Katastrofa optymistyczna

 Ile jobów dostają piłkarze tak zwanej ekstraklasy to wiedzą tylko ludzie z szeroko rozumianego środowiska. Większość z nas, związanych ze Śląskiem, narzekając nie bez przyczyny na WKS, nawet nie zdaje sobie sprawy, jakie katastrofy znajdują się wokół nas.
Za sprawą TVP Info katastrofalny poziom polskiego futbolu ukazano w postaci meczu na szczycie trzecioligowej tabeli. Walczący o wejście do ligi drugiej (zwanej ligą pierwszą) Widzew podejmował lidera klasyfikacji – Radomiaka.
Mówiąc o poziomie spotkania: dramat do kwadratu. Nasze orły przy tych trzecioligowych wyrastają na herosów. Ilość niecelnych podań, zagrań do nikogo, bezsensownych przebieżek wszerz boiska, operowanie piłką…
To już ta pseudoekstraklasa jest jednak parę poziomów wyżej. Wrocławskie wkłady do koszulek Śląska będą to mogły udowodnić już w czwartek 25 kwietnia o godzinie 20:30 na Pilczycach w pojedynku z Górnikiem Zabrze.

* Już dziś gratulujemy Lechii Gdańsk startu w europejskich pucharach. Wygrana w Szczecinie dała jeszcze realną nadzieję na walkę o mistrzostwo, natomiast na 100% zapewniła Lechii strat w przynajmniej Lidze Europy. Nie ma już nawet teoretycznej możliwości na to, żeby Lechia nie wywalczyła miejsca dającego przepustkę do Europy.
RZ, AP, fot. Jakub Piasecki

Aktualizowany na bieżąco terminarz meczów Śląska: http://fanatik.ogicom.pl/archiwa/11198

komentarzy: 10

  1. Na trzecim szczeblu rozgrywek walka o awans jest ostra. O trzy miejsca bije się pięć zespołów. Między drugą a piątą jest zaledwie jeden punkt różnicy.

  2. Aaaaaa jest jednak coś co spowoduje, że się odezwiesz….@antykomuch. Szkoda, że nie merytoryczne meandry logiki i naukowe obserwacje umysłu i zdolności postrzegania w oparciu o… choćby zwykły łuk odruchowy polisynaptyczny forumowiczów a tylko błędy ortograficzne i stylistyczne naczelnego. Nie wytrzymałeś bez „Fana…” mimo tego, że Cię czasami wkurza retoryka….? Witaj w klubie. hahahahaha…. Ja też jestem uzależniony i pewnie potrzebna będzie terapia grupowa w chwiejnym procesie resocjalizacji… koniecznej zapewne na stare lata. Powiem Ci, że ubawiłem się z rana.

    1. Chyba nic nie boli napisać po prostu gratulacje? Tak jak irytujący jest „Wrocek” a nie Wrocław akurat nie u Ciebie. Do reszty się zgadzamy, fajnie Lechia, fajnie Raków cieszyć będzie jak awans wywalczą w Lublinie, a Śląsk, Miedź i Opava się utrzymają. No i nie byłbym sobą gdybym nie napisał że fajnie jak judasze z Łodzi nie awansują a Ruch spadnie jeszcze niżej to będzie radość.

  3. Lechia wraca na pozycję lidera tabeli. Następna kolejka może okazać się kluczowa. Ewentualne zwycięstwo Lechii będzie oznaczać, że Legia potrzebuje dwóch meczów, by stratę odrobić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *