Ku drugiej lidze…

 Znów Śląsk szybko uzyskał prowadzenie i znów je stracił. 270 (według raportu wysłanego przez Wisłę) fanów gości obejrzało mecz z trybuny dla przyjezdnych remis 1-1. W tym ok. 10 fanów Opavy.
Kibice Wisły udowadniają, że kochają chorzowski Ruch, a bluzgi na Śląsk weszły im w krew.
Dla Śląska był to mecz ostatniej szansy na walkę o pozostanie. Teraz ligę może uratować nam jedynie cud. To, że szybciej biegali być może było spowodowane dopływem ambicji, jednak sceptycy uważają, że woleli się rozgrzewać podczas padającego deszczu, gdyż bardzo dbają o zdrowie i nie chcieli się przeziębić.
W zasadzie już możemy witać się z II ligą. Dla przypomnienia: zagramy jeszcze w Sosnowcu, z Płockiem, w Legnicy i na koniec z Arką na Pilczycach.
Śląsk z flagami: Trójkąt, Łaziory, Oława, AS, Skokowa oraz W delegacji. Pojawił się również okolicznościowy transparent z pozdrowieniami dla najbardziej znanego kibica Wisły Kraków.
G-K, B, RZ, BZ, fot. Slasknet.com

komentarzy: 40

 1. https://sport.onet.pl/pilka-nozna/ekstraklasa/lotto-ekstraklasa-zmiany-w-formule-rozgrywek/15s8e6p

  Może będzie duża szansa na szybki ponowny awans do ekstraklasy ale w klubie powinni się zmienić ludzie. Wszystkie osoby odpowiedzialne za spadek, od prezesa po wkłady powinny zostać wymienione. Przed kolejnym sezonem musi być postawiony zawodnikom i zarządowi cel w postaci awansu do ekstraklasy. Jeśli nie zostanie zrealizowany to z większością znowu się żegnamy bo to znaczy, że się nie nadają. Nie może być tak, że zawodnicy i działacze, którzy nie wypełnili celu zostają na kolejne sezony bo czym to skutkuje to widzimy od 4 lat, cały czas marazm i granie jedynie o utrzymanie. Duże europejskie miasto, a takim jest Wrocław powinno mieć klub, który co roku walczy o europejskie puchary.

 2. Arka gra u siebie z juniorami Wisły i Zagłębiem które spadło. Jak zdobędą 6 punktów to się utrzymają. Utrzymać się można kosztem Miedzi-jeśli w36 kolejce uda się wygrać albo Płocka który mecze z zespołami grającymi o nic na pograne

 3. W tej lidze wszystko jest możliwe, więc zapewne mecz o wszystko będzie we Wrocławiu z Arką, byle nie skończyło się jak w 2003 r. Póki co obraz upadku Śląska opisano. Można jeszcze tam dopisać kilka grzechów. Można powiedzieć, że Dupkiiewicz niezłego trupa zostawił Sutrykowi.

 4. Panowie,jeszcze nic straconego.Trzeba wygrać w Sosnowcu.Wisla P. gra z Arką,ktoś punkty straci. Obie ekipy jeszcze przyjadą do Nas. Oby wkładom grać sie chcialo. Spada Sosnowiec i Płock.
  No chyba ze ktoś celowo Śląsk chce utopić.

 5. Zdanie o pozdrowieniach dla najbardziej znanego kibica Wisły Kraków – moje najwyższe uznanie. Szydzić potraficie.
  Ze swojej strony dodam, że terapeutyczne lepy jednak wpłynęły odmulająco na nasze koszulkowe wkłady, jednak nie aż tak, jak tego oczekiwano. Może były za lekkie?

 6. Co nas czeka w wypadku utrzymania.

  Obcięta dotacja miejska , jeden z najsłabszych składów w lidze , tłum pijawek bez jakiejkolwiek z nadania żerujących na klubie ,brak sponsorów , 5 tysięcy na trybunach 40 tysięcznika.

  Spadek naprawdę może być początkiem oczyszczenia .

 7. @WW – no to jak Śląsk mamy już pozytywnie załatwiony, to jeszcze proszę o 5 typów na zbliżający się wtorek. Może być rebusem. Jestem inteligentny, to sobie poradzę. A może jednak jestem głupcem, bo przed sezonem, w wyniku racjonalnej analizy, wychodziło mi, że mój Klub zajmie miejsce w pierwszej piątce, a tu masz …, zatem WW – Proroku, Wyrocznio, Pytio Delficka, już nie chcę tej ,,piątki” w Lotto, pragnę jeno, żeby Twoje przepowiednie sprawdzały się nadal. A gdy już znajdą odbicie w rzeczywistości, deklaruję, że mogę stanąć w pierwszym szeregu wkur … , o pardon, rozczarowanych kibiców przed obliczem pana Waśniewskiego, i zapytać go, jak ma zamiar kierować moim Klubem w przyszłości, żeby nie dochodziło do podobnego blamażu. Ale póki co módlmy się o pozytywny scenariusz, choć wiary we mnie coraz mniej. A na koniec rozliczenia.

 8. Mnie zastanawia, dlaczego „miasto” podejrzanie milczy. W poprzednich sezonach gdy Śląsk egzystował w spadkowej Dutkiewicz parę razy spotykał się przedstawicielami klubu i rozgłaszał medialnie nowinę, że ma zapewnienia utrzymania Śląska. Ciekawi mnie jaki włodarze mają plan „b” na wypadek degradacji. Co z utrzymaniem infrastruktury stadionu miejskiego, kosztami tej operacji, ewentualnym przeniesieniem meczy na Oporowską? Może po prostu ktoś uznał, że taniej wyjdzie spuścić klub, przeprowadzić na stary stadion i rzucić jakieś ochłapy, na przetrwanie pierwszej ligi, niż płacić kolejne kilkanaście baniek w skali roku? Na miejskim z kolei zostawi się kilku cieci z grupami inwalidzkimi i pana Zenka, co będzie olejarką i klejem maskował pierwsze ślady powstawałej korozji.

 9. Kolejny odcinek Czeskiego filmu za nami.
  Dramat trwa, jeśli wkłady nie potrafią wygrać z Wisłą to już nie wygrają meczu.
  Opinie czeskich moich znajomych i moje spostrzeżenia i analizy na pana temat się potwierdzają. Lipny z pana trener.
  Do zawodników – dograjcie sezon i wypad z Wrocławia.
  Pan Prezes klubu powinien również zwinąć majdan, Grzesiu załatwi inne zajęcie.
  Co do przyszłości mojego ukochanego klubu? Nadchodzi czas mroku.

 10. Taki układ tabeli byłby dobry przed ostatnią kolejką sezonu, przed Meczem Prawdy. Wygrywamy w nim – spada Arka. Ale żeby tak się stało – trzeba jeszcze rozegrać 3 kolejki – przy założeniu, że Arka w tych 3 meczach, poprzedzających Mecz Prawdy, nie zdobędzie więcej punktów niż My bądź, co najwyżej, wywalczy ich tyle samo co My. Jeśli Świnia wywalczy nawet 1 punkt więcej niż My, to niestety, ale o ich wyprzedzeniu w tabeli możemy zapomnieć. Nie wszystko jeszcze stracone. W najbliższych 2 kolejkach rywalami zarówno Śląska, jak i Arki, będą Zagłębie Sosnowiec i Wisła Płock – w odwrotnej kolejności i miejscu (raz w domu, raz na wyjeździe). Najgorsze co mogłoby się teraz wydarzyć, to powrót do świata żywych ostatniego Zagłębia po meczu z nami, a w efekcie ściągnięcie Nas w drugoligową otchłań…
  Odnotować też należy:
  1. Nagłe przebudzenie Arki – 2 wygrana z rzędu.
  2. Przerwana passa 4 zwycięstw z rzędu Wisły Płock.
  3. Przerwana passa 4 porażek z rzędu Śląska – niemniej dalej nie wygraliśmy od 6 meczów…

 11. Ostatnie kilka lat to zakłamywanie rzeczywistości i tłumaczenie, że Warsiawka nas nie spuści, bo mamy fajny stadion. Wygląda na to, że już im się stadion nie podoba…

 12. Witam ponownie, niestety moja przepowiednia się sprawdziła (ostatnia przegrana Śląska i Miedzi i dzisiejszy remis w Krakowie – do wglądu w komentarzach). Niestety widzę kolejne wyniki Śląska i wybaczcie lecz nie wyglądają one za dobrze. Znam też odpowiedź na najważniejsze pytanie dotyczące spadku lub utrzymania się w lidze. Pozdrawiam WW.

  1. Pomijając wyniki, tak jak pisałeś zdarzy się cud i Śląsk się utrzyma, być może ktoś za to słono posmaruje, ale podsumowując Śląsk się utrzyma. Amen

 13. Jak widać po dzisiejszym dniu Arka potrafiła się z Koroną dogadać, a nasi działacze nie umieli.
  Z tą grą tylko zielony stolik nas może uratować i nie liczcie za bardzo na ostatni mecz z Arką, bo i tak go nie wyramy

  1. życie kolego – nie bądź naiwny
   Teraz nadzieja tylko w tym, że będziemy przedostatni i Wisła licencji nie dostanie, ale oni są bardziej medialni niż Śląsk, więc ciężko w takie rozwiązanie uwierzyć.
   Sportowo na tą chwilę szans brak

 14. Jest źle , ale kwestia spadku nie jest jeszcze przesądzona , wszystko w nogach naszych hm.wkładów . Kluczowy będzie mecz z Zagłębiem , który trzeba wygrać , a potem z górki powinno być. Druga liga to byłaby katastrofa , wszyscy do Sosnowca !!

 15. Po tym meczu jesteśmy już w II lidze. I tyle albo aż tyle!!! Trzeba podziękować między innymi Dariuszowi Sztylce za jego niemiłosierny dar mamienia jak to zespół złożony z kilku doświadczonych i czwarto, trzecio, i drugo ligowców potrzebuje czasu na zespolenie itp. Napisałem kiedyś: wszyscy mają ten klub gdzieś! Przychodzą, pogadają, spartolą i odchodzą. Przesuwając się z prezesa Śląska na prezesa spółki stadionu 2012 jak pan Przychodny!!! Jak to jest możliwe, żeby prezes spierniczył powierzone mu zadanie i po usunięciu go z jednej posady dostawał drugą? Miejską? W spółce która walczyła jeszcze za jego rządów o przychody z lóż VIP i miejsc biznesowych? Szok, skandal i masakra. Odszedł i siedzi cicho na stadionie. Sztylka zostanie zwolniony, ludzie się rozjadą a Śląsk będzie się tułał po 2 lub 3 lidze. Bo wymagać trzeba od wszystkich w każdym meczu!!! Każdy od pierwszej kolejki na być jak ten o utrzymanie!! Teraz jest za późno.

  1. Dla mnie osobiście spadek to będzie awans. Zostaną ci którzy chcą i wierzą a reszta wypad jak najdalej od.Śląska. W drugiej lidze być może szybciej znajdziemy kogoś kto kupi i zainwestuje w Klub bo będzie taniej bez przepłacanych pseudo piłkarzy i innej maści hochsztapleròw. Wypłaty spadną o 50% do Klubu wrócą, oby zajawkowicze i powinno być ok.
   Wydaje mi się, że w tej chorej sytuacji to jest najlepsze wyjście i wcale nie musi być tak, że będziemy się bujać Bóg wie ile w drugiej lidze. Ostatnio jak spadliśmy to były zupełnie inne czasy.
   Jestem pewien, że jest to zaplanowane gdzieś w miejskim gabinecie świadczy o tym choćby deklaracja, że żadnej premii za utrzymanie nie będzie a pozbyć się darmozjadów można tylko w ten niestety sposób.

 16. Nie wiem czemu ale odnoszę dziwne wrażenie.
  Jak pod Legię jest wszystko robione żeby zdobyła mistrza, to pod Śląsk wszystko żeby spadł do drugiej ligi.
  Nie wiem….
  Piłkarze też grają tak, jakby nie chcieli.
  Może dlatego że nie mamy właściciela klubu.
  Dlaczego nie mamy właściciela?
  Czy ze względu na to ze kasa wychodzi bokiem i jest wygodnie???
  Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze niestety w naszym przypadku.

 17. Patrzę teraz na tabelę „drugiej ligi” a tam stadiony na których dawno lub jeszcze nie byłem – Mielec (tam nie byłem), Tychy (tam byłem na wiosnę 1996 jeszcze na starym stadionie jak Śląsk grał z Sokołem Tychy), ponownie będzie fajny wyjazd do Opola i Głogowa (w którym jeszcze nie byłem gdyż zaliczyłem niedojazd na jesień 1993). Nowe, ciekawe stadiony będą do odwiedzenia.

  1. Chyba się nieco pomyliłem mogą być 3 pkt straty do Arki gdyż w przypadku wygranej równamy się punktami ale o spadku zadecydowało by to że po rundzie zasadniczej mieliśmy więcej pkt od Arki. Jeśli się mylę poprawcie mnie.

  2. Wystarczą trzy punkty straty. Przy wygranej Śląska i równej liczbie punktów między zainteresowanymi decyduje wyższa pozycja po rundzie zasadniczej, a tę miał Śląsk.

 18. Mecz z Zagłębiem i Arką zadecyduje. Niemniej jednak wg analizy 90minut już przed meczem z Wisłą mieliśmy ponad 40% szans na spadek. Teraz pewnie koło 60.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *