznaczać polityczną śmierć, druga strona siedzi cicho lub tak jak wczoraj wypowiada się za roszczeniami. Pytam kto jest większym zagrożeniem dla Polski? PIS który mówi że po ich trupie, czy Koalicja która siedzi cicho?

  1. PiS Polakom mówi „nie damy” (Kaczyński, Jak, Brudziński, Morawiecki – oraz inni, mniej znaczni przedstawiciele tego ugrupowania), a w tajemnicy przed Polakami o kwestiach żydowskich roszczeń przedstawiciele pisowskiego rządu rozmawiają z przedstawicielem rządu amerykańskiego, który też jest żydem, Thomasem Yazdgerdim, specjalnym wysłannikiem Departamentu Stanu USA ds. holokaustu. Oraz w tym samym temacie rozmawiają z przedstawicielami rządu Izraela.
   Są jakieś wytłumaczenia tej kwestii?

   Tak na marginesie: PiS mówi „nie damy” dopiero po tym, jak sprawa została nagłośniona przez Michalkiewicza, Brauna i Winnickiego, wcześniej obowiązywało hasło „każdy, kto mówi o żydowskich roszczeniach jest ruską onucą”.
   RZ

  2. @kibic
   Bardzo naiwny jesteś. Nie zauważyłeś, że sprawa żydowskich roszczeń pojawiła się w mediach dopiero w momencie, kiedy ludzie z Konfederacji zaczęli o tym głośno mówić? Teraz nie ma dnia w TVP, gdy jakiś przedstawiciel PIS-u nie odwala pokazówki, jak to oni się bardzo sprzeciwiają takim żądaniom. Wiadomości TVP oglądam dla beki, jak jestem akurat w domu, to sobie włączę dla śmiechu. Przez ostatni tydzień nie było wydania, gdzie o tym nie wspominano. Przypadek? To się nazwa zwierzęcy strach, strach, że pojawił się ktoś kto ich punktuje i zabierze im głosy. No i jak Konfederacja wejdzie do naszego Sejmu na jesieni to bardzo trudno będzie spełnić roszczenia amerykańsko-żydowskich mocodawców PIS-u.

  3. Na razie Konfederacja, której naprawdę dobrze życzę, cały swój elektorat buduje na ustawie 447, nie sądzicie że to trochę za mało?
   Tak jak Kukiz zbudował na Jowach tak teraz podobnie Konfederacja na 447.
   Słabe to szczerze mówiąc, rządzenie krajem wymaga trochę więcej niż straszenie Pisem, czy wydmuszką roszczeniową.

  4. Konfederacja jako punkt wspólny ma oprócz nie dla roszczeń żydowskich, unijnosceptyczne podejście do samej UE.
   Narodowcy mówią m.in. o rozszerzeniu opieki nad Polakami za granicami Polski, prowadzeniu polityki historycznej i przebiegunowaniu polityki zagranicznej.
   Kowrinowcy mówią o odbiurokaratyzowaniu państwa i zmniejszeniu podatków.
   Kaja Godek mówi o zakazie zborcji na życzenie.
   To tak na biegu.

  5. Kibic możesz spać spokojnie. PiS nic nie odda nawet eskimosom, skoro naczelnik tak powiedział na tydzień przed wyborami to znaczy że tak będzie. Oczywiście jeżeli wygrają.

 9. Roszczeniom żydowskim o mienie bezspadkowe, należy się sprzeciwiać, bo są bezzasadne, jest to próba wyłudzenia, czyli zwykła kradzież.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *