Miedź szansą Śląska

 W dzisiejszych spotkaniach gorszej części najlepszej polskiej ligi piłkarskiej (tak, brzmi kabaretowo) uwaga Wrocławia skierowana jest oczywiście na mecz Śląska z Górnikiem Zabrze. Mecz, który najlepiej na świecie obnaża bezsens systemu ESA-37. Bowiem w ramach dokładnie tych samych rozgrywek dokładnie 12 dni temu mieliśmy dokładnie takie sam mecz Śląsk – Górnik Zabrze. Co przy gorszym (obecnie) terminie i fatalnej postawie Śląska, który od tamtego meczu zdobył 0 punktów i 0 bramek daje niedwuznaczny sygnał, że dziś trybuny będą jeszcze bardziej puste niż podczas pierwszego pojedynku.
Dla przypomnienia: fanów gości było 595, widowni oficjalnie doliczono się 7616, z czego część, jak to zwykle u nas, stanowili widzowie wirtualni. Dziś sektor gości też będzie dużo pustszy, jakieś 5-6 razy.
Musi być dramat
Że ze Śląskiem jest źle widzą wszyscy, którzy nie patrzą na świat przez różowe okulary. Fakt, że doskonale czujący sport były koszykarz, obecny radny miasta Maciej Zieliński wysłał dramatyczny apel do piłkarzy wzywając do mobilizacji, świadczy, że katastrofa wisi nad horyzontem niebezpiecznie wysoko.
O sześć punktów
Już dawno stawiamy tezę, że kwestia spadku będzie wewnętrzną piątki drużyn. W degradację Wisły Płock jakoś nie dajemy wiary. Zatem ci do odstrzału to: Zagłębie Sosnowiec, Arka Gdynia, Śląsk Wrocław, Górnik Zabrze i Miedź Legnica. Z czego wynika, że sam z siebie mecz Śląska z Górnikiem jest pojedynkiem o sześć punktów.
Dla przypomnienia obecny układ w tabeli:
11 Górnik 34
12 Miedź 33
13 Wisła P 33
14 Śląsk 31
15 Arka 29
16 Zagłębie 25
To pokazuje jasno, że ewentualna, ponowna wtopka z Górnikiem niemal na pewno zmniejsza grono „chętnych do spadku” o jeden zespół. I poważnie obniża szanse na końcowy sukces (o ile pozostanie można nazwać sukcesem) Śląska, który w najbliższej perspektywie ma dwa wyjazdy, do Krakowa i Sosnowca.
Decyzja w Gdyni?
Meczem, który będzie miał niesamowite znaczenie dla dalszych losów dolnej części tabeli będzie pojedynek Miedzi w Gdyni z Arką. Powiedzmy sobie szczerze, każda przegrana Arki przybliża Śląsk do utrzymania. Zatem nie tylko ze zwykłej sympatii dla legniczan trzymajmy kciuki za powodzenie Miedzi podczas dalekiej wyprawy nad morze.
Mecz Śląsk – Górnik Zabrze rozpocznie się na stadionie na Pilczycach o godzinie 20:30. Aktualizowany na bieżąco terminarz meczów Śląska: http://fanatik.ogicom.pl/archiwa/11198
Andrzej P, RZ, fot. NI-FO kibice Górnika Zabrze we Wrocławiu przed niespełna 2 tygodniami, czyli 13 kwietnia br.

komentarzy: 17

  1. 59 min. spotkania WKS – Górnik, na tablicy 1:1, Zagłębie wygrywa z Wisłą 2:1 a u nas na młynie -„Śląsk Wrocław to jest potęga…” Serio panowie? Już od dawna zbieram się do napisania listu do Redakcji a’propos naszego młyna, a szczególnie młynowego. Jutro po meczu, gdy emocje opadną na pewno napisze.

    1. Szepnij jeszcze proszę jaka będzie pogoda na Mazurach od 20 do 30 lipca, bo na urlop się wybieram. Wspomnij o ewentualnych anomaliach pogodowych, to łódź mocniej przycumuję i zadekuję się na lądzie.

  2. Proponuję Robakowi, Piechowi, Pichowi, Farshadowi, Musondzie, Cholewiakowi czy Gąsce bardziej skoncentrować się na trafianiu w światło bramki! Wtedy nie będziemy musieli liczyć na nikogo! Panowie! Jesteście napastnikami bądź ofensywnymi pomocnikami! Jesteście od strzelania bramek! Tymczasem już od 605 minut gry walicie w bambus! Od tylu minut gry nie strzeliliście bramki! Tak! Tak! Bo n…cie albo w trybuny! Albo w słupki! Albo w poprzeczki! Albo ze spalonych! Albo liczycie na drapane karne! Wstyd! Ostatnie bramki zdobyliście nie Wy, tylko obrońca albo defensywny pomocnik 362 minuty gry temu! Od czego, do cholery, jesteście?!

  3. Dzisiaj będzie 4;0 dla Śląska a wynika to z obiektywnej oceny i tzw biegunowej polaryzacji wszechświata…. no i oczywiście zaangażowaniu menadżerów i menadżerek z ForBET-a. Nikt na Śląsk nie stawia więc kursy padną jak Śląsk wygra. Zawsze było tak w poprzednich sezonach to czemu ma być teraz inaczej….?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *