Tragedia del arte

Śląsk dokonał niemal niemożliwego. Tak zawalić, to się jeszcze nie udało we Wrocławiu nikomu. W grupie futbolowych leszczy ostatecznie wystartujemy z 13 z pozycji, która daje tylko 3 mecze u siebie i  4 wyjazdy.
Kibice Górnika Zabrze którzy do Wrocławia zawitali w liczbie 595 wyjeżdżają ze stolicy Dolnego Śląska zadowoleni po wygranej swojej drużyny 1-0 i wskoczeniu do lepszej połówki gorszej połówki.
Tak naprawdę dzisiejszy mecz miał za zadanie ustalić jedno: terminarz spotkań siedmiu kolejek ligowych. Zatem wrocławskie clou ostatniej kolejki ligowej podstawowej serii gier znajduje poniżej:
22 kwietnia pon 20:30 Korona Kielce – Śląsk
25 kwietnia czw 20:30 Śląsk – Górnik Zabrze
28 kwietnia nd. 18:00 Wisła Kraków – Śląsk
5 maja nd. 15:30 Zagłębie Sosnowiec – Śląsk
11 maja sob. 15:30 Śląsk– Wisła Płock
14 maja wt. 20:30 Miedź Legnica – Śląsk
18 maja sob 15:30 Śląsk – Arka Gdynia

komentarzy: 47

 1. Jakieś plusy są, po raz pierwszy od dawna gramy ostatni mecz u siebie. A poza tym w II lidze nie grają w poniedziałki i nie sędziuje jedyny w swoim rodzaju Szymon Marciniak.

  1. Plusy:
   1. W zasadzie, ostatnie 3 mecze w sezonie gramy u siebie, bo przecież w Legnicy jak w domu, więc 4 mecze w domu, 3 na wyjeździe.
   2. Na początek Korona. Kielczanie, tak jak nasze orły, nie są ostatnio w formie. Wygrali 1 z 9 ostatnich meczów, praktycznie trwoniąc dorobek z rundy jesiennej, gdy byli w czołówce. W 7 ostatnich występach stracili również aż 19 bramek.
   3. Kopaczy ominą dalekie wyjazdy do Gdyni i do Płocka.
   Minusem jest to, że z Koroną, za żółte kartki, nie zagra Robak.

 2. Mam taki pomysł. Na przyszły sezon…wszyscy piłkarze nowe kontrakty, 60 %,płatne co miesiąc, a reszta po awansie do górnej ósemki i premia np 20 %. Jak zostaną w dolnej to 40 %… stracone…pewnie mało kto się zgodzi , ale ci co zostaną i nowi będą mieli motywację…A tak to spadną i powiedzą, że chcieli muszą to przemyśleć…a kasa i tak się zgadza więc mają wywalone !

  1. Nie mam zielonego pojęcia , czy choć jednego piłkarza byśmy znaleźli. Ale jak by się zdecydowali to byłoby wiadomo, że są świadomi żeby zarobić to muszą coś dać od siebie…

  2. Takie pomysły, żeby uzależniać pieniądze od wyników byłyby sensowne, gdyby wszystkie kluby w tej lidze się na to umówiły. tak jak i na to, że nie będą przepłacać za grajków za których nikt poza polskimi klubami im tyle nie zapłaci

 3. Wszyscy wieszamy psy na kopaczach, ale ktoś w Klubie ich zatrudnił. Mają podobno super trenera bo Tadeusz był bee, mistrza transferów Darka, starego-nowego Prezesa i Zbyszka kierownika. Więc może to bardziej do Zarządu powinniśmy mieć pretensję a nie do piłkarzy oni raczej nie zapomnieli jak się gra w piłkę tylko ktoś musi to poukładać i zestawić skład którego nikt z Nas nie będzie się wstydził. A nie grają ci na których później ew można zarobić, albo mają dobrych agentów którzy o to dbają.

 4. Z poważnego kandydata do spokojnego utrzymania się, staliśmy sie poważnym kandydatem do spadku… Jak szybko role się odwróciły. Praktycznie po jednym meczu.

 5. Oni nawet nie walczą nie gryzą trawy!
  Idziemy z kontrą a w obronie 3 górników a 5 zasuwa z powrotem! Górnicy idą z kontrą a u nas plaża, Chrapek człapie i się przygląda ze środka pola! Reszta chyba to samo! O dziwo Robak jedyny wraca z samego końca murawy… zaangażowanie, chęci, dramat…

 6. Zwróćcie uwagę, że nasza gra ofensywna kompletnie siadła od momentu kontuzji Mateusza Radeckiego. Mało kto doceniał jak „końską” robotę ten chłopak wykonywał we wszystkich meczach od przerwy zimowej. Były śmiechy, że drewniany, bez techniki, a on w każdym meczu w ścisłej czołówce jeśli chodzi o przebiegnięte kilometry i parę bramek strzelił. A wynalazki typu Farshad czy Musonda, co na papierze wyglądały na super transfery, według mnie nie dorastają mu nawet do pięt jeśli chodzi o jakość dawaną drużynie.

 7. Żadnego spadku nie będzie. Zarząd da za utrzymanie super premię, nagle wkłady zaczną grać. Od zawsze atmosfera w drużynie była chora. Czy druga liga, czy nawet sezon mistrzowski to przecież jedno wielkie obrażanie się, afery i konflikty. Jak w serialu kierowanym do niezbyt ambitnych odbiorców.

  Klub też jest ciężko chory. Swego czasu była możliwość ściągnięcia juniora (17-latka) z jednego z czołowych klubów w Europie. Nasz drogi klub był jak najbardziej za, pod warunkiem, że junior będzie grać za darmo i samemu sobie załatwi opiekuna.
  Na stanowiska biurowe w klubie też nie ma co aplikować.

 8. Pozoranty kopaczy spuszczą nam Klub to 2 ligi. Tylko cud albo cienizna szpArki mogą dołożyć ekipę do spadku. Jak widać polityka transferowa i szkolenie młodzieży nie nadąża za zmianami w ekstraklapie.

 9. Z tymi, z ktorymi przyjdzie nam grać we Wroclawiu, w rundzie zasadniczej, grając u siebie, mie uciułaliśmy nawet jednego punktu…Ale przecież nic dwa razy się nie zdarza i z taką nadzieją Śląsk przystępuje do meczów o być albo nie być w ekstraklasie.

  1. Dokładnie, ale biorąc pod uwagę wyniki z rundy zasadniczej:
   Kolejka 31: Wisła K.-Wisła P. (1-1), Korona-Śląsk (2-1), Miedź-Zagłębie S. (0-2), Górnik-Arka (1-1).
   Kolejka 32: Zagłębie S.-Wisła K. (4-3), Śląsk-Górnik (0-1), Wisła P.-Korona (1-2), Arka-Miedź (1-1).
   Kolejka 33: Wisła K.-Śląsk (1-0), Górnik-Zagłębie S. (2-1), Korona-Arka (2-1), Miedź-Wisła P. (2-1).
   Kolejka 34: Górnik-Wisła K. (2-0), Korona-Miedź (0-0), Wisła P.-Arka (1-3), Zagłębie S.-Śląsk (3-3).
   Kolejka 35: Wisła K.-Korona (0-1), Miedź-Górnik (1-3), Śląsk-Wisła P. (0-3), Arka-Zagłębie S. (2-2).
   Kolejka 36: Arka- Wisła K. (4-1), Miedź-Śląsk (0-5), Zagłębie S.-Korona (4-1), Górnik-Wisła P. (1-1).
   Kolejka 37: Wisła K.-Miedź (2-1), Śląsk-Arka (1-2), Korona-Górnik (4-2), Wisła P.-Zagłębie S. (2-0).
   Mielibyśmy bilans: 1-1-5, co daje nam raptem 4 punkciki (!). Na koniec sezonu przedstawiałoby się to następująco:
   9. Korona 56 pkt. (40+16)
   10. Wisła K. 49 pkt. (42+7)
   11. Górnik 45 pkt. (31+14)
   12. Arka 41 pkt. (29+12)
   13. Wisła P. 38 pkt. (30+8)
   14. Miedź 37 pkt. (32+5)
   spadłyby wtedy:
   15. Śląsk 35 pkt. (31+4)
   16. Zagłębie S. 35 pkt. (24+11)
   Nie sądzę, by nasi kopacze nagle zapomnieli jak się gra? Że niby kto? Były król strzelców zapomniał jak się strzela bramki? Że niby w każdym meczu był tak kryty? Byli reprezentanci zapomnieli jak podawać? Oczywiście. Przecież: 3-1 z Cracovią, 4-1 z Piastem, 4-0 z Jagiellonią, 5-0 z Miedzią czy seria 4 meczów u siebie bez straty gola (w tym 3 wygrane u siebie z rzędu) to pewnie przypadek?!
   Widać, że problem jest większy, nasi kopacze to lenie. Nie pojawiła się może wypłata, może jakieś opóźnienia w poborach… Ale czy to już powód do strajku? Bo nauczyciele też strajkują?!
   Najpierw dobrze wykonujcie swoją pracę, a później upominajcie się o swoje pieniądze, bo za taką grę, to nie należy się wam ani złotówka!
   Do roboty!

 10. Jeszcze jedno. Brak min 12 punktów będzie swoistym hattrickiem kompromitacji/hańby piłkarzy.
  Po rekordowej w historii Śląska serii 4 porażek z rzędu u siebie w Ekstraklasie, po rekordowej serii 7 porażek u siebie w 1 sezonie,piłkarze dodaliby najmniejszą ilość punktów od podziału na gr.mistrzowską i spadkową.
  Do tej pory Śląsk zawsze zdobywał min 12 pkt.Czynił to nawet gdy był w grupie mistrzowskiej (bilans 331).
  Tak więc piłkarze(choć to słowo nie bardzo do Was pasuje*) Wy nie możecie- wy musicie. Inaczej pamiętać o Was będzie wielu i to pamiętać długo,a ja się także o to postaram.

  *pozoranty,ewentualnie pseudo piłkarze

  1. I niech wysyłają i wypadają z Wrocławia bo poza Słowikiem, Radeckim i Robakiem reszta wkładów nie zasługuje na to żeby grać w ekstraklasie.

 11. Wy tu wciąż o ostatnim meczu,a oni zapisali się właśnie w historii Śląska. Negatywnej.
  Po przegraniu 4 kolejnych domowych meczów w Ekstraklasie z rzędu (a przecież z Koroną było blisko 5. kolejnej porażki!), co jest najgorszą serię w historii (raz mieliśmy też 4 spotkania, ale wtedy spadliśmy) dziś Śląsk przegrał już 7.mecz u siebie, co również jest najgorszym wynikiem w historii (wyrównanym, ale wtedy mieliśmy znacznie słabszy skład niż teraz).

  Tak więc drodzy piłkarze. Nie myślcie, że nawet jeśli się utrzymacie, to ludzie o Was zapomną. Oj nie – mogę zapewnić, że tak się nie stanie (jeśli nie zdobędziecie min 12 pkt w ostatnich 7 meczach). Czas wdrożyć pewien nowatorski plan w życie.
  Brak 12 punktów (warumek minimum rehabilitacji za pseudo robotę) sprawi,że Wasze nazwiska, w szczególności tych, którzy się do tego bardzo kompromitującego stanu najbardziej przyczynili będą we Wrocławiu pamiętane długo.

  Tak dalej być nie będzie i nieładnie pogrywać z nami, nie tylko kibicami, a także mieszkańcami miasta nie będziecie!
  A 12 pkt jest celowe, mieliście grać 4 mecze u siebie, mogła być Wisła Kraków. Poza tym przypuszczam,że znowu możecie mieć jakieś potajemne motywacje finansowe za utrzymanie, więc nawet jeśli ono będzie to w jakiejś części byłoby ono zasługą extra hajsu, na który nie zasługujecie.

 12. Dopiero mi nogi odtajały….
  Uspokujcie się „Płaczki egipskie”
  Spuścimy Arę i zaśpiewamy… „niech żyje zadyma….”
  …a Górnik to chyba najlepiej rozśpiewana ekipa jaka nas odwiedziła na Pilczycach….
  ..z flagą… „Patrioci”… i orłem białym na czerwonym tle.

 13. Bez placzu i lamentu niech teraz wszyscy pokażą że zależy im na Śląsku i zasuwać na stadion. Chciałbym doczekać żebym w takiej mobilizacji było z 20 tyś. niby wszyscy za Śląskiem a gdzie Ci kibice na trybunach nagle tego głowa boli ten na to dziadostwo nie chodzi bo słabo grają to bilety za drogie zapieprzać na stadion a nie się tylko mazgaić!

  1. Dokładnie. Zobaczcie na Wiśle chodziło po 8 tyś i jak przyszło widmo bankructwa kibice pokazali moc.od 20 do 30 tyś co mecz. Zróbmy My pełną mobilizację na te 3 mecze u Siebie.pozdro

 14. Panie piłkarzu Dankowski….jak zawodnik drużyny przeciwnej ( w innej koszulce niż Śląska ) ma piłkę na 16 metrze to trzeba podejść do niego, zbliżyć się , a nie cofać się !!! Ku…..znowu mecz, który co najmniej na remis był , oddany przez juniorski błąd….Śląsku grać ku…m…ć…!!! Maaasakra !!! Ale swoje dorzucę…Wszyscy na każdy kolejny mecz…raptem 3 ….ale może jakiś protest….Np. na początku meczu może – tylko krzyknąć – Śląsku grać ku…m…ć…!!!! i cisza…

 15. Parodia to była parodia. Runda finałowa to powinna być za darmo to może więcej niż 10 koła ludzi by przyszło. Skandal co robią kopacze, myślałem że gorzej grać się nie da niż Śląsk ale ten sam Śląsk bije wszelkie rekordy. O ile braki w umiejętnościach jestem w stanie zrozumieć o tyle braku serducha nie. Jak komuś nie pasuje gra w Śląsku i nie zamierza grać na 100% to niech wypie…. ucieka stąd jak najszybciej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *