Wyścig szczurów

 Śląsk jest przedostatni. Zatem aby pozostać w lidze musi w trzech ostatnich seriach spotkań prześcignąć co najmniej jednego rywala.
Poniżej rozkład gier wszystkich zespołów, które przynajmniej w teorii są jeszcze w zasięgu Śląska:
Górnik Zabrze (40 pkt.) – Miedź (wyjazd), Wisła P (d), Korona (w)
Miedź Legnica (37) – Górnik (d), Śląsk (d), Wisła K (w)
Wisła Płock (37)Śląsk (w), Górnik (w), Zagłębie S. (d)
Arka Gdynia (36) – Zagłębie S. (d), Wisła K (d), Śląsk (w)
Śląsk Wrocław (35) – Wisła P. (d), Miedź (w), Arka (d)
Gdzie kto wygra, gdzie przegra, kto ma jakie motywacje – zostawiamy to Czytelnikom.
Natomiast piłkarzom Śląska przypominamy film TVFanŚląsk. Czy to on zmobilizował nasze orły przed spotkaniem w Sosnowcu – nie wiadomo:
https://www.youtube.com/watch?v=S_2u5g38Ivc
Roman Zieliński fot. wroc.inf – coraz szerzej kolportowana jest plotka, że w razie spadku Śląsk miałby wrócić na Oporowską. Z tego co wiemy, jest to jedynie żyjąca własnym życiem plotka.

komentarzy: 4

 1. Z całym szacunkiem do filmiku ale niech w ramach motywacji puści im raz jeszcze do oglądnięcia na odprawie choć skrót meczu Liverpool – Barcelona !!!!!
  Jak to ich nie poniesie do walki to będą do końca.juz kopaczami

 2. Film mistrzowski ze świetnym przekazem. Specjalnie na okazję pobytu Śląska w strefie spadkowej?
  Mam nieodparte wrażenie, że poleci Miedź, choć jaj tego nie życzę. Ale coś mi tak śmierdzi.
  Taki kolega tu typował i mu się sprawdzało, z ksywką WW, może on się wypoowie?

 3. Patrząc na rywali:

  Wisła Płock – ostatnie wyniki przeciw temu rywalowi nie nastrajają optymistycznie. Wystarczy spojrzeć: 1-4, 1-1, 0-3, 0-2. Raptem 1 pkt zdobyty w 4 ostatnich pojedynkach. Za Ojrzyńskiego Wisła ma bilans: 4-1-1. Wiodącą postacią w zespole rywali stał się ostatnio Zawada (5 goli w 5 ostatnich występach). Jednak nadal kluczową postacią jest Furman (7 ostatnich podań w tym sezonie, groźne stałe fragmenty gry) i to linia pomocy wydaje się ich najmocniejszą stroną. Drużyny Ojrzyńskiego cechuje waleczność. Niemniej, Ojrzyński nie byłby sobą gdyby czymś nie zaskoczył rywala. My mamy Płockowi coś do udowodnienia.

  Miedź Legnica – od 30. kolejki dla Miedzianki strzelają tylko:
  – Joan Román (znany z występów w Śląsku) – 3 gole;
  – Petteri Forsell (znany z testów w Śląsku) – 3 gole.
  Od ich ostatniej wizyty we Wrocławiu (3 kwietnia br.) przegrali zaledwie 1 raz. Wliczając tamten pojedynek, od tamtej pory notują przyzwoity bilans: 2-4-1.

  Arka Gdynia – po porażce z nami w 27. kolejce nagle się przebudzili. Od tamtej pory (nie wliczając porażki ze Śląskiem) notują bilans: 2-4-1. My w analogicznym okresie mamy bilans: 1-2-4, i o ile w przypadku Śląska (do wygranej w Sosnowcu) można było mówić o tendencji spadkowej, o tyle w przypadku Arki jest to ostatnio tendencja wzrostowa. Biorąc pod uwagę, że Arka nie potrafiła wygrać przez 15 spotkań, w kolejkach od 17 do 31 (bilans: 0-6-9), postęp u rywali jest widoczny. Zwrócić należy również uwagę na fakt, że mecze z udziałem Arki często rozstrzygają się w ostatnich minutach (tak było ostatnio z Płockiem, a wcześniej z Miedzią czy Pogonią).

  Zarówno Wisłę Płock, jak i Miedź oraz Arkę, łączy fakt, że poczynając od 29. kolejki (włącznie), jak do tej pory, wszyscy nasi najbliżsi rywale solidarnie przegrali w lidze po zaledwie 1 razie. Pora by to zmienić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *